|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kam na merjenje dioptrije
20.7.2009 11:49:35   
*zoe*
Prosim vas, če mi lahko poveste, kam lahko peljem svojega 11m user posted image na pregled oči - merjenje dioptrije. Sedaj smo bili v ZD Ljubljana center, dobili smo očala, pa bi radi še drugo mnenje, tako da bi šli še merit privat. Problem so dopusti in pa vsak ne vzame na pregled dojenčkov.

Gorenjska ali pa Ljubljana.

Hvala za pomoč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kam na merjenje dioptrije
20.7.2009 11:54:02   
*pepelka*
V kolikor bi bilo potrebno, bi vas poslali še na očesno kliniko, če pa to ni potrebno, so vam pač izmerili dioptrijo in predpisali morebitna očala
Če pa menite. da je to nujno potrebno pokličite na kliniko.

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kam na merjenje dioptrije
20.7.2009 14:48:36   
kasso
Koliko pa ima dioptrijo? Pri tako majhnih niti ne morejo natančno zmerit, ampak le približno.
Ko je bila hčerka stara 9 m, sem jo peljala na Metelkovo (dr. Prosenc) in ji je zaradi škilenja prav tako predpisal očala, zdaj jih nosi že pet mesecev, izboljšalo se ni še nič.
Drugače pa pokličite na očesno kliniko in se pozanimajte o možnosti drugega mnenja.

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kam na merjenje dioptrije
20.7.2009 15:21:46   
*zoe*
Tudi mi smo bili pri dr. Prosencu in nam je nameril +2,5 (na obe očesi enako) in nam je predpisal očala. Pa še rekel nam je, da jih bo verjetno imel celo življenje, da se bo + spremenil v -. Res me je potolažil, a ne user posted image ?

Daj mi povej, kakšna očala ste jih vzeli? Sploh pa kako jih obdrži na glavi? Naš ne prenese nobene stvari na obrazu.

Ali imajo kakšne take kot so Baby Banz?

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kam na merjenje dioptrije
20.7.2009 15:45:50   
kasso
+ 2 pri tej starosti, je nekaj normalnega ...vsaj meni je tako rekel. očala pa predpiše, ker kao naj bi z njimi poskušali otroku pomagat, da pravilno gleda oz. da čimmanj škili. Koliko bodo sama očala pomagala pa je največ odvisno od otroka, koliko se bo z njimi dal prepričat, da pravilno gleda.

Tudi moja frčafelca očal ni prenesla...vztrajnost, vztrajnost in še enkrat vztrajnost. Sprva smo se lotili postopoma, en dan 5 minut, pa vedno več....zunaj ni bil problem, ker je pozabila, da jih sploh ima na glavi...a ko smo stopili notri, pa takoj dol, pa gor, pa dol.... Pa še vedno se jih meče dol, če že same ne padejo, tako, da smo stalno na preži.

Imamo pa otroška sončna očala (od 0 - 18 mesecev), katerim smo zamenjali leče. So gumijasta,zelo lahka. Problem je le, da se razširijo in ji padajo na nosek, tako da ji stalno popravljam. Imajo tudi pasek, tako, da če si jih da dol, ostanejo okrog vratu.
Tako pa zgledajo
http://www.julbo-eyewear.com/en/Products_direct_access/Sunglasses/Junior_(baby)_10/Looping_1_63.html

Tako pa zgledajo na njej
http://www.shrani.si/?1D/12i/1yP1WZMy/dscn4575small.jpg


< Sporočilo je popravil kasso -- 20.7.2009 15:53:24 >

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kam na merjenje dioptrije
20.7.2009 15:50:51   
*zoe*
Ful so fajna očala. Kje ste jih pa kupili?

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kam na merjenje dioptrije
20.7.2009 15:54:21   
kasso
Tako pa zgledajo na njej
http://www.shrani.si/?1D/12i/1yP1WZMy/dscn4575small.jpg


Kupili smo jih v PO v eni optiki v Sparu. Bila so okoli 25 eur.

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kam na merjenje dioptrije
20.7.2009 18:35:31   
*zoe*
Ful fletna punčka, pa fajn ji očala pašejo user posted image čeprav verjamem, da bi bili vsi bolj zadovoljni, če jih ne bi bilo treba nosit.

Mi bomo tudi šli jih jutri kupit, pol bomo pa videli kako bo to šlo.

Hvala ti za info. Lepo se imejte, pa čim prej spet brez očal.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kam na merjenje dioptrije
21.7.2009 8:13:43   
pajkica
Tudi mi smo prejšnji teden dobili očala zaradi škiljenja. Stari smo 1,5 let.
Že od prvega dneva jih nosi brez problema cel dan, čeprav jih v optiki nismo mogli niti pomerit, tako se je upiral. Očitno toliko bolje vidi z njimi, da si jih pač ne daje dol.
Imamo dioptrijo +2 na obeh očesih, kar naj bi bilo za to starost normalno, vsaj tako je rekla okulistka.
Imam upanje, da bomo čez par let brez. Od brata tamali jih je prav tako zaradi škiljenja nosil 2,5 leti, potem pa je škiljenje izginilo in je zdaj brez njih.
Sem pa res bila kar prijetno presenečena, ker jih je tako lepo sprejel.

