|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna vreča?
14.2.2008 8:38:19   
linika
Pozdravljene, ekspertke za vse možno.

Torej smo v fazi, ko pol noči pokrivamo našo pupo. Pred kratkim je namreč odkrila, da so noge sila uporabna
zadevščina in veselo "goni" z njimi tudi ponoči. Seveda se pri tem čisto razbrca, potem jo pa najbrž zebe, ker je velikokrat hladna, ko jo primem za rokice oz. potipam nogice, ko jo že x-tič pokrivam.

Rešitev? Spalna vreča? Kakšna pa? Tista ta debela? Kaj pa date potem še čez? Kakšno koco? Pustite samo v vreči? Dajte no malo opisat, tiste, ki to obvladate, da se bomo lažje odločili kaj nam je storiti. Torej katere spalne vreče imate in kako jih uporabljate.

Lepe sončne pozdrave!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 8:45:15   
Bonnie_RR
Ja, spalna vreča je prava rešitev.user posted image Vsaj pri nas je zelo fajn zadeva...
Pozimi ima bolj debelo, ko bo topleje, jo bomo zamenjali s tanjšo, poleti je pa nima. Ko je v spalni vreči, ga dodatno ne pokrivam.

Lp

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu linika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 8:46:21   
Anonimen
Od malega sem oba imela v spalni vreči in si s tem prihranila ogromno nočnih vstajanj..
Punca je stara 20 mesecev in je še v spalni vreči ne samo ponoči tudi podnevi ko gre počivat..
Če se ti otrok odkriva, ponavadi sicer sploh ne marajo biti pokriti ga verjetno mrazi in potem tudi nemirno spi, zato hvala Bogu da so izumili to spalno vrečo..

Oblečem jo za spat popolnoma isto kot če bi jo pokrila z razliko tega da ima zgoraj dvoje dolge rokave ( bodi + majčka) ker so roke pač zunaj...
Dodatno ne pokrivam. Pozimi ima bolj toplo spalno vrečo poleti pa samo bombažno, brez tople file.

Poskusi ne bo ti žal... veliko mirnih noči vam želim.user posted image

(odgovor članu linika)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 8:53:29   
Anonimen
Ja, seveda, vreča je res krasna rešitev. Pozimi debela, poleti tanka. Jaz sem ga kljub vreči pokrila s tanjšim kovterčkom.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 8:54:46   
Marogica
 Mi smo pri obej uporabljalo spalno vrečo, ne predebelo, ker sem jo jaz smatrala za "Pižamo. TOrej oblekla sem jima zgornji del pižame, spodaj pa nič, pozimi pa tudi spodnji del pižame. Pokrivala sem ju normalno z oddejo, kolikor sta pač bila pokrita.

Problem je samo pri tam najšem, ki od 1. leta dalje vreče ni več hotel. Tako njemu dajem termo nogavičke in še dodaten pulover za spanje. Boljše rešitve nimam.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 9:29:41   
2 Sraki
Pri nas imamo debelejšo spalno vrečo z rokavi za pozimi, spodaj pa ima oblečen body z kratkimi rokavi in pajac (tanko pižamo). Pa mu je sedaj zvečer dokler je toplo prevroče. Pokrivati z dodatno oddejo verjetno ne bo potrebno, ker je dovolj toplo.

Smo pa tudi mi uvedli vrečo zradi istih razlogov, stvar se res super obnese. Nobenih skrbi več in mirno spanje.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 10:11:25   
lukec
Spalna vreča je zakon. Pozimi ima takšno z rokavi, poleti čisto tanko brezrokavno.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 10:19:41   
Naja30
Spalna vreča ja. Jaz sem tudi hčerko n-krat na noč pokrivala. Zdaj jo dajem v vrečo, ampak šele ko zaspi, ker drugače je ne mara preveč. In zjutraj, ko se zbudi, komaj čaka, da jo dam ven user posted image  
Pokrijem jo včasih s tanjšo dekico, ki pa jo prav tako zbrca tako da tud če je ne pokrijem, je isto. Greje jo pa prav fajn vreča tak da se ne sekiram.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 10:27:51   
frutka_
Podobno kot Marogica. Pri 1letu ga je vreča ovirala in je spal debelo oblečenuser posted image .

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 11:57:22   
Samrela
Tudi pri nas je vreča zakon! Pozimi otroka pokrijem še z eno dekico, v prehodnem obdobju sta v pižami in vreči, ko je topleje pa brez pižame v vreči ali pa samo v pižami. Sin ima že 4 leta, pa je še vedno v vreči. Ne smemo je pozabiti niti, ko gremo spat k babici. user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 12:00:44   
mika
naša tudi od 1 leta ne prenese ne vreče ne pokrivala. oblečeno ima sp.perilo in pižamo. imamo pa v spalnici toplo, tako da je ne zebe in vsakič ko jo potipam je topla.

