|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 15:12:46   
PIAF
Mi pa gremo ta vikend v toplice s tamalo 6-mesečno punčko in 4-letnikom. Ko sem to omenila pediatrinji, je bila odločno proti, da to ni primeren kraj za tako male dojenčke. zdaj že imamo rezervirano.

Ve ste bile v toplicah s tako majhnimi? Kaj pa tam, ko imajo organizirano kopanje za dojenčke, je voda bolj mrzla ali kaj? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 15:15:28   
TANJA78
Jaz sem bila od 11. - 14.02, tavečji ima 2,5 leti, tamanjši pa je 27.02. dopolnil 6 mesecev. Meni je pedjatrinja svetovala terme in sneg, ker je tamali non-stop prehlajen. Svetovala pa mi je po dopolnjenem 4 mesecu starosti.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 15:21:28   
PIAF
Tanja78, zdaj si me malo pomirila. Pa sta se dosti kopala s tamanjšim?

(odgovor članu TANJA78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 15:24:39   
Lunc_a
kar daj otroka kopat,boš videla da bo uživaluser posted image

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 15:30:15   
TANJA78
Dvakrat dnevno smo šli v bazen, tavečji itak ni hotel iz njega, tamalega pa sem dala dobro pol ure v bazen, pol pa na dojko in spat v voziček. Full je užival. V bazenu sem ga imela oblečenega v bodi in pleničko, da mu ni bilo hladno, ko sva prišla iz vode.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 15:30:40   
Volga
Pa saj toplice res niso za tako majhne dojenčke. Po eni strani jim hitite brisati rokce, ker jih sosed pač malo požgečka, po drugi strani pa namakate v bazenski vodi, polni urina, sline, klora, odmrle človeške kože, skratka sranja.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 16:24:45   
little angel
jaz sem zadnic vidla v termah dojencico staro 2 meseca pa je ful uzivala v vodi. po moje ni panike, jaz bi sla.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 16:39:16   
ajna12
Se strinjam z Volgo. Delam v zdravstvu in srečujem veliko ljudi, ki so se okužili v bazenih.
Je pa tvoja stvar, če imaš rezervirano boš verjetno šla in boste uživaliuser posted image .

(odgovor članu little angel)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 16:49:50   
marjetka
Mi smo bili z našo pri 7 mesecih in pri 11, pa je mala ful uživala, res pa je da smo vedno mel potem nasledni dan probleme, enkrat močno rdeča rit in pike po telesu, drugič smo pa virozo domov prinesli, tko da smo se jim do nadaljnega odpovedali, je pa tudi nam toplice pediatrinja odsvetovala,
lp

(odgovor članu ajna12)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 16:54:03   
Volga
tko da smo se jim do nadaljnega odpovedali, je pa tudi nam toplice pediatrinja odsvetovala,


No, torej jih ni kar tako user posted image

(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 16:55:26   
Bonnie_RR
Js že nasplošno nisem navdušena nad toplicami, odkar je pa mali (ko smo šli enkrat in edinkrat na bazen) pri 1 letu dobil v bazenu eno bakterijo, sem pa še bolj proti.

Sploh s tako majhnim dojenčkom ne bi šla v toplice. Če bi imela pa že rezervirano, ga pa ne bi kopala v tisti vodi.

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 17:12:49   
ThinkPink
Pa saj toplice res niso za tako majhne dojenčke. Po eni strani jim hitite brisati rokce, ker jih sosed pač malo požgečka, po drugi strani pa namakate v bazenski vodi, polni urina, sline, klora, odmrle človeške kože, skratka sranja.


Se strinjam. Eni sicer pravijo, da potem mali takooo uživajo v vodi... saj naj uživajo, ampak doma v kadi, kjer je voda čista. Moja tudi ful uživa v vodi pri kopanju doma, v toplice jo bom pa peljala krepko po 1. letu.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 17:22:22   
LINA31
Žal se moram strinjat s tistimi, ki so proti. Žal res lahko zelo hitro pride do urinoinfekta. Mi smo že taki primeruser posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 18:05:17   
Anonimen
Po eni strani jim hitite brisati rokce, ker jih sosed pač malo požgečka, po drugi strani pa namakate v bazenski vodi, polni urina, sline, klora, odmrle človeške kože, skratka sranja.


