|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za otroka...
22.2.2009 15:45:04   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

catja kaj ima pa hud frajer veze s tem? Če bo sama imela motor, se bo frajer razsul na prvem ovinku, ona pa pač ne...... se vidi, da motorizma tut pod razno ne poznate.



Samo tolk veze ima, da ima mič sicer punčko, ki po vsej verjetnosti ne bo težila za motor, bo pa pri sedemnajstih naletela na "hudega frajerja", ki jo bo prevažal na njem. Samo tolk.

Pa ne vem, zakaj vse (kao) motoristke takoj skočite v luft, ko je kdo proti motorjem. A ni to moj problem, če sem proti? Tako kot je vaš, če ste za nakup šestletniku.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Za otroka...
22.2.2009 17:51:10   
Udb
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: Udb

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: Udb

Edina stvar za katero sem sigurna da mu je NIKOLI ne bom kupila je motor. Kakršen koli in kadar koli. Moj bratranec se je z motorjem ubil pri 18...


kdaj ga je pa dobil?

Starši so mu ga kupili. In se še sedaj po 10 letih krivijo za to. Pa on v bistvu ni bil kriv za nesrečo.



ni, ni poanta, kdo mu ga je kupil, ampak kdaj. Ker če ga je pri 18. letih dobil, potem niti ni čudno, da se je to zgodilo, čeprav nikomur valda tega ne privoščim. Dejstvo pa je, da imajo 18. letniki čisto preveč pubertete še v sebi, da bi bili razsodni in normalni vozniki (seveda izjeme potrjujejo pravila)..... jaz svojemu otroku NIKOLI ne bi kupila motor pri 18. letih..... da pa z njim raste, to pa takoj.

Ne, ni imel motorja 1 mesec, ampak se je vozil z vsem možnim že prej, in je bil izjemno previden voznik. Problem je v tem, da si lahko še tako previden - pa se en pijan kreten zaleti vate - pa je konec.



(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Za otroka...
22.2.2009 19:18:43   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: ena pač



S tem se pa strinjam do zadnje pike. Ni čudno, da že tako majhni otroci postanejo razvajeni in dobijo vse kar si zaželijo tud motor pri 6 letih (?!?!), če pa to starši sami dopuščajo. 
HALOOO. Kaj sem res tako zadaj za časom pa sem stara 22 let, ne vem verjetno bom morala sama, ko bom imela otroka namesto zibelke kupit motor user posted image


oprosti, to nima nobene veze z razvajenostjo...... Valention Rossi ni čisto nič razvajen, je zelo skromen fant, pa je tudi prvič na motor sedel tam nekje pri 6. letih. Prav tako vsi svetovni/evropski in ostali prvaki na vseh področjih motorizma. Kdaj začnejo pa smučarji? Menda ne pri 20. letih? A en smukač (tisti, ki vozi smuk, ki je najbolj nevernih disciplin v smučanju) pa ni izpostavljen nevarnostim?

ena je rekla, da zakaj motoristi takoj skočimo v luft. Zato, ker se vse meče v ena in isti koš in ker tako nasprotujete nečemu, kar sploh ne poznate.

Naj da ena statistične podatke gor, koliko OTROK se je ubilo z neko 50 kubično krosko...... pa bomo potem razpravljali o tem, ali kupite otroku trugo al ne......

Meni je pa veliko hujše, da si otrok močno želi motorja, starša sta totalno proti in potem špara ko zmešan za tisti motor. Kupi nekaj starega, že 100x po tleh vrženega, uničenega..... pa se usede na motor, pol adrenalina na tretjem ovinku odleti v ograjo in se ubije zato, ker je bil un motor čisto v kur.cu..... ja super user posted image s tem ste pa veliko naredili user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Za otroka...
22.2.2009 20:13:31   
caillou
Kot pri vsaki stvari, je tudi tukaj preveč posploševanja. Vsi motoristi so za v en koš, itak. Konstrukt torej zatrt že v kali. Breve, kaj češ poluser posted image ?

Freycha, kdaj se boš spet vsedla? Midva čakava na +8, pol pa gas-aaaaaaa.


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Za otroka...
22.2.2009 20:14:20   
Anonimen
A potem, ko si tvoj otrok avto zaželi, mu ga daš mal za pelatuser posted image

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Za otroka...
22.2.2009 20:16:31   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

A potem, ko si tvoj otrok avto zaželi, mu ga daš mal za pelatuser posted image


zakonsko gledano daš lahko otroka za volan kasneje, kot na motor user posted image

caillou ne vem.... zaenkrat še ne trpim, se pa že mal bojim pomladi user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Za otroka...
22.2.2009 20:20:31   
caillou
IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

A potem, ko si tvoj otrok avto zaželi, mu ga daš mal za pelatuser posted image


A dej ne bod smešna no? Tole je pa primerjava da te kap sune.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Za otroka...
22.2.2009 20:24:04   
amaya
to je blo pa zdej malo mimo vse debate....

