|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ušesno maslo
24.2.2009 8:55:02   
ajataja
imam 9 mescev starega user posted image in imamo probleme z ušesnim maslom.P je ugotovila da ga ima kar veliko in  me zanima ali se ga sploh lahko s čim znebimo.Ker opažam ,da se user posted image veliko praska po ušesih ,sklepam da ga ušeska srbijo in bi mu rada pomagala.Kako?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ušesno maslo
24.2.2009 8:58:04   
mika
naša pupa ima tudi veliko ušesnega masla, ampak nama še nihče ni rekel, da bi to bila težava.

Če se da kako  pomagat, da bi ga bilo manj, bom tudi jaz vesela odgovora

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ušesno maslo
24.2.2009 9:00:28   
botrca
Meni je P rekla, da ne smem čistit ker je s palčko lahko nevarno in da mu samo s tem še bolj noter potiskam to maslo ne pa ven. Jaz mu s vatirano palčko samo okrog ušesa očistim in tik pred ušesno luknjico.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ušesno maslo
24.2.2009 9:02:21   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Meni je P rekla, da ne smem čistit ker je s palčko lahko nevarno in da mu samo s tem še bolj noter potiskam to maslo ne pa ven. Jaz mu s vatirano palčko samo okrog ušesa očistim in tik pred ušesno luknjico.


ja točno tako,samo tisto,kar ven v ušesno školjko priteče se sčisti....

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ušesno maslo
24.2.2009 9:06:05   
benika
Par kapljic parafinskega olja v ušeska, pa bo steklo ven.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ušesno maslo
24.2.2009 9:07:31   
ajataja
Ja,sej s palčko nič ne čistim,sam je problem ker nič ven ne pride,njega pa vidim da ušesa srbijo .Tako da sploh ne vem kaj naj naredim ali to samo izgine ali bo skoz tako,ker ima to že od rojstva.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ušesno maslo
24.2.2009 9:09:28   
šnucika
naša pupa ima tudi veliko masla.Do dveh let sem ji samo brisala,kar je prišlo ven.
Pri dveh pa so ji pri P sprali.Prej sem kakšen teden dajala parafinske kaplice,pa ni kaj dosti zmehčalo.Pri izpiranju je šlo ven neverjetno veliko materiala.
Po enem letu smo ji spet sprali in spet je šlo ogromno ven.

Vprašaj P,če se pri tako malem otroku da kaj narediti.Po mojem še ne izpirajo,mogoče bi mehčala s kaplijcami...parafinsko olje,acerumen....

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ušesno maslo
24.2.2009 9:26:21   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Meni je P rekla, da ne smem čistit ker je s palčko lahko nevarno in da mu samo s tem še bolj noter potiskam to maslo ne pa ven. Jaz mu s vatirano palčko samo okrog ušesa očistim in tik pred ušesno luknjico.


ja točno tako,samo tisto,kar ven v ušesno školjko priteče se sčisti....


tako je tudi nam P svetoval in tako delam

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ušesno maslo
24.2.2009 9:42:14   
mama_milchy
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Par kapljic parafinskega olja v ušeska, pa bo steklo ven.


tako kot je napisala benika....par kapljic parafinskega olja - mlačnega še bolje, najbolje dat zvečer, do jutra se že zmehča pa samo pobereš po vrhu s palčko, ne vrtat noter, ker ga samo s tem potiskaš....par dni poskušaj, če en pa pojdi do P in naj mu ušesa tam sperejo...

pri nas je blo tudi to maslo težava, Žiga ga je imel ogromno in kar je zanimivo naj bi varovalo otroka pred vnetji ušesk ampak mi smo imeli na leto tudi do 5x vneta ušesa...smo pa dajali olje v ušesek par dni in pol šli do P, kjer mu je uho sprala in so pritekli ven taki koščki da sem jaz samo gledala, sploh ne vem kje je imel take zaloge....no, sedaj po operaciji ušesk pa nimamo več ne vnetij ne masla (pretiranega).....

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ušesno maslo
24.2.2009 12:18:14   
Alči
kako mehčanje neki, maslo je zaščita, nič drugega. Če je otrok zdrav,ni treba nič pucat notr, če pa je kaj narobe pa bo to P povedal ali je treba kej ukreptat ali kaj. Ti samo obriši z vatko tam, kjer maslo ven priteče, torej školjkico uhlja.

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ušesno maslo
24.2.2009 13:02:58   
livia
Kot so že nekatere druga napisala... parafinsko olje, lahko tudi krema teetree.
Čeprav je nam edino izpiranje pomagalo, smo pa bili malo večji.

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ušesno maslo
24.2.2009 13:31:20   
benika
kako mehčanje neki, maslo je zaščita, nič drugega.


To že, ampak če je ušesnega masla preveč, tudi ni dobro. Si mogoče že slišala, da otrok zaradi masla slabše sliši?

Ko gremo mi na kontrolo na ORL, mu vedno s paličico, namočeno v parafinsko olje, fajn spuca ušesek in potem preostalo maslo še ven posesa.

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ušesno maslo
24.2.2009 21:09:39   
Alči
Benika glej, nisi prebrala dobro vsega, sicer si pa sama že povedala vse, ko si napisala "ko gremo na ORL", tja greste ker ima verjetno vaš mali sonček težave. Če pa je z otročičkom vse ok, pa se to ne dela. Ja seveda, da delate tako, kot so vam rekli in prav je in želim vam čim manj težav z ušeski, saj so res lahko hude težave s tem, vse do vrtoglavic in ravnotežja. Ampak pravim, da če je je otrok ok, to ni potrebno, ker se samo čisti s tem da se izloči in steče na rob, kar pa ga je notr pa ščiti uho. Če pediater vidi da je nekaj z ušeskom narobe, potem ukrepa, če pa se nam mamicam zdi da pa je uho "umazano" oz. kot so rekle babice "da repa raste" pa je brez veze čistit v  notranjost.

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ušesno maslo
24.2.2009 22:07:42   
mama_milchy
IZVIRNO SPOROČILO: benika

kako mehčanje neki, maslo je zaščita, nič drugega.


To že, ampak če je ušesnega masla preveč, tudi ni dobro. Si mogoče že slišala, da otrok zaradi masla slabše sliši?

Ko gremo mi na kontrolo na ORL, mu vedno s paličico, namočeno v parafinsko olje, fajn spuca ušesek in potem preostalo maslo še ven posesa.



tukaj se pa strinjam z beniko...naš Žigec je imel ogromno ušesnega masla tudi velikokrat vnetja ušesk in zato smo mu morali to ušesno maslo ven spravit....ko smo šli prvič na ORL je samo gledala zdravnica in je rekla to da ima tolko masla pa ni dobro za njegov sluh....ko ga pregleda, ga pošlje na test sluha, pol se vrnemo nazaj mu spuca ušesa oziroma pobere to maslo ven in spet na test; razlika je včasih kr neverjetna....tako da se je odločla za vstavitev cevk....pred posegom pa je pobrala tolko masla ven, da smo vsi tam v ordinaciji samo gledali....

tako da ušesno maslo je lahko tudi škodljivo, če ga je preveč...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




folna kislina
Lelly28 RR

Ali ste celotno nosečnost jemale folno kislino?

da (67%)

ne, le prve 3 mesece (25%)

ne (manj kot prve 3 mesece) (8%)


Število vseh glasov: 24

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!