Nam je svetovala oz. razlozila enako. Priporočila je edino plavanje za dojencke na dif-u.

Glede na to, da ima puncka morje v blizini, tako nismo hiteli se v toplice.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 18:08:51   
lahkonocka
Tudi jaz se strinjam s tistimi, ki so proti kopanju dojenčkov v toplicah. Pedijatri že vedo, zakaj odsvetujejo kopanje tako majhnih otrok v bazenih. Jaz svojega otroka ne bi izpostavljala možnim okužbam. Bi pa verjetno vseeno odšla v toplice, samo najmlajšega ne bi kopala v javnih bazenih.

(odgovor članu LINA31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 18:49:11   
Naja30
Sem ful proti bazenom, svojega otroka (sploh pa tako malega) ne bi dala v bazen. Pred leti sem staknila glivice v enih termah in od takrat mi ni. Na srečo živimo na morju, tako da imamo vode dovolj in nam ni treba na bazene hodit.

(odgovor članu lahkonocka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 20:41:11   
Anja O.
Nekatere ste pač srečnice in imate morje pri sklediuser posted image . Tako da vam ni potrebno misliti kako bi vaš otrok užival v vodi.
Se pa ne čudim da potem, ko pri enem letu ali več otroka prvič pelješ na morje ali v bazen nima pojma kam je prišel in se ustraši in joče.

Moja izkušnja je taka:
Pri 6 mesecih smo se vpisali na "plavalni" tečaj PA NE NA DIF-U ampak na bazenu v Celju (Golovec) in morem povedati da že sedaj vsako soboto 3 mesece hodimo in tamala dva ful uživata. Mislim da če imajo te tečaje narejene prav za dojenčke potem morajo tudi vodo prilagoditi kt temu primernouser posted image
In še tole glede toplic, vedno kadar le imamo čas se gremo kopat z dvojčkoma v Ptujske tolice, kjer je zelo mirno in zeloooooo ČISTO, tako da uživata 100 na uro.
Tako da PIAF če bo tvoj user posted image  staknil v toplicah kakšno bakterijo to sigurno ne bo zaradi tega ker si zdej ti user posted image  peljala v toplice, ampak bi jo potemtakem lahko staknila tudi ti ki nisiuser posted image .
Upam da boste neizmerno uživali, še bolj pa tvoj user posted image .

P.S. Kupi si fredov obroč za dojenčke je ful dober in praktičen, če ga še seveda nimaš.

Čao

_____________________________

17.6.2007 sta se rodila moja dva sončka Gašper in Pia

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 21:26:21   
december06
Mi smo bli konec januarja v toplicah ko je še rotavirus razsajal in ostale okužbe. S tega vidika nam je tudi P odstvetovala toplice, bolj zaradi zadrževanja v zaprtem prostoru z veliko ljudmi. Pa smo bli stari dobre 4,5 m. No, pa smo vseeno šli. Mali je užival. Z njim smo bili v bazenu 1x na dan, prvo po 10 min, nato 15, in nako po 20 min. Po kopanju, smo bili še kar nekaj časa na bazenu, da se je ohladil.... vsaj pol ure. Ga toplo oblekli in odšli v apartma. Če pa ste v hotelu, pa tolk boljš. Imej s seboj bombažno kapico, za vsak slučaj mu jo natakni, da prideš do sobe. Ker so prepihi.

Lepo se imejte in ne se preveč obremenjevat s tem kaj bi lahko bilo, saj potem nikamor ne pridemo. Pač malo bolj pazi, da niste preveč v gužvi in seveda potem tudi umit. Mi smo se kar tuširali, ker banjice pa res nismo nosili s seboj. Sicer pa boš kmalu ugotovila, če vašemu dojenčku ne bo ustrezalo kopanje, se pač ne bo. Ampak vseeno se boste imeli lepo.

(odgovor članu Anja O.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 21:51:49   
Naja30
Anja, verjemi da smo ponosni in srečni, da imamo morje pri skledi! user posted image

Se strinjam, da če je organiziran tečaj za dojenčke, da je voda očiščena. Vsaj tukaj pri nas je bilo tako, da je bil tečaj ob četrtkih, ko so zjutraj vodo menjali.

