|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 11:44:33   
nejcko
Saj vem, da se bo tole zelo hecno slišalo, ampak je res.
Že prešnji teden sem najprej pri našem 3,5-letniku opazila, da ima na ritki lišajčke (cca 1 cm velike zaplatke suhe in hrapave kože na večih mestih), potem sem to opazila pri naši ta mali, ki je stara 9,5 mes (tudi majhne zaplatice suhe, hrapave in rdeče obarvane kože), no danes sem pa opazila še pri sebi - eno veliko zaplato suhe in hrapave kože, ki nič ne peče in nič ne srbi.

Vem, da gre lahko za kakšno blago obliko dermitisa ali alergije, tako mi je rekla dohtarca, ko se je sinu kot dojenčku to pojavilo na nogicah prvič. Ampak da imamo pa vsi trije???
A se mogoče kateri kaj svita? Zase sem 100%, da nisem alergična na nobeno hrano, kaj bi potem to lahko bilo?


P.s. Moževo rit bom pa preverila, ko pride iz službe:)-
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 11:48:40   
kofetek2010
kaj pa mehčalec ali milo? ;)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 11:48:51   
Anonimen
To je pa res čudno. Nekaj ste morali početi vsi skupaj. Nimam pojma.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 11:56:56   
nejcko

Točno, Jana, mehčalec bi lahko bil, ker sem začela ravno pred kakšnimi tremi tedni enega drugega uporabljat. Ampak je hecno, da se nam je vsem ravno na riti to naredilo - no, ja, če je res mehčalec, potem niti ni čudno.


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 11:59:31   
kofetek2010
saj rite so najbolj v stiku z oblačili :)-

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 12:00:22   
AEL
Katerega pa uporabljaš?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 12:09:49   
nejcko

AEL, Lenor - summer. Pišuka, sem prav jezna, ker Lenora nikoli ne uporabljam, samo ga je zadnjič mož kupil, ker niso imeli od Marsiglie. No, to se pa zgodi, če dece v šoping pošlješ.


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 12:14:50   
kofetek2010
probaj: Kuschel weich (Sanft & Mild) avstrijski, pri nas se prodaja kot Coccolino (Sensitive) - isto sr* drugo pakovanje :)- - glavno, da je Hypoallergenic, Dermatologically tested

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 12:58:57   
stela
Tudi mi že kakšno leto uporabljamo Lenor - summer, pa nismo imeli nobenih problemov. Upam, da boste rešili težavo, l.p.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 20:00:54   
alenkapk
Živijo!

Morda razmisli o možnosti, da gre z kakšno nalezljivo bolezen? Ne želim te strašiti a po opisu sodeč bi rekla, da se je zadeva prenesla od enega do drugega.
No, mogoče je pa le alergija na mehčalec. Preveri še enkrat pri dr.

Srečno in čim manj težav:zajcek:

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 20:28:24   
AEL
Naš malček ima po trebuhu tudi nekakšne lišaje in sedaj tudi jaz ugotavljam od česa bi lahko bilo. Je pa res, da smo tudi mi zamenjali mehčalec in po novem uporabljamo Lenor - spring :zmeden:.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 22:10:15   
lin
Jaz vsako pomlad dobim par takih nevidnih samo na dotik suhih lišajčkov ponavadi po rokah ma hitro zginejo.
Naša Lin pa je prvo dobila enega na nogici in ga je mela ena dva meseca,pol pa so ji kr podivlali po rokah in nogah,smo šle k zdarvnici nam je dala kremo,ki jo pripravijo v lekarni in morem rečt da po treh dneh je očitno boljše,se jih nevidi več samo na dotik so še malo suhi ma ne tako veliki kot prej.
Je pa rekla da izključimo iz jedilnika vse kar ima konzervanse,jagode,gres,mehčalca ne uporabljat ,pol pa počasi eno stvarco po eno spet sprobavat,čeprav Lin je jagode,jogurtke že od 5 mes in mehčalec tudi že ene dobre 3 mes uporabljamo pa do sedaj ni bilo nič zdaj pa kr naenkrat???????????????????
Pomoje ni to to!Ampak oni vejo,ne!?:zmeden:

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 22:24:05   
Kadija
Sem že mislila, da se to samo pri nas dogaja!:zmeden:Jaz imam te lišaje že odkar pomnim in bilo mi je rečeno, da lako pride odklora v vodi, v kateri se kopamo.Pa tudi zelo blaga mila lahko uporabljam, če ni potrebno pa sploh brez mila.:(Ko sem pa opazila še pri tamali, sem jo odnesla pokazat še pedijatrinji in moji splošni zdravnici in sta bili dokaj istega mnenja, da gre za neke vrsta dermatitisa, vendar nič hujšega.Dobila je ELOCOM mazilo, s katerim se 3-4 dni maževa in je kar lep čas mir.
Ko se ponovi, ponoviva postopek in to je to!Med mazanjem se pa morava malo izogibat sončku!:muca::miska:

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 22:39:01   
lin
Kadija sej pri naši Lin so res skori izginli po treh dneh,če se bomo mazale še par dni bodo res čisto izginili,pomoje je tudi pri nas kaj takega ker čene bi se ji ja že prej pokazalo če bi bila na hrano,sej na vse kar nam je zdravnica naštela smo jedli že dosti časa prej pa ni bilo nič!
kaj ta krema se dobi samo na recept?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 22:45:55   
metuljčica 5
Pri nas sem dobila najprej jaz, potem mož, nato je po kopanju dobila še naša mala Brina. Diagnoza : preveč klorirana voda na območju Sezane (pred dvemi meseci) :sloncek:

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Vsi imamo lišaje
12.4.2005 22:54:29   
nejcko

No, vidim, da nismo edini. Saj vodo sem imela tudi jaz na sumu, samo je verjetno to res zadnja stvar, na katero pomisliš.
O tej kremi, ki jo navajate - a se dobi samo na recept?


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Vsi imamo lišaje
14.4.2005 11:37:45   
Kadija
Ja, žal samo na recept!Vendar pa je za več razkičnih simptomov, tako da je zelo uporabna.Jaz sem pa dobila Elokom v obliki kreme, ker sem na stara leta postala alergična na penicilin in sem se v dveh dneh pozdravila vse izpuščaje po telesu. Torej za zelo suho obliko lišajev pa je mazilo , ker je bolj mastno!9nebesa9nebesa:rozica:

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Kdaj je vaš dojenček prvič zbolel?
Itkica



pred 6. mesecem (37%)

med 6. in 9. mesecem (21%)

med 9. in 12. mesecem (17%)

po 12. mesecu (24%)


Število vseh glasov: 198

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!