|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vročina prvič
23.5.2005 19:32:04   
AZA
Takole pa smo jo dočakali vročino namreč.Naša mala princeza je pri 8 mesecih prvič zbolela.Bakterijska okužba ni,saj je bil CRP 0,možnost je za virozo, a ima le vročino od včeraj in sicer od 38 do 39.7 merjeno rektalno,torej minus 0.6.DAli smo ji svečko paracetamol in takrat ji vročina pade po 5 urah cca pa zopet naraste...kaj še naredit a? Nosek je ok,pljuča ok, nahodna nič...obstaja kako domače zdravilo razen kisa ipd...kaj če preveč zraste vročina,če otroka namočimo koliko stopinj naj ima voda?
Tko je ko se preveč hvališ kako je z otrokom vse v redu...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   vročina prvič
23.5.2005 19:33:40   
lenika
Pojdite k zdravniku.

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   vročina prvič
23.5.2005 19:35:17   
AZA
pri zdravniku smo bili 7 ur nazaj

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   vročina prvič
23.5.2005 19:37:00   
lenika
In kaj je predlagal? A ji ni dal nobenega zdravila?

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   vročina prvič
23.5.2005 19:41:48   
urši77
Voda naj bo mlačna,ne preveč hladna. Za začetek probaj z hladnimi ovitki na nogah in rokah(trupa ne ohlajaj), pa kako hladno krpico na čelo.Pod hladen tuš pa zelo previdno!!!Ni ravno priporočljivo, sploh pri tako majcenih pikicah-razen seveda če gre TT nad 40st.C, ampak takrat greš lahko že v bolnico.

Če pa pade po svečki oz.po sirupu je pa tudi dober znak.
LP in čimprej se pozdravite:muca:

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   vročina prvič
23.5.2005 19:44:24   
urši77
A, ja pa CRP se poviša kadar gre za kakeršenkoli vnetni proces v organizmu, le da pri bakterijski okužbi bistveno bolj naraste, kot pri virusni.A so mogoče pogledali še kaj drugega?
Kaj pa če temperatura zaradi zobkov?A je možno, al ste to že tudi "dali skoz"-prve zobke namreč?

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   vročina prvič
23.5.2005 19:45:16   
AZA
ker ni vnetje ali prehlad ji antibiotike ni predpisal,rekkel je al isvečka paracatemol ali sirup daleron...tudi hrani se dokaj normalno,sicer ji gosta hrana ravno ne gre danes a doji pa kar pogosto...

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   vročina prvič
23.5.2005 19:48:10   
bskrle
Temperatura zna trajati(pri virozah), nam se je vleklo ene 14 dni z vmesnimi enodnevnimi prekinitvami.

Jaz vročine ne bi zbijala, razen zvečer. Lekadol bi dala, da se malo umiri in lažje zaspi.

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   vročina prvič
23.5.2005 19:48:12   
bskrle
Temperatura zna trajati(pri virozah), nam se je vleklo ene 14 dni z vmesnimi enodnevnimi prekinitvami.

Jaz vročine ne bi zbijala, razen zvečer. Lekadol bi dala, da se malo umiri in lažje zaspi.

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   vročina prvič
23.5.2005 19:50:14   
AZA
Hmm ,tko spodnje enkice so obe prišle ven povsem brez opozorila,sicer se je nekajkrat bolj rednko pokakala a to je bilo vse..to je bilo mesec nazaj..zgornje čakamo glede na njeno vedenje že par dni in nekak se mi zdi da je vročina vseeno previsoka za zobke čepšrav so še edina logična povezava...

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   vročina prvič
23.5.2005 19:52:40   
AZA
še to,levkociti v meji normale 5.200 pa tudi tisto tretje kar sem pa pozabila tudi ok...

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   vročina prvič
23.5.2005 20:39:14   
Anja167
Kolk greš stavit, da bo čez dva dni dobila izpuščajčke? :)-

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   vročina prvič
23.5.2005 20:40:24   
Anja167
V glavnem, če je 6. bolezen, potem ni panike, zbijaj vročino le, če je zelo visoka, s Calpolom ali svečkami. In to je to. Samo čakaš lahko, da mine.

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   vročina prvič
23.5.2005 21:33:35   
Gina
Drage moje, pri otrocih so viroze zelooooo pogost pojav. To je v zdajšnjih časih najboplj pogosta otroška bolezen. Moji trije so imeli vsi trije skupaj letos mislim da 14 viroz. Visoka vročina nekaj dni, včasih lahko traja tudi 14 dni, ampak bolj redko, ponavadi je v par dneh ok. Tako kot je že ena napisala, zbijati, če je vročina previsoka, sicer pa ne, ker več škode narediš kot koristi. Viroza sama mine, nič drugega ne pomaga. Tudi k zdravniku zato vsak dan rinit je neumno. Pa k zdravniku se itak hodi šele drugi dan, ko otrok zboli, ker vsaka bolezen skoraj rabi 24 ur, da se razširi, prej se nikjer ne pozna, niti na krvi. Od zobkov jaz ne verjamem, da ima otrok lahko res visoko vročino. Mogoče je zelo siten, pa mogoče ima tudi rahlo vnetje in to včasih spremlja nizka temperatura, to je pa tudi vse. No, pa slini se.
Skratka, nič skrbet, viroza sama mine.

