|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brita - filtriranje vode
4.6.2008 12:11:52   
medika1
mene pa zanima , če morda katera ve ali je filtrirana voda iz Brita vrča ok za pripravo stekleničke ali jo je potrebno vseeno prekuhat?
Naš malček je star 2 meseca.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Brita - filtriranje vode
4.6.2008 12:25:59   
petruska
Zadnje čase se je na internetnih straneh pojavilo opozorilo, da naj bi bili filtri v briti nevarni za zdravje in, da se ne priporoča uporaba le-tega.

(odgovor članu medika1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brita - filtriranje vode
4.6.2008 12:33:39   
Pobalami
Jaz vode iz brita filtra ne morem piti. Mi je zanič (kisla), najbrž dobi okus od filtra.

Jaz bi jo prekuhala.

(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brita - filtriranje vode
4.6.2008 12:37:48   
klara2007
tudi mi imamo brito.naša je stara 10m in jo vseeno prekuhavamo najmanj 5min

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brita - filtriranje vode
4.6.2008 13:07:50   
petrolejka
Petruska kje si zasledila, da naj bi bili filtri nevarni?

(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brita - filtriranje vode
4.6.2008 13:09:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: petruska

Zadnje čase se je na internetnih straneh pojavilo opozorilo, da naj bi bili filtri v briti nevarni za zdravje in, da se ne priporoča uporaba le-tega.


Zakaj že?

(odgovor članu petruska)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Brita - filtriranje vode
4.6.2008 13:52:12   
karmchy
Mi tudi uporabljamo Brita filter, vendar kljub temu vodo še vseeno prekuham.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Brita - filtriranje vode
4.6.2008 14:09:31   
copatek
Prav v navodilih piše, da je potrebno za dojenčke oz. za osebe, za katere je to potrebno, vodo iz Brite tudi prekuhati. Mi vedno prekuhamo.

(odgovor članu karmchy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Brita - filtriranje vode
4.6.2008 14:15:52   
Petrca123
Brita uporablja navadne ogljene filtre, voda definitivno ni enako dobra, kot prekuhana..

(odgovor članu copatek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Brita - filtriranje vode
4.6.2008 15:52:38   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: petruska

Zadnje čase se je na internetnih straneh pojavilo opozorilo, da naj bi bili filtri v briti nevarni za zdravje in, da se ne priporoča uporaba le-tega.


Zakaj že?

Ker odstranijo tudi vodni kamen, se pravi elektrolite, ki so zelo pomembni za zdravje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Brita - filtriranje vode
4.6.2008 15:55:48   
sandra85
js sem mu  prekuhavala vodo do 6.m, pol pa sem začela dajat flaširano vodo (filter smo kupili, pa ga nismo uporabljali, ker mi ni všeč)

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Brita - filtriranje vode
5.6.2008 6:43:44   
Klarita
Jaz sem jo vedno še prekuhala, vsaj do nekje 7 meseca. Sedaj je ne prekuham več, ampak mislim, da ene ful komplicirate glede vsega: iz pipe je škodljiva ker....., iz brite je škodljiva ker........, otrok mora itak odporen postati na vse. Jaz sedaj pri 9tih mesecih ne komliciram več in mu dam in eno in drugo vodo, kako pač pride.  

< Sporočilo je popravil Klarita -- 5.6.2008 6:44:42 >

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Brita - filtriranje vode
5.6.2008 8:10:09   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

Jaz sem jo vedno še prekuhala, vsaj do nekje 7 meseca. Sedaj je ne prekuham več, ampak mislim, da ene ful komplicirate glede vsega: iz pipe je škodljiva ker....., iz brite je škodljiva ker........, otrok mora itak odporen postati na vse. Jaz sedaj pri 9tih mesecih ne komliciram več in mu dam in eno in drugo vodo, kako pač pride.  

js mu vode iz pipe ne dam, ker imamo tuki na obali (tisti bolj ob meji) hrvaško vodo in je resuser posted image še js jo nikoli ne pijem-tut sebi kupujem flaširano, pa ne zato, ker komliciram, ampak ker je voda res nagravžna. pa ko sem jo prekuhavala, je bila posoda tako belauser posted image

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Brita - filtriranje vode
5.6.2008 8:40:36   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

: iz pipe je škodljiva ker....., iz brite je škodljiva ker........, otrok mora itak odporen postati na vse.



Na pesticide glih ne rabi biti odporen.

Ravno dva dni nazaj sem na radiu poslušala, da je v mariborski vodi veliko pesticidov. Govoril je gospod iz vodovoda MB. Kakšna je kvaliteta pitne vode je pa odvisno kje živiš.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Brita - filtriranje vode
5.6.2008 11:19:06   
black jack
Mi uporabljamo filter Brita in vodo vseeno prekuhavamo- kakor piše v navodilih. Moram pa povedati, da prej,ko smo prekuhavali vodo iz pipe , se nam je na posodi nabiral kamen , na dnu prekuhane vode se je nato naredila za cm debela bela usedlina, voda je bila motna in polna ???madežev, pa smo iz območja Ljubljane, ki naj bi imelo najbolj kvalitetno vodo, zato smo se odločili za filtriranje. Sedaj je filtrirana, prekuhana voda bistra , skratka že na pogled bolj užitna in me nihče ne prepriča, da je, kot taka, manj zdrava. 

