|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Antibiotik in novorojenček?!
19.3.2008 17:27:59   
TinKiCa1
Pozdravljene mamice!
Sem čisto novopečena mamica in imam eno vprašanje! Zaenkrat :)
V ponedeljek me je močno bolela dojka in kar na lepem sem dobila vročina, pritisk 180/90..ravno v tistem je prišla patronažna in takoj klicala mojo G. Šla sem takoj h G in je rekla, da je začetek mastitisa. Predpisala mi je antibiotik amoksiklav, da to preprečmo predno se razvije in dobila sem nek sprejček za v nos, da mi malo omehča dojke! Sedaj pa nastane problem. Meni je antibiotik pomagal, ampak sedaj ugotavljam, da na tmalo zelo slabo vpliva! in sicer, ko se dojiva, nekje po 15min, vedno malo izbruhne, ker jo kar začne malo dušit in ima same bele koščke po ustih. Tudi njeno blato je sicer dovolj  tekoč, ampak ima koščke!
Danes sva bile pri pediatru, pa je rekla, da z dihanjem ni nič narobe!
Kaj naj? Preneham z antibiotiki (mi je že pomagalo) ali naj user posted image hranim z umetnim mlekom, ampak je stara šele 1 teden?!?!user posted image
Hvala za čimprejšnji odgovor!



_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
19.3.2008 17:30:42   
Naja31
Mislim, da je amoksiklav antibiotik pri katerem lahko nadaljuješ z dojenjem.
Pa si prepričana, da ima mala te težave zaradi antibiotika? Kaj je P rekel? Poleg tega da nima težav z dihanjem,.

(odgovor članu TinKiCa1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
19.3.2008 17:34:30   
TinKiCa1
Da verjetno je to lahko vzrok..ker to se dogaja točno toliko časa, kolikor časa pri meni deluje antibiotik! Kaj pa predlagaš? Da neham jesti rajši antibiotik? Ker je tudi njeno blato s takimi koščki in ona ko se kao na je, in ko se ji vse skupaj malo dvigne so sami beli koščki s slino in to proba pluvat! Pa full težko diha! user posted image

_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
19.3.2008 17:41:14   
onur
provaj si prso masirat in črpat ven mleko in mislim, da se za mastitis stavi vroče obkladke. lahko si pomagaš brez antibiotika.

(odgovor članu TinKiCa1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
19.3.2008 17:47:14   
TinKiCa1
Stisnem si zdej samo tok, da niso trde, če že morm, če pač ne poje vsega! Ker ravno zaradi preveč stiskanja sm skoraj to dobila! Ta sprejček, ki ga imam za vnos ga vzamem 10min pred dojenjem in če so dojke ble prej trde, se zmehčajo, tako da ne bolijo!Dojke so zdej odlične, ni nobene panike, samo za user posted image me skrbi..
Nekako smo šriški do tega, da ne jem več antibiotika?!


_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
19.3.2008 17:49:12   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: TinKiCa1

Stisnem si zdej samo tok, da niso trde, če že morm, če pač ne poje vsega! Ker ravno zaradi preveč stiskanja sm skoraj to dobila! Ta sprejček, ki ga imam za vnos ga vzamem 10min pred dojenjem in če so dojke ble prej trde, se zmehčajo, tako da ne bolijo!Dojke so zdej odlične, ni nobene panike, samo za user posted image me skrbi..
Nekako smo šriški do tega, da ne jem več antibiotika?!



Pojej antibiotik do konca!

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu TinKiCa1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
19.3.2008 17:50:30   
TinKiCa1
Ali naj potem malo hranim raje z umetnim mlekom?

_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
19.3.2008 18:08:35   
ciklame
živjo!

pred 3 tedni sem imela čisto isti problem. Fantek je bil star 1 teden, jaz pa sem fasala mastitis. Dobila sem isti antibiotik kot ti in pumpico. Moram rečt da pumpica je super.