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   vročina prvič
23.5.2005 21:47:29   
AZA
Gina se strinjam s tabo glede prepogostih obiskov.Ravno danes ko smo šli k zdravniku je bil notri fantek za katerega so sumili da ima vodene koze.Pediater nam je sicer skušal dopovedat in vem da ima prav da je bolje da se te nadloge tudi mi rešimo čimpreje:) tako da evo poleg tega kar imamo bomo po vsej verjetnosti fasali še vodene koze.
No Aiša sedaj lepo panča že od 8 naprej temperatura je padla na 38.2 rekatlno torej 37.6 kar pa ni tako grozno a ne?

Lepo pančajte vsi skupaj

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   vročina prvič
23.5.2005 21:54:02   
Anonimen
Zakaj da pa bi "fasali" še vodene koze? Saj tako hitro navadno pa ne gre...ali pač:zmeden2:?

(odgovor članu AZA)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   vročina prvič
23.5.2005 22:04:51   
Gina
Ja, miša, z noricami gre pa tako zelo hitro. Če je bil otrok v istem prostoru z nekom, ki jih ima, ima vsaj 50% možnosti, da se je okužil. Če se je pa tega otroka dotaknil, pa še mnogo več.

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   vročina prvič
23.5.2005 22:20:00   
Anonimen
No fajn, da sem zvedela, sem mislila, da samo, če pride z njim v telesni stik, ali pa s kakšno igračo ali kaj podobnega...tx

(odgovor članu AZA)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   vročina prvič
23.5.2005 22:25:21   
AZA
Ne morem zaspat je blo preveč tega danes:) Kar pa se tiče vodenih koz je naš pediater zatrdil da se prenašajo kapljično ..torej..možnost je mnogo večja kot z dotikom

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   vročina prvič
24.5.2005 9:18:57   
Gina
Ne vem, kaj si zdaj s tem mislila, da je možnost mnogo večja kot z dotikom? Če sta otroka tako blizu, da se dotikata, potem je kapljična okužba mnogo verjetnejša. Najbrž sem res čudno napisala. Sorči, včasih hitim, pa se zatipkam.:)

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   vročina prvič
24.5.2005 12:59:51   
asso
Mi smo na istem...
Dva dni vročina, danes tretji dan in smo šli k pediatru.
Grlo, ušesa, pljuča OK, tako, da je rekla da je najverjetneje viroza. Če ne bo v dveh dneh boljše gremo nazaj, ampak mislim, da se že izboljšuje.
In vročino kar zbijat, nič ne bo škodovalo, kvečjemu koristilo.


Lp asso

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   vročina prvič
24.5.2005 13:47:06   
Gina
Z vročino se telo bojuje proti virusom. Če zbijaš ne tako visoko vročino, otroku ne pomagaš, ampak upočasniš proces zdravljenja. Če pa je vročina tako visoka, da bi otroku škodovala, ker bi se pregrel, ali morda dobil vročinske krče, potem jo je pa smiselno zbijati. Ne rečejo pediatri, da zbijati vročino po 38,5 oz. naprej po 38 stopinjah, kar tako malo, zato da bi nas hecali, ampak z namenom. Saj niso po juhi priplavali.

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   vročina prvič
25.5.2005 10:13:50   
asso
Sej jaz nisem mislila zbijati nizko vročino, ampak tisto nad 38, ker je :duda: že ves bogi; vsaj moja. Pa tudi pediatrinja mi je rekla, da naj ji dam svečko že če ima 38 vročino.

Lp asso

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   vročina prvič
25.5.2005 17:11:04   
Gina
Aja, sem te pa narobe razumela.:ups:

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   vročina prvič
26.5.2005 19:52:39   
AZA
asso viroza so tud nam rekel in ecola danes smo dobil izpuščajčke in pediater potrdil 6 bolezen.Sedaj proti večeru pa izpuščajčki pojenjajo ,no pa vročina je padla že včeri zjutraj . lep pozdrav vsem pa čimveč zdravja našim sončkom:bravo::bravo:

(odgovor članu AZA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Katero ime vam je boj všeč?
pikica01



Martina (8%)

Mateja (6%)

Nika (28%)

Tina (15%)

Lana (43%)


Število vseh glasov: 516

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!