|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
4.11.2009 11:19:46   
MIN
mi se definitivno ne bomo cepili,še celo pazili bomo da ne bomo prišli s kom v stik ki se je.........,ker smo imeli lani decembra pravo dramo in sicer je najmlajša hčerka pri starosti letu in pol prišla z nekom v stik ki se je cepil in dobila GUILLIAIN-BARRE sindrom.Posledice tega so bile grozne komaj je hodila,ko je padla se ni mogla sama pobrat ni imela več refleksov na nogah in rokah, nihče ni vedel kaj ji je letali smo naokoli kot nori.Nato zdravljenje v bolnišnici z iminogloglobulini,in še cel mesec doma v izolaciji,celoletne kontrole, sedaj naj bi bilo vse vredu in nima hvala bogu nobenih posledic

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 8:51:36   
manna
MIN  user posted image   ??? kaj pa je ta sindrom? A ta človek se je cepil za navadno gripo?? Koliko časa po cepljenju pa je bil ta stik ?

Kaj vse se dogaja..svašta res.

(odgovor članu MIN)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 8:54:13   
hel32
glede na podatkle s kateruimi razpolagam, se ne bomo cepili za nobeno, se nismo prej in se ne bomo zdaj,
je pa itak to samo ena poteza nekoga ki je na ta račun obogatel, medeji in vlade so pa vse to še pospešili.
jasno, zakaj se pa v švici nosečnice , otro0ci in starejši ne smejo cepiti!

_____________________________

TJAŠA 11.8.1998 3050gr,52cm
MARKO LUKAS 6.9.2009, 3830gr, 51cm
MAJA LUCIJA 9.2.2011, 3800gr, 52cm

(odgovor članu MIN)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 9:38:47   
Dashenka
Kot (vsaj zaenkrat) kaže, gripa, ki jo povrzića virus H1N1, poteka približno tako, kot "navadna" sezonska gripa. Bo pa po vseh napovedih zbolelo veliko ljudi, resne ocene kažejo, da okoli 30% populacije.

Smrtnost "navadne" gripe se giblje od 0,1% do 0,5%.
Ob najbolj optimistični predpostavki, da bo umrlo za posledicami gripe le 0,1% obolelih to pomeni okoli 6000 državljanov Slovenije.

Glede cepljenja otrok:
Po grobi oceni živi v Sloveniji približno 100.000 predšolskih otrok, kar pomeni, da jih bo zbolelo priblićno 30.000 in od teh umrlo nekaj 10.

Vsakdo se seveda odloča (bolja ali manj odgovorno) sam, ali se bo cepil ali ne oz. dal cepiti svoje otroke.
Pretehtal bo vse pluse in minuse ob tem moda tudi (ne)upošteval vse dejavnike tveganja.

Zagotovo pa se bo trenutno predladujoče mnenje, da je cepljenje proti novi gripi "brez veze", zarota farmacevtske industrije, ki je vse skupaj napihuje s ciljem maksimiziranja dobičkov, celo, da je cepljenje "smrtno nevarno", da so cepiva neučinkovita itd. v trenutku spremenilo, ko bodo mediji poročali o prvih denimo petih smrtnih žrtvah pri malih otrocih, prvih umrlih nosečnicah, ki jim bodo odpovedala pljuča, in prvih popolnoma zdravih odraslih, ki bodo umrli za posledicami te gripe.

Takrat se bodo ljudje čez noč odločili za cepljenje, v ZD oz. mestih, kjer se izvaja cepljenje bodo neizmerne vrste, prihajalo bo celo do nemirov.

Po raznih forumih pa bodo danes največji nasprotniki cepljenja bruhali ogenj, kako v gnili državi živimo in kakšen gnil zdravstveni stistem imamo, ki ni poskrbel za zadostno št. doz cepiva, zadostnih kapacitet za izvajanje cepljenja, da nimamo zadostnega št. bolniških postelj, da so zdravniki "pocarji" in še in še.







(odgovor članu hel32)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 9:52:44   
mika
dASHENKA, o umrlih zaradi nove gripe pišejo v  promilih in ne procentih, kot jih ti navajaš.

