|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenček in vročina
22.6.2008 11:27:46   
matic0105
Naš user posted image  je včeraj dobil vročino - 37,3 (danes jo ima 37,2), včeraj se je tudi dvakrat "podriskal", danes še ni kakal. Star je dobrih 7 tednov. Imate kakšen nasvet? Počakam ali pokličem P? Vročina res ni visoka, verjetno bi lahko počakala do  jutri.
Kaj pa sprehod v večernih urah, ko ne bo več vroče? Imate kakšne izkušnje, nasvet?

Lp,  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojenček in vročina
22.6.2008 11:39:30   
Taula
Kje si jo merila? Pri dojenčku je do 37,5 normalna telesna temperatura, če meriš v ritki. Povišana je med 37,6-38. Vročina je pa nad 38.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojenček in vročina
22.6.2008 11:59:42   
matic0105
Aja, pozabila povedat - pod pazduho sem merila.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojenček in vročina
22.6.2008 12:13:07   
BAMBINA_
Normalne vrednosti so med 36,2 in 37,2°C. O povišani telesni temperaturi (vročini) pri dojenčkih govorimo, ko telesna temperatura, merjena pod pazduho preseže 37,2 °C, merjena v ušesu 37,5 °C in izmerjena v ritki 38 °C.

Vir:
http://otrocarije.blogspot.com/2007/12/vroina-pri-otroku.html




_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojenček in vročina
22.6.2008 12:16:37   
BAMBINA_
Torej na tvojem mestu bi normalno hodila na sprehode in ostalo. Redno kontroliraj TT, če bo slučajno naraščala. Pa pazi, da otroka v tej vročini ne boš preveč oblačila, ker se lahko tudi zaradi tega pregreje.
LP!


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojenček in vročina
22.6.2008 12:42:51   
rija
jaz bi ga pa slekla.....user posted image

verjetno je preveč oblečen.

se je zgodilo mojemu malčku enkrat pri sicer 7 mesecih, mu je bilo v avtu prevroče, pa je malo zakuhal.....rešili smo tak, da smo ga slekli samo v pleničko in v pol ure je bil ok.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojenček in vročina
22.6.2008 13:09:52   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: matic0105

Naš user posted image  je včeraj dobil vročino - 37,3 (danes jo ima 37,2), včeraj se je tudi dvakrat "podriskal", danes še ni kakal. Star je dobrih 7 tednov. Imate kakšen nasvet? Počakam ali pokličem P? Vročina res ni visoka, verjetno bi lahko počakala do  jutri.
Kaj pa sprehod v večernih urah, ko ne bo več vroče? Imate kakšne izkušnje, nasvet?

Lp,  


Moj prvi otrok je imel do 1,5 leta vedno temperaturo med 36,6-37,3. Sem P vprašala kako je to možno pa je rekel, da imajo pač eni otroci "višje nastavljen termostat" in da je to normalno, dokler so tako majhni.

Sicer pa naj bi hodili k dr. ko je vročina 3 dni povišana, torej vsaj 38C.

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojenček in vročina
22.6.2008 15:04:01   
Paštetka
Tole ni nobena vročina.

Ko bo imel čez 38. stopinj, začneš zbijati vročino. Najprej ga slečeš, če ne pomaga ohladiš prostor, potem je naslednje ohlajanje v vodi, čim več tekočine za pit in šele potem mu daš svečko. In če je vočina 3 dni 38 stopinj, greš k P.  Če nastopi visoka vročina, čez 39, 5 ga slečeš in greš potem k P, če je ne moreš zbiti takoj.

Seveda, če se otrok počuti dobro, greš lahko z njim ven. Amapak to pomeni, da se zdaj v tej vročini hodi ven, tam nekje do 9. ure in potem zvečer po 18. uri. Vse vmes je prevroče in potem res lahko zakuhajo.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojenček in vročina
22.6.2008 16:03:29   
matic0105
No, super novice. Preveč oblečen pa ni - kratke rokavčke in hlačke, nič pokrit, v stanovanju prijetno hladno.

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojenček in vročina
22.6.2008 16:45:44   
madasa
tudi naši user posted image  sem danes namerila pod pazduho 37.6 vendar ko sem jo odložila in slekla ji je  TT padla na 37. Tudi naša nekaj dni že driska in ima sluzasto blato. Ali je lahko to kakšen virus?

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojenček in vročina
23.6.2008 12:56:49   
ninaintomaz1
jah če bi bil človek vedež nebi bil revež .moja mala je dva dni kuhala na 37,4 ko sem jo peljala k P sva oddali vodo in kri in glej dobila je antibiotik saj so izvidi kazali na vnetje.Ni pa nic kašljala in nič ji ne teče iz noska.Čudno vse skupaj in to se mi je do njenega 1.leta zgodilo dvakrat.Pediatra pravi da je to slabše kot pa če bi imela visoko vročino saj se telo ne more braniti dovolj dobro!

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dojenček in vročina
23.6.2008 15:31:13   
Anonimen
Po moje bodo prej kaksni zobki kot bolezen.

Na sprehod pa le pojdi.

(odgovor članu matic0105)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dojenček in vročina
26.6.2008 8:48:26   
petra05
moja je zadnjič dobila vročina nad 38 pa sem ji šele takrat dala svečko pa je blo takoj dobro, dobila jo je pa po cepljenjeu.Drugače se vsi zelo ustrašimo visoke temperature, čeprav vročina sama po sebi človeškenu organizmu ni nevarna. Sem dobila knjižico pri cepljenju o vročini in piše da večina strokovnjakov ki se ukvarjajo s problemom vvročine pri otrocih je mnenja da zdravi otroci brez škode prenesejo vročino 40-41 stopinj.

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Angelska imena za deklice in dečke
Preverite seznam prelepih in zelo posebnih imen za dečke in deklice, ki nosijo angelski pomen.
Nasvet pediatrov: Posedanje dojenčka odsve...
Otrok napreduje iz ene v drugo razvojno fazo z lastno hitrostjo in prav je, da sam odloča, kako dolgo bo ostal v posamez...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?