|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 14:10:08   
kepa*
Ojla!

Naš trimesečnik ima v 24ih urah še vedno 7/8 obrokov, kar pomeni, da jeva najmanj na 3h.Tudi ponoči.Hkrat pa je količina njegovih obrokov zelo različna, max 90ml.Naj povem, da je redko sam lačen, oz. se zato joka, ampak mu pačsama dam hrano na 3h.
To je po eni strani precej obremenjujoče, saj ne moremo nikamor daleč, ker je treba kmalu dat flaško.

Zelo bi rada počasi zmanjšala št. obrokov(recimo na 4h) in povečala količino. Zdaj ne zadostiva količini 150ml na kg teže.Je namreč izjemno neješč.
Bojim se, da če ga bom pustila na 4 ure, da mi bo pojedel še manj.
Kako naj se tega lotim?

Pa še to: koliko časa dojenčki polivajo? Moj namreč še zdaj precej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 14:42:51   
Natas@
Naš je star malo več kot 5 mesecev pa tudi ne kaže kdaj je lačen (razen ponoči ko je juhuhu če ne dobi takoj). Poje pa max 150 ml, še to samo ponoči med spanjem, drugače pa okoli 100 ml. Čez dan poje približno 600ml mleka, nekaj sadja in zvečer se riževe kosmiče narejene iz 150ml vode +kosmiči. Meni se sicer zdi premalo, samo kaj ko noče več.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 14:44:01   
Natas@
Aja sem pozabila povedat, da imamo zmeraj s sabo vodo v termovski in hrano, če se gospod slučajno spomni da je lačen ko smo zunaj.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 14:44:29   
Anonimen
Jaz ga nikoli nisem hranila ob določeni uri, vedno, ko se je prebudil, začel jokcati in sem vedela, da je lačen. Zakaj ga pa ti hraniš na tri ure? A so tako rekli v porodnišnici ali kaj?

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 14:48:19   
Anonimen
Ja, v knjigah piše na tri ure, pol se pa držijo tega ...Brez veze.

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 15:03:59   
kepa*
Hja, no ne vem, če je brez veze, ker moj je zahiranček, pol manjši kot njegovi vrstniki, poleg tega pa še jesti noče. So rekli, da mu pač moram vsilit hrano. Ker on bi verjetno jedel le toliko, da bi preživel.
Ja, to so mi pa res rekli.
In kot verjetno vsako mamo me skrbi.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 15:05:50   
Anonimen
Kaj pa so ti na kakšni kontroli rekli? A je zdaj že v redu? A se dovolj redi? Jaz bi v tem primeru zdravnike vprašala, kako je s tem. Enkrat se vendar to hranjenje na tri ure neha, tudi pri zahirančkih. Vprašaj jih, kdaj.

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 15:42:34   
babylove
Nič ni brezveze, moj tudi je na 3 ure, ker je bolj manekenske postave.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 17:00:25   
sergeja26
kepa*
tudi moj je na 3 ure s tem da mi ga ni treba buditi v primeru da spi; že od rojstva je točen glede hranjenja kot urica (se dojiva), razen ponoči ko mi spi 5- 6 ur skupaj;
res vprašaj pediatra kako kaj s tem; ker če v redu napreduje...
lep dan ti želim še naprej:rozica:

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 17:02:23   
sergeja26
kepa* najina sončka sta pa točno 1 mesec dni narazen :kuza: ;)
kje si rodila- mimgrede- v sg?
čao
sergeja

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 19:03:39   
urši*
Luka tud je kakor se mu zlubi!!! čeprav zdaj že nekaj časa poje tam okol 130-150ml, pride pa tud dan ko nč ne bi jedu!!!
mene je tud ful skrbelo! zdj jeva na pribl. 4 ure tk, da mama 5 obrokov, včasih 6, če prej manj poje!!
sam res mu pa ne morem stiščat dol , če noče!!! tk,ne vem kaj bi ti rekla, po moje bo sam zahteval vednno več, sej ga pa ne moreš prisilit. razen če mu daješ še več obrokov, da bi vedno jedel po malem, sam pol pa tud ni nobenega reda:zmeden:!!!
upam , da vama bo uspelo, vem kako je , če te vse skrbi
lp, pa pridno papcanje;)

