|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna pla...
16.12.2008 12:38:43   
eva78
Zanima me iz vaših izkušenj,kdaj otročki shodijo,če sploh ne plazijo. Naša 10mesečna hčerka ne zna plaziti ne po kolenih in ne po trebuhu. Največkat se do kakšnega željenega predmeta na tleh kar zakotali. Tudi vstaja se ne. Edino obvlada, ko stoji na mojih kolenih ali pa na tleh, s tem da jo moram dobro držati. No,pa iz ležečega položaja ji včasih uspe,da se sama usede.
Pri 9 mesecih sem sicer pediatru omenila,česa še ne zna, pa ni posvečal posebne pozornosti, tudi patronažna, ki naju je obiskala pred nekaj dnevi ne. Me pa skrbi, ko prebiram na forumih, da morajo taki otročki v razvojno,da nekatere mamice dobijo zaradi tega celo podaljšano porodniško itd. Prosim za vaše mnenje!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
16.12.2008 12:42:51   
Petr_a
če otrok ne plazi ni konec sveta.In ni potrebna da otrok plazi ,s tem ne bo nobene škode
prvi ni pazlil je shodil pri 14 mesecih ,drugi je plazil ,shodil pri istih mesecih.
Midve s sestro tudi nisva plazili ;)

Samo še enkaj za nasvet: če se otrok sam ne vstaja oz se ne ne more,ti delaš otorku grozno škodo s tem da jo držiš.
To nehaj delat takoj !
Sama greš lahko samoplačniško v razvojno.Drugače lahko čakate kar več mesecev

(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
16.12.2008 12:43:58   
Taula
Jaz nikoli nisem plazila in sem shodila pri 11 mesecih in pol.user posted image  Ni nujno da otrok plazi, je pa fino če to zna. Midve hodiva v RA, in mi je rekla da mala verjetno ne bo plazila ker tudi jaz nisem.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
16.12.2008 12:45:20   
ksenija12
naš ta prvi se tudi ni plazil...res pa je, da se je sam dvigoval ob opori in je shodil še pred enim letom..jaz ne bi skrbela, ker se ne plazi, svetujem pa ti, da ga čimveč spodbujaš k drugim oblikam gibanja..da vstaja...

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
16.12.2008 12:45:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu eva78)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
16.12.2008 13:01:52   
frutka_
Moj prvi tudi ni plazil. Nikoli! Pa je zdaj normalen in zdrav 4,5letnik. Eni otroci pač ne pazijo in v eni oddaji na National Geographicu sem videla, da to ni nič hudega. Bo plazila pač kasneje.
Imam pa zdaj 5mesečno pupiko, ki se obrača na trebuh od 2.meseca in večino dneva preleži na trebuhu. Tako ji paše. Medtem ko prvi recimo je znorel, če si ga samo obrnil okoli.
Aja, še ena info. Ob opori se je prvi prvič vstal pri 6-ih mesecih! To je zelol hitro. Plazil ni. Shodil je pri 1letu.

(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
16.12.2008 13:03:53   
*sato*
Moj se je prvič plazil, ko je praznoval 1.rojstni dan, do takrat pa ni niti mignil z ritko. Kam sem ga dala sedet, tam se je igral. Se je pa postavljal na nogice, tako da je istočasno shodil in se začel plaziti. Pa zdaj ni z njegovo motoriko nič narobe- je kot živo srebro.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
16.12.2008 15:56:30   
uursa
Hči je plazila 3 tedne preden je shodila-shodila je pri 1 letu,tamali je pa mal dalj časa.Nič ni narobe .če se otrok ne plazi.

