|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NUJNO - trd kakec
11.12.2009 10:55:20   
la vita e bella
Pozdravljene,
nas 6mesečni fantek ni kakal 2 dni, vceraj je komaj stisnil ven en trd bobek in še malce zakrvavel zraven (huh, mi je bilo hudo). Se strašno napenja. Kako mu lahko pomagam?
Se dojiva, 2 tedna nazaj sva začela z uvajanjem GH - sadje, ker zelenjava mu ni šla dol. Predvčerajšnjim je jedel kaki - je to krivo?

hvala vnaprej za vaše izkušnje!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NUJNO - trd kakec
11.12.2009 11:09:47   
madejka
Naš mali (zdaj 7m) je imel od rojstva težave s kakanjem. Mi je kakal 1x na teden. Bil je samo dojen. Ko sva začela z GH je tud kdaj zakrvavel, ko se je napenjal. Pomagala sem mu tako, da sem mu dajala čimveč svežega sadja in pa masleno svečko v rito, ko sem vidla, da se trudi kakat.
Zdaj, ko sva pa začela z mlečnimi kašicami pa ima skoz driskicouser posted image
Kaki bi pa naj uravnaval prebavo, kolikor sem slišala. Jaz sem mu ga ful dajala pa ni blo videt, da bi poslabšal zadevo, kvečemu obratno.

_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu la vita e bella)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NUJNO - trd kakec
11.12.2009 11:39:20   
ledenaa
Kupi sirup za mehčanje blata

(odgovor članu la vita e bella)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NUJNO - trd kakec
11.12.2009 11:54:15   
.soncek.
skuhaj kamilični čaj, ampak kamilice samo za kratek čas prevri in potem zelo zelo posladkaj, ali pa mu skuhaj suhe slive, tudi kiwi odpira.
smo mi tudi meli podobne probleme, ko je sam bobke kakcala, pa se je nekak poštimalo s kamilcah ali s slivah

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NUJNO - trd kakec
11.12.2009 13:09:59   
Izabela_07
Pri nas pomaga kompot iz suhih sliv in pa sirup za mehčanje blata

(odgovor članu .soncek.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NUJNO - trd kakec
11.12.2009 14:13:56   
ninca19
mi mamo tud vadih probleme z zaprtjem in nam najbolj pomaga hruka, pa probiotini jogurt, drugae pa pomaga tudi par lik tople vode pred vsakim obrokom.

_____________________________

Nina

(odgovor članu Izabela_07)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NUJNO - trd kakec
11.12.2009 15:03:05   
la vita e bella
Hvala vsem za nasvete,

vsekakor bom poskusila naprej z prehrano, sem pa imela v mislih, kako naj mu zdaj pomagam, da bi lažje kakal. Nekje sem zasledila nekaj z termometrom, pa ne vem točno kaj in kako.
Pred kakšno uro sva rešila situacijo: sem ga odvila in sva se na previjalni igrala, da je nosil nogice v usta, ritko sem fajn z bepantenom namazala, mu masirala spodnji del trebuha in čez nekaj časa je uspelo (sicer je na začetku skoraj jokal, tako ga je bolelo) - najprej trde kroglice, potem pa bolj mehek kakec. Jupi - mu je odleglo, je lepo zaspal po dojenju.

Glede prehrane: sem že skuhala jabolko in suho slivo, ampak mu ne upam dat kar cele slive, da ga ne bi zašraufalo - kaj menite?
Probiotični jogurt imam tudi v mislih, ampak ne vem ali je to primerno za začetek uvajanja GH?
Verjetno bom šla iskat tudi sirup za mehčanje - za rezervo.

ciao

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NUJNO - trd kakec
11.12.2009 17:24:15   
pikapolončica
našemu polletniku dajem veliko vode za pit, jabolček (kuhan) pa mu dajem vsak dan za malico, pa se je kakanje kar uredilo. 

(odgovor članu la vita e bella)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NUJNO - trd kakec
12.12.2009 0:09:19   
nananaja
Kuhane slive je meni pediatrinja pri 5,5m predlagala, najpraj kompot. Kuhano sadje ne bo napenjalo, tud hruške ne. Pa kuhano jabolko pr nas nikol ni mehčalo blata, še srova ga jima ne.  Pr nas jih je močno zapirala banana  in surov korenček, še kuhan ni bil prov fajn.

Raje mal več sadja daj kot pa sirup.

(odgovor članu pikapolončica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NUJNO - trd kakec
13.12.2009 7:47:46   
ronja1a
Naš je prve mesece kakal tko, da smo ga morali tudi po štirikrat na dan celega preoblečt, potem je bil cca peti in šesti mesec zelo zaprt. Tudi par dni ni šel kakat do uvajanja GH. Mu namočim suho slivo, majčken prevrem, potem pa zmešam skupaj ssvežim jabolkom in po tem lepo kaka. Ko je bil zaprt, sem mu dala še slivovo vodo za pit, sladkanih kamilic mu nisem dala, ker se mi zdi, da je vseeno bolje sliva, ki ima še nekaj v sebi. Sladkor je le sladkor, tko, da sem imela to opcijo za rezervo. Slivovo vodo sem mu dala tam v šestem mesecu ...

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NUJNO - trd kakec
13.12.2009 11:23:15   
Najaa
Moja tadruga ima tud take težave, no jih je imela do pred kratkim. user posted image
Najprej sem ji dajala sladke kamilice, da so jo odprle. Ko je šla na GH, je pojedla ogromno suhih sliv... je pomagalo, včasih pa tudi ne. Potem pa mi je P dala sirup za mehčanje blata in po enem tednu se je prebava lepo uredila.

(odgovor članu ronja1a)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NUJNO - trd kakec
2.2.2012 23:10:36   
Barabinca
Moja ta mala je zdaj stara dobrih 9 mesecev in je bila tudi čisto nora na naše domače kakije, vendar so ji povzročali iste težave. Popolnoma so jo zaprli. In je kakala trde bobke in se ful napenjala. Suhe slive, skuhane na malo vode in zmiksane v tekočo kašico so jo potem odprle... S tem sem do sedaj reševala zaprtja...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Operater mobilne telefonije
Sanikaa

Po telefonskih številkah več sploh ne vemo kdo je pri katerem mobilnem operaterju! Prosim povejte pri katerem ste vi in kako ste zadovoljni?

Mobitel (52%)

Simobil (33%)

Debitel (2%)

Tuš (10%)

T2 (1%)

dr...? (2%)


Število vseh glasov: 246

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!