|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hrana in previjanje ponoči
29.3.2008 14:07:37   
Miska2
Pozdravljene,
zanima me, kako svoje ca. 2 meseca stare user posted image hranite ponoči - ali jih po 4 do 5 urah spanja zbudite za obrok ali pustite, da spijo? Meni je patronažna namreč rekla, da če se po 4 urah ne predrami zaradi lakote, naj ga zbudim kar jaz.
Svetovala mi je tudi, naj ga ponoči ne previjam (zdaj npr. izpustim eno previjanje); največ koliko ur pustite svoje user posted image  v isti plenici?

Vem, da je še zgodaj za to, a počasi bi ga rada navadila na red, da bi ponoči v glavnem spal...

Že vnaprej hvala za morebitne nasvete! user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hrana in previjanje ponoči
29.3.2008 14:11:04   
Anonimen
zbujala ponoči jaz ne bi nikoli! star pregovor pravi spanc je boljši kot žganc. in seveda ga ne želiš navadi da se ti bo ponoč zbujal? nej spi če spi madona.
previjala sem pa jaz obvezno če je bila pokakana, drugače pa ne. da bi pa ležala celo noč v dreku mi pa še na misel ni blo!

(odgovor članu Miska2)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hrana in previjanje ponoči
29.3.2008 14:11:36   
Lunc_a
Ponoči nisme nikoli previjala,razen prve dneve,potem ne,ker se otrok razbudi.Tudi če s ej pokakal je plenica počakala do jutra.
Ponoči ne previjam,kot sem napisala: zadnje previjanje je okrog 20 ure,potem se previjamo zjutraj okrog 8-9 ure
če otrok lepo napreduje na teži,ni potrebno zbujanje

(odgovor članu Miska2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hrana in previjanje ponoči
29.3.2008 14:12:41   
andie
Ponoči budit??user posted image
Ma ne vem zakaj bi, tut men so tko rekl, ampak naj bi to veljal čez dan. Hvala bogu, da spiuser posted image
Se pa ne spomnim, kdaj je nism več ponoč previjala. Če se je zbudila samo za jest, je nism previla, da se ni preveč predramla.

(odgovor članu Miska2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hrana in previjanje ponoči
29.3.2008 14:14:09   
andie
previjala sem pa jaz obvezno če je bila pokakana, drugače pa ne. da bi pa ležala celo noč v dreku mi pa še na misel ni blo!


Ja itak, tut js.

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hrana in previjanje ponoči
29.3.2008 15:49:00   
gajči
Moj 2 meseca star sin zaspi okrog 21 ure in spi do 5ih, ko se podojiva, nato pa še do 7-8ih. Če na teži normalno napreduje ni popolnoma nobene potrebe, da bi ga zbujala, ne ponoči, ne podnevi. Naj spi, če mu paše in ko mu paše.
Previjam pa ga ponoči ne, ker ponoči ne kaka, razen če slišim, da se je med dojenjem pokakal.

(odgovor članu Miska2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hrana in previjanje ponoči
29.3.2008 16:20:24   
kaya2007
mi je nismo zbujali in ker je spala celo noč, je tudi previjali nismo...se pravi cca. 12ur, prve mesece pa recimo da 10 ur, ker je zaspala malo kasneje.

aja, pa ponoči se ni še nikoli pokakala, če bi se, bi jo seveda previla!

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hrana in previjanje ponoči
29.3.2008 17:53:18   
lukec
Jaz ga nisem nikoli zbujala ponoči pa je za povrh prvi mesec mel probleme z naraščanjem teže. Tudi previjala ga nisem.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Miska2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hrana in previjanje ponoči
29.3.2008 20:54:16   
Blejka26
jaz ju tudi nisem zbujala ponoči..previjala pa še manj..razen če nista bile prav pokakane..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hrana in previjanje ponoči
29.3.2008 21:07:30   
mala pikica
Ponoči nikoli ne zbujam, previjem pa samo, če vem, da je pokakan.
Red pa si pri dveh mesec že lahko začneš ustvarjat, mislim, da ne bi smelo biti težav. Mi smo ga lepo navadili, da ob pol devetih zaspi. Če ne zaspi med hranjenjem, ga dam budnega v posteljico in lepo sam zaspi. Ponoči se sam zbudi med tretjo in četrto, potem pa nekje po šesti. Takrat ga spet previjem.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hrana in previjanje ponoči
29.3.2008 23:19:40   
katra55
Jaz je nikoli nisem zbujala, previla sem jo le če je bila pokakana.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hrana in previjanje ponoči
30.3.2008 8:31:47   
dadica
Naš sinko je star dobra 2 tedna pa ga ponoči ne zbujam. Zaspi okrog 9-10 zvečer in spi po 5-6 ur skupaj, se podojiva in spi še kakšne 3-4 ure. Ponoči se previjava samo če je pokakan.

