|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
11.4.2005 20:11:29   
ZARA
oh...ja jest spet jest!!!
Vprasanje...a se vasi detki/detke tud postavljejo na noge in sicer tako da so prsti obrnjeni nazaj,ojoj boli me ze k napisem???
A smo se razumel!!??

I nid jor help 8)!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
11.4.2005 20:13:08   
dory
u zara..aj kent help ju :)

Pr nas itaq sam laufa tko da se nima cajt na prste postavlat...uf zara...kwa pa uganja:bravo:

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
11.4.2005 20:13:36   
HuAnita
Zaa, boooli, ko si tole predstavljam! Pomagati pa ne znam:ups:

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
11.4.2005 20:13:45   
HuAnita
Zara!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
11.4.2005 20:14:26   
Janeja

Ja Zara, moj Jan je tud to delal :zmeden:

Zgleda, da te tamalčke to nič ne boli, ker se še zdaj, pri 3 letih in pol včasih tako postavi - seveda kadar se afna. Pol se mi pa reži u faco, ko se derem naj normalno stoji. :)-


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
11.4.2005 20:16:48   
ZARA
ooooo, men je to tko grozn gledat da vam ne morm povedat...sej pol se popravi...ampak je ko baletka z narobe obrnjenimi prsti...noro...
Janeja, saj vem da ni edina...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
11.4.2005 20:34:28   
Mojca P.
Nas je isto delal. Pred 14 dnevi sem vprasala v razvojni, ce je to narobe???
Rekla je, da ga absolutno ne sama postavljat na noge, seveda nobene hojice, da pa moramo poskrbet, da se dviga na predmete (pri nas kavc), ki niso prevec visoki. V takem primeru delajo samo roke, ker pa je previsoko pa sili na prstke.
Drugace pa..mine..nas zdaj to naredi samo se kadar mu noge spodnese.:rozica:


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
11.4.2005 20:57:53   
frutka_
To je normalno! Moj mali je tudi to delal. V bistvu na tak način nekako lovi ravnotežje.
Jaz sem tudi vpr. pediatrinjo in mi je rekla da bo minilo, pa je res.
Morda še to, da je pomagala tudi primerna obutev. Veliko lepše je stal, če je imel obute čeveljce in ne zokenčke. Zdaj, ko je že natreniral, prakticiram zunaj čeveljce ter noter zokenčke.
Pa tako kot ti je Mojca napisala, nastavi ji škatle ali košaro obrni narobe pa odpri ji predale,tako da se lahko opre nanje in se sama dviguje. To je super!


:kuza:LP:kuza:

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
11.4.2005 21:29:39   
Anonimen
Saj res, otropedske copate ji obuj, pa ne bo mogla. Bogve, a se bo balerinka kaj kregala?

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
11.4.2005 21:46:55   
puncica
Naša se je tak postavljala na noge, da se je z rokcam gor potegnla pa kr skleco nardila na stol pa potem poglihala nogice. Da pa bi jih noter obračala no nazaj, to pa ne:zmeden2: Zdej pa že obvlada da se da tud z nogico fajn ustat, ne sam z rokami:)-:bravo:

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
12.4.2005 6:33:51   
ZARA
ja, sej je ne postavljam,tud hojce nima....skoz je na tleh v bremzicah!
Copate ne palijo,ker jih po 20 sekundah vrze dol iz noge,sploh ne prenese nicesar na nogah!!
Kaj nej naredim??
Zadnjic smo se pogovarjal in mi je ena znanka rekla,da je najbolse,da je cimdlje bosa!!??
In da ce ji dam na noge copatke,je to sama potuha,zaradi samega ravnotezja...naj bi se prvo naucila brez,pol pa z cevlji...
Kaj ve mislite ??

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
12.4.2005 7:15:48   
Ajsha
Tako je, otroci se morajo najprej naučiti stati bosi. To je zato, da se tudi noga (stopalo) pravilno razvije in da dobijo dober občutek za ravnotežje. Temu se z uporabo čevljev daje potuha in tistega "finega" ravnotežja ne znajo doseči. Zato le nadaljuj tako, kot delaš in kot so že predhodnice napisale - saj bo minilo, ko bo videla, da je zabavno stati na stopalih in ne na prstih.