No skratka, ANTIBIOTIK NUJNO POJEJ DO KONCA!!! DOJENČKU NE BO ŠKODOVAL!
Tudi pri meni je bolj slabo jedel, imela sem manj mleka in tudi bruhal je tako kot tvoj. Pa še sračkal je več. Tudi na teži ta teden ni dobil čisto nič in me je skrbelo kot hudič. Pa ni bilo nič hujšega.
Potem ko sem pojedla antibiotike, se je stanje znormaliziralo v 3 dneh in smo takoj začeli dobivati na teži in je blo vse ok.

Drugače pa vroč tuš, pa masaža pa upaj da se ne bo ponovilo.

Vso srečo,
lp

(odgovor članu TinKiCa1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
19.3.2008 18:20:49   
mala pikica
Jaz ti tudi svetujem, da poješ AB do konca. Mislim, da to ni vzrok vajinim težavam. Sicer pa je čisto v redu, če je v blatu kašica. Če ne bi bilo nič kašice, bi lahko bila driska. Beli koščki v ustkah pa se pojavljajo tudi pri nas, ko po podiranju kupčka pride nekaj mleka nazaj.



_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu ciklame)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
19.3.2008 18:50:47   
goga79
jaz sem imela isti problem in sem jemala ta antibijotik vendar je tamala dobr prenesla tako da nisva imela problemovuser posted image

(odgovor članu TinKiCa1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
19.3.2008 19:48:10   
skuštrana
Ti koščki, ki jih omenjaš, to no nič hudega. To je verjetno sesirjeno mleko, ki ga izbljuva. To delajo vsi dojenčki, to no od AB. Tudi v blatu so lahko takšni beli koščki, kot jih opisuješ.

Če težko diha se pa posvetuj s pediatrom.

Pojej AB do konca in normalno doji, ne dajat otroku dodatek.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
19.3.2008 20:28:47   
jasna
Tinkica 1, oprosti, če bom malo huda ampak danes si govorila s pediatrom. O vsem tem sta se verjetno pogovarjala? In je rekel, da lahko normalno dojiš? Zakaj potem hočeš nasvet od mamic in misliš prenehat z AB, če ti bomo tako svetovale. Če nisi sigurna pokliči raje še enkrat P in tudi G in boš za sigurno vedela. Nasveti, ki si jih dobila, so pa odlični.
LP 

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
20.3.2008 16:12:07   
TinKiCa1
Hvala za odgovore! Ja govorila sem s P, pa je bla bol nesigurna! Plučka je poslušala, pa je vse vredu..vstrašla sem se najbolj samo zato, ker je tok težko deihala, takoj ko se na je. Kot da bi imela nek cmok in ga ne more vn vržt! Upam, da se bo stanje izbolšalo čimprej!
Pa hvala še enkrat vsem! user posted image


_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
20.3.2008 21:02:39   
karin412
Ne verjamem, da bi bil kriv amoksiklav-ker sem ga jaz dobila proti vnetju, 3. dan po porodu, z dojenjem nisem imela nič težav.

(odgovor članu TinKiCa1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
21.3.2008 15:27:25   
TinKiCa1
Stanje se je malo izboljšalo..se že bolje dojive :) Res sm zagnala malo panike, ampak je le prva! Hvala vsem user posted image

_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
21.3.2008 16:40:28   
jasna
Superuser posted image

(odgovor članu TinKiCa1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Antibiotik in novorojenček?!
22.3.2008 13:17:47   
TinKiCa1
Pa še tole..dobr da sm začela nazaj jest antibiotik, ker bi se mi isto ponovilo, samo na drugi dojki- zvrha! Uff..sm si kr odahnila, ko je začelo prijemat nazaj!
Zdej pa čim bolj merkat pa masirat!

Hvala mamice user posted image


_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




maxi cosi tobi vs. romer king
sirenetta

test avtosedežev by uporabnice RR :)

zelo zadovoljna z romer king (29%)

nezadovoljna z romer king (0%)

zelo zadovoljna z maxi cosi tobi (19%)

nezadovoljna z maxi cosi tobi (1%)

imam en drug avtosedež in sem zadovoljna (46%)

imam en drug avtosedež in sem nezadovoljna (5%)


Število vseh glasov: 405

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!