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 19:03:40   
urši*
Luka tud je kakor se mu zlubi!!! čeprav zdaj že nekaj časa poje tam okol 130-150ml, pride pa tud dan ko nč ne bi jedu!!!
mene je tud ful skrbelo! zdj jeva na pribl. 4 ure tk, da mama 5 obrokov, včasih 6, če prej manj poje!!
sam res mu pa ne morem stiščat dol , če noče!!! tk,ne vem kaj bi ti rekla, po moje bo sam zahteval vednno več, sej ga pa ne moreš prisilit. razen če mu daješ še več obrokov, da bi vedno jedel po malem, sam pol pa tud ni nobenega reda:zmeden:!!!
upam , da vama bo uspelo, vem kako je , če te vse skrbi
lp, pa pridno papcanje;)

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 19:03:44   
Skabi
Ne sekiraj se, moj Gašper je še bolj pogosto kot tvoj. Pa je en teden starejši od tvojega. Jaz ga še dojim, zato ne vem, koliko spije. AMpak po občutku - včasih čisto malo, tako za žejo, včasih pa obe zizi čisto izcuza. Kak dan jeva na uro in pol. Ponoči pa vedno vsaj na dve uri.
Za na pot pa ti svetujem, da prevreš vodo, jo daš v termovko, v flaške pa nasuj mleko. Ko je alarm, samo doliješ vodo in postrežeš.
Moj tudi fejst poliva. Taprvi je skoraj do 6 mesecev.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 19:27:00   
SISI25
tudi mi jemo približno na 3 ure, razen če spita. Pojemo pa približno 130 ml. Jemo 5x na dan. Ponoči pa spimo od 8 zvečer pa do 6 zjutraj.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 19:38:09   
kepa*
Sergeja, hoj!

Ja, rodila sem v Sg-ju, ker sem drugače iz Vuz, sedaj pa živim v okolici Velenja. Tam sem imela tudi svojo gin. dr. Verdnikovo, ki me sicer ni skor nič gledala v nosečnosti, je pa mojemu ljubčku s CR rešila življenje.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 20:19:33   
puncica
Pri nas je bil to tudi problem tamala je pojedla 80 ml na obrok, pri men pa še verjetno manj, tako je jedla konstantno na 2 uri. Smo ji ravno zato začel dajat gosto hrano že pri 4 mescih saj se mi je zdel da jo nonstop sam filamo s flaško. Potem pa je počasi začela jest na tri ure, tako je še zdaj, vsake tri ure en obrok.

Nekateri malčki pač pojejo malo a večkrat, po moje silt nima smisla, ker potem še bolj poliva, se je treba po moje pač navadit. Mi smo se že. Sem pa tud jaz razmišljala kako ji več poturit, pa ni ratal:)-

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 22:44:12   
Anonimen
Naš pikec bo sedaj star 2 meseca in tudi jeva na 3 ure. Patronažna je rekla, da ga naj čez dan zbudimo na 3 ure, ponoči pa nikakor ne. Pa smo se tega držali. Ponoči prvo rundo spi tudi do 5 ur, če je posreči, ostale runde pa samo po 3 ure, pa čeprav ga sedaj več ne budim, niti podnevi. Pojeva pa med 100-125 ml na obrok. Ker je včasih po flaški takoj zajokal, sem mu pripravila kar 125 ml in pustila, da poje, koliko želi, pa mi sedaj poje tudi po 125 ml na obrok. Upam, da se ne bo preveč zredil, a očitno to potrebuje. Saj včasih pa pusti in poje samo 110 ml. Res pa je, da smo sedaj menjali hrano iz Comformil na Novalac, ki je veliko bolj tekoč in mogoče manj hranljiv. Ima katera izkušnje s to hrano?

