|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 19:23:50   
puncica
Danes je naša Janja bila pri 1 letu v posvetovalnici, vse lepo in prav, prav živa je bila v čakalnici, pri doktorci pa se je drla ko zmešana, verjetno je spet misla da jo bomo tam pustili, pa se je kr atija oklepala. Pa pikico je dobila. No veliko že zna, zdrava je, pridno je, kar ji paše seveda ampak zredila se je v treh mescih samo za 900 g na 7890g!!!:((:((:((

Sem misla da zdej bo pa že imela 8kil pa pol, pa še do osmice nismo prišl. Velika pa je komaj 69 cm. Sej ne da bi se sekirala ampak ko vidim da so VSIIII vaši otročki večji in močnejši se pa mal zamislim. Tle na forumu še nisem zasledila otroka ki bi bil tako lahek pri enem letu kot je naša. A ja še to porodna teža je bila 2990g, velika pa je bila 50 kar smatram za normalno in bila je rojena normalno na rok.

Zakaj imamo mi takega drobižka:zmeden2: Upam da ni kej narobe, zdej me je pa že kr začel skrbet, pravijo da bi naj pri 1 letu otrok potrojil težo, naša pa ni prišla do 9-ke:(( Čeprav zdravnica pravi da ni treba nič skrbet, mamica tud ni ne vem kako velika in debela:)-

A je čas za paniko?:zmeden2:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 19:28:15   
ZARA
NE!!
Dej nehej no...lej kako je zdrava!
Zara se je zadnje 3 mesece (9-12 mes) tud samo 450g zredila,pa kaj!!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 19:43:16   
Gina
Nič ni narobe. Nič sekirat. Otroci so različni. Pa tudi ne rastejo vsi enako hitro. Imajo obdobja, ko zelo, pa obdobja, ko bolj počasi. Kaj pa potem.:)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 19:57:01   
maja2
Naš je bil od 8-12 meseca veliko bolan, šel je v vrtec, ugotovili so mu alergijo na jajca, sojo in k. mleko, tako da je od pregleda pri 8 mesecih do tistega pri 1 letu, shujšal za 200g (pa še zrasel je!)
Pa pediatrinja ni nič komentirala.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 20:06:21   
puncica
Ma ja sej teh alergij je mene ful strah, da nima kako tako prikrito al kaj:zmeden2: Ma ne vem, očitno res preveč tle gor na RR berem, pol sem pa čist zmešana s temi kilami.:ups:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 20:06:28   
špelica
Upam, da se bo tudi naš od deveta meseca do enega leta zredil le 450g!!!Sicer ne vem kam bomo prišli, ima že zdaj skoraj 11 kil, pa še 9 mesecev ni star! Roke mi bodo odpadle! Mislim, da smo druga skrajnost!:zmeden:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 20:36:04   
maja2
Ja, punčica, mislim, da če bi imela kakšno alergijo, bi se zdaj, ko je stara eno leto, že pojavili znaki. Naš je imel že pri 8 mesecih na kolenskem pregibu lišajček (suho kožo), pa smo dobivali samo hladilno mazilo... Ko je šel v vrtec, so ga cepili (11 mesecev), tam so jedli cela jajca (mi smo mu dajali samo rumenjak) in bog ve kaj vse še... Tako, da je dobil še več lišajčkov po nogah in rokah. Potem je pediatrinja posumila na alergijo... No, skratka, da ne bom predolga, alergija na hrano, vsaj te običajne, mleko, jajca, arašidi...se običajno pojavi že pred 1. letom. Pa ne skrbi preveč. Malčica je verjetno v tem obdobju tudi shodila (naš tudi) in to ful vpliva na težo. A je vaša sploh kdaj pri miru? Naš ne. No, vidiš!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 20:57:00   
Anonimen
Velika je čist zadost, jst sem tut mela pr enem letu 70cm. Sicer 9500g ampak ok. Rodila sem se pa s 3330g in 50cm. Pa mam zdej 159cm pa 42 kg (ob dobrih dnevih tut 42,5-43, ob slabih pa tut 41:(() pa mi nč ne manjka. (recimo ... kšnga :love: se ne bi branila :)-)