_____________________________

Upanje je mati neumnih.Toda, vsaka mati ljubi svoje otroke( en moder cinik)

(odgovor članu medika1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Brita - filtriranje vode
5.6.2008 11:59:31   
Solero
Bele usedline so apnenec in v slovenskih vodah ga je bilo, je in ga bo veliko. (4. razred oš.) Ni niti koristen niti škodljiv. Zakaj si komplicirate življenje? V Sloveniji imamo še super vodo.

Voda iz Brite ima apnenca res manj, ni pa zato po okusu ali kvaliteti nič boljša in nič slabša.
Za dojenčke se pa prekuhava, ne glede ali je direkt iz pipe, ali filtrirana ali (postana) stekleničena.

(odgovor članu black jack)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Brita - filtriranje vode
5.6.2008 12:47:08   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Solero


Voda iz Brite ima apnenca res manj, ni pa zato po okusu ali kvaliteti nič boljša in nič slabša.


Meni je po okusu slabša.

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Brita - filtriranje vode
5.6.2008 13:18:11   
klara2007
Mi uporabljamo filter Brita in vodo vseeno prekuhavamo- kakor piše v navodilih. Moram pa povedati, da prej,ko smo prekuhavali vodo iz pipe , se nam je na posodi nabiral kamen , na dnu prekuhane vode se je nato naredila za cm debela bela usedlina, voda je bila motna in polna ???madežev, pa smo iz območja Ljubljane, ki naj bi imelo najbolj kvalitetno vodo, zato smo se odločili za filtriranje. Sedaj je filtrirana, prekuhana voda bistra , skratka že na pogled bolj užitna in me nihče ne prepriča, da je, kot taka, manj zdrava.


se popolnoma strinjam!
lp vsem

(odgovor članu medika1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Brita - filtriranje vode
5.6.2008 13:45:27   
wing
Govoril je gospod iz vodovoda MB

user posted image user posted image user posted image

Brez zamereuser posted image

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Brita - filtriranje vode
5.6.2008 13:48:08   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: wing

Govoril je gospod iz vodovoda MB

user posted image user posted image user posted image

Brez zamereuser posted image


A misliš izpod zemlje user posted image .

Ma ja saj potem pa še bolj ve. user posted image

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Brita - filtriranje vode
5.6.2008 15:18:58   
Anonimen
Da še jaz povem:. Sem iz Lj -ljubljanski vodovod
- imamo tudi  možnost štirne-podtalnice. Kadar prekuham, je posoda čisto bela, (bolj kot iz vodovoda), kar je posledica apnenca.
- kupovala sem zaradi alergij Humano
- sedaj poskušam z Radensko Naturelle, ker ima manj natrija, kot ostale flaširane vode, pa cenejša je od Humane
- filtrirano vodo iz Brite sem jo uporabljala do 4 meseca, pred začetkom kupovanja Humane in sem jo prekuhala. Slišim pa od mnogih, da še iz pipe ne prekuhavajo. Prefiltrirano uporabim samo še za prekuhavanje dud, flaške, ker je čista in niso dude bele.
-nisem presenečena, da je filter škodljiv, saj vedno nekaj hvalijo, pol pa kritizirajo.
Se pa strinjam, da manj je piuser posted image , bolje je. Samo kaj, ko ima otrok probleme, pa poskusiš marsikaj...
Lep dan

(odgovor članu Pobalami)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Brita - filtriranje vode
5.6.2008 15:20:22   
Anonimen
Zanima me pa, do kdaj je priporočljivo prekuhavati, po nasvetu strokovnjakov?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Brita - filtriranje vode
5.6.2008 17:07:11   
barika
jaz jo samo prefiltriram in nič več ne prekuhavam...dober mesec. Star je pa 6 mesecev.
Enkrat jo bo tako ali tako treba nehati prekuhavati.
Kar se pa tiče flaširanih vod, sem pa malo skeptična...nikoli ne veš, kakšno vodo tja notro točijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Brita - filtriranje vode
5.6.2008 19:59:31   
black jack
Joj Solero, se opravičujem, ker nikoli ne napišem tistega, kar je samo po sebi umevno-oz. je moč razbrati iz konteksta- torej cm bela usedlina ....apnenca...Smo si pa z Brito življenje kvečjemu poenostavili, saj ni potrebno po vsakem prekuhavanju drgnit belih robov...zopet poudarjam-apnenca v posodah in paziti, da skupaj z vodo v flaško ne zliješ še nekaj dag tako samo po sebi umevnega apnenca. Pač kakor komu prija, nekateri vodo iz pipe, drugi pa prečiščeno enačico- samo , da nihče ne ostane žejenuser posted image

_____________________________

Upanje je mati neumnih.Toda, vsaka mati ljubi svoje otroke( en moder cinik)

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Brita - filtriranje vode
6.6.2008 14:59:08   
medika1
hvala za vaša mnenja. Tako kot pravite vsaka mamica bi rada svojemu malčku dala najbolje.
Jaz zaenkrat filtriram in nato prekuham. Upam da mu ta filter ne škoduje. Ampak imamo res slabo vodo in če to reče gospod iz vodovoda, bo že držalo user posted image

(odgovor članu black jack)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Moško ime
SaMaa

Katero ime izbrati?

Val (29%)

Nik (45%)

Lovro (26%)


Število vseh glasov: 154

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!