|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nasvet
21.11.2008 9:11:44   
PIRANJA
Našemu še ne 3 letniku, sem nakupila kar nekaj cotic. Z vsemi sem zadovoljna, problem pa je nastal, ker sem ugotovila, da od trenerkic ne prenaša zgornjih delov ker imajo zadrgice, kapuce. Če povem drugače, nosil bi samo majčke in polovarčke brez zadrg oz. ne jopic.
Če ste se s tem morda tudi ve srečale, vas prosim za nasvet, kako mu dopovedati, da bo sprejel zadrgice in kapuce. Tudi z kapami je križ. So borbe, da mu jo sploh nataknemo.
vem, za naprej bom že kupovala v stilu majčk in puloverčkov, ampak kako ponositi to robo? Vaših nasvetov bom vesela in se vam v naprej zahvaljujem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nasvet
21.11.2008 9:26:05   
babylove
Pri nas gre nekako takole (z resnim tonom):

Jopico moraš obleči, ker je hladno. Tako je in pika.

Kapo moraš imet na glavi, ker piha veter. Ne odločaš ti, ampak mama in ata. Tako je.
 

Otrok pač ne more o vsem odločat. Kam bomo pa prišli, če si bo pri treh letih izmišljal, kaj bo oblekel in kaj bo jedel?
Če nisi sposobna vzpostaviti avtoritete ali če se ti otrok smili in mu ne želiš vsiljevati svoje volje, poskusi namesto 'tako je in nič drugače' tole:
Poglej, zunaj piha veter, zato moraš nadeti kapico. Ampak ker si že velik fant, boš sam odločil, ali boš nadel rdečo ali modro kapico.
Ta varianta je otrokom praviloma všeč, ker jih povzdigneš, jim daš neko nalogo in občutek, da so sami odločili, čeprav na koncu obvelja tvoja.

_____________________________






(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nasvet
21.11.2008 9:45:23   
mama_milchy
IZVIRNO SPOROČILO: babylove

Pri nas gre nekako takole (z resnim tonom):

Jopico moraš obleči, ker je hladno. Tako je in pika.
Kapo moraš imet na glavi, ker piha veter. Ne odločaš ti, ampak mama in ata. Tako je.
 
Otrok pač ne more o vsem odločat. Kam bomo pa prišli, če si bo pri treh letih izmišljal, kaj bo oblekel in kaj bo jedel?
Če nisi sposobna vzpostaviti avtoritete ali če se ti otrok smili in mu ne želiš vsiljevati svoje volje, poskusi namesto 'tako je in nič drugače' tole:
Poglej, zunaj piha veter, zato moraš nadeti kapico. Ampak ker si že velik fant, boš sam odločil, ali boš nadel rdečo ali modro kapico.
Ta varianta je otrokom praviloma všeč, ker jih povzdigneš, jim daš neko nalogo in občutek, da so sami odločili, čeprav na koncu obvelja tvoja.


se strinjam; naš si zdaj že sam natakne kapico na glavo, je pa stra 3,5 leta

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nasvet
21.11.2008 10:00:21   
ninini
Če ne boš oblekel jopice in kape te pustim doma.Zapri vhodna vrata in počakaj par minut  se vrni v hišo in vprašaj če si je premislil in gre zraven ,ne bo dolgo trajalo pa tega ne bo več počel.Pa ga seveda kdaj tudi res pusti doma pri očku ali babici če ne bo ubogal boš videla kako hitro si bo sam nataknil kapo,je pa ja dosti star da mora razumet.

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nasvet
21.11.2008 10:03:52   
aluš
Za jopico pa ga probaj prepričat na to foro, da ima manj dela z oblačenjem, sploh pa s slačenjem - ker ni treba čez glavo vlečt, ampak samo "sname. Saj zadrgo ima pa konec koncev kadar se sam oblači mogoče lahko odpeto. Če se skupaj oblačita pa mui jo ti zapneš, da ne bo imel takega odpora zaradi te zadrge do jopis, pa saj bunda ma tud zadrgo.user posted image Kako pa to preživi?

Kapuca, pa ne vem. Moj starejši (11 let) se tudi brani puloverjev na kapuce. Prav da mu nagaja. Je bolj "dirkalne sorte" pa mu baje ko se pripogne ipd, na glavo "prileti". Pa tako se fletni ti puloverji in jopice s kapuco.user posted image

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nasvet
21.11.2008 10:05:13   
babylove
Če ne boš oblekel jopice in kape te pustim doma.Zapri vhodna vrata


Joj, tega pa pri nas ne počnemo. Se mi ne zdi v redu. Kako pa potem narediš, če ni nikogar odraslega doma?

