|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kašelj
10.2.2010 13:35:18   
a982
zdravo punce,
moj sin je star 5 mesecev, par dni rahlo kašlja, nima vročine pa iz nosa mu ne teče. Da bi ga peljala k zdravniku, se mi zdi brezveze, ker ne kašlja tko fejst. Mate kakšno idejo, kaj naj mu še dam, probala sm z kamiličnimi obkladki pa z fiziološko mu čistim nosek. A obstaja kakšen sirup brez recepta za kašelj za take majhne?
Hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kašelj
10.2.2010 15:39:27   
x_srečka_x
Jaz sem za mojega user posted image  kupila sirup ampak ne vem od koliko mesecev je. Lahko pa probaš tople obhladke, da se vse malo zmehča in se bo lažje odkašljal.
Drugače pa smo mi na ventolinu in inhalacijah,ima ponavljajoči brohitis.

LP

(odgovor članu a982)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kašelj
10.2.2010 15:42:10   
Anonimen
kako pa ste 5,6,7 mesecnega dojencka pripravile, da se je  odkasljal?...nasa je po prehladu grozno hropela. in bi morala samo 2x fajn zakasljat, pa bi bilo. ampak ne znauser posted image

tako, da sem jo fajn hecala, da se je smejala in posledicno tudi malo odkasljala.
mate se kako idejouser posted image

(odgovor članu x_srečka_x)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kašelj
10.2.2010 19:09:25   
salcka
jaz sem moji mazala prsni koš z... ne vem več, kako se je reklo. neko zeliščno mazilo. saj v lekarni vedo, če jim poveš. pa tudi to moraš povedati, koliko je dojenček star.
pa kamilice sem ji segrela v ponvi, zavila v krpo in dala pod bodi.
ful je pomagalo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kašelj
10.2.2010 19:17:39   
x_srečka_x
Tako ja kot je salca napisala. Tudi jaz tako, mi je to rekla P.

Miška, saj največji problem je ker se ne znajo odkašljat in potem tisto sluz pogoltnejo in se jim naprej packa notri. Zato pa nos fajn pucat, jaz imam tisto pumpico na vdih pa tako, ki jo daš na sesalec in lepo posesa vse ven.

Lp

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kašelj
10.2.2010 21:41:55   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

kako pa ste 5,6,7 mesecnega dojencka pripravile, da se je  odkasljal?...nasa je po prehladu grozno hropela. in bi morala samo 2x fajn zakasljat, pa bi bilo. ampak ne znauser posted image

tako, da sem jo fajn hecala, da se je smejala in posledicno tudi malo odkasljala.
mate se kako idejouser posted image



Ja moj 4 mesečnik ima tudi te težave. Slišim ga, kako ima v grlu nabrano, da bi samo malo zakašljal, pa ne zna oz, ne naredi tega.

Zadnjič je ena tu gor omenjala položajno drenažo. Nisem čisto sigurna kaj to je točno. Če se prav spomnim, daš otročka nekako na kolena, da leži na trebuščku in masiraš po hrbtu, da spravi sluz ven. Bi bilo fino, če bi kera to razložila, ki pozna zadevo.

Pri starejših dveh sem imela v uporabi obkladke iz toplih kamilic, in prsni koš sem mazala s kremo materine dušice. Pri mlajšem kreme še nisem uporabila, ker ne vem, če jo že lahko pri 4m.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kašelj
11.2.2010 8:38:28   
sanelaa
Mi ponavadi pri kašlju inhaliramo fiziološko, vmes tudi malo joka in stoka, da gre bolj v pljuča. Kopalnico fajn zaparimo, preden gre spat mu pa bombažno pleničko v pečici pogrejem in dam na prsni koš. V sobi ima na radiatorju samo dve posodici z vodo, pa pred spanjem mu fajn sobo preluftamo, da je res sveže, pomembno je tudi dobro pretrest kovterček in povšterček, da ga čim manj praha draži.
Pomembno je da otroku v trenutku, ko gre spat, olajšamo kašelj da lahko zaspi. Če nam to uspe, smo na konju, ker se kašelj potem itak umiri in običajno noč prespijo dokaj mirno, do jutra, ko se kašelj spet začne.
S sirupi je trea bit previden, ker včasih ne znamo točno razločit ali otrok potrebuje sirup za izkašljevanje ali za blaženje kašlja. Če dajemo kar nekaj, lahko naredimo še večjo zmedo.

Položajna drenaža pomeni da mamica pokrči kolena, da na kolena otročka, na trebušček, potem pa ga po hrbtu tapkaš, udarjaš z dlanmi, tako da prste malce pokrčiš, tako kot če bi želela zajet vodo v dlan. Uglavnem, s tako obliko dlani ga potem tapkaš po hrbtu, da se sluz odlušči. Seveda je pred tem fajn malo inhalirat al pa naredit kake parne inhalacije v kopalnici, da se vse skupaj malo zmehča.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kašelj
11.2.2010 8:52:04   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa


S sirupi je trea bit previden, ker včasih ne znamo točno razločit ali otrok potrebuje sirup za izkašljevanje ali za blaženje kašlja. Če dajemo kar nekaj, lahko naredimo še večjo zmedo.



Če otrok izkašljuje, mu je treba dat sirup za izkašljevanje, zvečer pa sirup proti kašlju oz. za suh kašelj, da se umiri. Tako so mi v lekarni rekli.
Če pa kašlja suho, pa sirup proti kašlju.

