|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dnevnice....
30.6.2008 12:11:33   
LoCa
kaj bi ve naredile, če bi ugotovile, da vam delodajalec sploh ne izplačuje dnevnic, ampak vam samo naštepa tiste plus ure, če so sploh ble? gre za dnevnivce v sloveniji, ko greš na službeno pot. po zakonu ti namreč že za odsotnost 6-8 ur pripada (sicer malih 5 evričov), ampak halo?! razen tega sem v državni službi, kar je še hujeuser posted image . sam pomislite kolko morjo naložit keša od vseh dnevnic cele bajte...
plus sumi da regresa ne bom do jutri dobila (ampak najbrž pri plači), kot spet zakon veleva.
ma ne vem, a se samo js ubadam z brezveznostmi? kaj sploh lahko nrdiš?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dnevnice....
30.6.2008 12:28:36   
bučkabb
mogoče pa ti sploh ne pripadajo dnevnice, ko ne vem kakšno delo imaš.  zakon veleva tako, da če je delo pretežno terenske narave,in se vsak dan vračaš domov,  ti dnevnice po Sloveniji ne pripadajo. tako npr. mi svojim delavcem v gradbeništvu sploh ne moremo izplačevat dnevnic, če so cel dan na delu. lahko jim jih izplačamo samo v primeru če delajo čez mejo, oz se ne vračajo vsak dan domov.


(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dnevnice....
30.6.2008 13:01:00   
LoCa
imam pisarniško delo user posted image .

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dnevnice....
30.6.2008 13:16:35   
pikica*
Odvisno od tipa pisarniškega dela oz. kako to interpretiraš. Jaz npr. delam v IT-ju, kot svetovalec in sem veliko na terenu oz. pri strankah. Zdej, al je to pisarniško delo, al ne....... je pa niuser posted image . Dnevnice mi pa žal ne pripadajo. Boš morala bolj konkretno povedat za kaj gre.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dnevnice....
30.6.2008 13:24:41   
LoCa
imam pisarniško delo, to pomeni, sedim 8 ur na dan za računalnikom, vsak dan. nevemkaka interpretacija tle ne pride u poštev, meni dnevnice pač pripadajo, samo jih ne dobim (oz. jih nihče ne dobi).

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dnevnice....
30.6.2008 13:35:39   
pikica*
Potem pa najboljše, da greš vprašat v računovodstvo na kakšni osnovi ti dnevnic ne izplačujejouser posted image . Pa da se ne boš sekirala za tistih 5€....če dobiš dnevnico, ti ne pripada povračilo za malico. Potem si pa tam tam.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dnevnice....
30.6.2008 13:37:48   
majcci
Dnevnica ti začne pripadati (npr. delovni čas od 7-15h) npr.
1. če si po svojem delavniku odsoten več kot 6 ur - to se pravi po 15h (greš po službi na teren, izobraževanje,... in prideš domov ob 21h, tudi če greš na terenm okoli 13h, itd)
2. če greš 2 uri pred službo (to je okoli 4h) ali prideš 2 uri po službi nazaj (po 17h uri)

Če greš na seminar za več dni, rtm spiš, potem ti pripada dnevnica običajno znižana za zajtrk (če ti ga plača služba).

Okvirno je nekaj takšnega.

Kako je pa dejansko v vašem primeru, pa je težko reči. Najbolje je da prebereš kolektivno pogodbo, zakon o dnevnicah in nato greš do šefa in ga vprašaš kako in kaj.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dnevnice....
30.6.2008 13:40:00   
majcci
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

Potem pa najboljše, da greš vprašat v računovodstvo na kakšni osnovi ti dnevnic ne izplačujejouser posted image . Pa da se ne boš sekirala za tistih 5€....če dobiš dnevnico, ti ne pripada povračilo za malico. Potem si pa tam tam.


Povračilo za malico ti res ne pripada, če si odsotna v delovnem času, če pa si odsotna po delovnem času (prej pa si bila v službi) pa ti pripada.
Tako kot je rekla pikica - stopi do računovodkinje. Morajo imeti neko pravilo kako in kdaj se dnevnice izplačujejo. Šele potem do šefa, ko imaš konkretne podatke. 

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dnevnice....
30.6.2008 13:43:01   
anitaz
Dnevnica ti pripada v vsakem primeru. Čeprav mi je čudno-pri nas je polovična 7,50 €.

(odgovor članu majcci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dnevnice....
30.6.2008 13:46:54   
LoCa
ja bom dala konkretene primere: 1. prišla sem v službo ob 7h, šli smo na službeno pot ob 11h in se vrnili neki pred 18h; 2. odhod na pot ob 7h, prihod nazaj spet okoli 18h.

problem je v tem, da tuki "noben ne ve", vsi delajo tko kot jim je nekdo rekel. je pa res, da na računovodstvo še nisem šla težit, sem se hotla najprej pozanimat če js sploh prou razmišljam.

(odgovor članu majcci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dnevnice....
30.6.2008 14:00:22   
majcci
V prvem primeru ti naj bi dnevnica in malica pripadali, če ste bili dejansko več kot 6 ur odsotni (če je točno 6 ur ti ne pripada).
V drugem primeru pa ti pripada samo dnevnica in sicer tista od 8-12 ur (to je 7,51€).
Dnevnica je drugače nadomestilo prehrane in če ste imeli npr. organizirano prehrano potem vam v takem primeru dnevnica ne pripada.

http://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=355

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dnevnice....
30.6.2008 14:42:25   
LoCa
majcci, hvala za pojasnitve.  v nobenem primeru ni blo org. prehrane (oz. so prigrizek imeli tam, ampak nič ni šlo iz mojega žepa, niti iz delodajačlevega).
samo za nazaj najbrž niti ne moreš zahtevat, a ne . ker kolkr js vem so oni že dali te plus ure in čao. ma sej upam da je jasno, da bi itak malo dobila, tko da ne gre za 5 evrov, ampam tle se vse neki po svoje dela.

(odgovor članu majcci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dnevnice....
30.6.2008 14:47:39   
majcci
Najbolje je, da se pozanimaš kako in kaj, da boš vsaj za drugič vedela.
Možno je seveda, da imajo takšno prakso kot si napisala, da so vam upoštevali nadure kar je bilo izven delovnega časa, vendar kako je bilo pa s potnimi stroški?

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dnevnice....
30.6.2008 15:00:55   
LoCa
ma šli smo s službenim avtom. tako da tukaj ni težav user posted image . hvala, res.

(odgovor članu majcci)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?