_____________________________






(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nasvet
21.11.2008 10:12:30   
ninini
Sej ga pustiš samo za minutko ali dve,menda ja ne misliš da sem mislila da ga pusti samega doma.Pri nas ni problemov z oblačenjem ampak če je prišlo kdaj kaj navzkriž ko smo šli kam pa sem rekla ,če ne ubogaš grem pa sama in še preden sem zaprla vrata je že bilo slišat ja mami sej bom ubogala grem zraven.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
21.11.2008 13:23:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ninini)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nasvet
21.11.2008 22:08:15   
bina30
IZVIRNO SPOROČILO: ninini

Sej ga pustiš samo za minutko ali dve,menda ja ne misliš da sem mislila da ga pusti samega doma.Pri nas ni problemov z oblačenjem ampak če je prišlo kdaj kaj navzkriž ko smo šli kam pa sem rekla ,če ne ubogaš grem pa sama in še preden sem zaprla vrata je že bilo slišat ja mami sej bom ubogala grem zraven.


Lepo te prosim, s tem res se res nikamor ne pride. otrok čez čas skapira, da boš tako in tako nazaj po njega prišla in si ne bo nadel kapice.

Ravno enako bedasto se mi zdi, ko vidiš sred trgovine malega, ki zganja ipiko, mama pa parvi: "Papa, mama gre domov." Gre par korakov in se zopet vrne in zopet ena in ista pesem.

Pri trmi starši ne smemo tako ravnati, ampak v stilu, kot je napisala Babylove. Otroku daš možnost, da on odloča, samo med dvema možnostima (rdečo ali modro kapico). Strašno srečen bo, da je on tisti, ki je imel zadnjo besedo, mama bo zadovoljna, ker se ni blo treba kregat, pa na koncu je bla kapica na glavi, tako kot mora bit.

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nasvet
24.11.2008 13:05:52   
ninini
Ne vem zakaj komplicirat pri taki stvari,pač ne kupuj jopic pa konc če veš da jih ne mara.Čez dve ali tri leta ti bo pa sam rekel da bi jo imel .Tako hudo pa tudi ne more bit oblečt,sej nekateri dojenčki se tud ful jokajo ko jih oblačiš pa  so ravno tako oblečeni in ne popuščamo mi.Glede vzgoje je pa tako da sem sama vzgojiteljica v drugem razredu in je tudi pri nas tako ,da če kateri otrok ne uboga  on ostane v razredu ko gremo mi ven na igrišče in dobi kakšne učne naloge,in taka so navodila tudi na seminarjih za boljše odnose med otrocmi-da se manj prepirajo si ne nagajajo ali še huje pretepajo.

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nasvet
24.11.2008 19:21:32   
Rubin.
A se ti splača, kregat in posledično spravljat v slabo voljo sebe in otroka, samo zato, da bo ponosil stvari, ki si jih kupila, pa mu niso všeč? Jaz tu ne vidim, smisla.
Kaj se pa kape tiče, sem sigurna, da če ga bo zeblo, si jo bo nataknil. Sicer pa je ne rabi. A ti jo že nosiš? Otrok, naj ne bi bolj oblačili kot sebe, oz. glede na to, da so zunaj ponavadi bolj aktivni od nas, mogoče za odtenek manj.
Pri treh letih že dobro ve, če ga zebe ali ne.

Ti bom dala primer: zadnjič si mala miss ni hotela obleči bunde, češ da zunaj ni hladno. Namesto, da bi zgubljala čas z prepričevanjem, kar itak ne bi bilo uspešno, je šla ven brez nje. Ti povem, da je bila nazaj prej kot bi preštela do 3 in si oblekla bundo brez težav. user posted image

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 24.11.2008 19:23:29 >

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako z Lahkonočnicami uspavati svoje male ...
Kakovostno spanje je ključnega pomena za zdrav razvoj in dobro počutje otrok. Umirjena večerna rutina, med katero tudi p...
10 mam je pokazalo nered v hiši
photo
10 pogumnih mam je delilo slike svojih domov v resničnem stanju. Imena so bila spremenjena zaradi zaščite nedolžnih.




Kako ste rodile?
endrina



po naravni poti, brez šivov (32%)

po naravni poti, s šivi (49%)

s carskim rezom (15%)

po naravni poti,vakumsko (5%)


Število vseh glasov: 462

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!