|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaprtje pri 6-mesečnici
3.4.2009 21:02:20   
Lunanai*
Imam hčerko, staro skoraj 6 mesecev. Pred tremi tedni sem začela uvajati gosto hrano.Dala sem ji že korenje, bučko, krompir, riževo kašico,pred nekaj dnevi pa še hruško (iz kozarčka), vse to v času kosila in mlečno-žitno kašico popoldne. Vsega skupaj poje nekaj žlic, zalenjavo bolj ali manj pljuva ven, še najraje je pojedla hruškovo kašico, ene 60 ml. Sicer je dojena.
Odkar je gosto hrano (čeprav so količine res majhne), je zelo zaprta. Prej je kakala večkrat na dan, sedaj pa vsake 3 dni, pa še to sem ji nazadnje dala 2x po 1 žličko Lactectona, jo masirala po trebuščku, dajem ji tudi Bio Gaja kapljice. Večrat na dan se tudi napenja, kot da jo kakat, nato pa spusti le malo vetro in zajoka. A je možno, da sploh ne zna kakat malo bolj gostega blata?
Po nekaj dneh goste hrane je prvič prespala 11 ur skupaj (dvakrat),od takrat pa se vsako noč zbuja na 3 ure (prej se je v 12 urah zbudila 1x in se dojila).

Torej, zanima me a ima kdo kaj izkušenj:

- kaj lahko še naredim proti zaprtju (ki vztraja, tudi če ji dam samo sadje). Ne bi je rada navadila na odvajala in ji vsak dan dajala laktuloze (ali pač?).
- kako vztrajna naj bom s tisto hrano, ki jo vztrajno pluva ven in je očitno ne mara?
- a ima kdo kaj izkušenj, a to zaprtje potem mine ali kako?
- koliko časa je še normalno, da ne kaka?
- čudno se mi zdi, da sedaj slabše spi - sem mislila, da bo po GH kvečjemu bolje, kaj mislite?

Hvala za odgovore, se opravičujem ker sem napisala celo kolobocijo, ampak nimam več veliko idej, kaj biuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaprtje pri 6-mesečnici
3.4.2009 21:15:23   
danijela in taja
verjemi da najbolj pomaga če ji daš malo naravnega juica ...ožeto pomarančo po žličkah...sam ma pa lahko krče ...tko da prvič probi samo 1-2 žlički pa vidiš...če bo vredu ji daš po obroku GH par žličk soka...

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu Lunanai*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaprtje pri 6-mesečnici
3.4.2009 21:46:44   
majaS80
Ko začneš uvajati gosto hrano se lahko zgodi da tudi po 7 dni ne kaka, tudi pri mojem je bilo tako. Sedaj je 6.5 mesecev. Jaz sem ta problem rešila tako, da vsak večer namočim 2 suhi slivi v vodo in ju zjutraj prekuham še z 1 jabolko ali hruško, tekočino ima čez dan za žejo, sadje pa zmiksam in ima za malico. Od kar mu dajem te prekuhane slive kaka vsak dan in ponavadi večkrat na dan, blato pa ni preveč trdo, torej se tudi ne muči preveč. 
Agrumov (npr. pomaranča) pa še ne dajem, so baje malo težki, lahko dobi alergijo in zelo radi napenjajo...

_____________________________

MajaK

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaprtje pri 6-mesečnici
3.4.2009 22:11:07   
sanelaa
Drugače pa ji daj skuhano pretlačeno jabolko. Jabolko namreč spodbuja prebavo, naš po jabolčni kašici obvezno kaka. user posted image

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaprtje pri 6-mesečnici
4.4.2009 6:21:09   
Hope2
Mi imamo glih obratno situacijo, po GH ima prebavo (2-3x na dan), pred GH (dojen) pa 1x na 2 dni. Najbolj kaka po sadnih kašicah- jabolko banana. Druge sadne mu še itak nisem dala. Sem pa opazila zdaj, ko smo na dopustu in dobi hipovo kašico, da se prej pokaka, če mu jaz skuham traja dlje časa prebava.
Imamo pa po uvedbi GH probleme z nočmi. Spi vedno slabše, vedno več se zbujauser posted image .

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 4.4.2009 6:24:47 >

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaprtje pri 6-mesečnici
4.4.2009 21:42:01   
suzanica
proti zaprtju pomagajo sladke kamilice - čaj. lp

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaprtje pri 6-mesečnici
4.4.2009 22:05:24   
Lunanai*
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Imamo pa po uvedbi GH probleme z nočmi. Spi vedno slabše, vedno več se zbujauser posted image .

Ja, to tudi jaz opažam. A se to kasneje spet nazaj izboljša ali kako? Čudi me pa to, da je bilo nekaj dni po začetku uvajanja boljše, nato pa spet slabše in zdaj spet vstajam vsaj 2x na noč.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaprtje pri 6-mesečnici
5.4.2009 5:11:42   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Lunanai*

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Imamo pa po uvedbi GH probleme z nočmi. Spi vedno slabše, vedno več se zbujauser posted image .

Ja, to tudi jaz opažam. A se to kasneje spet nazaj izboljša ali kako? Čudi me pa to, da je bilo nekaj dni po začetku uvajanja boljše, nato pa spet slabše in zdaj spet vstajam vsaj 2x na noč.



2x na noč user posted image user posted image . mi smo prej vstajali 2-3x, zdaj pa 6-10xuser posted image .

(odgovor članu Lunanai*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaprtje pri 6-mesečnici
5.4.2009 6:01:10   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Lunanai*

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Imamo pa po uvedbi GH probleme z nočmi. Spi vedno slabše, vedno več se zbujauser posted image .

Ja, to tudi jaz opažam. A se to kasneje spet nazaj izboljša ali kako? Čudi me pa to, da je bilo nekaj dni po začetku uvajanja boljše, nato pa spet slabše in zdaj spet vstajam vsaj 2x na noč.


2x na noč user posted image user posted image . mi smo prej vstajali 2-3x, zdaj pa 6-10xuser posted image .


(odgovor članu Lunanai*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?