|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   maxi cosi TOBI in romer KING - vaše izkušnje?
27.12.2008 1:58:23   
sirenetta
Lepo prosim, če mi tiste, ki imate/ste imele katerega od teh dveh sedežev 9 - 18 kg kratko odgovorite na par vprašanj. Odločamo se med tema dvema in smo tudi izprobali v trgovini, pogledali ateste, ampak še vedno smo neodločeni.

Torej ROMER KING vs. MC tobi:

A
Kako je z ležečim položajem za spanje (je dovolj naklona, npr. dolge vožnje)? 
B Ali je to potrebno naštimati preden se da otroka v sedež ali lahko med vožnjo ko otrok zaspi?

C Kako je s pripenjanjem sedeža v avto (tiste, ki pogosteje prekladate sedež iz enega v drug avto)? ali je enostaven za pripasat v avto?
D Kako je glede teže sedeža (v trgovini se mi je zdel romer težek) (spet tiste, ki veliko prekladate sedež iz enega v drug avto)?

E Ali otrok med vožnjo lepo vidi skozi okno (menda naj bi to bil problem pri romerju vsaj tako pravijo rezltati testov)?
F Katera prevleka: bombaž ali sintetika (trgovka mi je svetovala sintetiko sama se sicer bolj nagibam k bombažu)?
G Do katerega leta ste uporabljale sedež? ali je otrok ves čas sedel "komot" v njem (pozimi, bunda, kombinezon)?

Ali vas je kaj posebej motilo na tem sedežu? Kaj vam je bilo posebej všeč?


Opomba: Sama sem se bolj nagibala k Tobiju, trgovka pa je bolj ponujala Romerja zaradi načina pripasovanja sedeža v avto, naj bi bilo to pri Tobiju težje in veliko možnosti za napačno pripasanje. Pa tudi zaradi velikosti sedeža, Romerja naj bi imel otrok dlje časa, naj bi bolj udobno sedel v njem. .....Kaj menite ve, ki ste imele bodisi enega bodisi drugega.

Hvala vsem vnaprej za pomoč pri odločanju.

< Sporočilo je popravil sirenetta -- 27.12.2008 1:59:13 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: maxi cosi TOBI in romer KING - vaše izkuš...
27.12.2008 9:49:39   
*maja
Mi imamo Roemerja in je super. Ima pa kolegica Tobija in je meni osebno sistem pripenjanja sedeža v avto totalno preveč zakompliciran, je romer v tej smeri veliko bolj praktičen. Pa tisti feder pri pasovih, ki ga ima Tobi je vsaj meni smotan in moteč, vsaj kolikor sem ga jaz pripenjala.
Prevleko pa imamo mi bombažno in je ne bi menjala za sintetiko, sploh poleti se mi zdi da se ta bolj obnese.

Skratka jaz sem definitivno za roemerja.

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: maxi cosi TOBI in romer KING - vaše izkuš...
27.12.2008 9:56:56   
hokejistka
Imam občutek, da se ponavljam ...... Pobrskaj po iskalniku. Popolnoma enaka tema je bila odprta že dober mesec dni nazaj...user posted image

Ti pa vseeno napišem, ker sem ravno praznično razpoložena. Mi imamo oba; en domuje v mojem, drugi pa v moževem avtomobilu.

A Kako je z ležečim položajem za spanje (je dovolj naklona, npr. dolge vožnje)? 

King je že v osnovi v bolj ležečem položaju, posledično tudi v naklonu za spanje otrok bolj leži. Pri tobiju je sicer manj nagnjen, ampak ni nobenega problema za spanje.

B Ali je to potrebno naštimati preden se da otroka v sedež ali lahko med vožnjo ko otrok zaspi?

Če misliš nastavljanje naklona, lahko to brez problema narediš med vožnjo. Meni uspe to narediti celo tako, da z eno roko držim volan, z drugo pa se stegnem nazaj in sedež poležim user posted image

C Kako je s pripenjanjem sedeža v avto (tiste, ki pogosteje prekladate sedež iz enega v drug avto)? ali je enostaven za pripasat v avto?

Tega ne počnem in tudi ne mislim, ker se bolj lene sorte. Zato smo kupili dva user posted image . Mož pravi, da je vpenjanje v avto podobno pri obeh.

D Kako je glede teže sedeža (v trgovini se mi je zdel romer težek) (spet tiste, ki veliko prekladate sedež iz enega v drug avto)?
Spet ne vem, ker tega ne počnem user posted image

E Ali otrok med vožnjo lepo vidi skozi okno (menda naj bi to bil problem pri romerju vsaj tako pravijo rezltati testov)?

Res, je pri Tobiju veliko lepše vidi ven, sedi višje. Pri kingu pa mu pogled zastira varovalna blazina in je kar precej moteče. Je pa verjetno glava bolj varna pri trkih.

F Katera prevleka: bombaž ali sintetika (trgovka mi je svetovala sintetiko sama se sicer bolj nagibam k bombažu)?

Zdaj si me pa dobila... Nima pojma, kaj imamo.. Mislim, da je pri Tobiju bombaž, pri Kingu pa je stolček iz treh različnih vrst tkanin. Lahko pa pri obeh dokupiš bombažno prevleko.

G Do katerega leta ste uporabljale sedež? ali je otrok ves čas sedel "komot" v njem (pozimi, bunda, kombinezon)?

Naša user posted image je še premajhna, da bi ti lahko kaj več povedala, vendar ji bo po moji oceni Tobi prej utesnjen, kot pa King.

Kakšne bedarije prodaja trgovka. Na obeh sedežih je pripenjanje v avto tako lepo s slikicami razloženo in popolnoma jasno, da ni nič možnosti napačnega pripenjanja. Verjetno ti je kinga ponujala, ker je dražji user posted image

pobrskaj malo, kje se Lahko kinga dobiš ceneje. Mi smo ga naročili preko o-baby.nl za 180 eur skupaj s poštnino, Tobi pa je velikokrat v akciji v BC, pa Turbo limač je imel tudi neke super akcije.

Kot sem že povedala meni Tobi veliko bolj leži. Ima najlažje vpenjanje otroka v sedež s pasovi, v njem lepo sedi, nudi ji dobro oporo.

King ima pa dobro zaščito za glavo, ampak zaenkrat ji kar precej ovira pogled.

Veliko deklet je že spraševalo za razlike med obema in mislilm, da se jih je več odločilo za Kinga.  Trenutno sem z Tobijem bolj zadodoljna, King je pa tudi zelo dober. Pomagala ti nisem kaj preveč, mogoče pa bodo odločila  čustva user posted image .

Pa ne pozabi otroka posaditi v oba sedeža.

vesele praznike!

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 3
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati otrokov talent?
photo
V prostem času moramo otroku zagotoviti varno in spodbudno okolje, v katerem bo razvijal svoj kognitivno-čustveni svet i...
Kako ZARES pomagamo otrokovemu imunskemu s...
Antibiotike je pri zdravljenju otrok treba uporabljati smotrno, v omejeni količini in indikativno ter jih uporabljati iz...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?