|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nočno hranjenje
2.5.2009 20:45:25   
abc123
Naša skoraj 4 mesečna punčka čez dan še vedno je na 3 ure. Poje pa po 120ml na obrok, mogoče enkrat na dan po 160ml. Ponoči se še vedno dvakrat zbudi in je. Spat gre ob 20ih in se zbudi med 1 in 2. uro ter poje 160ml, nato pa okoli 5ih in poje 120ml. Ponoči se mi zdi da še vedno ogromno poje in vejetno bi morala pojesti manj, da bi prespala noč.
Zanima me koliko vaši dojenčki pojejo ponoči in kdaj so prespali noč. Ali bi bilo smiselno zmanjšati nočni obrok in ga bo potem počasi opustila ali bo kljub temu kar naenkrat prespala noč? Čez dan pa na obrok noče pojesti več in tudi če zadnji večerni obrok poje 120 ali 160 potem ponoči še vedno zahteva 160ml.
Kaj menite? Kakšne so vaše izkušnje?
Smo pa samo na AM.
Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nočno hranjenje
2.5.2009 20:56:44   
uršula83
Naš je star dobre 4 mesece, pa tudi je čez dan na 3 ure (včasih še bolj pogosto). Koliko poje ne vem, ker ga dojim, sem mu pa že dala 1X Novalac čez dan, pa ga je pojedel 180ml. Tako da verjetno toliko poje. Zvečer mu dam zadnji obrok Novalac (200ml), potem pa spi ponavadi do 4 ali 5, včasih potegne dlje. Koliko takrat "ponoči" poje pa tudi ne vem, ker ga dojim, včasih dolgo je, včasih samo malo za pocrkljat. Se mi pa zdi da ful malo poje (120ml)čez dan na obrok, in zato rabi ponoči 2 obroka.

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nočno hranjenje
2.5.2009 21:05:53   
cgorjanc
Moj je star tudi 4m in teden,čez dan tudi je na 3-4 ure(aptamil),zvečer ima zadnji obrok ob 8h,,če se zbudi ponoči ga kr potolažim z dudo in tudi kr naprej zaspi,nekje od 5h-6h pa ima prvi obrok,poje pa vsak obrok od180ml-210ml.

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nočno hranjenje
2.5.2009 21:14:03   
Anja24
Moja je na 3 ure po 140ml, zvečer zadnji obrok poje okrog 8ih (150ml) in spi potem najmanj do 5ih, 6ih zjutraj. Potem pa še 3 ure skupaj spimouser posted image

cgorjanc - koliko pa ima potem tvoj user posted image  kg oz. gramov, da že toliko poje?


(odgovor članu cgorjanc)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nočno hranjenje
2.5.2009 21:17:56   
Tisana
Pa saj ima samo 4 mesece! Eni otroci pač ne potrebujejo nočnih obrokov, drugi jih pa še kar nekaj časa. Raje se ne obremenjuj s tem, ker sicer ti bo vedno težje to nočno hranjenje, sploh ko boš poslušala druge, kako njihovi otroci prespijo celo noč. Najprej jih raje vprašaj, kaj je to cela noč, ker ponavadi se izkaže, da je to tam nekje od polnoči pa do 6-ih zjutraj in ne od osmih zvečer pa do osmih zjutraj. user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
2.5.2009 21:49:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tisana)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nočno hranjenje
2.5.2009 22:09:18   
Isabellabina
Joj...ma tako mali otroček, ma je še kar normalno, da je tudi ponoči...le daj ji ,če želi...naš že sedaj enoletnik ,končno je le še enkrat na noč in to okrog pol petih in spi naprej ...do pred kratkim pa je jedel tudi dvakrat...bo že nehal ...enkrat...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nočno hranjenje
2.5.2009 22:09:26   
abc123
ne, sej se ne gre za to da mi je težko oz. da bi že hotla da prespi noč, ampak bolj zaradi firbca kako je pri drugih, ker se mi zdi, da na en obrok precej malo poje ampak zato pač je večkrat (sej pri odraslih bi blo tut bolš če bi jedli večkrat po malo :)).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nočno hranjenje
2.5.2009 22:49:46   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Pa saj ima samo 4 mesece! Eni otroci pač ne potrebujejo nočnih obrokov, drugi jih pa še kar nekaj časa. Raje se ne obremenjuj s tem, ker sicer ti bo vedno težje to nočno hranjenje, sploh ko boš poslušala druge, kako njihovi otroci prespijo celo noč. Najprej jih raje vprašaj, kaj je to cela noč, ker ponavadi se izkaže, da je to tam nekje od polnoči pa do 6-ih zjutraj in ne od osmih zvečer pa do osmih zjutraj. user posted image


Se strinjam.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nočno hranjenje
3.5.2009 9:10:50   
Ryssa
Naš je že prespal noč brez hrane, zdaj je star 8,5 m in najmanj 2x je ponoči. 

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nočno hranjenje
3.5.2009 10:21:00   
Katy78
Moj mali je korigirano star 3 mesece in pol, pa čez dan je na 3 do 3,5 ure po 140-170ml. Zvečer ponavadi nazadnje je ob 8h ali 9h, potem prvo rundo spi 5-6 ur, se zbudi in poje 180-200ml, potem pa spi še drugo rundo kakšne 4 ure. Vsega skupaj ima 6 obrokov.