Sej bo. Je pač suhica. :) Aja, evo, jst sem mela pri 12,5 letih le 28kg :ups:


(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 21:06:50   
Maxica
O, groza, Ribica, naj ti doma vendarle dajo kaj jesti;)! No, vsaj problemov s preveliko težo ne boš imela v življenju-to je pa tudi nekaj, a ne?! Nič sumo pridevnikov ipd.:)-
Puncica-če ti pediatrinja nič ne reče, da bi bilo premalo, po moje, da se nimaš kaj bati.:zmeden: Punčke so praviloma itak manjše kot fantki, pa če si ti tudi bolj drobne postave, je normalno, da je punčka tudi. Jo pa ti itak najbolje poznaš-če se obnaša normalno in je živahna, pa prehranjuje se normalno, je z njo vse ok.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 21:21:01   
kaj@
tudi mi imamo en tak drobižek doma,pri 1 letu je imel isto težo kot vaša,velik bil 74 cm,sedaj je star 1,5 leta in ima komaj 9 kg,tudi mene včasih skrbi,ampak pediater ni še nikoli nič rekel

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 21:34:06   
BokiMB
Zakaj pa jim nisi rekla za napotnico za kako preiskavo? Že če pogledajo kri in blato, lahko vidijo, če česa ne prebavlja.

Kako pa kaka?

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 21:52:39   
frutka_
Naš Filip ima pri skoraj letu 11kil in 80centi. V petek pa si greva po čebelico v rito:((:((:((

Punčica bo pa mala in sladka...:torta:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 22:12:24   
Anonimen
Maxica, sej dajo :) Ja, ni pridevnikov sumo, je pa treba non.-stop poslušat JOJ, KOLK SI SUHA:grrr::grrr::grrr:

A veš kako me ''potolažjo'' - kr počaki da boš ti tolk stara k jst :hudicek::hudicek::hudicek:

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 22:33:55   
Maxica
Ma saj vem-folku ni nič prav-če si predebel, jim ni ok, če si presuh, pa spet ne. Pa saj veš-najslabše je, če se zaradi njih sekiraš:(. Itak pa misice že od nekdaj pravijo, da je najvažnejša notranja lepota:)-:)-:)-.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 22:37:29   
Anonimen
Eh .. misice so aj vud lajk to help por pipl... :hudicek:

Jaz se ne sekiram, če komu ni kaj prav .. izvoli. Jaz sem čist zadovoljna z mojimi kilami. Verjetno ena redkih, ki se veseli vsake nove deke :)-

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
7.6.2005 22:43:18   
morskadeklica
ribica sva že dve:)-. Se trudim obdržati vsaj kako kilco, pa mi ne uspeva najbolje:grrr:. Pa nč ne verjem tistim k ti rečejo: "počak da boš stara tolk kot jaz" Do takrat pa bodi vesela, da se lahko bašeš s torticami!

