|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 23:09:24   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraGS

_kathy_ dobivala si štipendijo in socialno? Mi lahko poves podrobnosti, ker kolikor jaz vem studentke dobimo samo, stipendijo, otr.dodatek in starsevsko... slisala sem da obstaja tudi socialna pomoc, ne vem pa kako do nje. Lepo prosim ce lahko napises kaksni so pogoji za socialno pomoc in kaksna je?


A ti lohk jst odgovorim?user posted image
Seveda lahko dobivaš in štipendijo in socialno pa še študentsko porodniško, sam cenzusa ne smeš presežt. Če je cenzus za 2-člansko družino naprimer 450eur, pol ti porodniška in štipendija tega ne smeta presežt.
Če pa ma tvoj plačo (če boste 3-članska družina) pa ti štipendijo in porodniško pa nimaš šans.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu BarbaraGS)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 23:28:58   
_kathy_
am ja men so na socialni rekli, ker letos ponavljam, da mi to leto ne pripada štipendija in da mi miruje. to pomeni, da jo bom drugo leto dobila, če bom redno napredovala. torej, razložili so mi, da če ponavljaš, ti štipendija ne pripada, razen, če sem jo prejšnje leto dobivala in sedaj ponavljam zaradi materinstva ... - to je po novem zakonu, od letos.
am aja pa študentske porodniške več ni, tako so mi povedali. bila je, ampak je ni več.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 8:18:47   
Lalica1
Težko je dobiti štipendijo, če ima en dohodek. To vem iz lastnih izkušenj. Ko je mama izgubila službo, zaposlen je samo ati, sestra pa študira (mene več ne prištevajo, ker imam svojo družino) ni dobila nobene štipendije. In ati ima res majhno plačo.
Nobene ne hujskam ampak res se bolj splača imeti ločeno življenje. Ko pa se bosta poročila in uredila isti naslov, pa tega itak nič več ni.
Samo še en nasvet: to kar vam pravijo, da vam ne pripada in vsi mogoči razlogi.... Raje se pozanimajte pri dveh virih! Meni so tudi rekli, da mi štipendija ne pripada, pa sem bila vztrajna in jo na koncu dobila. No, potem sem diplomirala predčasno in je bilo konec. Sem pa slišala govorice, da bi mi znesek štipendije, ki bi mi pripadal v primeru "nediplomiranja" (uf kakšen izrazuser posted image ) do konca leta, mogli izplačati v celoti. Seveda mi niso. In zato pravim, da se raje 2x pozanimajte! Izgubiti nimate nič.
Srečno!

< Sporočilo je popravil Lalica1 -- 25.11.2008 8:22:59 >

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 9:00:19   
frutolina
Lalica1, če si predčasno diplomirala ( to se pravi da si npr. delala 4 letni faks + absolvent  in si diplomirala prej kot v 5.letih, bi ti preostanek štipendije morali izplačati v enkratnem znesku). Upam da sem dokaj razumljivo obrazložila, je še komaj jutro in težko razmišljam ... user posted image

Kar se pa socialne pomoči tiče je tako: jo lahko dobiš (no, če bodo upoštevali partnerjevo plačo, sem skoraj sigurna da ne), ampak se ti od zneska odšteje nek del zaradi preživnine (če jo z otrokovim očetom skleneta) in višina starševskega dodatka (nekih 180 €).
Štipendijo lahko dobiš če ne presegaš določenega zneska (nekih 317 € mesečno na družinskega člana - odvisno od tega v katerem koncu Slo živiš). Za podrobnejše info se splača pogledat: http://cool.kiss.si/svetovalnica.com/klepetalnica/viewtopic.php?t=4843

Torej še enkrat na kratko: dobiš otroški dodatek za otroka in starševski dodatek - to dvoje 100 %. Kar se tiče štipendije in socialne pomoči pa je vse odvisno od tega kolikšen dohodek imaš oziroma imate.