Pri nas količina večernega obroka ni povezana z dolžino spanca prve runde. Zadnjič mi je par dni jedel malo manj in je zvečer popil le 130ml in je spal 8 ur! Od takrat naprej zvečer popije po 150-170ml, pa spi 5-6 ur.

Sicer pa, če ti spi od 8h zvečer pa do 2h zjutraj... Kaj pa bi še rada? To je 6 ur v kosu, potem pa ti spi še dodatne 3 ure v enem kosu. Ima podoben ritem kot naš mali in jaz sem z njegovim ritmom spanja super super zadovoljna. Grem pač v posteljo kakšno uro do dve za njim in se prav lepo naspim. Ne vem kako si ene predstavljate da dojenček prespi noč? Da spi od 8h zvečer pa do 8h zjutraj? user posted image  No, nekateri mogoče že, večina pa prav gotovo ne.

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nočno hranjenje
3.5.2009 10:41:32   
abc123
joj, joj, joj punce, kolk ene slabo berete. Saj nisem nikjer zapisala da bi že morala prespati noč, pa da hočem, pa kaj bi rada pa... Želela sem samo malo informacij kako je pri ostalih toliko starih dojenčkih, ker pač ne poznam nikogar s katerim bi se o tem lahko pogovarjala pa me je zanimalo.
Drugače je pa super pridna punca in sem vesela da je tako kot je in si ne bi mogla želeti boljše.

Ni panike, hvala vam vsem za odgovore, sem dobila informacije, ki sem jih iskala.
Pa brez zamere :)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nočno hranjenje
3.5.2009 11:50:34   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Pa saj ima samo 4 mesece! Eni otroci pač ne potrebujejo nočnih obrokov, drugi jih pa še kar nekaj časa. Raje se ne obremenjuj s tem, ker sicer ti bo vedno težje to nočno hranjenje, sploh ko boš poslušala druge, kako njihovi otroci prespijo celo noč. Najprej jih raje vprašaj, kaj je to cela noč, ker ponavadi se izkaže, da je to tam nekje od polnoči pa do 6-ih zjutraj in ne od osmih zvečer pa do osmih zjutraj. user posted image



user posted image , cela noč user posted image , kaj je to. Moja ima nekaj čez 11m in še nisem prespala noči, 1x še je ponoči, zame je super noč, če se zbudi 1x ali pa 2x. Ne je na silo prikrajševat za hrano ponoči, da bo pa potem mogoče prespala noč, je še premajhna.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nočno hranjenje
3.5.2009 11:53:34   
Najaa
Drugače pa, moja taprva je začela spat celo noč (od 20h-8h), ko se je nehala dojit. To pomeni, da ponoči oz. zgodaj zjutraj ni več jedla in je pač potegnila spanec. Aja, stara je bila pa 11m.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nočno hranjenje
3.5.2009 16:33:25   
Kaja08
Moj je star 11 mesecev, pa še vedno ponoč obvezno 1x je. Poje pa tam okoli 220 ml AM.

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nočno hranjenje
3.5.2009 18:20:26   
Urška//
ojoj jaz bi bla presrecna ce bi tolko spaluser posted image

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nočno hranjenje
3.5.2009 21:39:24   
poli*
Prva 2 meseca smo se zbujali kot urica točno na 3 ure. Potem se je v naslednjih 3 mesecih uravnalo na papcanje 2x ponoči. Sedaj pri 6 mesecih je pa spet nastala zmeda in se zbujamo povprečno po 4x na noč.


IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Najprej jih raje vprašaj, kaj je to cela noč, ker ponavadi se izkaže, da je to tam nekje od polnoči pa do 6-ih zjutraj in ne od osmih zvečer pa do osmih zjutraj. user posted image

Ah, zdej vidim, da smo nekako povprečni v št. prebujanj, tako da se ni za sekirat! :))

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nočno hranjenje
4.5.2009 12:46:52   
Čebel@
moja zaspanka že en mesec poje zadnji obrok ob 21.30 in spi do 9.30 zjutraj-brez hranjenja.......sem pa vsak večer pripravljena da se lahko to poruši in da nebomo nič spali-HB še ni bilo treba dajat ponoč za jest

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nočno hranjenje
4.5.2009 20:28:40   
cgorjanc

IZVIRNO SPOROČILO: Anja24

Moja je na 3 ure po 140ml, zvečer zadnji obrok poje okrog 8ih (150ml) in spi potem najmanj do 5ih, 6ih zjutraj. Potem pa še 3 ure skupaj spimouser posted image

cgorjanc - koliko pa ima potem tvoj user posted image  kg oz. gramov, da že toliko poje?





moj ima 9kg,rodil se pa je z 4350

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nočno hranjenje
5.5.2009 11:05:03   
Anja24
IZVIRNO SPOROČILO: cgorjanc

moj ima 9kg,rodil se pa je z 4350


Uuu, madonca...velik fantuser posted image

(odgovor članu cgorjanc)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?