Vem, da sem pisala čisto zmedeno, a sem že ful zaspana. Pa kljub temu ne morem brez vas, vidite?:zmeden2:
:rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 23:16:00   
Taj
Naš pikec:duda: pri svojih 3m in 10 dneh tudi še vedno je na 3 ure (le ponoči zdrži 5 ur, če je večerni obrok dojenje plus flaška cca 220m). A pri nas ga je treba štopat, ker bi se basal v nedogled:sloncek:. Kar pa poje preveč, vedno polije:(, zato smo ugotovili, da ima povsem dovolj mleka pri meni, le 1x do 2x dnevno še dodamo malo umetnega (obakrat po 200 ml). Polivanje traja lahko vse do enega leta, lahko pa se konča že prej.Obroki pa ponavadi postanejo redkejši, ko se uvede gosta hrana.Vsekakor pa sledim njegovim potrebam, ker tudi mi nismo vedno lačni ob istih urah in ob enakih razmakih, zato tega tudi od njega ne pričakujemo.Dokler lepo napreduje(naš ima že skoraj 7kg), je vse OK.

Stran s skrbmi! Prisluhni mu,pa bo vse tako kot mora biti:bravo:!

Pa pa:metulj:

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
23.3.2005 23:39:50   
ksenija.
Zala je stara 5,5 mesecev. Je dojena, sedaj sva počasi začele uvajati gosto hrano, pa nikoli čez dan ne zdrži tri ure brez hrane. Dojiva se na dve do dve in pol uri.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
24.3.2005 8:56:33   
kaja11
Ksenija.... kako je lepo prebrati, da se še nekdo doji tako pogosto. Sem mislila, da sva edina;) Star je 5m... pred enim tednom sva začela uvajati gosto hrano... čisto počasi.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
24.3.2005 9:58:12   
kepa*
Hja, bo torej treba pocakati na gosto hrano.
Drugace ga pa ponoci itak ne budim. V prvi rundi spi pribl. 4h, potem pa se sam zbuja na 3h.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
24.3.2005 10:23:13   
piščanc
sicer samo predlog, kaj pa če mu začneš dajati pogosteje in narediš en večji odmor dopoldne in en večji odmor popoldne. drugače pa se mi zdi še premajhen, da bi lahko povečevala razmake med hranjenjem. za na pot pa lahko flaško sabo vzameš? druge možnosti pa so še, drugo mleko ali mleko za starejše dojenčke vsaj ponoči?


(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
24.3.2005 10:31:01   
piščanc
sicer pa če zračunaš, lahko večje razmake tudi pri gosti hrani narediš samo ponoči. rečmo, da naj bi spal 12 ur, tako ostane 12 ur dneva in če ima štiri obroke (zajtrk, kosilo, malica, večerja) je to ravno na tri ure. edina razlika je, da se hrana spreminja. pa več dela imaš s pripravo.


(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
24.3.2005 18:13:25   
sergeja26
No kepa* tud mene je v sg sprejela Verdnikova- v redu mi je bla;
drgač sm pa krištoflcu ml. hodla, pa mi je vsega skup 2 uz naredo, evo pa sm 1 mesec prej rodila...
lp

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Kako zmanjšati št.obrokov in povečati količino?
24.3.2005 23:07:24   
ksenija.
Kaja11, ja jaz pač dam Zali vedno ko se želi dojiti. Čaja mi spije zelo malo oziroma nič in mislim, da se tako poosto doji tudi zaradi tega, ker je žejna. Mi pa ponoči zelo lepo spi, in se redko kdaj prebudi.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Katero ime vam je všeč?
lunca69



Staša (14%)

Žana (29%)

Cynthia (4%)

Neja (52%)


Število vseh glasov: 248

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!