lp dadica


(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hrana in previjanje ponoči
30.3.2008 11:07:32   
jaša2
mi se ponoči nikoli nismo previjali, razen če ji je skoz prišlo (to je pa blo parkrat). hranla sem jo pa na 3 ure oz.ko se je zbudla. včasih je prespala tud 5 ur. jaz je nikoli ne bi budila za hrano. ko je otrok lačen, tak sam pokaže in se zbudi. naj dete spi kolikor mu paše!!!!! dokler še vsaj spi, kasneje se zna zgodba obrnit, tak da uživaj v tem času, ko še sam lepo mirno spi. jaz ga ne bi budila - edino, če bi imel res probleme s težo in bi res moral ful redno jest, da bi napredoval pri pridobivanju teže. dokler je pa vse ok, pa...nikada!!!

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu Miska2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hrana in previjanje ponoči
30.3.2008 11:08:11   
Anonimen
Pustila, da se sama zbudi.
Nikoli previjala.

(odgovor članu Miska2)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hrana in previjanje ponoči
30.3.2008 18:09:04   
bina30
Jaz mojega Žigca nikoli nisem budila. Mi je nesmiselno. Kolegica pa je hčerkico "morala" na 3 ure hranit, ker je bila zahiranček in je imela nizko porodno težo. Drugače pa nima smisla. Zanimivo je, da imajo otroci prave "senzorje" in sami pokažejo, kdaj so lačni, kdaj bi to in kdaj bi ono. Če bo lačen, se bo zbudil.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hrana in previjanje ponoči
30.3.2008 18:34:10   
Anonimen
Jaz ga ponoči ne zbujam, niti ko je bil mlajši ga nisem. Ko je (bil) lačen, se je že sam zbudil. Previjam ga tudi ne.

(odgovor članu bina30)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hrana in previjanje ponoči
31.3.2008 22:21:58   
tančk
Tudi jaz svojega 5,5 starega user posted image  že dolgo več ne hranim in ne previjam ponoči, ker enostavno spi do zjutraj brez vsakega problema. Kakšen mesec, dva je ponoči še jedel in sem ga tudi previjala, zdaj pa nič več.
Seveda bi ga previla, če bi bil pokakan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hrana in previjanje ponoči
1.4.2008 0:42:47   
hillmagic
Na zacetku sem jo previla ponoci samo ce je bila pokakana. Drugace ne. V najinih prvih mesecih je bilo spanca malo ( beri na 2,5 ure sva se zbujali) Ce ti dete spi aleleuja bo ze cez dan jedel(a). Se pa spomnim da je meni tudi petronazna rekla naj jo zbudim na 4 ure ce bo spala za hranjenje. Meni se zdi da to bolj velja za novorojencke z nizko porodno tezo.
Danes je stara 5,5 mesecov in se vasih zbudi okrog 5 ure zjutaj drugace po vecini pa prespi brez mlekca celo noc. Kar mi zelo paseuser posted image
Vse dobro se naprej

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu tančk)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Hrana in previjanje ponoči
1.4.2008 14:11:53   
Miska2
Hvala vsem, sem začela prakticirati v skladu z vašimi nasveti in zaenkrat ni videti, da bi imel premalo hrane, tudi če ponoči spi več kot 4 ure v kosu ... postaja že prav lepo okrogel user posted image

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Hrana in previjanje ponoči
4.4.2008 12:42:19   
Caarmen
Sama je nisem nikoli zbujala ponoči. Ko je bila lačna se dojiva in tako je še danes pri skoraj 8mih mesecih. Kolikokrat na noč se pa vaši otroci zbudijo, da so lačni ponoči?

(odgovor članu Miska2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Hrana in previjanje ponoči
7.4.2008 19:47:53   
suzanamai
Nikoli nisem zbujala in previjala ponoči. Ko se je zbudila sva se podojili in spali naprej. Pa je imela tudi nizko porodno težo, napredovala je pa fenomalno...

_____________________________

Ljubezen mame ob ljubečem očetu
je nekaj najmogočnejšega na svetu!

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Hrana in previjanje ponoči
7.4.2008 23:07:23   
only_me
jaz tudi nisem zbujala malčka. Tudi previjala sem ga šele zjutraj - edino, če se je pokakal.... sam to pa je ponoči naredil lih 2x.

(odgovor članu suzanamai)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Hrana in previjanje ponoči
9.4.2008 6:51:31   
Klarita
Jaz ga niti slučajno nisem zbujala ponoči pa tudi previjala ga nisem. Za jest sem mu dala, ko se je sam zbudil, previla pa sem ga samo v slučaju, da je bil premočen, drugače pa nikoli.

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?