(odgovor članu *sato*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
16.12.2008 16:58:55   
Tisana
Midva z bratom se nisva nikoli plazila, shodila sva oba z 9 meseci. Imam 2 prijateljici, katerih otroka se nista nikoli plazila, pa sta shodila pri dobrem letu. Eni otroci se pač ne plazijo, to ni nič hudega. Če pa te vseeno skrbi, pa zahtevaj napotnico za RA ali pa pojdi v privatno ambulanto.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu uursa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
16.12.2008 17:04:41   
zmajaz
Naša se je plazila samo po trebuhu - pa tako itak ni nikamor prišla. user posted image  Potem je pa pri 10,5 mesecih kar naenkrat shodila. Zdaj je stara 11m 1t in že lepo stabilno hodi - edini problem je ta, da, ker se ni plazila, ni znala lepo pasti. Počasi se zdaj uči, da pade na ritko ali da se ujame na rokice, od začetka je pa padla kar s celega ko snop - običajno nazaj in se je, seveda, udarila v glavico, zato smo morali ves čas hoditi za njo, da smo jo prijeli, ko je padla. Otroci, ki se prej plazijo, običajno s tem nimajo takih težav.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
16.12.2008 19:01:19   
misa4
Moja se tudi ni plazila, ampak se je vlekla z desno roko. Od prijateljice tamala je pa sedela in skakala po riti ali kako bi to opisala, bila je prav zanimiva.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
16.12.2008 20:19:45   
Skye
Če mene vprašate, dandanes malo pretiravamo v skrbi za naše user posted image . Jaz sem shodila pri 18. mesecih (sem bila prej brez plenic user posted image ), pa moji mami takrat nihče ni rekel, da je kaj narobe z mano in tud danes sem normalna "fejst" punca user posted image

Niso vsi user posted image enaki...eni pač rabijo več časa, spet drugi manj...moje skromno mnenje.


_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
16.12.2008 22:48:48   
maja&m
Ja mi smo taki.Stara je 10 mesecev in se ne plazi.Tudi jaz se nisem,prav tako sinek ne.Ja no potem je,ko je že hodil. Pa je zdrav 3,5 letnik.
Kakor ti je že ena predhodnica svetovala-ne pomagaj ji!Naj naredi kolikor je pač sama sposobna. Mi hodimo v razvojno in na fizioterapijo in je ful fajn. Vsakič se vidi napredek.Pa še meni koristi z nasveti in vajami. Mi je pa rekla dr. v razvojni da bi si podaljšala porodniško do takrat,da bi mala shodila. Aja, še to je rekla, da zaostaja za cca 2 meseca. Pa se ne sekiram-je zdrava in vem da se vsi otroci ne plazijo.
Na tvojem mestu bi šla k pediatru in naj ti da napotnico za razvojno in potem ti tam odredijo še fizioterapijo.
Kako boš pa še najbolje koristila svoji pupi?Naj bo čimveč na tleh.Kadar ne je ali spi,naj bo na tleh. Naj bo na trebuščku. Naj leži prek tvoje noge. Daj jo v položaj na vse štiri.Naj se steguje za igračkami. V glavnem čimveč naj bo na tleh.

Lp

Maja

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
17.12.2008 15:09:28   
Alči
Ja po mojem ni nič narobe če se ne plazi. Priteljičina mala , 3 leta, se tudi ni ne kobacal ane puzala...ampak je shodila in zdaj jo je povsod polnouser posted image . Šiba ko sneta sekirauser posted image . Če te skrbi, pa pejdi do P in reč za napotnico RA. v ZD Bežigrad  se kak mesec čaka (če si slučajno iz LJ). Čeprav, če praviš da ne partonažna ne pediater nista nič zaskrbljena....se ne sekiraj.

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
17.12.2008 18:20:56   
mišk
Jst jih tudi poznam veliko, ki niso nikoli plazili, so pa lar hitro shodili.

Naša je začela po vseh štirih plazit pri 9,5 mesecih, po trebuhu ni nikoli puzala.
Sedaj je stara 14 mesecev in še ne hodi sama. Je zelo previden user posted image .user posted image  Vse začne prakticirat kakšna dva meseca za večino, a ko začne, je to sigurno.