Ah ja, pa socialna ti v času nosečnosti ( če si mlajša od 26 let), ne pomaga nič. So te starši (oziroma partner če sta poročena in je zaposlen) dolžni preživljat. Če pa med šolskim letom dopolniš 26 let - potem lahko daš vlogo za štipendijo in se upoštevajo samo tvoji dohodki - ker te več noben ni dolžan preživljat.

lep dan vsem

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 9:02:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: frutolina
Če pa med šolskim letom dopolniš 26 let - potem lahko daš vlogo za štipendijo in se upoštevajo samo tvoji dohodki - ker te več noben ni dolžan preživljat.

Njo mora po zakonu preživljati partner (ki je tudi otrokov oče).

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 9:05:40   
Lalica1
Jaz sem rodila pri 25 in sem dobila vse. Starši me niso več bili dolžni preživljati, ker so naju s hčerko smatrali za samostojno družino (saj veste, tiste definicije o družini!?:), ati pa ni bil prijavljen na istem naslovu kot midve in sva imela zaradi štipendije urejeno preživnino.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 9:07:06   
Kerensa*
Ja saj nihče ne trdi, da na nelegalen način ne gre... seveda gre... ampak mislim, da tukaj govorimo o legalnih načinih.

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 9:10:11   
frutolina
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: frutolina
Če pa med šolskim letom dopolniš 26 let - potem lahko daš vlogo za štipendijo in se upoštevajo samo tvoji dohodki - ker te več noben ni dolžan preživljat.

Njo mora po zakonu preživljati partner (ki je tudi otrokov oče).


Ja res jeuser posted image .  Ampak ker ne vem kako bo punca uredila ( to je njena stvar in glede tega se ne mislim kregat), sem napisala še za ta primer. Torej, če sta prijavljena skupaj oziroma če se tretira kot tvoj izvenzakonski partner, se vsepovsod upoštevajo njegovi dohodki in te je dolžan preživljat (razen če je študent mlajši od 26 let ). Ampak načeloma velja da so te do 26 leta ( če se šolaš!!) dolžni preživljati starši... potem pa pač tu nastopi partner. Če pa postaneš mami pred 26 letom, pa postaneš samostojna družina in se upoštevajo samo tvoji dohodki oziroma od tebe in partnerja.

No, pa to za 26 let velja tudi za nenosečke user posted image  .

< Sporočilo je popravil frutolina -- 25.11.2008 9:19:04 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 9:10:52   
Kerensa*
Nelegalnih poti je pa malo morje glede tega... in večina je uspešnih, vsaj na krajši rok.

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 9:11:18   
Lalica1
Očitno je brezveze dajati nasvete in nekomu želeti pomagati s svojimi izkušnjami...
Bom šla še v zapor zaradi siljenja v nelegalo...
Se ne bom več vključevala v debato, vseeno pa enim želim vso srečo!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 9:12:49   
Kerensa*
Imaš prav... res ne brezveze dajati nasvete, kako kršiti zakon... ampak v zapor pa ne boš šla zaradi tega. user posted image

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 9:16:30   
frutolina
IZVIRNO SPOROČILO: Lalica1

Jaz sem rodila pri 25 in sem dobila vse. Starši me niso več bili dolžni preživljati, ker so naju s hčerko smatrali za samostojno družino (saj veste, tiste definicije o družini!?:), ati pa ni bil prijavljen na istem naslovu kot midve in sva imela zaradi štipendije urejeno preživnino.


Ja, res je user posted image  . Ko rodiš postaneš samostojna družina in se upoštevajo samo tvoji dohodki in otrokovi (če si enostarševska družina) oziroma od tebe in partnerja. Preden pa rodiš, pa so te dolžni preživljati starši ( če se šolaš in si mlajša od 26 let).
Če pa v času nosečnosti dopolniš 26 let -  te prav tako več niso dolžni preživljati starši. In se upoštevajo samo tvoji dohodki ( če nimaš partnerja in živiš sama) oziroma tvoji in partnerjevi.

Zaj grem pa jest user posted image


(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 11:53:49   
milabe
ufff, polno podatkov ;)
torej stara sem nad 26, študirala izredno, sedaj zaposlena in me čaka samo še diploma. tore izredna absolventka.
Prijavljena bom pod svoje gospodinjstvo, sama.
Upam samo da me nebojo pošiljali od vrat do vrat.
Sem optimistka, tako da verjamem, da se bo na koncu izteklo vse dobro, kljub državnim mlinom ;)

lp

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 18:16:21   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: frutolina

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: frutolina
Če pa med šolskim letom dopolniš 26 let - potem lahko daš vlogo za štipendijo in se upoštevajo samo tvoji dohodki - ker te več noben ni dolžan preživljat.