P mi pa je  rekla, naj vse sirupe vržem v smeti in samo delam inhalacije. Od takrat kašelj brez težav pozdravimo.


Pri vaših je sicer še prezgodaj, ker so dojenčki, ampak kasneje lahko uporabljate sirup iz medu in čebule. Pri tem, glede kašlja nimate kaj zgrešit.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kašelj
11.2.2010 11:32:22   
x_srečka_x
IZVIRNO SPOROČILO: SaaS

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

kako pa ste 5,6,7 mesecnega dojencka pripravile, da se je  odkasljal?...nasa je po prehladu grozno hropela. in bi morala samo 2x fajn zakasljat, pa bi bilo. ampak ne znauser posted image

tako, da sem jo fajn hecala, da se je smejala in posledicno tudi malo odkasljala.
mate se kako idejouser posted image



Ja moj 4 mesečnik ima tudi te težave. Slišim ga, kako ima v grlu nabrano, da bi samo malo zakašljal, pa ne zna oz, ne naredi tega.

Zadnjič je ena tu gor omenjala položajno drenažo. Nisem čisto sigurna kaj to je točno. Če se prav spomnim, daš otročka nekako na kolena, da leži na trebuščku in masiraš po hrbtu, da spravi sluz ven. Bi bilo fino, če bi kera to razložila, ki pozna zadevo.

Pri starejših dveh sem imela v uporabi obkladke iz toplih kamilic, in prsni koš sem mazala s kremo materine dušice. Pri mlajšem kreme še nisem uporabila, ker ne vem, če jo že lahko pri 4m.


Meni je tole  pokazala na fizioterapiji. z dlanjo ga rahlo udarjaš od navzven do noter,vsakič po drugi strani če pa vmes zakašlja ga stisneš za prsni koš da gre sluz ven. Upam da razumete ker sem tako čudno napisala user posted image

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kašelj
11.2.2010 12:06:15   
Bubacka
Pri smrkcu v grlu, katerega malčki ne znajo izkašljati ven, pa pri tem še bruhajo, pomaga samo ena stvar in sicer: kupiš fiziološko pol litra za 2,50 EUR, brizgo 20 ml. Potem otročka položiš stisniš na hitro polovico brizge v eno nosnico in polovico v drugo, otročka dvigneš in mu daš za piti tekočino, zopet ga položiš in zadevo ponoviš še parkrat, odvisno od stanja otročka!!! Ppomaga 100%. Smrkec lepo se spere, preverjeno na 2 mojih! Nikoli uneta ušesa pa vse prehlade brez antibiotika.Pomembno še tudi da navlažite zrav v otroški sobi od 50-70%. Čim več na sprehode, če zunaj otroček začne kašljati, to pomeni da stanje se izboljšuje!!!
Pa lepo se imejte!

_____________________________

http://bubacka-stella.moj-album.com/
Imam dve sončici Stello in Evo!!!
04.12.2006, 3080 kg, dolga 51 cm, glavica 33
25.11.2009, 3140 kg, dolga 51 cm, glavica 33

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kašelj
11.2.2010 14:32:58   
x_srečka_x
Bubacka, meni je takole tudi rekla P, ko pa smo šli na pediatrično zaradi bronhitisa so mi rekli da se tega ne sme user posted image  

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kašelj
11.2.2010 17:14:56   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: a982

zdravo punce,
moj sin je star 5 mesecev, par dni rahlo kašlja, nima vročine pa iz nosa mu ne teče. Da bi ga peljala k zdravniku, se mi zdi brezveze, ker ne kašlja tko fejst. Mate kakšno idejo, kaj naj mu še dam, probala sm z kamiličnimi obkladki pa z fiziološko mu čistim nosek. A obstaja kakšen sirup brez recepta za kašelj za take majhne?
Hvala in lp


Obstaja en zelo fajn sirup. Prospan. Na bazi zelišč. Primeren tudi za dojenčke od 6. meseca dalje (no, tvoj je 1 mesec mlajši). Ta sirup je vsestranski. Mehča sluz in s tem olajša izkašljevanje, hkrati pa umirja kašelj. Meni ga je že pred leti svetovala P in ga uporabljam pri obeh otrocih.

Sicer pa kamilični obkladki. Zakon! Moraš pa biti vztrajna, ker pri naravnih zdravilih ni učinka čez noč.

(odgovor članu a982)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kašelj
11.2.2010 17:19:13   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: x_srečka_x

Bubacka, meni je takole tudi rekla P, ko pa smo šli na pediatrično zaradi bronhitisa so mi rekli da se tega ne sme user posted image  

Meni so tudi v dežurni ambulanti na Metelkovi podobno svetovali. Naj počasi (par ml naenkrat) zlivam fiziološko v nos, otrok mora biti v ležečem položaju, da fiziološka prodre čim globje, da jo otrok kar požira. Ker s tem požre tudi sluz in tako se sčistijo dihalne poti. Ko je naša tamala prehlajena, to delam na 2 uri, potem še nos spucam z baby vac in je super!

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Premikanje v trebuhu.
пеперутка16

V katerem tednu nosečnosti ste začeli čutiti otrokove gibe?

Pred 12. tednom. (8%)

12. - 16. teden. (17%)

16. - 20. teden. (58%)

20. - 14. teden. (8%)

Po 24. tednu. (8%)


Število vseh glasov: 12

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!