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kam na merjenje dioptrije
21.7.2009 10:32:13   
*zoe*
Kakšne očala pa imate vi? Kje ste jih nabavili?

Super, da jih je tako dobro sprejel. Upam, da jih bo naš tudi. Sončnih ne mara.

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kam na merjenje dioptrije
21.7.2009 21:27:16   
pajkica
Dobili smo jih v optiki Clarus v Ljubljani. Imajo kar veliko izbiro in ne pretiranih cen. Za okvirje smo dali 40 €. So pa nam potem okvirji bili malo predolgi, pa so nam jih brez problema ukrivili, tako da mu zdaj super pašejo.
So pa čisto navadne otroške, plastične, prepogljive. Če bi bile kovinske bi bile že zlomljene saj jih je že parkrat tako skrivil zvečer, ko jih damo dol user posted image  da sem prav vesela, da so tako vzdržljive.
Slikice nimam žal nobene, ga pa lahko jutri poslikam, če ga hočeš videti z njimi.

Tudi jaz sem zelo dvomila, da jih ne bo hotel, sploh zato, ker v optiki niso nobene stale na nosu dlje kot 2 sekundi. Ko pa smo mu prvi dan dali očala z dioptrijo jih je pa tako lepo sprejel. Parkrat jih je dal še dol, pa smo mu lepo povedali, da jih mora imeti in sedaj jih ima. Je pa že okulistka rekla, da nas znajo včasih ti majhni lepo presenetiti in naš nas definitivno je kar se tega tiče.

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kam na merjenje dioptrije
22.7.2009 9:27:42   
kasso
Ja, sem slišala, da jih imajo v Clarusu...tako, da tudi mi naslednjič jih gremo tja iskat user posted image

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kam na merjenje dioptrije
22.7.2009 11:34:15   
*zoe*
IZVIRNO SPOROČILO: pajkica

So pa čisto navadne otroške, plastične, prepogljive. Če bi bile kovinske bi bile že zlomljene saj jih je že parkrat tako skrivil zvečer, ko jih damo dol user posted image  da sem prav vesela, da so tako vzdržljive.
Slikice nimam žal nobene, ga pa lahko jutri poslikam, če ga hočeš videti z njimi.



Prosim, če lahko poslikaš, ker me res zanima.  user posted image

Smo šli danes v Spar v optiko Aleksandra in niso imeli nič pametnega, samo navadne kovinske okvirje, pa še to le ene 2, tako da so rekli da me bodo poklicali če kaj plastičnega dobijo.

Bi pa šli potem res rajši v Ljubljano jih iskat v Clarusa.

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kam na merjenje dioptrije
22.7.2009 12:06:57   
kasso
pajkica, se ti plastični okvirji dobro prilegajo glavi? Mu nič ne padajo na nosek?

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kam na merjenje dioptrije
22.7.2009 12:15:52   
pajkica
Zdaj trenutno spi, tako da bom poslikala, ko se zbudi. Ja lepo se mu prilegajo, ima pa zadaj še trakec, da mu jih drži bolj fiksno in da mu ne lezejo non stop dol.
*zoe* sporoči mi svoj mail (lahko na ZS), da ti bom poslala slikico, ker je ne bi rada tukaj objavljala.

Najbrž boste res največ dobili v Clarusu v BTC-ju, v spodnji etaži imajo prav otroški oddelek. Zraven imajo celo pravo malo igralnico, kjer se lahko otroci še malo poigrajo, da je pomerjanje lažje. Čeprav nam tudi igralnica in igrače niso pomagale, da bi jih vsaj pomerili user posted image   še dobro, da jih vsaj zdaj nosimo.

< Sporočilo je popravil pajkica -- 22.7.2009 12:18:04 >

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kam na merjenje dioptrije
22.7.2009 14:41:10   
pajkica
Slikice so narejene. Če katero zanima naj pošlje ZS, da pošljem na mail. Se mi pa oglasite čimprej, ker jutri odhajamo na morje, tako da sem dosegljiva le še do večera.

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kam na merjenje dioptrije
22.7.2009 14:45:33   
*zoe*
Imaš zs.

Hvala ti.

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kam na merjenje dioptrije
22.7.2009 15:16:45   
kasso
Tudi jaz sem ti poslala zs.
uživajte na morjuuser posted image

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kam na merjenje dioptrije
22.7.2009 15:40:06   
pajkica
Sem poslala slikice obema. Upam, da sta dobili.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kam na merjenje dioptrije
23.7.2009 9:10:49   
kasso
dobila sem, hvala user posted image . Luškan tvoj maliuser posted image

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?