|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 13:30:57   
Wahoo RR
Oj

Mal sem zaskrbljena...prosim za vaše mnjenje oz. izkušnje.
Danes ponoči je naša Lina prvič spala 7 ur skupaj, sem se hotla že kr mal pohvalit...Problem pa je, ker je ura sedaj 13:30, ona pa z sicer kratkimi minutami vmes - spi še sedaj...
Zjutraj sva se lepo previle, jo dam na joško, mal vleče in koma...spi eno uro - ok - pa spet mal na joško, pa spet koma...Vmes sva jo nalašč še skopala...pa zopet ista pesem...
Vsega skupaj ne vem če je spila 20 ml...ampak skoraj vse tud dala ven...
Klicala sem pediatrinjo, ki je rekla, da če v roku 3 ur ne bo enega ornk obroka pojedla, da jo moram pripeljat...Svetovala mi je naj ji kr s flaško dam ( zvečer dodajave )
No,po tem klicu se je malo prebudila in po flaški zdej spila 70 ml...Zdej pa spet koma !

Kaj mislite ? Zadnje njen obrok je bil malo pred polnočjo, ko je spila 140 ml...potem pa do sedaj recimo da 90 vsega skupaj...

Je to dovolj ? Naj jo kar peljem ? Naj drugače povem, da zgleda ok...barva kože je normalna, vročine zaenkrat nima...

Hvala za pomoč
Neposredna povezava do sporočila: 1
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 13:34:31   
Magi*
to je težko svetovat. najbrž, da ni nič narobe, sam da bi bila ziher pa... hm. če se pa mal nazaj spomnim, pa smo mi tudi imeli spalne dneve. pol naslednji dan pa taka molža, da so bli joški ko palačinke.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 13:47:44   
Wahoo RR
naj omenim še to, da je lulala in kakala normalno

pa še to : pediatrinja je rekla da to ni ok, zato ker je stara šele 5 tednov...

če bi bila starejša, ne bi bilo panike...ima pač kot ti praviš kakšen spalni dan...

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 13:48:16   
karmy
moj je spal v porodnišnici non stop.. sm ga mogla budit da sm ga podojila... zgleda da so pač nekateri :duda: zaspane sorte...men se zdi da je ni treba pelat, dokler ne začne zgubljat na teži... če se uredu počuti potem ni panike.. jzt nism šla pa je blo vse uredu..

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 13:51:03   
Wahoo RR
naša drugače ni zaspanka...

danes jo moram jest zbujat, sam kaj ko sploh noče jest...

šele prejle, da je popila unih 70 ml

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 13:58:44   
Elena B
Jaz bi bila tudi zaskrbljena... Upam, da bo vse ok. Raje jo pelji na posvet pediatrinji. Saj bi jaz tako storila.
lp

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 14:01:36   
karmy
aja...če pa ni zaspanka in če noče jest pol pa res pejt pediatrinji..upam da je vse uredu..

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 14:05:59   
Špacka
Ne vem, če ti bom v veliko pomoč, imam samo 4 dni več izkušenj kot ti;), je pa najina princeska tud Lina.
Po moje en spalni dan ni problem, pazi samo, da se ti to ne bo začelo ponavljati.Pri nas se je to dogajalo na začetku, mala je kar spala, sicer mi je patronažna rekla naj jo po 4 urah zbujam prej pa ne, sledilo je previjanje, hranjenje po flaši, ampak to je bla prava muka, sem se trudla tud eno uro pa ni pojela skoraj nič, pol pa vsi pametni, da bo že sama pokazala ko bo lačna...rezultat tega v desetih dneh je šla njena teža samo navzdol, začela je jokat, ker je njena prebava delala, pa ni imela kaj kakat, zato smo se šli pokazat, pol pa šok:(
Zdaj se zbujamo na tri ure, sicer večino dneva ne spi in tud na flašo sva jo lepo navadla, tako da zdaj lepo je, ponoči pa pustim, da se sama zbudi, pol pa dobi svojo flašo.
V veliko pomoč nisem bla, sicer pa ti je pediatrinja sama rekla, da jo moraš pripeljat, pa še ti boš bolj mirna, ker pojedla je pa danes premalo.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 14:44:50   
Gina
Moji trije so vsi imeli obdobja, ko so več spali, ali pa sploh niso spali. To je nekje normalno. Pa tudi naša Lana ni skoraj nič jedla dolgo časa. Po 40ml na obrok še pri 4. mesecih, samo redila se je pa normalno.
Če otrok izgleda bolan, ga pelji. Če pa ne izgleda tako, se pa jaz res ne bi obremenjevala.
Če spi celo noč, se samo veseli. Jaz nisem nobenega od fantov zbujala, pa sta mi od 14 dni oz. od 1. meseca naprej spala 8 ur skupaj in več. Res pa čez dan nista toliko spala in redila sta se tudi normalno.


(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 14:51:19   
piščanc
če mene vprašaš ima pač tak dan

brez skrbi, bo že jutri drugače ko se boš spraševala zakaj ne spi

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 14:53:19   
piščanc
če jo zbujaš za hranjenje in da takrat ni lačna ji boš samo zmešala ritem

drugi mesec je najbolj smešen in naporen pri iskanju ritma dojenčkov

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 16:32:00   
Wahoo RR
po 13 urah spanja, skoraj nepretrganega - jo bom normalno da budila

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 16:33:27   
Wahoo RR
no, sicer pa lahko povem zdej, da nama je nakako do zdej ratalo spit 100 ml - po flaši. Sicer s presledki, ampak je :)

Sicer še vedno ne kaže da bi bla kej ornk budna, no ampka vsaj pojedla je malo...