lp:muca:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
8.6.2005 0:03:02   
ksenija.
Mi smo tudo bolj drobceni, pri osmih mesecih tehtamo 6900 g (pri rojstvu 2480g.). Me pa skrbi, ker Zala še sedaj noče prav jesti na žlico.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
8.6.2005 6:50:27   
dory
Nas je mel pri enem letu 82cm in 9500g...sam kilaza je sla hitr dol tko da zej komi lovimo 9kg...ampak je pa razlika med fantki in punckami :)...in nic se sekirat..ce je zivahna in zdrava ji nic ne manjka :)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
8.6.2005 6:57:51   
AnBan
Ma kakšna panika neki...glede na njeno porodno težo to sploh ni hudo...pa če ti pediatrinja ni nič rekla.
Moj se je rodil velik 54/3910...pa ima pri enem letu komaj 74/8400...se pravi, da je težo komaj podvojil in ne potrojil.
Pri nas so paniko zagnal, ker je alergičen na vse mogoče stvari in ker se teža nekako ne premakne...so začeli sumit na celiakijo. Testi so zaenkrat pokazali negativno, moramo pa 4 mesece spremljat težo. Ravno danes greva v posvetovalnico...me je kar strah, ker je bil vmes še bolan:(
Drugač je pa že boljš, da je drobižek, kot da bi bila sumo borec, kot so nekateri otroci...verjemi, da se tudi sama bolje počuti v svoji koži.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
8.6.2005 7:07:27   
puncica
Ja res je da zdej laufa okol ko velika, pa da verjetno ne more potem teža naraščat, je pridno, kako prebavlja ma kaj pa vem, včasih so kaki koščki noter v drekcu, drugače pa kaj pa vem, nikol nisem tako podrobn raziskvala. No sej to me matra, kaj če kej ne prebavlja dobr al pa kej, ma kaj pa vem, sicer me je zara mal potolažila, ko vidim da se je njena v zadnjih treh sam 450 zredila, no pol smo mi mal več. Sicer pa res nisem še zasledila da bi bil kater tak suhec, no kaj@ ti si prva, pri kateri je otroček verjetno še bol suh, ker je večji.

Ja no pol se pa ne bomo sekiral, sicer ji je pa apetit zdej mal padel, varstvo pa to. Pa zanimiv, od kar sem pisala gor na RR da bruha v ponedeljek do danes ni še nič:bravo::bravo: Mogoče pa res psiha dela svoje. Pa tud danes je začuda najbolje odkar hodi v varstvo, klub temu da je včeraj bila cepljena.

Hvala punce za tolažbo, to sem rabila:bravo::bravo:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
8.6.2005 8:03:36   
mojcapr
Moja tamala je imela porodno težo 2400 in pri enem letu je imela samo 6900, velika je bile 69 cm. Tako da veš da obstajajo še bolj drobne piške. Moja kolegica ima 4 mesece starega fantka ki je težji od moje punce. Ni se za sekirat. Sej jim ne moreš zbasat hrane v usta, če pa ko noče več jesti vse špukne ven.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
8.6.2005 9:04:09   
puncica
JOJ mojcapr končno ena taka ko moja a niso tile naši drobižki. Pa je drugače zdrava pa to? A ima kake probleme pa ti pridno je? Ker naša vse poje sam malo malo, tolk da je sita po moje, pol je pa čez 2-3 urce spet grozno lačna. Pa kekse nonstop žveči.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
8.6.2005 9:51:42   
piščanc
puncica ne sekiraj se, otroci so različni

naša punčara je bila tud majhna ob rojstvu, pa celo prvo leto suhcena, ampak zdrava, zdaj je pa dohitela in prehitela vrstnike, suha/debela je pa ravno prav. Nobene alergije, malo prehladov, v glavnem uživa življenje.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
9.6.2005 10:44:46   
AnBan
No Puncica...mi2 sva pa bila ravno vceraj v posvetovalnici in so nama namerili 76 cm in 8525g (13 mesecev) :bravo::bravo::bravo:...kaksen napredek...3.5. je imel 73,5cm in 8405g.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Posvetovalnica pri 1 letu - prilezli samo do ...
9.6.2005 12:04:42   
Anonimen
Tudi midva sva bila včeraj v posvetovalnici pri enem letu. 12040g in 78,5 cm. Velik je po mami in atiju:)-:)-:)- Pri kg se pa vidi, da zelo rad je :)

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Katero ime vam je boj všeč?
pikica01



Martina (8%)

Mateja (6%)

Nika (28%)

Tina (15%)

Lana (43%)


Število vseh glasov: 516

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!