|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 13:37:01   
PICANCEK
Joj, kar groza me je, ko se spomnim, da čez dva meseca grem v službo in bo treba z hudimi ukrepi...
Namreč midva s sinkom se še dojiva zjutraj, zvečer, ponoči enkrat in čez dan tudi še enkrat. Ne vem, če je to pametno, ker se samo carta. Meni je sicer luštno, mi ugaja (njemu itak!), a se bojim, da bo še bolj razvajen, ko že tako je!
Mož pravi, naj ga neham čisto dojit, da se navadi, da ne bo potem problemov, ko bo šel v jaslice.

Kaj pa ve menite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 13:43:08   
Anonimen
Zaradi dojenja otrok ne bo razvajen. Res je, da dojenje v teh mesecih niti ni več potrebno, kar se hranjenja tiče, je pa ena lepa vez med otrokom in materjo. Če se bojiš, kaj bo, ko bo šel v jasli, se navadita zgolj na večerno in če je treba nočno dojenje, pa je. Večje krize ne bi smelo biti. Če pa si se odločila, da bosta končala, potem končajta naenkrat, da otrok ne bo zmeden.

(odgovor članu PICANCEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 13:43:10   
tši
O pozdravnljena, moj sin je istih mescev in sem čist na istem kot ti. Tudi mene je strah kako dojenje prekiniti. Konec avgusta grem v službo in sem se odločila da, ko pridem iz morja začnem njega navajati brez dojenja. lp

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 13:46:29   
PICANCEK
Uh, še ena z isto odločitvijo! Tudi jaz sem rekla, ko pridemo iz morja, pa strogo.
Zdaj sem razmišljala (po nasvetu Al bine), da bi res lahko še samo zvečer dojila. V bistvu otrok dobi mleko tudi iz kašic, ki jih tako je zjutraj in zvečer.

Če pa je tako fajn, ko se stisne k tebi in se tako povežeta...

Ne bi pa rada, da bi potem tekal za mano in se drl: mama, zizo! :)-:)-

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 13:47:19   
Anonimen
Potem je pa najbolje, da za nekaj dni oz. večerov nekam izgineta, da vaju otroka ne bosta gledala. Tako najhitreje pozabijo. Iz izkušenj: sem bila dva dni v Bosni, sicer sva se dojila le še zvečer in ponoči, ko sem prišla, je brez problema zaspal z dudo in očijem.

(odgovor članu PICANCEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 13:50:08   
Anonimen
Res je dojenje NE pelje v razvajenost!!
Moja hči še doji,kmalu bo dve leti,pa v službo hodi.
Zjutraj preden gre podoji,ko pride domov tamali navali,ona vsa srečna,ker ji dojke že iz modca bežijo in jo sodelavci kličejo Pamela Andrsen:)-
Nobenih problemov tamali je sprejel nov termin.
Znajti se je treba-vse za zdrave in srečne otroke-zate pa kile dol.;)

(odgovor članu PICANCEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 13:57:26   
Blink1
Pa v službi dobiš 1 uro odmora za dojenje:bravo::bravo:

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 14:30:13   
PICANCEK
Pa ti si prava faca, neva6, pa že babi, uh, ko bi jaz mamo tako frajerko imela, kaj šele babi!
Hvala za slikovit odgovor, jaz bi tudi bila za, pa kaj vem, no?

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 14:35:17   
tesa
Jaz sem tudi na tem, da ga bom počasi odklopila.
Kako so si različni otroci:zmeden2: Punce sta mi nehale že pri devetih mesecih. Tamalček pa sedaj pri desetih vedno bolj uživa.Vedno sem bila mnenja in se zavzemala, da je do enega leta pa res že zadnji čas za odklop. Zdaj pa kot kaže bo tisto držalo; od zarečenega kruha......:zmeden:
Vsaka najbolj zase ve, kdaj se bo odločila. Poslušaj otroka in sebe in vedela boš kdaj bo prav za vaju.
Lp:miska:

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 14:37:50   
Anonimen
Picancek,kaj mozgaš?ne preveč,da noujo možgančki začeli kuhat:)-
Kaj ti zdej ne paše?Dojit,si se naveličala?
Veš kaj..ti poskusi prvi teden službe pa boš videla kako se bo izšlo.Če bo težko zate(kar dvomim,razen polnih bolečih dojk in nevarnost,da eksplodirajo)boš pa počasi nehala,če bo malček seveda za to;)

(odgovor članu PICANCEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 14:45:28   
nejcko
Moj sin se je pri desetih mes. čisto sam odklopil, hčerki pa sem sama malo pomagala :)- pri enajstih mes.
Drugače pa imam prijateljico, ki je obe svoji hčerki dojila krepko čez dve leti in je seveda hodila v službo. Podojila ju je zjutraj, pred službo, takoj ko je prišla domov iz službe in še zvečer.
Mislim, da je tak način čisto ok.
Manj ko boste komplicirale okoli tega, bolje bo!!!

