|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali so se vači otroci..
26.3.2009 10:31:39   
marty5
Moja dva sta se najprej oba plazila (drsala po tleh po vojaško, ponavadi v "rikverc" user posted image ), pol pa sta začela kobacati (po vseh štirih). Prvi je shodil pri 11 mesecih, ta drugi pa bomo videli....

Oba pa smo imeli oz. imamo ogromno na tleh - nobenih stajic, hojic ipd. Ta drugi se je dolgo tudi vlačil po ritki, pa smo mu malo pokazali, kako se kobaca in od takrat ga je polno povsod. Ni pa nujno tole kobacanje pred hojo - eni se kar dvignejo, pač eno fazo preskočijo. 

< Sporočilo je popravil marty5 -- 26.3.2009 10:33:59 >


_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali so se vači otroci..
26.3.2009 11:13:51   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: žanka
Ko pride na obisk se vrže na vse 4(čeprav se potem komaj vstane)in ji kao kaže kak bi naj to šlo.Res,prizor za crknt od smeha.


user posted image , ojoj, to pa verjamem, ja.

Moj je hodil po kolenih 4 mesece in ja, (vsaj nekateri) fizioterapevti pravijo, da je to najboljša naložba za vnaprej za hrbtenico. Je pa dejstvo, da to ni predpogoj za hojo, veliko otrok se ne plazi oziroma to počnejo čisto na svoje načine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali so se vači otroci..
27.3.2009 12:02:37   
cupacups
no mi hodimo na neurofizioterapijo :)
je samo rekla zdravnica da nekateri otrocki kobacajo po vseh stirih drugi pa enostavno samo shodijo.
razlika med temi otroci je samo ta, da otok ki kobaca ima bolsi obcutek v rokah ko pade na tla
ok nisem se lih najbol izazila
otrok ki kobaca ce bo padel bo padel na rokice se bo na njih ujel, ker je tud iz tega polozaja shodil...otrok ki pa ni kobacal pa bo po vsej verjhetnosti padel na glavo(na nos, na zobe itd)
je tudi rekla da vsi otroci ki pridejo k zobarju z odlomljenim zobom da so vsi otroci ki niso kobacali.

no to je razlika


(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali so se vači otroci..
27.3.2009 12:04:04   
viv_
Ta velika se nikoli ni plazila, shodila pri 9. mesecih.

Ta mala se je plazila od 6. meseca naprej. Pri 11. mesecih je pa shodila.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu cupacups)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali so se vači otroci..
27.3.2009 12:16:41   
nežka
Moj se ni nikoli plazil, pa je ravno tako shodil.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali so se vači otroci..
27.3.2009 12:50:17   
nia5
Moja se sicer plazi, njena sestrična, ki je dva meseca starejša od nje (1 leto), pa drajsa po ritki kot praviš. S tem ni nič narobe, ker plazanje ni pogoj za hojo, moj nečak je recimo shodil pri 9m, plazil pa se ni nikoli. Ne skrbi, tašča pa naj si malo prebere kak članek ali kaj podobnega, ne pa da te straši s takimi neumnostmi user posted image

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu nežka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali so se vači otroci..
27.3.2009 12:51:58   
Pika Nogavička*
Ma ne se sekirat, če ti rata. Plazenje definitivno ni faza ki bi bila obvezna, nekateri otroci jo pač preskočjo.

Sej po mojem se ti niti mal ne bi sekirala če ti ne bi tašča skoz najedala.

Vem, pri nas je blo tko z uvajanjem GH. Sem dojila do 6. meseca pol pa počas začela z zelenjavo, in moja dojenčica glih ni bla navdušena. Men se je vse skupej zdel čist o.k., celo smešno kako je vse vn plunla, dokler mi ni začela tašča za vsako stvar težit v smislu: " jasno, da ne je, kdo bi pa jedu samo na vodi kuhano, nesoljeno zelenjavo....itd, itd, bla, bla bla", tolk časa da me je spraula v obup in sem se začela čist sekirat, ker moj otrok ni kr takoj pojedu celga talarja hrane. Katastrofa!!! Mi je postal hranjenje prava nočna mora.
Pol sem se pa v roke vzela, pa taščo izklopla na off, ko je kej začela sm jo kr zignorirala in rekla, da zdej pa že mal je in da bo počas in sploh nism več debatirala o tem in glej ga zlomka, ko sem se jest skulirala je kr naenkrat naša miš začela ustka odpirat in zdej ful papa.

Mah sm se razpisala, pa sploh nima veze s plazenjem. U glevnem hočem ti rečt NE SE SEKIRAT!
Ker, ko bo ene teme tašči zmankal bo itak druga pršla in ti lohk brez živcev ostaneš, pa ni vredn da bi ti jih tašča požrla. Ji pršparej za svojga otroka. Boš rabla.
Naša recimo zdej tko ocenjujoče gleda kako moja punčka odpira ustka in pol tko poznavalsko reče....ja, vidm da zdej pa že je! A dej no!

Samo mulci pa golobi bajto poserjejo! Šparej živce!

(odgovor članu nežka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali so se vači otroci..
27.3.2009 13:05:57   
cambi
Pozdravljena!
Jst sem tud mislila (predvsem zarad drugih) da je z našo bejbo kej narobe, ko se še pri devetih mescih ni plazila. Ampak potem je pa pri devetih in pol v enem tednu osvojila in plazenje in vstajanje na noge. Tko da počaki, "da se ji odpre", pa bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ali so se vači otroci..
27.3.2009 13:09:44   
resnično srečna
Plazenje je predvsem pomembno zaradi krepitve hrbtnih mišic in spretnosti rok...namreč tak otrok ne bo padel kot vreča cementa ampak se bo ujel na roke in s tem preprečil kake poškodbe glave...

...in ja...plazenja se da naučiti z vajami...predvsem pa z veliko igranja na tleh...


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu cambi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ali so se vači otroci..
27.3.2009 13:17:43   
Andromeda
žanka - jaz se kot dojenček sploh nisem plazila, pa danes pri 28-ih čisto normalno hodim user posted image ... Celo tek na dolge proge sem trenirala. tako, da je skrb odveč. Eni pač normalno shodijo brez plazenja

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ali so se vači otroci..
27.3.2009 13:18:49   
Andromeda
Ja, in te tašče so precej duhamorne s svojimi skrbmi in "dobronamernimi nasveti". Imam na žalost tudi jaz eno tako.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ali so se vači otroci..
27.3.2009 20:13:16   
ThinkPink
Naša je začela plaziti pri 10ih mesecih in ko je to tehniko izpilila do konca, je shodila (pri 15 ih mesecih).

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Premikanje v trebuhu.
пеперутка16

V katerem tednu nosečnosti ste začeli čutiti otrokove gibe?

Pred 12. tednom. (8%)

12. - 16. teden. (17%)

16. - 20. teden. (58%)

20. - 14. teden. (8%)

Po 24. tednu. (8%)


Število vseh glasov: 12

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!