|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jim pustite da se igrajo s hrano??
1.2.2009 21:25:59   
julči
oj, imamo skoraj 9m staro user posted image in ker se zavedam da je igra učenje ji pač pustim da se ob hranjenju igra zraven, dam ji svojo žličko, male koščke npr sirčka, kruha, včasih ji v malo skodelico dam tudi polento, ona z roko v njo in si razmaže po obrazu,... ...  seveda veselo paca in meče z mize, v usta si pa koščkov še ne daje, razen kašno skorjico gloda. trenutno smo prišli do te faze, da da meni kaj v usta in se ji zdi to zelo fajn. Seveda se vsa moja okolica zgraža nad tem, češ da otroka razvajam, kaj se norca delamo iz hrane, da je vse napacano,... sploh če smo na kosilu pri taščici, ki je zelo pedantna kar se tiče čistoče. Na ta mnenja se sicer ne oziram preveč a vseeno me zanima kako ve prakticirate, jim pustite, da se igrajo, kdaj so zečeli nositi tudi koščke v usta, kdaj so se zavedali da se z žlico zajema in nosi v usta,... 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
1.2.2009 21:30:25   
Najaa
Sem pustila ja, sam v mejah normale.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
1.2.2009 22:03:47   
resika
niti ne, vsaj kar se tiče mehke hrane. Jaz sem mu dala vilčko, pa je pikal hrenovke, sadje... Pustiš, ampak v mejah normale, tud otrok se mora naučit, da hrana ni igrača.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
1.2.2009 22:52:35   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: julči

dam tudi polento, ona z roko v njo in si razmaže po obrazu,... ...  seveda veselo paca in meče z mize,


Niti ne, že ko tole berem, mi grejo lasje pokonci.user posted image  Če česa res ne prenesem, je pa igranje s hrano. Ena stvar je, da je otrok neroden, ker še ne zmore, ampak se trudi (to podpiram in ni panike, vse pobrišem brez kompliciranja), druga je pa da bi se mi po obrazu mazala s hrano.user posted image  Za igro. NOT!
Pa sem začela kar kmalu, najprej s koščki, potem s skutkami (so bolj goste), jogurti....dokler se lepo trudi jest OK, ko se začne afnat in igrat s hrano, opozorim, če ne pomaga, pa še krožnik vzamem. Tko je bilo pri 9 mesecih, pa je še zdaj pri skoraj 4 letih. Hrana ni igrača, je pa hranjenje lahko zabavno če ga takega narediš.user posted image

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
1.2.2009 22:59:50   
rija
v mejah normale.

otrok se mora vseg naučiti in dosti sprobati....in prav na živce mi gredo taki, ki za vsakim grižljajem brišejo z nekimi robčki otroka okrog ustuser posted image  in ga obremenjujejo s pretirano čistostjo.....

našega smo vzgajali dosti liberalno, pa vseeno ni neki strašen pacek kadar je....se polije, se popacka, ampak zaradi tega ne delamo nikoli nekega haloja...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
1.2.2009 23:15:04   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: rija
...in prav na živce mi gredo taki, ki za vsakim grižljajem brišejo z nekimi robčki otroka okrog ustuser posted image   


Joj, ampak res.user posted image  Takšna je moja mami, ona je čist živčna kadar je pri nas in gleda ko otroci jejo. Tamalo (skoraj 2 leti) bi še vedno ona pitala (če bi se ji tamala pustila sevedauser posted image ), ker ne more videt ko ji kaj pade z žličke. Pa ko imajo umazane rokice kar v nizkem štartu čaka z robčkom, da se ja ne bo česa dotaknila, npr.stola.
Jaz glede tega nimam problemov dokler se otrok trudi normalno jesti, pa čeprav je vse usvinjano okrog, ampak prav igrati se s hrano, no pa pri meni žal ne.user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
2.2.2009 8:42:18   
wii
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

Niti ne, že ko tole berem, mi grejo lasje pokonci.user posted image  Če česa res ne prenesem, je pa igranje s hrano. Ena stvar je, da je otrok neroden, ker še ne zmore, ampak se trudi (to podpiram in ni panike, vse pobrišem brez kompliciranja), druga je pa da bi se mi po obrazu mazala s hrano.user posted image  Za igro. NOT!
Pa sem začela kar kmalu, najprej s koščki, potem s skutkami (so bolj goste), jogurti....dokler se lepo trudi jest OK, ko se začne afnat in igrat s hrano, opozorim, če ne pomaga, pa še krožnik vzamem. Tko je bilo pri 9 mesecih, pa je še zdaj pri skoraj 4 letih. Hrana ni igrača, je pa hranjenje lahko zabavno če ga takega narediš.user posted image


se podpišem pod to  user posted image  in pri nas je enako

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
2.2.2009 8:54:02   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: rija

v mejah normale.

otrok se mora vseg naučiti in dosti sprobati....in prav na živce mi gredo taki, ki za vsakim grižljajem brišejo z nekimi robčki otroka okrog ustuser posted image  in ga obremenjujejo s pretirano čistostjo.....

našega smo vzgajali dosti liberalno, pa vseeno ni neki strašen pacek kadar je....se polije, se popacka, ampak zaradi tega ne delamo nikoli nekega haloja...