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 14:46:29   
Pupica
1-2 x na dan.
In se prav bojim dneva ko se ne bova več:(

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 15:14:27   
D@isy
Dvakrat čez dan, ko gre spat, zvečer in ponoči, običajno 3.30, včasih še malo zjutraj.
S prenehanjem dojenja se še ne obremenjujem, ker mala D@isy to še rabi.


(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 15:18:36   
niki5
Joj, jaz se pa sploh nisem obremenjevala kako prenehati dojiti, kar naenkrat je prišel čas in je bilo vsega konec. Takrat je bil prav šok zame, ker nisem pričakovala, kasneje pa sem ugotovila, da je bil to najboljši možni način. Moj se je pri 13 mesecih sam odstavil in to iznenada, kot da bi odsekal. Prejšnji dan se je še normalno dojil, potem pa začel zavračati in po kakšnem tednu sem videla, da je zares konec. Potiskal me je staran in se obračal. S tem da se je pri 8 mesecih po večkrat na noč dojil.

Bom videla kako bo pri drugem :zmeden2:

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 15:22:20   
niki5
Še to, v jasli je šel z 11 meseci in ni imel nobenih težav (bolj sem jih imela jaz :ups: ), sploh ni opazil da me ni in tudi ko sem prišla po njega ni bilo kakšnega hudega navdušenja, s tem da se še sedaj pri 6 letih rad crklja in je zelo nežen fantek. Ampak vrtec mu je očitno odgovarjal. Jaz sem se namučila čez dan da je zaspal, tam pa je brez težav odšel na popoldanski spanec, očitno mu je ''čredni nagon'' pomagal :)-

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 15:25:00   
Maxica
Midva se pri desetih mesecih tudi še kar dojiva. Zjutraj, pa potem enkrat dopoldne tako malo, da zaspi:zmeden:, potem pa zvečer, pred spanjem, nato pa še ponoči enkrat, ko pride iz svoje posteljice v najino posteljo. Eh, jaz se nič ne obremenjujem, da bi zdaj pa že morala nehati dojiti. Očitno :duda: še rabi bližino svoje mamice in mamici tudi še paše ta vez, tako da bom še kar vztrajala, dokler se bo dalo. Kot zanimivost naj pa dodam še to, da sem pred enim mesecem na isti dan najprej obiskala pediatrinjo, ki naju je pohvalila, da se še dojiva, potem sem imela pa še pregled pri ginekologu, me je pa skoraj nadrl, kva se grem, da pri tej otrokovi starosti (9 mesecev!!!) še dojim, saj mu mleko nič več ne rabi in samo mene izčrpava. Toliko o tem, koliko je treba poslušati zdravnike. Vsak gleda na to iz svojega stališča. Jaz pa iz svojega;).

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 17:45:56   
Pikabu
Midve z Emo sva se pa tri dni nazaj nehale. :((:((:(( Se je sama odstavila. Ponoči že dolgo ne je. Dojili sva se samo zjutraj in zvečer. Ko je začela čez dan spati samo enkrat, je zvečer zaspala že po riževi kašici in se potem ni več prebudila za dojenje. Zjutraj ji je pa bilo sedaj mnogo bolj atraktivno, da se je igrala na najini psotelji in da sta "norela" po svoje z atijem. Sem imela občutek, da se je priklopila bolj zato, da sem bila jaz zadovoljna, saj je le parkrat potegnila, potem pa hitro nazaj k atiju in se naprej igrat. Po eni strani sem vesela, da se je tako lepo odklopila, pa tudi občasno me je ugriznila in sem bila sedaj na koncu vedno že čisto trda, če me bo spet, po drugi strani sem pa vedno mislila, da se bova vsaj do enega leta dojili in mi je na trnutke malo hudo. Se pa zdaj crkljava na druge načine.

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 19:35:02   
MEGY_Patricija
Nejčko tudi mi smo se pri Eriku dojili še pri 11 mesecih tako, da bi lahko dobila podaljšano porodniško pa ravno zaradi dojenja tako, da nikar ne odstavljaj in se raje pozanimaj z zdravnikom in na CZSD ti pa se veselo še naprej crkljaj z malčkom.

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 19:35:06   
MEGY_Patricija
Nejčko tudi mi smo se pri Eriku dojili še pri 11 mesecih tako, da bi lahko dobila podaljšano porodniško pa ravno zaradi dojenja tako, da nikar ne odstavljaj in se raje pozanimaj z zdravnikom in na CZSD ti pa se veselo še naprej crkljaj z malčkom.

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   kako še dojite pri devetih mesecih?
9.6.2005 23:56:08   
andrejaz
Moj Mark se pa še kar dosti doji:
- takoj zjutraj ko se zbudi,
- potem čez dan rabi malo priklopa, da zaspi,
- nato ponavadi še po kosilu
- pa še zvečer pred spanjem.

Se je pa začel včeraj že malo zvijat in afne zraven guncat, tako da bo najbrž kmalu konec z dojenjem:((:((:((

(odgovor članu PICANCEK)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?