V Italiji npr. jih umre 8000 na leto za sezonsko gripo, dosedaj jih je 8 za novo in vsi so imeli eno imed kroničnih boleznih. V Evropi so umrli trije otroci od 8-12 let, tudi vsi bolni od prej...tako da prosim ne napihuj.

Nikoli se nisem cepila za sezonsko gripo in se tudi ne bom za novo. Pravzaprav ne poznam nikogar, ki bi se. In tudi je cepivo sedaj nesmiselno, ker je gripa že na pohodu




(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 9:57:07   
koala
DASHENKA koliko ljudi naa svetu umre VSAKO leto zaradi sezonske gripe? Številka niti slučajno ni majhna, pa vseeno ni take pozornosti. In še nekaj v Avstraliji je sezona gripe že mimo. In vsaj jaz nisem zasledila nekih katastrofalnih poročil od tam.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 10:01:14   
Dashenka
Mika, žal nimaš prav.

Absolutne številke za zaenkrat majhne, ker se zaenkrat Evropa srečuje zgolj z osamljenimi primeri obolelih za novo gripo.
Cepljenje pa je smiselno, tako za navadno, kot novo gripo tam nekje do februarja.

In ne me narobe razumet - sploh ne propagiram cepljenja, sama se ne nameravam cepiti, ker se za gripo tudi nikoli ne cepim, prav tako, ne bom dala cepiti moje 5 letnice.

Vendar pa mi gre pošteno na živce, ko berem natolcevanja na temo tega nesrečnega cepljenja ter podcenjevanja H1N1 gripe.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 10:04:50   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: koala
DASHENKA koliko ljudi naa svetu umre VSAKO leto zaradi sezonske gripe?


Ta številka naj bi se sukala okoli 300.000

IZVIRNO SPOROČILO: koala
In še nekaj v Avstraliji je sezona gripe že mimo. In vsaj jaz nisem zasledila nekih katastrofalnih poročil od tam.
.

V Avstraliji je zaenkrat statistika taka, da je od navadne in prašičje gripe SKUPAJ umrlo manj oseb, kot prejšnja leta samo od navadne.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 10:07:57   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
Vendar pa mi gre pošteno na živce, ko berem natolcevanja na temo tega nesrečnega cepljenja ter podcenjevanja H1N1 gripe.


Meni gre pa na živce prenapihovanje te gripe in delanje senzacije iz vsake posamezne smrti - H1N1 razsaja že več kot pol leta, pa se VSAJ ZENKRAT še ni izkazalo, da bi bila kaj bolj nevarna od sezonske. Ne vem zakaj pa ne poročajo potem še od vsake posamezne smrti zaradi navadne gripe., ker tudi tu številke smrtnosti niso majhne. Mnenje bom spremenila šele, ko oziroma ČE bodo začeli poročati o masovnem umiranju sicer povsem zdravih oseb. Če je od te gripe zaenkrat umrlo nekaj čez 4000 oseb, od sezonske jih pa letno umre 300.000, mi to pove vse. Statistika je zame nekak najbolj relevanten podatek, vse ostalo so zgolj in samo ugibanja.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.11.2009 10:12:35 >

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 10:20:37   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
Vendar pa mi gre pošteno na živce, ko berem natolcevanja na temo tega nesrečnega cepljenja ter podcenjevanja H1N1 gripe.


Meni gre pa na živce prenapihovanje te gripe - H1N1 razsaja že več kot pol leta, pa se VSAJ ZENKRAT še ni izkazalo, da bi bila kaj bolj nevarna od sezonske. Mnenje bom spremenila šele, ko oziroma ČE bodo začeli poročati o masovnem umiranju sicer povsem zdravih oseb. Če je od te gripe zaenkrat umrlo nekaj čez 4000 oseb, od sezonske jih pa letno umre 300.000, mi to pove vse. Statistika je zame nekak najbolj relevanten podatek, vse ostalo so zgolj in samo ugibanja.


Tako da se je  izkazalo, da so natolcevanja resnična.

