|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   refluks
2.8.2008 9:10:20   
matic0105
A je možno, da ima dojenček refluks, če zelo malo poliva, pač pa po jedi čudno jamra (kot bi se hotel odkašljati) in malo sesirjenega mlekca priteče iz ustk še npr 2 uri po jedi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: refluks
2.8.2008 9:21:44   
Soncnica Sandra ***
oj,
ne znam ti točno odgovoriti na vprašanje, ampak tudi naši velikokrat še 2 ali pa 3 uri po hranjenju priteče iz ust.
pa pravijo, da se potem ko začne user posted image  jesti gosto hrano to uredi.
 
Lep dan, pa povej Maticu, da mu Manca pošilja enega lupčka

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: refluks
2.8.2008 10:01:55   
matic0105
Ojla, Sončnica Sandra. MAtic želi MAnci vse najboljše za rojstni dan user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: refluks
2.8.2008 10:03:19   
klepetka
ja je možno , da ima refluks, tudi če dosti ne poliva

_____________________________



(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: refluks
2.8.2008 10:57:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: klepetka

ja je možno , da ima refluks, tudi če dosti ne poliva


A tako.Potem ga ima moja tudi,ker je zacela po vsakem hranjenju malo polivat.

(odgovor članu klepetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: refluks
2.8.2008 11:02:24   
Soncnica Sandra ***
Ojla matic0105:
 
tudi Manca želi Maticu vse najboljše za včerejšnje praznovanje, za upihnjeno  tretjo svečko user posted image

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: refluks
2.8.2008 11:59:14   
Pi-kica 1

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: klepetka

ja je možno , da ima refluks, tudi če dosti ne poliva


A tako.Potem ga ima moja tudi,ker je zacela po vsakem hranjenju malo polivat.


Je možno, da ima refluks, čeprav malo poliva. Je pa manj verjetno. Seveda pa ni nujno. Naš ga ima, pa je zelo malo polival. Zato so mu ga tudi pozno odkrili, šele pri 20. mesecu

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: refluks
2.8.2008 13:17:00   
matic0105
Aha. Poliva res zelo zelo malo, po vsakem cca 6 obroku. Se mi pa zdi čudno, da včasih, ko se naje, tako čudno jamra in stoka (krči niso, takrat je drugače stokal in se krčil). Včasih se zgodi, da ga pol ure po jedi odložim, drema 10 min,  potem je pa vse bogi, vleče dudo kot zmešan, žalostno gleda, potem pa vidim, da mu je kaka kapljica/dve pritekla iz ustk. Včasih ga dvignem in potem še 1 podre kupčka in je dober.  Upam, da to ni znak za refluks...ampak da se je preveč najedel ali kaj podobnega.user posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: refluks
2.8.2008 13:42:39   
klepetka
ko sva bili s tamalo na gastro(ima tud refluks),je bil z nama v sobi en fantek, star 2 mesecea, ki ni nikoli polival, amapk je vsake toliko časa malo čudno podihal al kako naj se izrazim.Opravili so mu ph-metrijo in  le ta je pokazala prisoten  močen refluks in terapijo z Ranitalom .Je pa res da, vsako polivanje pa tud ni refluks oz. vsaj patološki ne.Pri nas je žal bil, kljub odličnemu napredovanju, ki pa ga je Lana skoraj v celoti že prerastla.

< Sporočilo je popravil klepetka -- 2.8.2008 13:46:42 >


_____________________________



(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: refluks
2.8.2008 13:44:58   
julči
Lahko je refluks- nekateri dojenčki ne polivajo nič in imajo refluks, naši se recimo večkrat samo dvigne do ust, lahko tudi manj in potem jo vidim kako težko požira to nazaj revica... drugače pa velikokrat polije večjo količino, včasih zelo malo, včaih nič,.. odvisno. Problem je ta kislina, ki se dviguje iz želodca skupaj s hrano, torej če ima vonj po kislem ko polije- npr po 1- 2 h po hranjenju, lahko ta kislina naredi kakšno ranico, razjedo, razžira sluznico,... to smo imeli mi- ampak nam je mala dala točno vedet da jo nekaj hudo boli, je orng jokala, zdaj imamo ranital, ki pomaga. Uglavnem tko hudo verjetno vi nimate, ker bi mali jokal. Če pa samo po jedi poliva, oz če nima kislih refluksov, dobro napreduje, je razpoložen, ni nevarno če poliva, večina dojenčkov ima nekaj težav s tem, ki preminejo z gosto hrano.

Aja še to- značilen znak refluksa je kolcanje, naša polije in potem se ji kolca, ali pa se ji samo dviguje in kolca,...
Srečno.