Njo mora po zakonu preživljati partner (ki je tudi otrokov oče).


Ja res jeuser posted image .  Ampak ker ne vem kako bo punca uredila ( to je njena stvar in glede tega se ne mislim kregat), sem napisala še za ta primer. Torej, če sta prijavljena skupaj oziroma če se tretira kot tvoj izvenzakonski partner, se vsepovsod upoštevajo njegovi dohodki in te je dolžan preživljat (razen če je študent mlajši od 26 let ). Ampak načeloma velja da so te do 26 leta ( če se šolaš!!) dolžni preživljati starši... potem pa pač tu nastopi partner. Če pa postaneš mami pred 26 letom, pa postaneš samostojna družina in se upoštevajo samo tvoji dohodki oziroma od tebe in partnerja.

No, pa to za 26 let velja tudi za nenosečke user posted image  .


Sam tole pokomentiram... Če postaneš mami pred 26 letom in študiraš moraš met še vedno sklenjeno preživnino z starši če hočeš dobit socialno. In ta preživnina se že spet šteje za socialno zraven. Sem se na CSDju zanimala kak mesec nazaj tko da vem.


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 18:27:44   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: Lalica1

Težko je dobiti štipendijo, če ima en dohodek. To vem iz lastnih izkušenj. Ko je mama izgubila službo, zaposlen je samo ati, sestra pa študira (mene več ne prištevajo, ker imam svojo družino) ni dobila nobene štipendije. In ati ima res majhno plačo.
Nobene ne hujskam ampak res se bolj splača imeti ločeno življenje. Ko pa se bosta poročila in uredila isti naslov, pa tega itak nič več ni.
Samo še en nasvet: to kar vam pravijo, da vam ne pripada in vsi mogoči razlogi.... Raje se pozanimajte pri dveh virih! Meni so tudi rekli, da mi štipendija ne pripada, pa sem bila vztrajna in jo na koncu dobila. No, potem sem diplomirala predčasno in je bilo konec. Sem pa slišala govorice, da bi mi znesek štipendije, ki bi mi pripadal v primeru "nediplomiranja" (uf kakšen izrazuser posted image ) do konca leta, mogli izplačati v celoti. Seveda mi niso. In zato pravim, da se raje 2x pozanimajte! Izgubiti nimate nič.
Srečno!


Sem šla prov na stran od CSD Šiška gledat. Zdej jst ne vem kaj je zate slaba plača, ampak mi smo z eno plačo na okol 30% minimalne plače, kar pomen da nikakor nisem presegla cenzusa za štipendijo (pa je ne mislm met ker sem jo za ta letnik že mela, ampak sem gledala za drug letnik pol). Met moraš več kot 60% minimalne plače da štipendije ne dobiš.
Pa ena je napisala da študentske porodniške ni več... Seveda da je, ne strašit, jst sem se skor zjokalauser posted image
Aja, Lalica, odvisno kdaj je oddala vlogo za štipendijo, sem se šele zdej spomnla zakaj mogoče ni dobila. Če je tvoja sestra oddala vlogo septembra 2007, tvoja mami pa je službo izgubila leta 2007 tvoja sestra seveda ni dobila štipendije, kar je logično. Nenazadnje so se za štipendijo 2007 gledali dohodki iz leta 2006, ko pa je tvoja mami še mela službo. Pa tud če je tvoja mami zgubila službo novembra 2006 so bli dohodki še kar dobri, nenazadnje je sam dva mesca manjkala ena plača kar pa se niti ne pozna tok.
Zdej to sem govorila na pamet, ampak a je možno da je bla v tem finta?

< Sporočilo je popravil birdy -- 25.11.2008 18:31:34 >


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 18:47:03   
_kathy_
kje si pa ti zaprosla za študentsko porodniško?kaj potem to pomeni?...imaš plačano?