Itak so pa lani ob takšnem času pisali na 24ur.com, da bi naj febr. 2009 prišla neka nova gripa, ki bi naj pomorila 400.000ljudi v evropi. In ker do tega ni prišlo, se je kao pojavila prašičja gripa, seveda med reveži brez prave zdravstvene oskrbe, ki so brez te začeli umirat, tako da se je lahko začela širit panika. A se vam zdi normalno, da se šteje vsakega umrlega zaradi gripe, ki pa ni umrl zaradi te, ampak zaradi skupka bolezni od prej.

Pa lepo vas prosim, kako je možno, da se zdravilo pojavi še preden neka bolezen izbruhne, kot je bilo pri ptičji gripi. in ker jih je pri ptičji gripi premalo zbolelo, so ostale prevelike zaloge zdravil, ki jih je treba porabit in seveda plačat.
Pa lahko pišete, da so natolcevanja, pa o ne vem čem vse....to so dejstva!

Pa da nas nekdo ima tako zelo za norca...pa lepo vas prosim, no.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 12:46:42   
Dashenka
Ljuba duša, pa saj se obolevnost za H1N1 gripo sploh še ni začela.
Pomlad in poletje pač nista sezoni za gripo na severni polobli.

Pa za povrhu mešaš še H1N1 in H1N5 virusa. user posted image


Glede cepiv - za vsako gripo je pred začetkom pravega izbruha epidemije hvala bogu na razpolago cepivo.

Čisto na začetku ga je malo, na razpolago je le zdravstvenemu osebju in najbolj rizičnim skupinam v teku zime pa ga bo vedno več, to pa zato ker farmacevtska industrija pač ni sposobna čez noč proizvest celoletne potrebne količine.

Glede resnosti in ogroženosti nosečnic pa si preberi izjavo dr.Cerarja.




(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 13:19:50   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Ljuba duša, pa saj se obolevnost za H1N1 gripo sploh še ni začela.
Pomlad in poletje pač nista sezoni za gripo na severni polobli.

jA IN..ljuba duša...kaj se je pa zgodilo na južni polobli? nič pretresljivega. Umirali so revni, daleč od medicinske pomoči in tisti, ki so že prej imeli načet imunski sitem od kroničnih boleznih.
Pa za povrhu mešaš še H1N1 in H1N5 virusa. user posted image
a sedaj me pa imaš  ti za norcauser posted image . Kje pa ju mešam? Sem samo napisala .... ker ptičja gripa ni pokosila dovolj ljudi, si je bilo treba omislit novo gripo-prašičjo gripo, da se bodo ob dovolj veliki dozi panike, porabile zaloge zdravil, ki so pred iztekom roka uporabe.


Glede cepiv - za vsako gripo je pred začetkom pravega izbruha epidemije hvala bogu na razpolago cepivo.

In kako je lahko cepivo ali zdravilo proti nečemu kar ni obstajalo in se pojavi popolnoma na novo?
Čisto na začetku ga je malo, na razpolago je le zdravstvenemu osebju in najbolj rizičnim skupinam v teku zime pa ga bo vedno več, to pa zato ker farmacevtska industrija pač ni sposobna čez noč proizvest celoletne potrebne količine.

Glede resnosti in ogroženosti nosečnic pa si preberi izjavo dr.Cerarja.

Kje pa jo lahko preberem? sem prebrala, da je umrlo nekaj nosečnic, ampak koliko vem, cepivo ni dovolj raziskano, da bi jih lahko cepili.






< Sporočilo je popravil mika -- 5.11.2009 13:24:30 >

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 13:50:53   
nadya
Pri nas se cepili ne bomo.

Sem pa malo prečekerala podatke in je nekako takole: po svetu jih zaradi navadne gripe vsako leto umre od 200.000 do 500.000, v Sloveniji pa od 100-300 ljudi povprečno.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   [Brisano sporočilo]
5.11.2009 13:51:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 13:55:54   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

IZVIRNO SPOROČILO: mika

In kako je lahko cepivo ali zdravilo proti nečemu kar ni obstajalo in se pojavi popolnoma na novo?
Čisto na začetku ga je malo, na razpolago je le zdravstvenemu osebju in najbolj rizičnim skupinam v teku zime pa ga bo vedno več, to pa zato ker farmacevtska industrija pač ni sposobna čez noč proizvest celoletne potrebne količine.