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: refluks
2.8.2008 13:51:00   
tancho
IZVIRNO SPOROČILO: matic0105

Aha. Poliva res zelo zelo malo, po vsakem cca 6 obroku. Se mi pa zdi čudno, da včasih, ko se naje, tako čudno jamra in stoka (krči niso, takrat je drugače stokal in se krčil). Včasih se zgodi, da ga pol ure po jedi odložim, drema 10 min,  potem je pa vse bogi, vleče dudo kot zmešan, žalostno gleda, potem pa vidim, da mu je kaka kapljica/dve pritekla iz ustk. Včasih ga dvignem in potem še 1 podre kupčka in je dober.  Upam, da to ni znak za refluks...ampak da se je preveč najedel ali kaj podobnega.user posted image



To  počne zato, ker mora (še enkrat) podreti kupček (kot si že sama ugotovila). Naš user posted image  ga podira tudi do 3x in dokler ne neha stokat ga ne odložim, ker ne more normalno spati. Pomaga pa, da čimvečkrat sproti, med dojenjem, podirata kupček, ker ga lažje spahne. Včasih pa z zrakom pride ven tudi nekaj mleka, vendar to ni refluks.

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: refluks
2.8.2008 20:46:28   
matic0105
Joj, upam, da res ni to to. Ker če ga dam ležat kmalu po hranjenju - tudi če podre kušček - včasih zaspi, a ga kot nek krč ali kaj predrami. Kot bi ga nekaj špiknilo. Pa včasih ko se zbudi ima tak glasek, kot bi bil prehlajen (pa ni) - kot bi imel nek cmokec v grlu.

(odgovor članu tancho)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: refluks
10.8.2008 22:14:43   
beyba
Hvala za vse vaše izkušnje,

sem islkala nekaj kar bi lahko  bilo narobe z mojo pupo. jutri bo stra 7 tednov. Poliva malo skoraj nikoli, večkrat se ji kaj pocedi iz ust, včasih samo mleko, včasih sesirjeno. Podira kuupčke tut še dve uri po hranjenju. Po hranjenju, ko se nehava dojit je ene 5 minut uredu potem pa začne neutolažljivo jokat, potem jo prekladam, telovadim z njo, delam počepe, kar ji tisti trenutek paše da mal neha jokat. Potem zaspi na rokah, ko jo odložiš spi par minut in spet začne jokat... Velikokrat se ji po obroku kovca ampak mine samo od sebe.

Največji problem zaradi katerega sem začela brskat po internetu pa je ta da me je ponoči že dvakrat zbudila, ker ni mogla priti do zraka. Prvič sam ni mogla zadihat, pa ko sem jo dala pokonci in stisnila k sebi je blo dobro, medtem ko sem prejšnjo noč se zbudila, ker se je prav davila in ko sem jo dvignila, ni nič pomagalo...meni so se sekunde zdele minute predno je zajela zrak, s tem da je potem rabila kake 10 minut da se je umirila...sesirjeno je pa izkašljala skozi usta in nosek ji je šla ven sesirjena tekočina....  Jutri sem mela tako ali tako namen poklicat patronažno kaj mi svetuje...Zdej bom pa kar direktno zdravnika....pa bodo tam pogledali kaj je narobe...

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: refluks
11.8.2008 14:14:47   
matic0105
No, mi imamo refluks, smo bili na ph-metriji in zdaj se stroooooooooooooooogo držimo ukrepov. Tudi naš je vedno po hranjenju jokal, stokal, se zvijal. Smo mislili, da so krči (verjetno so bili tudi), zdaj mi je pa jasno, da se mu je kislina dvigovala in to ga je peklo, motilo, bolelo.

(odgovor članu beyba)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: refluks
11.8.2008 14:27:24   
SpeliG
Matic, kot sem ti že napisala, če slučajno itak dodajate AM začnite uporabljat Aptamil AR in bodo učinki skoraj ziher vidni. Pri nas je bilo občutno bolje že naslednji dan in čudežno so izginili "krči", ki to sploh niso bili..Nič več jokcanja po obroku, otrok nič več razdražen. To je bilo eno samo jokcanje od obroka do obroka, res, dokler nismo menjali mleko oz. v našem primeru, sem nehala dojit. Sej je logično da je otrok ves nesrečen, to ga peče, zaletava se mu, po malem bruha cel dan (naša ni nikoli polivala skoraj nič, ampak večno spahovanje...)

Vse mine, tudi to bo,važno da zdaj veste in mu lahko pomagate. Srečno!

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?