|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Gosta hrana?
9.10.2009 14:09:53   
frutolina
s korenčkom pri starosti 5m3t user posted image

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Gosta hrana?
9.10.2009 14:38:50   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333


IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Danes sem gledala en tak mali mikserček za pasirat otroško hrano, sam ne vem če je vreden nakupa...če kira ma, a spasira hrano na gladko, al ostanejo grudice?


brezveze... samo jezna bos nase, da si denar stran vrgla...

Točno tako. Spasiraj s paličnim in ti bo enaka kaša prišla kot v kupljenih kašicah. Moja ni marala zelenjavnih, ker so res ogabne. Za vsak primer, če kam gremo na pot, kupim sadne, s skuto, jogurtom, z žitaricami... Ker sem imela par zelenjavnih kašic na zalogi, mi jih je pojedla zgolj tako, da sem jih seveda segrela in vmes dodala kakšno kuhano zelenjavo, npr. bučke. Mogoče pa ti ne bo potrebno dolgo pasirati, tako kot je bilo pri naši, ko je s 7,5 meseci začela jesti pretlačene jedi in koščke. In začni otroka čimprej navajati na to, da melje kočke hrane, najprej počasi, a bodi vztrajna in ne bo ti žal.


Jaz nisem niti enkrat s paličnim pasirala. Vedno samo z vilico ali pa s tistim za pire krompir tlačit. Pa lepo je tako kupljene kot domače kašice ne glede na to, če je pasirano ali ni. Res jih je treba čimprej navajat, da ni pasirano, da začnejo po ustih premetavat, žvečit in okušat koščke. Nobenih mikserčkov kupovat, ker s tem sama sebe "zakoleš"... Pri pasirani hrani ni potrebno veliko truda za jest in dojenček lahko samo pogoltne in valda da jim je to všeč. Zato čimprej navadit na samo pretlačeno. Pa fino je, da se navadijo jest tako kupljene kot domače kašice.. .če kam greš je praktično.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Gosta hrana?
10.10.2009 13:43:21   
marjetica8
kira rešitev ane: Sem mu nardila korenčkovo kašico (malo večjo količino, ostalo sem dala v aventov lonček za shranjevanje mleka in v hladilnik za naslednji dan), pa ni in ni hotu jest. Pol smo cez en cajt mi jedli kosilo in sem ga mela v vozicku zraven mize. In je tko pozeljivo gledal nase kroznike...pa sem mu spet probala dat njegovga korencka... vse pojeduuser posted image user posted image ! Danes sem mu dala zraven pa se malo bucke, pa je tudi vse pojedu (sem pa jst zraven jedla jogurtuser posted image ) Idejo o nakupu miksercka sem pa ze opustila!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Gosta hrana?
10.10.2009 13:47:58   
Katy78
user posted image  Očitno rabi družbo! Tak je moj oče, on tudi ne mara jesti sam. user posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Gosta hrana?
10.10.2009 14:10:56   
smej
Če ste začele s korenčkom, ste jim na začetku dale kašico iz kuhanega korenčka, ali samo sok iz surovega korenčka? Pa jabolko tudi ne vem. Eni pravijo najprej kuhano, eni pa najprej surovo. Kaj je bolj primerno?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Gosta hrana?
10.10.2009 14:17:05   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: smej

Če ste začele s korenčkom, ste jim na začetku dale kašico iz kuhanega korenčka, ali samo sok iz surovega korenčka? Pa jabolko tudi ne vem. Eni pravijo najprej kuhano, eni pa najprej surovo. Kaj je bolj primerno?


Jaz sem naši takoj dala kašico iz korenčka, nič sok prej, tudi od jabolka ne. Jaz ne vidim pointa v tem, da bi prej sok dajala... To je kao mišljeno zato, da bi se počasi s tem novim okusom privajali. Ampak ne rabiš tako.
Jabolko pa eni dajo kuhano, eni surovo. Meni je pediater rekel naj kar surovo, ker s kuhanim grejo vitamini stran. Nekatere dojenčke pa napenja po surovem sadju... Tako da naredi po svoji presoji. Če pa nočeš, da bo jabolko porjavelo, če ga boš ribala surovega, potem pa dodaj par kapljic limone not.

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Gosta hrana?
10.10.2009 14:20:59   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: smej

Če ste začele s korenčkom, ste jim na začetku dale kašico iz kuhanega korenčka, ali samo sok iz surovega korenčka? Pa jabolko tudi ne vem. Eni pravijo najprej kuhano, eni pa najprej surovo. Kaj je bolj primerno?


Jaz nisem dajala soka, ampak kar kašico iz korenja. Jabolko sem mu pa kakšna 2 tedna kuhala, potem pa sem mu dala surovega. Isto hruško, vse ostalo sadje sem mu pa vedno dala surovo..

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Gosta hrana?
12.10.2009 10:24:01   
nana81
Petka, sej verjetno so že odgovorile-nisem vsega brala. Jaz zelenjavo skuham in potem dodam olivno, ali od Byoda olje za otroke olje-pa zaenkrat še spasiram s paličnim. Nisem pa še dodajala kisle smetane ali masla ipd. Bom še malo počakala. Sem tud že poskusila manj pasirat pa je kar bruhnila ven-no je tud mal prehlajena pa ji mogoče ni pasal.
Je pa velikokrat kar improvizacija, ja.

pozdravček

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Gosta hrana?
12.10.2009 13:33:29   
jutranja rosa
tasa_m a kasneje ni bilo nič težav z uvajanjem zelenjave, ker si najprej začela z jabolkom in banano? Vsi pišejo, da naj damo najprej zelenjavo in šele nato sadje, meni se pa zdi greh, da mu sedaj, ko imamo domača jabolka, ne bi dala le-teh. No, in sem seveda naredila po svoje :), čeprav s slabo vestjo :(. Sva šele na začetku uvajanja GH ( star 5,5 meseca) in mu za kosilo pripravim kuhan korenček, nato pa še zmiksam surov jabolček za sladico ;). Ko se napoka korenčka in pokaže, da ima dovolj, mu ponudim še manjše jabolko in ga s slastjo zmaže celega. A je tako OK?

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Gosta hrana?
12.10.2009 13:38:30   
smej
A korenčku dodate kaj tekočine ali kar samega? A ni pregosto za prve "grižljaje"? Kupljene korenčkove kašice so zelo tekoče, če pa doma korenček zmiksaš ali pretlačiš je kar malo gosta kašica.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Gosta hrana?
12.10.2009 14:16:32   
jutranja rosa
Jaz zlijem v mikser tudi vodo v katerem se je korenček skuhal. Če se pa zelo mudi, dodam tej kuhani zmesi tudi hladno vodo direkt iz pipe. 

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Gosta hrana?
12.10.2009 14:21:28   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

Jaz zlijem v mikser tudi vodo v katerem se je korenček skuhal. Če se pa zelo mudi, dodam tej kuhani zmesi tudi hladno vodo direkt iz pipe. 


Delam enako.
Dodam tekočino od kuhanja ali pa vodo iz pipe in pretlačim z mučkalico za krompir ali vilico.
Tako zmiksano kot so kupljene kašice seveda ni in tega tudi ne želim, ker nočem, da bi se navadila tako pasirano jest. Zaenkrat nima nobenih težav s koščki riža, korenčka, koruze... Ji gre vse dol in tudi malo po ustih poskuša žvečit.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




imena
luncaa

katero ime za fantka???

Žak (17%)

Tadej (20%)

Nejc (35%)

Anej (29%)


Število vseh glasov: 243

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!