|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nuhalna 2,3
26.5.2008 17:32:45   
Anonimen
kaj to pomeni? Niti nisem zastopila nič G glede kromosomov, pravi da ni hudega, pa me vseeno pošlje še na oduzem krviuser posted image Skrbi me da z mojim otročkom ni kaj narobe?
Pri prvem sem jo imela 1,1 in se niti nisem poglabljala v to, sedaj pa me skrbi ali je to že povišana? Prosim za odgovore, ker me je strahuser posted image user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nuhalna 2,3
26.5.2008 18:07:32   
stunfek
ja, je povečana ampak samo ta podatek ni dovolj, a ne? koliko pa je bilo izračunano tveganje? ali si nuhalno opravila pri nekomu, ki ima za to licenco? da si dala kri ni nič neobičajnega...veliko punc se prostovoljno odloči, da gredo še na DHT ali celo ČHT. Počakaj na rezultate in boš videla pri čem si. Nič panicirat, preden je to potrebno. Srečno!

_____________________________

Mamica Anoushke (2002) in Akasha (2008)

Stunfek

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nuhalna 2,3
26.5.2008 18:16:35   
Anonimen
Moji rezultati:

CRL: 68,9mm
BPD: 22,9mm
NT: 2,2mm
FL: 10,1mm

background risk of Trisomy 21 :                1:699
adjusted risk of Trisomy 21:                      1:3215
background risk of Trisomy 13 + 18:         1:1296
adjusted risk of Trisomy 13 + 18               1:5559

user posted image

(odgovor članu stunfek)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nuhalna 2,3
26.5.2008 18:38:57   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Moji rezultati:

CRL: 68,9mm
BPD: 22,9mm
NT: 2,2mm
FL: 10,1mm

background risk of Trisomy 21 :                1:699
adjusted risk of Trisomy 21:                      1:3215
background risk of Trisomy 13 + 18:         1:1296
adjusted risk of Trisomy 13 + 18               1:5559

user posted image



Izmerjeno nuhalno svetlino primerjajo z vsemi rezultati, ki so jih dobili pri ženskah, ki so enako stare kot ti in enako dolgo noseče. Za primerjavo naj ti napišem moje podatke (starost 27 let, meritev 1,5):

background risk of Trisomy 21 :                1:822
adjusted risk of Trisomy 21:                      1:4429
background risk of Trisomy 13 + 18:         1:1553
adjusted risk of Trisomy 13 + 18               1:14642

Imam sicer malce boljši rezultat kot ti ampak tudi pri tebi ni panike.  Meni je rekel, da imam super rezultat. Tisto kar piše v debelem tisku pomeni, da bo od 4429 žensk moje starosti ena rodila otročka z downovim sindromom. Paniko zaženejo, če je manj kot 1:300 oz. meritev več kot 3,0 (ali celo 3,5-ne vem).

Razmišljaj pozitivno! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nuhalna 2,3
26.5.2008 19:09:43   
Anonimen
Stara sem 29 let, potem se res malo spremeni verjetno, nisem vedela da se to gleda tudi glede na starost nosečnice.

Hvala punce za odgovore, če ima katera še kako podobno izkušnjo  pri teh letih naj mi odgovori!

Hvala user posted image

(odgovor članu meta21)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nuhalna 2,3
26.5.2008 19:15:14   
Taula
Jaz sem jo imela 2,2. Stara 26 let. NS je bil 1:1932. Po odvzemu krvi 1:47user posted image
Ac pokazal da je vse ok in res je. Dete spi sedaj ob meniuser posted image

Misli pozitivno. Srečnouser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nuhalna 2,3
26.5.2008 22:11:24   
lukec
Tudi jaz sem imela enak razultat kot ti vendar je bilo pri starosti 27 let in ostalih rezultatih razmerje 1 proti nekaj čez dva tisoč in mi je rekla da so rezultati dobri.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nuhalna 2,3
27.5.2008 9:03:54   
*bubi*
Stara sem 29 let, potem se res malo spremeni verjetno, nisem vedela da se to gleda tudi glede na starost nosečnice.


Seveda, osnovno tveganje je postavljeno glede na starost nosečnice. In to tveganje eksponentno narašča, pri cca 36 letih je že osnovno tveganje 1:300.

Sicer pa tvoj izračun ni tako slab, krvni test lahko razultat še izboljša.

Pa nikoli ne smeš gledat samo te številke, koliko mm znaša svetlina. Ker je ta večja, ko je plodek večji. Zato so vse številke, ki si jih kasneje navedla, pomembne in se vse upoštevajo pri izračunu.

Srečno!

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




dojencek
v3sn4

Z dojenckom na letalo!?

da (54%)

ne (46%)


Število vseh glasov: 41

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!