|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   buden ob enih ponoči
3.12.2008 0:52:01   
3.avgust
Zdravo!!Mene pa neki zanima imam štiri mesce starga dojenčka,ki zvečer noče in noče it spat.Včasih je ura tud pol dveh ponoči ko končno zaspi,pol se pa zjutraj zbudi ob sedmih al pa osmih.Me zanima,kaj naj naredim,da bi šel prej spat,al pa da bi ga dala vsaj ob desetih zvečer spat?Mi lahko poveste,kako hodi vaš 4 mesce star dojenček spat,pa če gre prej spat,kako vam je to uspelo?Hvala za odgovor.
lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: buden ob enih ponoči
3.12.2008 4:23:57   
Tisana
Večerni ritual (umirjanje, kopanje, hranjenje, vse bolj potihem, pridušena svetloba,...), spati pa ob 19ih

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu 3.avgust)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: buden ob enih ponoči
3.12.2008 8:13:25   
Gilo
To je pa res dolgo časa, da ti ne zaspi. Naša 5 mesečna punčka gre spat ob 19.30, pa lepo zaspi. Smo jo pa že od začetka navajal na tako uro, sicer je nekaj časa trajal, da je zaspala, včasih tudi do 22 ure, nikoli pa dlje. Ne vem kaj naj ti rečem, bo pa treba obvezno nekaj naredit. Probaj ga dat spat prej, ob 19.30, pa tudi če se joče, božaj ga, umirjaj ga, če bo kriza, ga vzemi tudi v naročje, seveda v ležečem položaju in v temi, luči ne prižigaj. Upam, da ti bo uspelo, takoj ne ampak čez nekaj časa ti bo zagotovo.

_____________________________

Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa. (Elisabeth Stone)

Kadar srce joče za tistim, kar je izgubilo,
se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: buden ob enih ponoči
3.12.2008 8:59:30   
matic0105
Mi smo ga že od začetka navajali - ugasnili smo luč, nismo se pogovarjali... Isto ponoči. Se je prav lepo navadil, tudi ponoči, če se zbudi, po 15min zaspi nazaj.

(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: buden ob enih ponoči
3.12.2008 9:01:23   
nanka
Naša skoraj 5 mesečnica zaspi ob 19, ja in tudi midve se drživa rutine. Umivanje, oblačenje in spat. Zjutraj vstane okoli 7 ure.

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: buden ob enih ponoči
3.12.2008 9:34:16   
botrca
Kot so rekle predhodnice, zvečer okrog 20h ga skopaj, kakšna umirjena glasba ali če ima glasbeni vrtiljak naj mu poje, luč ugasni ko gresta v sobo spat ali pa vsaj naredi na malo če imaš tako svetilko, lahko pa iz druge sobe pada svetloba čisto toliko da ga vidiš. Spusti rolete ali žaluzije kar pač imaš. Nahrani ga v tišini, nič se ne pogovarjaj z njim. Če ne more sam zaspat, ga položi in bodi zraven dokler ne zaspi. Božaj ga, tolči po ritki...
To uvajanje lahko traja in traja zato bodi vztrajna, boš videla da se bo obneslo. Srečno, pa javi kako ti gre.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: buden ob enih ponoči
3.12.2008 9:35:33   
Volga
Koliko ti pa čez dan spi? In do kdaj nazadnje?

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: buden ob enih ponoči
3.12.2008 10:08:37   
clara23
Jaz imam doma 3 mesečnega fantka in zaspi okoli 19:30..potem imava prvo hranjenje okoli polnoči, drugo okoli 3h, ob 6h pa ponavadi ustaneva

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: buden ob enih ponoči
3.12.2008 11:08:48   
cursa
Moja 24 dni stara punčica pa čez dan zelo malo spi. Zvečer jo zmanjka nekje ob devetih, ponoči prvič jeva okrog polnoči, naslednjič okrog štirih in potem je ura že sedem ali osem zjutraj. Lepo je ujela spalni ritem, čeprav se mi zdi, da je vse skup le slučaj. Ne vem pa, če je normalno, da tak mali otrok tako malo spi čez dan. Včasih vse skup niti dve urici ne.user posted image