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Za otroka...
22.2.2009 20:27:55   
Anonimen
Ja ne vem no, mogoče sem res šla v ekstrem,ampak če otroka že pri 6 letih navajaš na motor zakaj ga potem recimo pri 10 ne bi mogel za avto?

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Za otroka...
22.2.2009 20:29:26   
caillou
Se mi zdi, da nekatere sploh ne poznate motosveta. Ni vse v hitrosti in frajerisenju, da se v nedeljo sredi najhujše gužve prikažeš na motorju (da se vidi da ga imaš), temveč tudi v nepopisnem užitku zmerne vožnje in odkrivanju novih krajev in čudes. Dirkanje in brezmejno norenje je samo za nekatere in proti ostalim radostim kaplja v morje. 

Sicer smo pa skrenili s poti, popolnoma.

lavju, nadušena motoristka kajla

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Za otroka...
22.2.2009 20:30:57   
caillou
IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

Ja ne vem no, mogoče sem res šla v ekstrem,ampak če otroka že pri 6 letih navajaš na motor zakaj ga potem recimo pri 10 ne bi mogel za avto?


Zato, ker so avti veliki in otroci težko dosežejo pedala. Krosle so pa take luštne, male.  Aja, pa zakoni velevajo drugače.



_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Za otroka...
22.2.2009 20:31:59   
amaya
ker ga ne navajaš...sej ga ne bi na silo naj nasedla...navajaš ga na kahlico. Otrok ima željo po motorju, nekatri bi plesali, drugi nogomet igrali. Vse se da omejit in bit zraven prisoten. Meni se to zdi celo pametno, saj lahko vplivaš na njegovo vzgojo v prometu (čeprav z motorjem ne bo šel na cesto). Kaj pa otroci, ki vozijo kolo po cesti: 1. brez čelade 2. pa celo brez izpita, ker ga v 5 razredu niso naredili???? jah, to je pa  v redu.

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Za otroka...
22.2.2009 20:34:16   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: caillou

Se mi zdi, da nekatere sploh ne poznate motosveta. Ni vse v hitrosti in frajerisenju, da se v nedeljo sredi najhujše gužve prikažeš na motorju (da se vidi da ga imaš), temveč tudi v nepopisnem užitku zmerne vožnje in odkrivanju novih krajev in čudes. Dirkanje in brezmejno norenje je samo za nekatere in proti ostalim radostim kaplja v morje. 

Sicer smo pa skrenili s poti, popolnoma.

lavju, nadušena motoristka kajla


user posted image

tudi midva sva motorista in moj kr popizdi, ko velikokrat zagleda tako mladega kot starega bedaka, ki se na cesti ne zna obnašati...potem pa nesreče...


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Za otroka...
22.2.2009 20:45:35   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

Ja ne vem no, mogoče sem res šla v ekstrem,ampak če otroka že pri 6 letih navajaš na motor zakaj ga potem recimo pri 10 ne bi mogel za avto?


še enkrat - zaradi tega, ker to ni zakonsko dovoljeno...... potem se pa vprašaj, čemu se motor za 6. letnika lahko kupi, avto pa ne user posted image mogoče zato, ker zadeva ni tolk nevarna, kot si eni mislite?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Za otroka...
22.2.2009 22:29:54   
malecka
Ma tu je tema res šla iz svojih tirov, vidim pa da ene stalno mešajo pa sploh nimajo pojma...mrosko primerjajo z cestnim...itd....itd.... ma brez veze. Moj je tud čist v motorih in imamo pri bajti pet motorjev user posted image

Se moj dragi že zdaj ukvarja z user posted image in jim razlaga o motorih, pa bla, bla, bla..... kaj bi razlagala, ko ene ne razumejouser posted image Pa ne se spet razburjatuser posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Za otroka...
23.2.2009 14:04:30   
mateyka
a dej no, 6 letnik? 20-40 km na uro? da vozi samostojno? če koga zbije, povzroči nesrečo, škodo, kdo odgovarja? a je to sploh dovoljeno?
huh, dobra si - jaz niti pod razno 6 letniku ne bi dovolila kakršnekoli stvari, ki šiba 20km na uro, vozit. mogoče un električen avto, ki gre 10 na uro (če)? verjetno je veliko bolj stabilen, kar motor definitivno ni. ok, to recimo. drugače naj pa naj kar sam sebe poganja okoli, če želi brzino. je dobro za rekreacijo user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Za otroka...
23.2.2009 14:24:33   
CUKRČEK
Mislim, da je tole čisto brezvezna debata. KEr folk itak preveč posplošuje zadeve. Vsak motorist je norec in se bo slejkoprej ubiluser posted image

Moj mož je pred leti padel z motorjem in se nekoliko polomil. Na urgenci so mu dohtarji takoj "solili pamet" in mu polagali besede v usta, da nikoli več ne bo sedel na motor. Kr neki. PA je imel v sobi enega, ki se je zaletel z avtom in je bil 3x bolj polomljen kot on in mu nihče ni nikoli rekel, da če ne bo več sedel za volan. Torej...če se skantaš z motorjem je vse narobe, si totalno neodgovoren, norec... Če se pa z avtom zaletiš je pa OK. PAč je prišlo do nesreče. Nihče niti ne pomisli na to, da ne bi več sedel za volan.

