|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   suha koža novorojenčka
18.12.2009 11:58:23   
araz
Mene pa zanima, če je to normalno, da je koža novorojenčka suha. Pri moji 1 teden stari punčki je na trebuščku res tako suha, da se že kar lušči. To se je začelo kakšne dva dni nazaj.
Se jo lahko s čim namaže (npr. mandljevo olje ali kakšno mleko) ali je boljše, da ne? 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:03:33   
kallia
Je normalno. Naš je imel zelo suhe nogice, so se mu tudi lupile. Jst sm ga mazala z mandljevim oljem, tudi po nasvetu patronažne, večkrat na dan. Po kakih 14 dneh je bilo že bolje.

(odgovor članu araz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:03:34   
imee
Priporočam ti, da dojenčico pogleda patronažne, ko pride na obisk. Ona ti bo tudi svetovala s čim jo namaži.

Pri nas smo imeli zelo suho kožo - tako, da se je ker rolala- v sklepih in smo jo po nasvetu patronažne mazali z olivnim oljem.

(odgovor članu araz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:06:00   
Dragana28
To luščenje je čisto normalno. Tudi moj pikec se je luščil in to kar po celem telesu, ampak na pregibih(nogice,rokice) pa sploh.

Z mandljevim oljem ga lahko mažeš brez problemov. Pa pretiravati tudi ni treba, ker se to tako ali tako poštima.

(odgovor članu kallia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:06:37   
eee35
Je to čist normalno, tudi mandljevo olje je bilo v uporabi, vsaj 2x na dan.

_____________________________

Aleksander 14.08.2009 52cm, 3680g

(odgovor članu imee)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:08:59   
Najki
Lahko imas suh zrak, dojencki rabijo cimvec vlage v zraku.

(odgovor članu eee35)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:09:20   
KatMat
to je cist normalno...se kak mesec se bo luscilo...po kopanju namazi olivno ali mandljevo olje na vlazno kozo....pa bo slo hitreje...sicer pa potem ko boste zaceli kopati bo slo to hitrej dol....

(odgovor članu imee)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:11:15   
blazka
Čisto normalno je, da se novorojenček lušči. Kožica se mu zamenja. Najbolje ga je mazati z mandljevim ali olivnim oljem. Dobijo se taka fajna, po katerih še fajn dišijo!!! Nobene panike, to je čist vsak tak kot ena kačica, ki se lušči. Pri približno enem mesecu starosti pridejo pa še mozoljčki. user posted image

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:19:19   
araz
Punce ful ste prijazne. Najlepša vam hvala za nasvete. Jo bom namazal z mandljevim oljem. Patronažna mi je sicer rekla, da je boljš če je ne mažem, da se ji ne zamašijo pore oz. da jo naj kar z hladilnim mazilom. Jest jo bom kar mal z oljčkom namazala, ampak res čist malo.
Sem pa tud sama posumila na suh zrak.

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:22:10   
blazka
Kokr jest vem, je hladilno mazilo za vneto ritko, ne pa za po celem telesu mazat. Pa če boš z oljem namazala se ne bodo nič pore zamašile, samo lepše se bo odvečna koža dol odluščila. Tele tvoje patronažne jest ne bi preveč dobesedno vzela.

(odgovor članu araz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
18.12.2009 12:22:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu araz)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:23:38   
end1
moja hčerka se je tud luščila ko kača, po nasvetu babice iz porodnišnice sem jo mazala z Riboderminom in stanje je bilo kmalu normalno. 

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:25:48   
Mateja4
naša je imela tudi zelo suho kožico, pa sem jo mazala z weledinem oljem (ki je naravno)

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:26:16   
Najki
Hladilno mazilo je za po celem telesu in obicajno ima kaksno olivno olje not. Nas ima atopicni dermatitis in hladilno je edino, ki ga ne razdrazi. Ga je pa predpisala dermatologinja. Pred tem smo probali vse kreme, pa se je samo poslabsalo. Se zdaj pri desetih mesecih ga samo s tem mazemo. Je pa lekarnisko namesano in brez konzervansov.

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:28:02   
lenca1
Naša se je tud ful luščila, sploh pri nogicah. Mazali smo jo z mandljevim oljem in se stanje ni kaj dostiizboljšalo. Potem pa sem probala še z Riboderminom in je bilo res takoj boljše (Ribodermin mi je tud svetovala patronažna). Tko, da če mandljevo olje ne bo pomagalo, probaj še s to kremo.

(odgovor članu araz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:28:55   
meduzica
naš je mel tut čisto čisto suho kožo na trebuščku in razpokice so bile kar živordeče.

mi je pediatrinja takrat svetovala Arganovo olje (kupi se v DM je pa pregrešno drago ca 32€ za 2dcl). Pa ker sem že vse živo probala pa nič ni pomagalo sem pol še to kupila. Po enem tednu je bila kožica ok user posted image

Je pa fajn res pazit kako pereš perilo, ker naš je najverjetneje od tega dobil ko se mi je v eni turi pranja malček več praška usulo (persil sensitiv, brez mehčalca, z dvojnim spiranjem) in sem potem nekako osumila da je bil to krivec za pojav suhe kože.