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
5.3.2008 21:58:59   
Nenya
Jaz moje (6,5 mesecev) ne bi peljala v tisto vlago, klice ipd.
Naj še tako uživa v vodi.
Ni vredno tveganja.
Pa nimam morja pred vrati, ji je trenutno čist dovolj njena banja.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
6.3.2008 8:20:47   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: Anja O.

Se pa ne čudim da potem, ko pri enem letu ali več otroka prvič pelješ na morje ali v bazen nima pojma kam je prišel in se ustraši in joče.



To pa je kozlarija no...user posted image

Mi sploh nimamo takšnih izkušenj. Pa tud ne poznam nobenega otroka, ki bi se zaradi tega bal vode ali kaj podobnega...user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Anja O.

Tako da PIAF če bo tvoj  staknil v toplicah kakšno bakterijo to sigurno ne bo zaradi tega ker si zdej ti  peljala v toplice, ampak bi jo potemtakem lahko staknila tudi ti ki nisi .



No, otroci so pa malo bolj občutljivi od nas, se ti ne zdi?


Pa še to: med kopanjem v toplicah in organizirano vadbo za dojenčke je razlika. Tu je govora o kopanju v toplicah...

Lp




< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 6.3.2008 8:28:01 >


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anja O.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
6.3.2008 13:40:22   
Anja O.
Se zelo strinjam s tabo!!!!user posted image

_____________________________

17.6.2007 sta se rodila moja dva sončka Gašper in Pia

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
6.3.2008 13:45:50   
Dadi
IZVIRNO SPOROČILO: Anja O.
Pri 6 mesecih smo se vpisali na "plavalni" tečaj PA NE NA DIF-U ampak na bazenu v Celju (Golovec) in morem povedati da že sedaj vsako soboto 3 mesece hodimo in tamala dva ful uživata. Mislim da če imajo te tečaje narejene prav za dojenčke potem morajo tudi vodo prilagoditi kt temu primerno


Ja tako je...voda mora iti pri organizirani vadbi za dojenčke neoporečna, temperaturno prilagojena, ravno tako tudi ozračje.
Glih diplomo s tega delam tko dauser posted image , ti jih mirno pelji plavat...

Toplice so pa drugo...

< Sporočilo je popravil Dadi -- 6.3.2008 13:46:18 >


_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Anja O.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
6.3.2008 13:53:52   
sazi
Pri organiziranem plavanju za dojenčke so temperatura, voda in čistoča temu primerni - in se ne more primerjat s kopanjem v toplicah.
Marsikatera voda v toplicah je neprimerna za dojenčke že samo zaradi svoje sestave!!! Tudi temperatura je pomembna. Največji problem so pa ostali kopalci, ki so nosilci mnogo virusov, ki v taki vlagi prav lepo najdejo nove gostitelje. In mi starši, ne zbolimo kar tako, ker imamo imunski sistem že izdelan, dojenček pri 4ih mesecih ga pa nima in je veliiiiiiko bolj dovzeten.

Pa kar se tiče joka otrok, ki "prvič" vidijo vodo pa tole: moj sinko je neizmerno užival v kopanju za dojenčke, kamor je hodil od 7. pa do 11. meseca. Tudi potem je bil še kdaj v vodi, ampak pri letu in pol je pa na morju vseeno jokal in nad vodo ni bil navdušen - vsaj prvi dan ne, potem se je pa počasi navadil.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pediatrinja odsvetovala toplice
6.3.2008 13:54:50   
suzanamai
Pa saj toplice res niso za tako majhne dojenčke. Po eni strani jim hitite brisati rokce, ker jih sosed pač malo požgečka, po drugi strani pa namakate v bazenski vodi, polni urina, sline, klora, odmrle človeške kože, skratka sranja.


Se strinjam, bolje ne bi mogla povedati. Moj starejši je prvič iz bazena prinesel gljivice po lasiču, drugič pa herpes, ki se je razširil po celem telesu.

Mislim da je to zadosten razlog, tako da moja družina ne bo več bazenčkala.

_____________________________

Ljubezen mame ob ljubečem očetu
je nekaj najmogočnejšega na svetu!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?