|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kontaktne leče in nosečnost
20.6.2008 22:31:42   
brkn83
pozdravljene, mene pa zanima kako dolgo v nosečnosti lahko nosim leče, ali jih lahko nosim celo nosečnost, al ne? kaj pa po porodu, kako dolgo jih ne smem nositi, oziroma koliko je priporočljivo po porodu, da jih ne nosim.

lep večer še naprej


_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kontaktne leče in nosečnost
20.6.2008 22:37:51   
brkn83
joj nisem dala na pravi forum, zdej pa ne znam prestaviti teme. Prosim naj katera prestavi temo. se opravičujem

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kontaktne leče in nosečnost
20.6.2008 23:13:32   
babylove
Dvomim, da imajo leče kaj zveze z nosečnostjo, po moje jih lahko brez skrbi nosiš do konca. In tudi takoj po porodu, razen če boš morda imela izredno naporen porod in oči utrujene, pač počakaš kak dan ali dva. 

_____________________________






(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kontaktne leče in nosečnost
20.6.2008 23:21:20   
rija
zakaj pa naj bi bilo v nosečnosti kaj drugače kot sicer?
res ne vem...user posted image

jaz sem jih mela do odhoda v porodno sobo in naslednje jutro zopet......

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kontaktne leče in nosečnost
21.6.2008 8:11:21   
AnciM
Jaz jih uporabljam enako kot prej. Zakaj jih ne bi?user posted image Mogoče se bojiš, da bi preveč zatekala v nosečnosti in ti ne bi bile več udobne. Takrat bi jaz prenehala z njimi. 

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kontaktne leče in nosečnost
21.6.2008 8:38:56   
Nyah*
Kot moje predhodnice, sem jih tudi jaz nosila v prvi nosecnosti do konca, sedaj pa enako. Sem pa v bolnici imela poleg ocala, ker sem ponoci pac na hitrico zagrabila ocala, ko je bilo treba vstajat, pa z lecami seveda ne spim, tako da sem rabila oboje.

Drugace pa lece nimajo vpliva na nosecnost.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kontaktne leče in nosečnost
21.6.2008 20:55:25   
Rožica82
leče lahko uporabljaš brez skrbi. Jaz sem jih mela do porodne sobe potem pa spet ko sem bila na oddelku.

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kontaktne leče in nosečnost
21.6.2008 22:17:16   
brkn83
ja najlepša hvala za vaše odgovore. No super, da bom lahko nosila leče do konca moje nosečnosti.

Zdej pa še eno vprašanje: kako pa ste potem lahko dale leče ven, ko pa ste imele popadke in vas je vse bolelo. Kaj mislite, da bi lahko z lečami šla tudi roditi, bi bilo kaj narobe.


_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu Rožica82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kontaktne leče in nosečnost
21.6.2008 22:22:08   
gold fish
IZVIRNO SPOROČILO: Nyah RR

Kot moje predhodnice, sem jih tudi jaz nosila v prvi nosecnosti do konca, sedaj pa enako. Sem pa v bolnici imela poleg ocala, ker sem ponoci pac na hitrico zagrabila ocala, ko je bilo treba vstajat, pa z lecami seveda ne spim, tako da sem rabila oboje.

Drugace pa lece nimajo vpliva na nosecnost.


.... tudi pri meni je enako..... 

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
21.6.2008 22:26:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu brkn83)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kontaktne leče in nosečnost
22.6.2008 11:38:53   
Asja Nina
Leče lahko nosiš do konca nosečnosti, res pa je, da nekatere nosečnice začnejo leče motiti. Tudi sama jih prve tri mesece nisem mogla nositi redno, ker so me začele špikati, potem se je pa uredilo.
Roditi z njimi pa mislim, da ne smeš, ker se ti ob napenjanju zenica razširi. Ko sem doma dobila prve popadke, sem jih pač vzela ven in v porodnišnico odšla z očali. Tudi po porodu jih kakšen mesec nisem nosila, ker mi je tako priporočal okulist. Nekaj časa sem tudi slabše videla (če imaš visoko dioptrijo, se ti namreč po porodu lahko še poslabša), vendar se mi je čez nekaj mesecev vid stabiliziral.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kontaktne leče in nosečnost
22.6.2008 11:59:58   
frutka_
Jaz bom menda še umrla z lečami v očeh. Imela sem jih noter še ko sem šla rodituser posted image . Nobenih posebnih priporočil ni za nošenje leč med nosečnostjo.

