|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Poletna vročina
26.6.2008 14:05:54   
zapi
Kako kaj vaši malčki prenašajo vročino? Vam kaj manj pojejo? Moj je v tej vročini kar zmanšov obrok (smo še na mleku) in povečal popito količino čaja. Po vratu, trebuščku in hrbtu je dobil drobne rdeče pikice, mislim da so od vročine (oblečenga imam samo v bodiju). Zanima me kaj ve v tem primeru naredite, uporabljate kakšo kremo? Jaz ga zvečer po kopanju namažem z Bepantenom, toda ni velikega učinka. Kako pa kaj spijo, kako jih oblačite za spat? Moj ima samo body, pa čisto tanko vrečo, vendar mu je še vedno zelo vroče?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Poletna vročina
26.6.2008 14:14:28   
*NikoLina*
Tudi moja žabica manj poje kot ponavadi. Ji dam pa zato tudi čaj ali vodo.Če je res zelo vroče tudi poliva...Čez dan je v bodiju s kratkimi, ponoči pa v tankem pajacku z dolgimi rokavi. Pokrijem s tanko dekico..Če dobi rdeče pikice pa uporabim Bepanten...

(odgovor članu zapi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Poletna vročina
26.6.2008 14:16:57   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: zapi

Kako kaj vaši malčki prenašajo vročino? Vam kaj manj pojejo? Moj je v tej vročini kar zmanšov obrok (smo še na mleku) in povečal popito količino čaja. Po vratu, trebuščku in hrbtu je dobil drobne rdeče pikice, mislim da so od vročine (oblečenga imam samo v bodiju). Zanima me kaj ve v tem primeru naredite, uporabljate kakšo kremo? Jaz ga zvečer po kopanju namažem z Bepantenom, toda ni velikega učinka. Kako pa kaj spijo, kako jih oblačite za spat? Moj ima samo body, pa čisto tanko vrečo, vendar mu je še vedno zelo vroče?

Da manj jedo in več pijejo je normalno. Pikice so sigurno od vročine, ne spomnim pa se, da bi jo s čim mazala. Spi naj pa, če mu je vroče, samo v bodiju pa čez mu daj kakšno tetra pleničko. Koliko je pa staro dete?

< Sporočilo je popravil ZARA -- 26.6.2008 14:17:30 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu zapi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Poletna vročina
26.6.2008 14:19:27   
Anonimen
Moja tudi je manj. Pit se pa zaenkrat noče nič drugega kot pa samo mleko- se dojima.
Rdeče pikice pa se naredijo od vročine.
Ponoči spi v bodiju s kratkimi rokavi, pri odprtem oknu, če se mi zdi potrebno jo narahlo pokrijem, se pa zbrca, ko ji je vroče.
Čez dan v tej vročini jo mam pa samo v plenički, ko pa zaspi, jo pokrijem z razgrnjeno bombažno pleničko.
Pa mam še vseeno občutek da ji je ful vroče. Pa veliko je odvita, da se ji ne pregreje ritauser posted image

(odgovor članu zapi)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Poletna vročina
26.6.2008 14:20:05   
Anja25
Če ste pametne punce otročke čimvečkrat na dan okopajte. Saj ni treba, da jih žajfate, le da se osveži z vodo. Ko so bili moji majhni, sem jih tudi po trikrat na dan takole ofrišala, sploh pa pred spanjem in verjemite precej lažje so prenašali tole pasjo vročino.

LP

(odgovor članu zapi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Poletna vročina
26.6.2008 14:29:14   
Anonimen
Moj 9-mesečnik se več doji in poje manj GH. Če že, pa bi najraje samo skutice, jogurte... Logično. Vsak večer ga obvezno okopam, tudi popoldne zunaj v bazenčku. Oblečen je le v majčko s kratkimi rokavi (al brez rokavov) in pleničko. Ponoči spi v bodiju, imamo odprto okno, pokrit je z rjuho. Aja, tudi njemu so se naredile pikice.

(odgovor članu Anja25)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Poletna vročina
26.6.2008 14:51:17   
mateyka
občutno manj. pije pa ful user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Poletna vročina
26.6.2008 15:25:25   
mali007
Vsakič preden gre spati se sturišava/ ofrišava. Čez dan ga imam samo v plenički, mogoče mu dam še majčko brez rokavov.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Poletna vročina
26.6.2008 16:33:06   
gajči
Naš je čez dan samo v plenički ali pa mu dam še bodi brez rokavov. So se mu pa tudi naredile rdeče pikice po zg. delu hrbta, ker mu je bilo v vozičku vroče, pa še moker je bil. Zdaj pa ravno spi v posteljici, je samo v plenički in leži na boku, kar drugače nikoli ne in pikice so že vse zginile. Po moje mazanje s kremicami pri tem ne pomaga, prej obratno, ker samo še bolj obremeni kožo.

