|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   suh kašelj in kihanje in cepljenje
8.1.2009 8:06:32   
N.SI
Ojla mamice,

doma imam 3-m starega poba in mi je sinoči iz čistega mira začel suho kašljati. Kiha sicer že od rojstva (nekje 3x na dan) sedaj pa že okoli 10x na dan.

Zdravniku greva sicer že danes a šele okoli 18.00. Kaj lahko do takrat naredim, da olajšam malemu to nelagodje?

In drugo vprašanje, ali se v takem stanju lahko cepi? Namreč, danes naj bi se prvič cepila a sedaj...???

Hvala za odgovore in nasvete!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: suh kašelj in kihanje in cepljenje
8.1.2009 8:41:26   
analucija
v takem stanju sem jaz star 6m.imam občutek da se mu nekaj pripravlja. in še jaz sem imela snoč vročino. v takem primeru ga ne dam cepit, nič ne bo narobe, če bo kak dan oz. teden kasneje ali pa mesec


(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: suh kašelj in kihanje in cepljenje
8.1.2009 8:53:38   
zmajaz
Če otroček ni zdrav ga itak P ne cepi, ampak ti da nov datum za cepljenje.

(odgovor članu analucija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: suh kašelj in kihanje in cepljenje
8.1.2009 9:26:42   
kristinaj
vlažit prostor, ne imet pretoplo, zračit prostor, veliko pit, če ima nosek zamašen spirat s fiziološko,  jaz ga v tem stanju ne bi cepila. sicer pravijo da so današnja cepiva blaga in da se lahko cepi razen če ima otrok temperaturo... ma za mirno vest ga jaz ne bi cepila in nič mu ne bo škodilo če boš to oddložila za nekaj tednov...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: suh kašelj in kihanje in cepljenje
8.1.2009 10:45:26   
gajka
Saj user posted image pred cepljenjem pregleda pediater in on da zeleno luč, če je dovolj zdrav za cepljenje. 

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: suh kašelj in kihanje in cepljenje
8.1.2009 14:16:51   
resika
živjo

Če otrok ni zdrav ( pri vam je že vprašljivo) otroka ne pediater ne bo cepil. Tako, da ne skrbi, ti bodo že povedali.user posted image

(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: suh kašelj in kihanje in cepljenje
8.1.2009 19:17:24   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Če otroček ni zdrav ga itak P ne cepi, ampak ti da nov datum za cepljenje.


točno tako

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: suh kašelj in kihanje in cepljenje
8.1.2009 20:11:35   
Tisana
Jaz ob teh znakih ne bi nikakor dovolila, da mojo pupo cepijo. Še to: Jaz odločam, kdaj bodo mojega otroka cepili. Če jaz ocenim, da otrok ni zdrav, potem ga pač ne cepimo. Pa da ne bo pomote, nisem proti cepljenju. Samo cepiti se mora popolnoma zdrav otrok. In včasih nekaj minutni pregled pri pediatru ni dovolj, da le-ta ugotovi, da je otrok bolan. Včasih npr., znaki gripe fizično sploh niso vidni, pa se počutimo kot cunje, vse nas boli...

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: suh kašelj in kihanje in cepljenje
9.3.2009 11:33:32   
Niky7
Naše dete je bilo do zadnjega cepljenja pri 18 mesecih zdravo kot dren. Zdaj čez zimo smo vsi drugi vsaj dvakrat obležali, on je imel le malo smrkav nosek kak dan in to je bilo vse. Po zadnjem cepljenju pa nam revež taaaaak kašlja, da se kar davi zraven. Pediater pravi, da je prehladek... ampak meni je tale kašelj za "prehladek" zelo čuden... Upam, da ima pediater prav...
Žal mi je, da nisem prosila za drug datum za cepljenje, saj sem že tisti dan imela čuden občutek... Tak da mamice, če ste v dvomih, se raje poslušajte!

< Sporočilo je popravil Niky7 -- 9.3.2009 11:34:45 >

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Katero ime vam je lepše?




Cvetka (14%)

Betka (21%)

ali Blažka? (65%)


Število vseh glasov: 389

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!