|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   življenje in delo v tujini
10.5.2008 21:28:41   
maša*
Ker vem da tukaj ene živite v tujini bom najprej tu vprašala.

Že od nekdaj si želim za nekaj let iti delat in živet v tujino (Italija, ZDA,Švica...) pa me zanima kako je s  birokracijo in zaposlitvijo - pač s papiriji. Mogoče tudi kakšni dodatni nasveti kako začeti življenje drugod.

lp, maša. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: življenje in delo v tujini
11.5.2008 19:07:13   
nuala
Pravzaprav ni kakšne hude filozofije.
Najprej se odloči, kje približno bi rada živela. Kriteriji za odločitev so lahko različni ( npr. kje ti ugaja podnebje, kje so ti všeč ljudje, kje imaš največjo možnost zaposlitve, morda že obvladaš jezik,... ).
Potem se pozanimaj o državi, jeziku, navadah, kulturi. Hkrati začni iskati delovno mesto. Seveda, da se iti "na blef", v tem primeru moraš imeti dovolj denarja za vsaj 6 mesecev življenja ( in dodatnih kakšnih 30% za vsak slučaj ).
Predlagam, da si najdeš nastanitev in delo preden se preseliš, potem pa se tudi odločiš za neko "prilagoditveno obdobje" npr. 2 leti, preden greš " za zmeraj ".
Če je država evropska so stvari postale zelo enostavne. Večinoma se moraš v kraju kjer živiš prijaviti, da dobiš začasno bivališče, s tem pa pravzaprav enake pravice ( v zvezi z delom, zavarovanjem,... ) kot jih imajo stanovalci.
Poišči tudi malo po netu, večinoma obstajajo forumi odseljencev v različne države, pretežno si lahko pomagaš z nemškimi ali angleškimi ). Na forumih izveš skoraj vse.
Evo, tako nekako. Vsekakor zberi čim več informacij v naprej. ker to, kar tebe čaka, je veliko ljudi že dalo skozi in res nima smisla, da ponavljaš iste napake, če ni treba.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako povečati možnosti za zanositev
To so načini za hitrejšo zanositev - spremljanje plodnih dni, zdrav življenjski slog in redni spolni odnosi. Ob težavah ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kam z otroki za noč čarovnic 2024?
Letos bodo noč čarovnic po Sloveniji zaznamovali številni dogodki za otroke, od zabavnih delavnic do strašljivih dogodiv...
Zdravo prehranjevanje se začne že v vrtcu
Marjeta Podpečan, odgovorna za prehrano predšolskih otrok v zavodu Kranjski vrtci, nam je pojasnila, zakaj pogosto vklju...




Razpoloženje v času nosečnosti.
Admin

Ste med nosečnostjo imeli nenadne spremembe razpoloženja?