(odgovor članu mali007)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Poletna vročina
26.6.2008 23:28:35   
Marogica
Tudi mi smo naša dva "osvežili" s kopeljo, ki je imela okrog 25-28 stopinj. In to nekajkrat na dan...Pa seveda čim manj oblek na sebi, najbolje nič ali pa kakšen bodi brez rokavov.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Poletna vročina
26.6.2008 23:36:55   
Anonimen
Bila je oblecena v bodi, dojila se je non stop, ko je bila dojencek, kopala se je vsak dan, mama je zvecer spila malo pivo.

Danes, pri treh letih je obula zimske skronje in oblekla dolgo trenirko s kapuco. Z leti pride marsikaj user posted image . In mama pije samo se radler.

(odgovor članu zapi)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Poletna vročina
27.6.2008 14:28:28   
Zofy
Moja je čez dan doma samo v bodiju ali pa samo v plenički. Ker se nam zvečer nič ne ohladi v stanovanju, jo dajam spat samo v plenički, čez pa dam tetra pleničko tako, da ji noge ven gledajo, da se ne odkrije z brcanjem. Pa je vedno ful topla.

Ideja z večkrat dnevnim kopanjem pa ni slabauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Poletna vročina
27.6.2008 15:10:19   
mehurčica
Tuš ali kopel je super. Pa voda naj bo kar osvežujoča. Jaz jo ponavadi tuširam ali ji dam čisto malo vode pa potem plazi sem in tja in čofota. Doma je samo v plenički, ker imamo 30°C ali še več. Ponoči je do sedaj spala v bodyju brez rokavov, včeraj pa sem jo dala samo v plenički in je spala dosti lepše. Pa tudi okno odprto in rolete zaprte samo napol - da gre zrak skozi luknjice. Nič pokrita, ker se itak zbrca, za tanko spalno vrečo je pa itak prevroče.

_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Poletna vročina
27.6.2008 16:20:16   
Nataan
Mene pa zanima, kako je z novorojenčki, moj  je danes star 11 dni in se zelo bojim, da bi se mi prehladil. Kako je z odprtmi okni. Vem, da prepih ne sme biti.. kaj pa npr.  čez glavoče spi v košari v enem prostoru, a lahko odprem okno, brez da košaro pokrijem s pleničko? V porodnišnici so vedno tako naredili, ko so zračili sobe ...

Tudi moj amli je dobil pikice po ritki in sedaj ga večkrat "zračim".

Lp

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Poletna vročina
27.6.2008 16:22:22   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Nataan
Mene pa zanima, kako je z novorojenčki, moj  je danes star 11 dni in se zelo bojim, da bi se mi prehladil. Kako je z odprtmi okni. Vem, da prepih ne sme biti.. kaj pa npr.  čez glavoče spi v košari v enem prostoru, a lahko odprem okno, brez da košaro pokrijem s pleničko? V porodnišnici so vedno tako naredili, ko so zračili sobe ...
Seveda odpri okno, samo glej, da ne bo na prepihu. Ni panike.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Nataan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Poletna vročina
27.6.2008 16:23:37   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Nataan
Mene pa zanima, kako je z novorojenčki, moj  je danes star 11 dni in se zelo bojim, da bi se mi prehladil. Kako je z odprtmi okni. Vem, da prepih ne sme biti.. kaj pa npr.  čez glavoče spi v košari v enem prostoru, a lahko odprem okno, brez da košaro pokrijem s pleničko? V porodnišnici so vedno tako naredili, ko so zračili sobe ...
Seveda odpri okno, samo glej, da ne bo na prepihu. Ni panike.


Ja, ampak samo zjutraj pa zvečer, ko se malo shladi, čez dan ne.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Poletna vročina
27.6.2008 21:19:44   
lunca2
Tudi naš poje manj in spije več čaja. Ampak mislim, da ni to nič narobe saj tudi nam ne paše jesti v tej vročini.
Je pa čez dan kar v plenički in bodiju pa še to ga je treba vmes preoblečti, ker ko gre popoldan spat se zbudi čisto moker.