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kontaktne leče in nosečnost
22.6.2008 12:28:59   
Anonimen
Meni so rekli, da naj grem kar z očali rodit, da naj ne imam notri leče, ker če slučajno pri porodu kaj zakomplicira ti ne bo noben gledu al imaš leče notr al ne. 

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
22.6.2008 13:31:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kontaktne leče in nosečnost
22.6.2008 16:00:27   
brkn83
punce najlepša hvala za vaše odgovore. Vem, da so bila vprašanja nekoliko neobičajna, ampak vseeno nekoga sem pa morala vprašati, ker moj okolist ima sedaj en mesec dopusta.



_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kontaktne leče in nosečnost
22.6.2008 23:59:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: flower
ne vem zakaj jih med popadki ne bi mogel dat ven..user posted image Če ne bi bila sposobna dat leč ven, ker bi tako bolelo, kako bi pa potem lahko sploh rodila..user posted image



Sej ni problem zaradi bolečin, ampak če gre res kaj narobe, ko te v trenutku pošibajo na CR in ti je važno samo, da bo z user posted image vse OK, potem mislim, da se nobena ne spomni na leče, ki pa jih med CR ne bi imel notri.
No, jaz sem med porodom imela gor očala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
29.6.2008 18:50:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kontaktne leče in nosečnost
29.6.2008 18:59:58   
*bubi*
Jaz sem šla z lečami rodit, drugače ne bi nič videla, ko je največ za videt..... ko dobiš user posted image  v naročje user posted image

Sem pa user posted image  povedala, da imam leče in da se mora na to spomnit, če bi šlo kaj narobe. Pa mislim, da sem babici tudi povedala. Če bi bilo treba, bi jih pač kar tak ven dala in v koš vrgla, ne bi posodice in tekočine iskala user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kontaktne leče in nosečnost
9.7.2008 13:15:04   
Tejčika29
Ja tole je pametna tema - jaz imam skoz samo leče in nimam očal, dioptrija okrog -5 na obeh očeh. Če bom dala leče med porodom ven, ne bom nič dobr vidla in se bom zato slabo počutila. Tudi ko bom doma in bom ponoči dojila in hodila sem in tja bi bilo pametno imet očala, ker ponoči se moje leče čistijo in do jutra jih ne dam v oči.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kontaktne leče in nosečnost
9.7.2008 13:41:34   
sasa78
jaz sem jih imela obakrat med porodom not in pol tudi skoz - nobene ovire - razen če si že zdaj ful občutliva - jaz nisem

pravijo sicer da ni dober ampak ovir pa tud ni

lp

_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu Tejčika29)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kontaktne leče in nosečnost
9.7.2008 14:39:33   
brkn83
super, potem bom pa tudi jaz lahko skoz nosla leče, ker nimam nobenih težav sedaj. Ampak vseen bom sabo nesla še očala, če mi slučajno ne bodo ugajale leče.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kontaktne leče in nosečnost
9.7.2008 14:42:04   
janja 27
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Jaz bom menda še umrla z lečami v očeh. Imela sem jih noter še ko sem šla rodituser posted image . Nobenih posebnih priporočil ni za nošenje leč med nosečnostjo.

se podpišem pod tole
jaz nisem imela problemov je pa res da moje oči niso nič občutlijve user posted image user posted image


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kontaktne leče in nosečnost
9.7.2008 14:44:05   
dory
vpliv leč na nosečnost...hmmmuser posted image

jst sem šla še rodit z lečami,ker nisem mela časa jih dajat ven...pa še CR sem mela...



(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Mož pri rojstvu otroka
Janjikaaaa

Bo Vaš mož prisoten pri porodu?

Da, skupaj to želiva (83%)

Ne, on ne želi (7%)

Ne, jaz ne želim (4%)

Ne, po dogovru ne bo prisoten (6%)


Število vseh glasov: 210

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!