:)

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 17:17:09   
piščanc
ok, ti si mama

jaz dam samo nasvet po mojih izkušnjah, nič drugega
brez zamere, nisem ti hotela 'pameti solit', samo nasvet


(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 19:07:18   
Wahoo RR
še enkrat poudarjam da 13 ur spanca ne paše nikamor za 1 mesec starega otroka..ne v statistiko in ne izven nje...

nikakor nisem panična, le vprašala sem za mnenje...

in tudi dojila bom dokler bom le lahko ker mi je to veselje...žal mi zvečer zmanjka mleka, zato dodajam...

mislim da si vidve nista dobro prebrali mojega prvega posta, ker vidim da nista videli mojo poanto...




(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 19:30:31   
puncica
Možno da ji vreme kej ne štima. Drugače pa bi jaz še počakala kako bo to noč in jutri pa potem peljala.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 19:39:01   
ZARA
jst bi samo tole rekla...moje izkusnje-Zara spi od 5 tedna ponoci 12-14 ur!!!Nikol je nisem budila!!
Ne vem,ce mislis da je prevec,meni se ne zdi...

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 19:44:35   
Wahoo RR
ni zamere, ni ;)

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 19:46:06   
india
Ne vem, sicer ne želim bit prepametna, ampak, meni je Gaja spala do enega leta od 19h do 8h zjutraj, neprekinjeno, le do 4.meseca, je vmes popila stekleničko mleka.

Drugi pa niso nikoli spali tolko skupaj, razen recimo Mar, zaspi okrog 20h in se zbudi okrog 6h. Čez dan pa po urco ali največ do tri skupaj.

Jaz bi šla na preventivni pregled k pediatru,nič ne more škodit...

Pa javi se, kako bosta porihtali
lp, Miška

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 19:58:32   
Wahoo RR
Sej pravim, nisem panična...zanimalo me je kaj mislite in vaše izkušnje...prav zarad tega da vidim a se je to že kakšni zgodilo...
tako da hvala vsem za mnenje...

midve nisve šle nikamor, ker kot sem napisala...je pol mal pojedla...čeprav zelo malo...in tudi drugače zgleda čisto ok...

tud pediatrinja je potem še enkrat rekla, da ni panike...lahko da je samo kakšen tak dan...če bi se pa to vleklo, potem pa ne bo v redu...ampka ne dvomim da se bo uredilo...

pri pan me je zmotilo to, ker me je kr obdolžila kako panična sem in da ne bom dojila in ne vem kaj...
halo ? sej sem samo za mnjenje vprašala...

naša ni še nikol spala 7 ur skupaj in seveda mi je čudno...in ker je potem še kr spala, skor še enkrat tok...ne je pa seveda zaskrbelo...

vidim kot pravite, da je to tudi lahko normalno...in hvalabogu, če se bo to začelo dogajat tudi nam :) :)

najlepša hvala še enkrat vsem za mnenja :)


(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 21:03:13   
Gina
Še enkrat. Moja fanta sta spala od 1 meseca oz. Dorian celo iz porodnišnice ven po 8 ur, kmalu zatem pa tudi 10ur ali več skupaj. Nikoli ju nisem budila in meni se (oprosti izrazu) zdijo tudi pediatrinje, ki pravijo, da je otroka treba budit - panične. Buditi bi ga bilo treba, če ne bi pridobival na teži. V tem primeru bi tudi podnevi veliko prespal in premalo jedel. Je pa čisto vseeno ali ga dojiš ali hraniš po flaši, za to nič sekirat.
Če pa se bo še jutri upiral hrani, pa se ga mogoče res kaj prijemlje. Meni bi se to, da to podnevi ne je, zdelo bolj čudno, kot to, da ponoči spi.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 21:41:25   
Wahoo RR
Gina ...tudi tebi hvala za mnenje...


tamala je do sedaj največ spala ponoči 5 ur...nikoli je ne budim..čez dan se mi lepo sama zbuja na okvirno 3 ure..men je že to krasno..

ko sva z možem danes vstala in ugotovila da je potegnila na 7 ur, sva bila presrečna :)

problem je nastal potem...ker ni hotla jest...in kot sem že parkrat napisala...je v naslednjih 7 urah spila samo 20...spala pa v bistvu ves čas...in tako je bilo do 13:30 ko sem se tle oglasila...

glede noči me nič ne skrbi...skrbelo me je to, ker ni jedla...
No, zdej lahko povem to da je danes vsega skupaj, do sedaj spila okrog 180 ml...

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   na pomoč - vaše izkušnje
13.4.2005 22:52:55   
piščanc
wahoo, oprosti, če sem bila preveč direktna glede bujenja

ampak, če bi men nekdo to povedal prvič pri Tjaši bi bila zelo vesela, pa sem tako morala na težji način spoznati. mislim, da mi je šele zdaj pri drugem otroku jasno kako sem ga lomila - pa me je samo skrbelo

če je spala premalo sem se spraševala, če imam premalo mleka, če je spala preveč pa, če je bolana... in tako naprej dokler mi ni prekipelo, sem se nehala sekirati in vse je postalo kar naenkrat OK - samo sledila sem otročku, pa je sam povedal kdaj mu kaj paše

lepo se rihtajta


(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




zanositev
xtinchy

V kolikšnem času ste prvič, ko ste se odločili, zanosili?

v 3 mesecih (65%)

čez pol leta (11%)

čez 9 mesecev (4%)

čez 12 mesecev (3%)

več kot 12 mesecev (11%)

s partnerjem ne moreva imeti otrok po naravni poti (6%)


Število vseh glasov: 410

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!