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 20:23:06   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

kje si pa ti zaprosla za študentsko porodniško?kaj potem to pomeni?...imaš plačano?


Sej ne vem več če o isti stvari govoriva? O starševskem dodatku, pol k rodiš, ne že v nosečnosti. Na CSD-ju, tista porodniška za brezposelne in študente.
Evo link: http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/starsevskiDodatek.asp
A sva se sam narobe razumele al so tebe mal nategnil?

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 21:24:34   
frutolina
IZVIRNO SPOROČILO: birdy


Sam tole pokomentiram... Če postaneš mami pred 26 letom in študiraš moraš met še vedno sklenjeno preživnino z starši če hočeš dobit socialno. In ta preživnina se že spet šteje za socialno zraven. Sem se na CSDju zanimala kak mesec nazaj tko da vem.



user posted image  ok, to zaj ne bom ravno dala roke v ogenj...ker zaj sem pa malo zmedena. Saj nekako mi je jasno da so te starši dolžni preživljat do 26 leta, če se šolaš. Tak da mogoče celo je tako user posted image .

ah ja, pa malibe meni se zdi da ne boš upravičena do štipendije če si sedaj zaposlena in imaš dohodek oziroma si ga mela prejšnje leto.Tak da mogoče boljše da si na zavodu, pa boš dobila nadomestilo iz zavoda za brezposelnost ( če se ne motim).

Aja, pa ko je ena nekaj pisala za brezposelnost...no, če v tekočem letu postane kdo brezposeln se to pri štipendiji upošteva.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: zavod ali študentka
25.11.2008 21:47:33   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: frutolina

IZVIRNO SPOROČILO: birdy


Sam tole pokomentiram... Če postaneš mami pred 26 letom in študiraš moraš met še vedno sklenjeno preživnino z starši če hočeš dobit socialno. In ta preživnina se že spet šteje za socialno zraven. Sem se na CSDju zanimala kak mesec nazaj tko da vem.



user posted image  ok, to zaj ne bom ravno dala roke v ogenj...ker zaj sem pa malo zmedena. Saj nekako mi je jasno da so te starši dolžni preživljat do 26 leta, če se šolaš. Tak da mogoče celo je tako user posted image .

ah ja, pa malibe meni se zdi da ne boš upravičena do štipendije če si sedaj zaposlena in imaš dohodek oziroma si ga mela prejšnje leto.Tak da mogoče boljše da si na zavodu, pa boš dobila nadomestilo iz zavoda za brezposelnost ( če se ne motim).

Aja, pa ko je ena nekaj pisala za brezposelnost...no, če v tekočem letu postane kdo brezposeln se to pri štipendiji upošteva.


Tole je možno ja. Jst sem sam tko misnla da mogoče zarad tega niso. Tko sem sam mal po kmečki pameti sklepalauser posted image
Sam pol res ne štekam kako to da ni dobila. Moj ma zdej dobro plačo, (pa kljub vsemu zmankjka že okol 25ega v mesecu) pa bi jst dobila štipendijo. Pa ma okol 700-800eur plače. Res ma pa osnovno plačo okol 400 ampak to se ne šteje.

To glede preživljanja s strani staršev je pa res tko na žalost. Mislm, sramota, poročena sem, drugje živim pa so me starši dolžni preživljat. Me je socialka spraševala če smo v dobrih odnosih pa da naj rečem. Sem rekla da od staršev pa res ne morem zahtevat da me preživljajo če sem pa poročena. Ja, za vse študente velja, da so jih starši dolžno preživljat, tud če si poročenuser posted image  A ni to bedn no?

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: zavod ali študentka
26.11.2008 10:30:58   
frutolina
čakaj malo...poročena si, otroka maš, mlajša si od 26 in hočejo da imaš sklenjeno preživnino s starši? Ali sem jaz kaj tu narobe razumela?

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: zavod ali študentka
26.11.2008 18:49:27   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: frutolina

čakaj malo...poročena si, otroka maš, mlajša si od 26 in hočejo da imaš sklenjeno preživnino s starši? Ali sem jaz kaj tu narobe razumela?