Je pa za pazit, z oljem maži samo 1x na dan ne večkrat (ali pa res največ 2x) ker sicer "zadušiš" kožo.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:29:18   
Ulla80
komot s hladilnim mazilom, zakaj ne. je fajn mastno, pa do kože bolj prijazno kot olja.
ja pa fajn za suho kožo v vodo, ko kopaš dojenčka, dat žličko olivca. je res taka fajn koža pol, jst to skoz delam.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 12:48:09   
Urska09
Jaz sem že v porodnišnici vprašala, če je to normalno oz. ali jo naj mažem z mandljevim oljem. Pa se je zdravnica/pediatrinja nasmejala in rekla, da jo lahko mažem, če bom zato bolj mirna, sicer pa ni treba, ker ne bo zato nič bolje. Suha koža se pač mora oluščit. Tole mazanje z oljčki in kremami pa da je bolj fora za starše....

(odgovor članu araz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 13:16:10   
soncica01
naša je imela tudi zelo suho kožo in nam je patronažna svetovala mazanje z olivnim oljem in je pomagalo.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 15:19:18   
meduzica
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Pa se je zdravnica/pediatrinja nasmejala in rekla, da jo lahko mažem, če bom zato bolj mirna, sicer pa ni treba, ker ne bo zato nič bolje. Suha koža se pač mora oluščit. Tole mazanje z oljčki in kremami pa da je bolj fora za starše....


ma ni čist res da je mazanje samo sebi namen ... jaz vem ko mam popokano suho kožo na rokah me prekleto peče user posted image ... in mi zelo blagodejno deluje kak oljček lai kremica, tut če ne pomaga sistemsko pa vsaj blaži neprijeten občutek. Tko da nebi rekla da je to zdej sam za starše fora ...

araz presodi sama, ampak ne dajat vse možne žaube user posted image odloči se za nekaj in to uporabljaj v mejah zmernosti. Ni treba otročička bombardirat s tisoč in eno kremico pa za ogibat se je takim ki majo dodatke sploh ker gre za še občutljivo novorojenčkovo kožo. jaz se držim principa : dajaj na kožo tisto kar bi prez premislekov dala tudi v usta

edit typo



< Sporočilo je popravil meduzica -- 18.12.2009 15:20:46 >

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 15:58:05   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: meduzica

ma ni čist res da je mazanje samo sebi namen ... jaz vem ko mam popokano suho kožo na rokah me prekleto peče user posted image ... in mi zelo blagodejno deluje kak oljček lai kremica, tut če ne pomaga sistemsko pa vsaj blaži neprijeten občutek. Tko da nebi rekla da je to zdej sam za starše fora ...


Ja, sej jaz sem tud njene besede z rezervo vzela in našo tamalo lepo mazala z mandljevim oljem.

(odgovor članu meduzica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 15:59:56   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: araz

Mene pa zanima, če je to normalno, da je koža novorojenčka suha. Pri moji 1 teden stari punčki je na trebuščku res tako suha, da se že kar lušči. To se je začelo kakšne dva dni nazaj.
Se jo lahko s čim namaže (npr. mandljevo olje ali kakšno mleko) ali je boljše, da ne? 


maži jo z eucerin kremo proti suhi koži po kopanju


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu araz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 16:36:43   
ribica.
Kolikor je bilo meni povedano, ko je naš dojenček imel zelo suho kožo, olje ni najboljše, ker ostane samo na površini kože. Nam je pomagala edino krema za ritko, po nasvetu pediatrinje.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 18:09:03   
tinec78
Oj,
ko se boste začeli kopat bo bolje, tudi naš je imel suho kožo. Čim smo se začeli kopat sem mu v banjico zlila malo oklja in se mu je koža namastila med kopanjem, po enem kopanju je bilo ok, zdaj to še kar nadaljujem - tudi pri sebi, se ni treba extra s kremo mazat!! :) Drugače pa zna pomagat že če malo olja, mandljevega, olivnega ali kakršnegakoli že imaš daš v vodo s katero dojenčka umivaš, bo tud ok... v vsakem primeru ne kompliciraj bo že minilo, te bo pa tudi pediater opozoril in ti dal kak nasvet če ne bo bolje oz bo take sorte da lahko kaj narediš...

lp
Tina

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: suha koža novorojenčka
18.12.2009 19:20:10   
Sempervivum
Nisem čist vsega prebrala, mamice svetujejo vsaka po svoje user posted image  pa ne mislim nič slabega, vsaka ima pač svojo izkušnjo. To, da je to normalno, si že izvedela, moja izkušnja pa je taka, da je imel moj fantek zelo suho kožo na nogicah in sem imela doma mandljevo olje, ki pa mi ga je P odsvetoval, češ da je precej alergeno. Tako je rekla tudi gospa v lekarni, ko sem šla kupit olivno olje. S tem oljem sem ga potem namazala - naslednji dan je bila kožica lepa, gladka, skratka OK.

(odgovor članu tinec78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Partner in porod
M_mojca

Je bil vaš partner z vami pri porodu?

Da (82%)

Ne (18%)


Število vseh glasov: 230

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!