in katero podjetje naj bi naredilo in dalo na trg to cepivo proti ptičji gripi?


pa še nekaj glede novega cepiva.
To je cepivo, ki je narejeno na osnovi cepiva proti  navadni gripi, ki so mu dodani samo mrtvi virusi nove gripe. In tisti, ki so se pripravljeni cepiti proti navadni gripi.. no, ne vidim ovir zakaj naj se ne bi cepili proti novi



nE cepivo, ampak zdravilo....Tamiflu, ko je izbruhnila ptičja gripa...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   [Brisano sporočilo]
5.11.2009 13:57:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 14:51:35   
Dashenka
1. Časovnica
Cepiva za nove vrste gripe se začne razvijati takoj, ko izolirajo virus.
Farmacevska podjetja so takoj, ko je bilo možno dobiti izoliran virus začela razvijati cepiva. Pred kratkim so dobila dovoljenja za promet ter začela z redno proizvodnjo.



2. Varnost - takole pravi WHO:
What about safety for pregnant women?
To date, studies do not show harmful effects from the pandemic influenza vaccine with respect to pregnancy, fertility, or a developing embryo or fetus, birthing or post-natal development. In view of the elevated risk for severe illness for pregnant women infected by the new influenza, in clinical studies, pregnant women are a group that should be vaccinated against infection, as supplies allow.
Recent studies show that infected pregnant women have a 10 times higher chance to require hospitalization in intensive care units than infected persons in the general population, and 7% to 10% of hospitalized cases are women in their second or third trimester of pregnancy. The benefits of vaccination far outweigh the risks.
Additional studies on pregnant women following immunization are continuing.

Dodatne informacije:
http://www.who.int/csr/disease/swineflu/frequently_asked_questions/vaccine_preparedness/safety_approval/en/index.html


3. Priporočilo prim. Cerarja:
lahko prebereš v današnjem Dnevniku

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 14:53:50   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: mika


nE cepivo, ampak zdravilo....Tamiflu, ko je izbruhnila ptičja gripa...


Tamiflu je bil na trgu že mnogo let pred ptičjo gripo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 16:42:45   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
What about safety for pregnant women?
To date, studies do not show harmful effects from the pandemic influenza vaccine with respect to pregnancy, fertility, or a developing embryo or fetus, birthing or post-natal development.


Ja koliko študij je pa bilo do zdaj na to temo in koliko so lahko dejansko dobili relevantnih podatkov v tem času? Težko kaj, veliko - pa niti ne pišejo, koliko jih je bilo - in težko bi v tem kratkem času, kolikor bolezen sploh obstaja dobili zanesljive podatke o dolgoročnem vplivu na zarodek. Sicer pa niti ne piše, koliko študij itd., samo da jih niso odkrili zaenkrat, koliko so se pa trudili glede tega pa to prav nič ne pove. Jaz sem našla ravno nasprotne informacije:

"Dr. Bronze, quoted above, notes that animal studies have shown that vaccines harm unborn babies and that no safety studies have been done in humans. A recent study done by Dr. Laura Hewitson, a professor of obstetrics at the University of Pittsburg Medical Center, found that a single vaccine used in human babies, when used in newborn monkeys, caused significant abnormalities in brainstem development"

Jaz sem samo srečna, da sem zdrava, ker se lahko mirne vesti odločim, da se ne bom cepila, se mi pa zelo smilijo tisti, ki sodijo v rizične skupine in so zaradi vseh nasprotujočih si informacij v resnično hudi dilemi, kaj storiti - ena in druga odločitev se lahko na koncu izkaže za napačno. user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
5.11.2009 20:00:57   
witch
Noben se ni in se ne bo.


(odgovor članu Urko15)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Koliko se vas bo cepilo?
6.11.2009 6:36:36   
tamiflu
Mi se ne bomo

(odgovor članu witch)
Neposredna povezava do sporočila: 71
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




IME ZA FANTKA
gugla

Katero ime za fantka bi izbrali?

Filip (34%)

Maks (15%)

Oskar (20%)

Matic (25%)

Tristjan (6%)


Število vseh glasov: 339

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!