LP!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
12.4.2005 8:09:54   
dory
Pr nas je bil v nogavicah takoj na glavi...mu tko drsi..tko da so copatki bli pr nas edina resitev...da bi bli copati potuha..hehe kej tazga...ravnotezje morjo lovit s cim drugim kot s copatam:zmeden:

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
12.4.2005 8:18:14   
Anonimen
Hja, čeprav, če pomislim, je človek najbolj stabilen kadar je bos, da si pomaga še s prsti, a ne? Ampak to pomeni čisto bos, že nogavičke ovirajo.

Drugače sem pa tudi jaz mnenja, da je najbolje biti čimdlje v nogavičkah, da se otrok nauči stabilnosti.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
12.4.2005 8:26:31   
mehurčica
David je delal čisto isto. Sta mi pediatrinja in gospa v razvojni rekle, da mu naj pač poravnam prstke, ko se bo vstal. Jaz sem mu kupila Super fit-ove copatke, ker sem videla, da je malo bolj stabilen. Ko je pa obvladal, sem mu jih pa za doma sezula. Tako da je copatke doma imel samo kak mesec, pa še to bolj poredko.

Nič skrbet. Se bo že porihtalo.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
12.4.2005 9:03:33   
Ajsha
Ja teja., center za ravnotežje je sicer v ušesu, ampak lovijo ga pa z balansiranjem stopal - vse tiste kosti ki so v stopalu, se morajo navaditi prenašanja teže otroka in sicer z mnogih kotov. Ko stopala obujemo pa jih delno razbremenimo in tako se proces balansiranja omeji. Res je, da mogavičke običajno drsijo, ampak vsi nimamo talnega gretja da bi otroci lahko hodili poponoma bosi. Poleti pa bo drugače :)

LP!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
12.4.2005 9:06:34   
Anonimen
Kolikor sem jaz prebrala, je res najbolje, če je otrok bos. S copatki sem mislila, da bi si pomagali samo nekaj časa, tako kot mehurčica. Da bi poskusili, če bo kaj bolje. Ampak, če, kot praviš, vse takoj dol zmeče, poten itak ni kaj. Lahko vprašaš pediatrinjo, če je to kaj narobe. Nisem še slišala za tak primer, čeprav po moje otroci pogruntajo vse sorte, vsak ima kakšno svojo finto.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
12.4.2005 9:07:16   
dory
Pri nas smo bli tud ze bosi...pa se ne obnese...mora met res stabilno oporo...ampak verjetno je s tem pogojeno se marsikaj...pri nas temu morda botruje hipertonija..

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
12.4.2005 9:09:56   
Anonimen
Teja, tvoj itak vse dela pod zdravniško kontrolo. Oni že vejo, kaj je za koga primerno. Gotovo je nekaj na splošno, sicer pa je od otroka do otroka lahko drugače.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
12.4.2005 10:13:12   
Anonimen
Bo držalo. Pri nas je bila najprej v bremzicah, pa je bilo tako hladno na tleh, da smo ji dali copatke. No, potem je ajns cvaj draj shodila, ampak ko jo zdaj dam na tla boso, ne zna prav dobro loviti ravnotežja. Ampak vseen, jest pravim, da se bo že naučila, zdaj mi je bolj važno, da je ne zebe v noge.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
12.4.2005 10:46:51   
ZARA
teja,a se Maj se nic ne dviguje??
sej je Zara tud pozno zacela,kaksen mesec nazaj...no ne vem ce je ravno pozo,ampak ko berem poste se eni ze pri 7ih mesecih postavljajo na nogice!!!
si ne predstavljam,Zara takrat se sedela ni...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
12.4.2005 11:08:03   
Anonimen
Kolikor vem, Maj že teče naokoli. Zara, tvoja tamala Zara je bolj taka kot moj Tibor. To so tazaspani otročki, ki se jim pač sproti manj dogaja, ker veliko spijo. Si pa tako nabirajo moči za pozneje, ko vse notri prinesejo. Brez skrbi.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
12.4.2005 11:26:48   
dory
Maj se ze spusca :)...sicer ma busko zraven buske ampak bomo prezvel :)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   POSTAVLJANJE NA NOGE!!!
13.4.2005 8:32:25   
ZARA
ja Zorz kot baletke...sej zdej se ze popravlja sama,ampak videt je pa ....

Teja. a Maj se pa ze spusca?? Super....

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Katero ime?
qloq

Katero ime bi vi izbrali za deklico?

Aneja (38%)

Amadeja (12%)

Alina (27%)

Adrijana (4%)

Anita (10%)

Alya (9%)


Število vseh glasov: 204

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!