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
17.12.2008 18:25:24   
OliveOyl
Naš ni nikoli plezal,ko je bil star 10,5 mes.se je postavil na noge in začel hoditi.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
17.12.2008 20:27:23   
madasa
Meni je rekla fizioterapevtka, da če se otalijo potem radi preskočijo plazenje, ker se tako s kotaljenjem premikajo.
Moja se ni nikoli kotalila (samo obračala), ampak se je pri 6m puzala.
Lp

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
19.12.2008 10:50:39   
botrca
Najin Jan se je začel plazit ko je bil nekje 11 mesecev star nič prej, tak da nič ni narobe če se tvoj še ne plazi.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
19.12.2008 11:26:30   
CatJa
Saj je prav, da te skrbi in da te zanimajo izkušnje drugih. Ampak jaz bi se zanesla le na mnenje pediatra oz. fizioterapevta, ker kot vidiš, so si otroci zelo različni. Tu na RR najdeš celo sedem, osemmesečnike, ki (kao) že govorijo, ne samo plazijo in hodijo user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
23.12.2008 6:25:52   
vesnak79
Ne obremenjuj se s tem preveč.Naš prvi je shodil pri 10 mesecin, plazil je šele potem ko je shodil ( pred hojo pa je dal rito v zrak, glavo dol in tako obstal:)user posted image in je zdaj star 4 leta in je vse ok, dočim drugi bo pa kmal star 10 mesecev pa nič od nič. Ga dam na tla pa leži na trebuščku pa se rikverc poriva, da o hoji in plazenju ne govorim ker tudi malo zanimanja ne pokažeuser posted image .

(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
23.12.2008 16:00:28   
candela
Mene pa rahlo skrbi ravno obratna stvar. Naš se je začel plaziti že tam okoli 5. mesece, pri 7. pa že konkretno divja okoli po vseh štirih in kar naprej se mi postavlja na noge, če le najde kakšno oporo. Torej mu smem to pustiti, vstajanje mislim? Se mi zdi še malce prezgodaj...

(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
23.12.2008 16:19:25   
Gina
Če se ne plazi, samo po sebi najbrž ni nič zaskbljujoče, če pa se ob tem ne poskuša dvigniti ob opori, pa bi se jaz obrnila na fizioterapevta oz. bi šla po drugo mnenje h kakšnemu drugemu pediatru. Otroci ki ne plazijo, razvijajo sposobnost hoje na druge načine. Naš ta velik tudi ni plazil, samo sem bila sama kriva, ker ga nisem dovolj dajala na tla. nisem vedela, da bi morala. Se je pa prijel za vsako stvar in se skušal dvigniti. Vsi otroci, ki jih jaz osebno poznam, ap da niso plazili, so se vseeno skušali premikati, dvigniti ali stati ob opori (ne opori človeka, ampak predmeta). Koliko to tvoj dela veš pa sama.

(odgovor članu candela)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali je zaskrbljujoče,če 10mesečnik ne zna...
23.12.2008 16:21:04   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: candela

Mene pa rahlo skrbi ravno obratna stvar. Naš se je začel plaziti že tam okoli 5. mesece, pri 7. pa že konkretno divja okoli po vseh štirih in kar naprej se mi postavlja na noge, če le najde kakšno oporo. Torej mu smem to pustiti, vstajanje mislim? Se mi zdi še malce prezgodaj...


Otroka ne moreš ovirati pri razvoju. Eni so pač motorično hiti. Vse kar otrok stori sam, brez tvoje pomoči, v motoričnem razvoju mislim, je ok. Še če ib ga hotela zavirat, ga ne bi mogla, kvečjemu če bi ga pripela v stol in ga nikamor ne pustila.

(odgovor članu candela)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




anke
4pikice

Katero od spodaj naštetih ženskih imen je lepše?

Lana (24%)

Ana (28%)

Ela (16%)

Ema (16%)

Lina (15%)


Število vseh glasov: 435

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!