Ne, načeloma nisi nič narobe razumela. Ampak ne da zdej hočjo kr tko da mam sklenjeno preživnino s starši... Če pa bi moj naprimer ostal brez službe al pa če bi hotla socialno dobit, bi pa mogla met. Tko je to.


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: zavod ali študentka
26.11.2008 22:32:25   
BarbaraGS
vse je odvisno od tega kolko cloveski so na socialni!!!!

Midva sva porocena ze 3 leta, on se ni star 26 let, jaz pa ze. Letos, ko so prisle stipendije na obcinsko raven, so nama zaceli komplicirati in mu je nocejo dati, ker baje morajo starsi zanj skrbet. Mislim absurd!!! Pa sej sva celica zase, ziviva na svojem in bi morala spadat pod drugo tocko tega zakona ki gre nekako tako: ce je prosilec sklenil zakonsko zvezo, pa se kot druzinske clane steje sozakonec ali partner s katerim zivi...in niso nikjer omenjena leta. Napisala sva pritozbo, se pozanimala na sou, ministrstvu in oni se vedno ne omagajo in prelagajo krivdo en na drugega.
Najvecji absurd pa je, da se letos on ni mogel zavarovati po starsih, ker je porocen in ceprav mlajsi od 26 in student mora placevati sam dodatno zavarovanje. Za stipendijo pa se mu starsi stejejo!

Malo sem se mogla izpraznit ;) hvala za vse nasvete, ampak dokler bodo naso birokracijo vodili nesposobnezi, ki bodo minuse krpali na racun najmanjsih, nimam kaj dosti upanja za karkoli od te drzave...

Torej midva kot studenta brez rednih dohodkov lahko po rojstvu otroka zahtevava: socialno, visjo stipendijo zaradi tretjega clana, starsevski dodatek in otroski dodatek? se kaj? in to vse se rihta na socialni?

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: zavod ali študentka
27.11.2008 21:33:59   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraGS

vse je odvisno od tega kolko cloveski so na socialni!!!!

Midva sva porocena ze 3 leta, on se ni star 26 let, jaz pa ze. Letos, ko so prisle stipendije na obcinsko raven, so nama zaceli komplicirati in mu je nocejo dati, ker baje morajo starsi zanj skrbet. Mislim absurd!!! Pa sej sva celica zase, ziviva na svojem in bi morala spadat pod drugo tocko tega zakona ki gre nekako tako: ce je prosilec sklenil zakonsko zvezo, pa se kot druzinske clane steje sozakonec ali partner s katerim zivi...in niso nikjer omenjena leta. Napisala sva pritozbo, se pozanimala na sou, ministrstvu in oni se vedno ne omagajo in prelagajo krivdo en na drugega.
Najvecji absurd pa je, da se letos on ni mogel zavarovati po starsih, ker je porocen in ceprav mlajsi od 26 in student mora placevati sam dodatno zavarovanje. Za stipendijo pa se mu starsi stejejo!

Malo sem se mogla izpraznit ;) hvala za vse nasvete, ampak dokler bodo naso birokracijo vodili nesposobnezi, ki bodo minuse krpali na racun najmanjsih, nimam kaj dosti upanja za karkoli od te drzave...

Torej midva kot studenta brez rednih dohodkov lahko po rojstvu otroka zahtevava: socialno, visjo stipendijo zaradi tretjega clana, starsevski dodatek in otroski dodatek? se kaj? in to vse se rihta na socialni?



Ja, Barbara, teli na socialni so res eni kur...
Maš kr prov kaj lohk zahtevaš, edin, štipendija zarad novega člana ne bo nič večja, razen če bosta mela tok nižje dohodke da bota padla kar razred nižje in bo posledično štipendija višja. Sam če mata pri štipendiji že zdaj najvišji dodatek za socialno ogroženost pa ne bo nič večja štipendija.
Ja, tak mamo. Aja, pa ti boš lohk dobila kej od Karitasa, sej veš, zraven faksauser posted image  Vidva k sta oba študenta lohk dobita, midva pa ne ker je moj zaposlenuser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu BarbaraGS)
Neposredna povezava do sporočila: 48
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?