PA še to. Ničkolikokrat sva se skupaj peljala z motorjem in naju je kak avtomobilist izsilil. NA srečo sva bila toliko hitra in previdna, da sva pravi čas ustavila. Pa grem stavit, da če bi se zaleteli, da bi spet bil kriv norec motorist. Bohnedaj da bi kdo pomislil, da folk z avti tako vozi, da je groza. Ničkoliko nesreč, kjer je udeležen motor, je krivec avtomobilist. PA vedno vsak najprej pravi, da se je spet skantal motorist in tudi pomisli ne na krivdo avta.



_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Za otroka...
23.2.2009 14:43:29   
TIA22
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

Mislim, da je tole čisto brezvezna debata. KEr folk itak preveč posplošuje zadeve. Vsak motorist je norec in se bo slejkoprej ubiluser posted image

Moj mož je pred leti padel z motorjem in se nekoliko polomil. Na urgenci so mu dohtarji takoj "solili pamet" in mu polagali besede v usta, da nikoli več ne bo sedel na motor. Kr neki. PA je imel v sobi enega, ki se je zaletel z avtom in je bil 3x bolj polomljen kot on in mu nihče ni nikoli rekel, da če ne bo več sedel za volan. Torej...če se skantaš z motorjem je vse narobe, si totalno neodgovoren, norec... Če se pa z avtom zaletiš je pa OK. PAč je prišlo do nesreče. Nihče niti ne pomisli na to, da ne bi več sedel za volan.

PA še to. Ničkolikokrat sva se skupaj peljala z motorjem in naju je kak avtomobilist izsilil. NA srečo sva bila toliko hitra in previdna, da sva pravi čas ustavila. Pa grem stavit, da če bi se zaleteli, da bi spet bil kriv norec motorist. Bohnedaj da bi kdo pomislil, da folk z avti tako vozi, da je groza. Ničkoliko nesreč, kjer je udeležen motor, je krivec avtomobilist. PA vedno vsak najprej pravi, da se je spet skantal motorist in tudi pomisli ne na krivdo avta.



(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Za otroka...
23.2.2009 15:04:21   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a dej no, 6 letnik? 20-40 km na uro? da vozi samostojno? če koga zbije, povzroči nesrečo, škodo, kdo odgovarja? a je to sploh dovoljeno?
huh, dobra si - jaz niti pod razno 6 letniku ne bi dovolila kakršnekoli stvari, ki šiba 20km na uro, vozit. mogoče un električen avto, ki gre 10 na uro (če)? verjetno je veliko bolj stabilen, kar motor definitivno ni. ok, to recimo. drugače naj pa naj kar sam sebe poganja okoli, če želi brzino. je dobro za rekreacijo user posted image user posted image



pa saj nihče ne govori, da bo 6. letnik vozil po cesti ali pločniku, itd....  ker ne, to ni dovoljeno. S krosko po kros progi ali pa po lastnem travniku pa ni prepovedano, sicer noben mulček ne bi smel pri 7. ali 8. letih začet tekmovati v motokrosuuser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Za otroka...
23.2.2009 16:25:54   
mateyka
pa saj nihče ne govori, da bo 6. letnik vozil po cesti ali pločniku, itd.... ker ne, to ni dovoljeno. S krosko po kros progi ali pa po lastnem travniku pa ni prepovedano, sicer noben mulček ne bi smel pri 7. ali 8. letih začet tekmovati v motokrosuuser posted image


jah, ne vem kaj kdo govori - nisem vsega brala tako da ne vem, samo prvi post sem pochekirala. vprašala je kaj si mislimo. men se zdi to malo prevelika hitrost za 6 letnika, da sam "pilotira" (nimam pa pojma kako je, če naredi škodo ali koga poškoduje - pa ne namerno seveda). ampak kakor sem rekla - dobra je, če mu bo kupila motor. sicer pa verjamem, da bo previdna, kolikor se le da. vse mame bi bile user posted image sicer pa ne bo čez noč delal kaskaderske forice itd., torej bo morala bit skoz zraven in ga met na "uču" predvidevam..

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Za otroka...
23.2.2009 17:22:50   
Hope2
Joj, mene kar zmrazi otrok in motor. Jaz še možu ne pustim motorjauser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Cepljenje pri 1 letu
busklca

Kakšne stranske učinke so imeli vaši otroci pri cepljenju pri 1 letu (mumps, ošpice, rdečke)?

Nobenih (50%)

Vročino, tudi nad 38,5 (7%)

Vročino do 38,5 (7%)

Izpuščaj brez vročine (4%)

Samo sitni oz. zaspani, brez vročine (9%)

Nismo še bili cepljeni (23%)


Število vseh glasov: 130

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!