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: buden ob enih ponoči
3.12.2008 11:13:16   
clara23
cursa, moj je tudi na začetku ponoči lepo ujell ritem, spal tudi do 9h zjutraj, podnevi pa skoraj nič..zdaj podnevi še vedno nič ne spi, ponoči pa le do 6h pa ima dovolj..podnevi ga mogoče zmanjka za kake 10 minut in to je to..user posted image

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: buden ob enih ponoči
3.12.2008 11:20:47   
cursa
Se mi je kar zdel, da je vse skup slučaj!user posted image

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: buden ob enih ponoči
3.12.2008 11:26:33   
Yasminka
Naš 4mesečnik hodi spat okoli 20.00. Skopava se okol 18.00, potem sledi dojenje in šele po kakšni uri dojenja zaspi. Zbuja se pa ponoči na 3 ure. (okol 23,2,5) in ob 5.30-6.00 vstane. Zadnje čase se ponoči precej pogosteje zbuja in se dolgo doji ali pa popolnoma zbudi, tako ga potem še kakšno uro uspavam. Čez dan zaspi še 3x, od tega le 1x več kot 20min. Do 3meseca je spal ponoči po 5-6ur user posted image , zdej pa takole....
Podobno je spala tudi starejša hči do 1leta in se še sedaj pri 3h pogosto zbuja ponoč, tako da sem že kar navajena bedet.

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: buden ob enih ponoči
3.12.2008 13:35:28   
ninonik
Pozdrav,veš vse je odvisno od otroka do otroka.Mi smo imeli s prvim iste težave,  še sedaj jih imamo,pa bo kmalu dve leti star.user posted image Ponoči je po deset-krat gor.Drugi 4 mesece star  pa se zbudi je, in spi.Pravi angel jeuser posted image . Se ne joka,no zelo malo.Velik joka 3-krat več kot mali, ja dve leti star.Tako,da bi ga včasih kr dala nekam.Sicer sem že spraševala,kaj naredit pa govorijo, bo izvenelo. Ali pa ga pusti tri noči jokat pa boš videla kaj je. ker tudi tako zelo mali vejo kaj je mamica, pa carta  vse znajo izkoristit. To so moje izkušnje. Najprej pa tako kot so ti že prej svetovali. Saj bo.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu 3.avgust)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: buden ob enih ponoči
3.12.2008 21:32:37   
leaberni
Ko sva prišli iz porodnišnice, si je že po parih dneh izbrala uro. Zaspala je ob 8-h, prvo hranjenje ob11-h drugo ob 3-h ter tretje ob 6-h. Pri drugem mesecu spat ob 8-h, papanje ob3-h potem spanje do 7-h.Pri teh mesecih prvič prespala celo noč od 8-7-h. In kaj sedaj pri devetih mesecih,stvar se je obrnila,zaspi ob 8-h a se ponoči  vsaj enkrat zbudi.

(odgovor članu ninonik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: buden ob enih ponoči
4.12.2008 0:15:07   
3.avgust
Zdravo botrca!!
Danes sem ga dala ob enajstih spat,ker ni hotel prej zaspat,ampak je pa že bolš kot pa ob pol dveh ponoči.Drugače,pa hvala za nasvet,ga bom upoštevala.Pa tudi javila ti bom kako mi napreduje.Še enkrat hvala,pa lepo se imej!!Čau

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: buden ob enih ponoči
4.12.2008 0:18:30   
3.avgust
Hvala za odgovor Gilo,bom upoštevala tvoj nasvet.

(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: buden ob enih ponoči
4.12.2008 9:44:20   
Mandek
Pri nas pa v večini odločajo krčkiuser posted image . Če so hudi (nekje 3x na teden), se cartamo in zibamo tudi do 10,11 zvečer. Če jih ni, sva jo navadila na 9.uro, vendar je to posledica tega, ker nas nikoli ni doma tak čas in smo bolj nočne ptice (kar bo treba spremeniti...). Sedaj se trudim, da smo ob 7.že uštimane in pripravljene na ajanje. Sicer pa zaspi tako, da ji poješ, jo zibaš in nosiš na rokah...oziroma, popravek-ker se dojimo, in če ni krčev, zaspi pri hranjenju pri ugasnjeni lučki, v spalnici in tišini...
Po moje gre za navajanje na en ustaljen ritem. Včasih traja, ampak vselej nekaj dosežešuser posted image

aja, naša je stara 1 mesec in pol.

_____________________________

Bistvo je očem skrito. Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. (Mali princ)

(odgovor članu 3.avgust)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?