Enako. Sploh tista z robčki je res hudauser posted image Poznam še en primer, ko je mamica pred hranjenjem dala otroku pod stolček za hranjenje časopisni papir, da ni umazal tla. user posted image user posted image


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
2.2.2009 10:25:29   
nia5
Dokler si nosi koščke v usta ji pustim da paca, ko pa neha papat, pa odstranim hrano.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
2.2.2009 10:30:57   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_
Enako. Sploh tista z robčki je res hudauser posted image Poznam še en primer, ko je mamica pred hranjenjem dala otroku pod stolček za hranjenje časopisni papir, da ni umazal tla. user posted image user posted image



Žal poznam še hujši primer,ko mamica odnese otročka z stolčkom za hranjenje v TUŠ KABINO!!!!! da kuhinja nebo umazanauser posted image user posted image user posted image .

In ja, moj packa, ker tako vsaj nekja poje, mislim da je še čas za učenje bontona pri mizi.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
2.2.2009 10:39:28   
Mesečnica
Dokler se trudi, da bi sam jedel, pa mu pri tem kaj pade z žličke ipd., se z možem ne sekirava. Ko pa je že sit in se začne dejansko igrati s hrano, ga pa najprej opozoriva, potem pa mu hrano odvzameva.

Tako počneva že od takrat, ko je začel sam jesti. Najprej je jedel tako, da je z rokico nosil koščke hrane v usta (tam nekje od 11. meseca naprej, prej se je gospod pustil pitati), žlica mu do začetka 18. meseca sploh ni bila zanimiva (jaz sem mu jo vztrajno dajala zraven krožnika, on pa jo je vedno dal meni ali možu user posted image user posted image user posted image ), potem pa se je nekega lepega dne sam od sebe odločil, da bo on sam jedel z žlico, in glej ga, zlomka, v enem tednu jo je povsem obvladal user posted image user posted image user posted image .

< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 2.2.2009 10:41:53 >

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
2.2.2009 13:09:09   
sončika84
jaz bom mojemu sigurno pustila,da bo pacal s hrano. konec koncev se otrok tako uči in  preizkuje hrano. otroci morajo itak vse sprobat,pri hranjenju pa je tako,da pač pomakajo roke not, jo mečejo v tla,si jo mažejo po obrazu...  in jaz mu tega ne mislim prepovedovat,ker je to pač v njihovem razvoju normalno. dobro,seveda ne bom v nedogled puščala- ko se bo jedlo, se bo jedloče pa bo vmes pač moral raziskovat pa pač bo. ko pa ne bo več jedel pa bom hrano itak umaknila. 

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
2.2.2009 16:02:03   
katicka
Žal poznam še hujši primer,ko mamica odnese otročka z stolčkom za hranjenje v TUŠ KABINO!!!!! da kuhinja nebo umazanauser posted image user posted image user posted image .


jaz tudi mojo nesem v tuš kabino ko razrdobi kruh tak da ne veš kje te dtrži se glava.pač je lažje v kopalnici jo ščistit ko pa da bi jo v kuhinji.pa da ne bo kdo mislil da se ne vem kako obremenjujem s tem če nekaj zamaže.pač mi je bol praktično tak.



(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
2.2.2009 16:07:10   
rija
a sesalcev pa nimateuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu katicka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
2.2.2009 20:17:48   
katicka
IZVIRNO SPOROČILO: rija

a sesalcev pa nimateuser posted image


ne nimamo,ker nimamo preprog zaradi pršic,....

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
2.2.2009 21:45:33   
julči
hvala za vsa vaša mnenja, se mi zdi da je še vedno kar nekaj mamic, ki jim je neprijetno ko vidijo otroka kako s prsti brodi po hrani in se bojijo da bi ga s tem razvajale in da to pomeni da se s hrano norčujemo. A vseeno sem še vedno mnenja naj dojenček čimprej začne aktivno sodelovati pri hranjenju in naj ne bo le pitan in čist. Ko bo moja deklica na kakršenkoli način sposobna spraviti hrano s krožnika v usta ji bom to pustila, pa naj bo zaradi tega še taka pacarija. Pa tud zdi se mi, da se pri vseh dojenčkih enkrat v procesu učenja hranjenja razvije močna potreba po tem, da pomaka prste v zelenjavo, da mečka zdrob po rokah, da packa po kapljici mleka. S tem se pač uči, spozna hrano... seveda pa ne bom pustila metati hrano in pacati z njo ko bo ji bo hranjenje že laufalo. 

(odgovor članu katicka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
2.2.2009 22:04:22   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: katicka

IZVIRNO SPOROČILO: rija

a sesalcev pa nimateuser posted image


ne nimamo,ker nimamo preprog zaradi pršic,....



hmmmm.....saj sesalci niso samo za preproge.....mi tudi nimamo preprog, sesalec pa laufa tudi parkrat dnevno....

sicer pa: vsak po svoje user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu katicka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: jim pustite da se igrajo s hrano??
3.2.2009 9:45:44   
sxy
sesalec pa laufa tudi parkrat dnevno....


rija, če drugače ne, pa že zaradi babyvac-a, a ne... user posted image

malo heca, brez zamere...


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?