_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Poletna vročina
27.6.2008 21:49:42   
Naja30
Na mojo že od malega vročina vpliva tako, da manj je. Zdaj je stara 19m in je odkar je tale hujša vročina, občutno zmanjšala obroke.
Oblečena je pa čisto malo, ponoči samo tanek body. Kopamo se pa vsak dan - v morju.user posted image

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Poletna vročina
28.6.2008 19:36:42   
zapi
V sporočilu sem omenila, da ima drobne rdeče pikice. Danes sem opazila, da jih ima vedno več in so zelo goste, še posebno po rami proti hrbtu, dobil jih je tudi po trebuščku, ki niso tako goste. Nima vročine, pa tudi povečinoma je dobro volje. Je pa res, da ko je v vozičku ima po hrbtu čisto mokr bodi. Začela sm uvajati gosto hrano, toda pikice pod brado je imel že prej. Kaj mislite, bi ga šla raje pokazat pediatru, al raj mal počakam?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Poletna vročina
28.6.2008 20:24:57   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3
Kopamo se pa vsak dan - v morju.user posted image

user posted image

Drugače pa ja, otročka čez dan čim pogosteje osvežiti z vodo (v banjici ali pod tušem), pa nič žavbat, ker se zaradi tistih mastnih krem še bolj potijo. Čez dan se zadržujte v notranjosti ali kvečjemu v kakšni senčki, če popihlja. Če ga imaš v vozičku, pa vanj naštimaj tetra pleničko, da ne bo ležal direkt na tisti plastiki.
Ponoči ima naš pižamco s kratkimi rokavi in hlačami, pokrit ni, spimo pa pri na stežaj odprtem oknu.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Poletna vročina
28.6.2008 21:15:21   
barika
jaz ga namažem z otroškim pudrom, da nima toliko pikic. o vročini pa raje nebi, čez dan plenica, zvečer plenica+tetra za pokrit(ki nima nobenega učinka, ker se vedno zbrca)user posted image

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Poletna vročina
28.6.2008 21:18:59   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3
Kopamo se pa vsak dan - v morju.user posted image

user posted image

Drugače pa ja, otročka čez dan čim pogosteje osvežiti z vodo (v banjici ali pod tušem), pa nič žavbat, ker se zaradi tistih mastnih krem še bolj potijo. Čez dan se zadržujte v notranjosti ali kvečjemu v kakšni senčki, če popihlja. Če ga imaš v vozičku, pa vanj naštimaj tetra pleničko, da ne bo ležal direkt na tisti plastiki.
Ponoči ima naš pižamco s kratkimi rokavi in hlačami, pokrit ni, spimo pa pri na stežaj odprtem oknu.



Si fauš, a-a?  user posted image

Pikice kot jih opisuje zapi so sigurno od tega, ker je otroku vroče.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Poletna vročina
28.6.2008 21:39:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zapi

V sporočilu sem omenila, da ima drobne rdeče pikice. Danes sem opazila, da jih ima vedno več in so zelo goste, še posebno po rami proti hrbtu, dobil jih je tudi po trebuščku, ki niso tako goste. Nima vročine, pa tudi povečinoma je dobro volje. Je pa res, da ko je v vozičku ima po hrbtu čisto mokr bodi. Začela sm uvajati gosto hrano, toda pikice pod brado je imel že prej. Kaj mislite, bi ga šla raje pokazat pediatru, al raj mal počakam?


Ja naš jih ima tudi. Po celem hrbtu, okoli vratu.. user posted image

(odgovor članu zapi)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Poletna vročina
29.6.2008 13:43:36   
mateyka
ja, ta vročina. naša jih ma ful. sploh ob straneh kjer pripneš plenico user posted image pa tudi po hrbtu, ramah in vratu jih je kar dosti..

aja, jaz dam ribodermin ponoči po riti, sa zmanjšam, stik z vlago in puder redno uporabljam (tako kot barika - vpija vlago)


< Sporočilo je popravil mateyka -- 29.6.2008 13:44:47 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Poletna vročina
29.6.2008 21:34:22   
Ulla
Ojla,
moj je star 6 mesecev in ponoči imamo v spalnici 27 stopinj in spi samo v bodiju s kratkimi rokavi in ko ga vzamem iz posteljice,ko se prebudi ima rokice kar hladne, čeprav dlani ima pa tople.

Kako pa imajo vaši sončki kaj temperaturo??? Ker danes sem pomerila tem. in je imel 37.5 stopinj C? A mislite, da je to zaradi poletne vročine, da ima malo povišano tempertauro?? Včeraj je imel 37.1??? Ali se je vam kaj sprmenila tem., glede na tole našo peklensko vročino??

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




vtikanje
23tina

ali pustite staršem ali tašči oz. tastu,da se vtikajo v vzgojo vaših otrok?

da,ker potrebujem nasvete (5%)

ne,ponorim! (11%)

se ne vtikajo (14%)

pustim do neke meje (45%)

ne pustim,vzgoja je izključno stvat staršev (25%)


Število vseh glasov: 506

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!