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 12:36:55   
Caarmen
Koliko pa je bil star vaš otrok ko ste ga dale v vrečo?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 14:19:20   
Naja30
Moja je v vreči od cca 11m. Prepozno, da bi jo vzljubila. Treba je dat otroka čim prej v njo, da se navadi.

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 19:06:11   
Anonimen
Spalne vreče so super. Mislim, da sem moji dve dala v spalko pri treh mesecih. Sem imela pa tako z naramnicami, pa sta vseeno imeli tople rokice. Spodaj bodi, pa puloverček, pa hlače. Tamali je zdaj star 2 meseca, pa se že pomalem razbrca tako, da bom še malo počakala, potem pa tudi njega dala vanjo.LP

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 19:46:19   
ZmajTolovaj
Spalka je zakon user posted image user posted image user posted image , pred kakšnimi tremi tedni nabavila, ker user posted image  ni zdržala niti pol ure pokrita, pa je zdaj v svoji sobi in non stop tja hodit ponoči ... user posted image
Imamo spalko brez rokavov, debelo; oblečena je pa samo v pižamo. Roke je imela že prej vedno zunaj, tako da ji ne oblačim dvoje rokavov, stara pa je skoraj 7m.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 20:50:39   
mateyka
Spalna vreča je zakon. Pozimi ima takšno z rokavi, poleti čisto tanko brezrokavno.


mi tud user posted image pozimi obvezno rokave, poleti pa majo tuki tud tako, ki je kot bombažen body (material), samo da je spalka, ki ma spodaj tako vrvico za zategnit - tkole zgleda:

user posted image

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 20:59:07   
kaya2007
mi imamo tudi spalno vrečo, rokavi se mi pa ne zdijo potrebni, itak imamo okoli 20 stopinj. pa tudi preveč debela in okorna ne sme biti, ker tamalo moti, ko se ne more obračat.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
14.2.2008 21:21:15   
mami_miki
jaz ga od prvega dne, kaj sva domov prišla dajem v spalno vrečo in je zelo super, ker se res ne odkriva...ga pa še pokrijem z odejo čez...ki pa je potem vseeno ne razbrca...pa če se odkrije, je še vsaj pokrit...

(odgovor članu linika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
15.2.2008 7:32:50   
Mesečnica
Jaz ga v spalno vrečo dajem tam nekje od tretjega meseca, ko je začel bolj brcati z nogami in se je ponoči vedno odkril. Jo je zelo lepo sprejel.

Zdaj pri 8,5 mesecih se pa kar s spalno vrečo plazi po postelji user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
15.2.2008 8:10:44   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: Caarmen

Koliko pa je bil star vaš otrok ko ste ga dale v vrečo?


Naš je bil rojen februarja, prvič pa sem ga dalav vrečo nekje septembra (torej pri starosti 7m). Jo je pa ful dobro sprejel in ni bilo nobenih problemov.

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
15.2.2008 11:26:27   
urskas
Tudi pri nas je spalna vreča zakon. Tudi tavečja (3l) si še dostikrat zaželi v vrečo, pa ji z veseljem ustrežemo. SIlimo je ne, ker mora ponoči lulat in potem zmanjka časa... včasih ji je vroče... včasih ima svoje muhe...

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
15.2.2008 19:53:57   
smami
Hja, naš 8 mesečni korenjak pa ne mara spalne vreče, odejico zbrca v sekundi in tako ima v svoji sobici malo bolj toplo in spi odkrit. Ko sem se odločila za to, sem redno preverjala, če bi imel zaradi tega hladne rokice, pa je vedno topel. Spi oblečen v body s kratkim rokavom, pajaca in tople nogavičke in prav zadovoljno spi (to je večinoma celo noč od 20h do 6h). Na dno postelje sem mu dala kovterček, da mu je bolj mehko in prijetno, pa obvezno stiska pleničko. Tako se mi zdi, da se že s tem greje. 


(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
15.2.2008 21:25:15   
Maggie
Spalko imamo od 6. meseca, vedno isto: tanko brez rokavov.

Spodaj ima le bodi z dolgimi rokavi, čez pa kovtrček do pasu (zdaj pozimi).

Se zaenkrat nič ne pritožuje.

(odgovor članu smami)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pokrivamo, pokrivamo.......rešitev spalna...
15.2.2008 21:53:10   
valči
Vse moje otroke sem dajala v vreče,najmlajšo Nino sem dala pri slabih 3 mesecih,ker,ko sem jo ponoči dojila,sem zaspala z njo in mi je bila včasih odkritauser posted image Potem pa sem jo v vrečo dala in me ni več strah,da bi bila odkrita,je vedno lepo topla.Dajem pa body z dolgimi rokavi,pižamo,ko je topleje samo pižamo,ko je še topleje,body,ko je vroče pa brez vreče,samo body.Take so moje izkušnje.

_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Maggie)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kako se živi brez mame? Težko. A nekateri ...
Kako živeti brez srca, pod katerim ste dihali in rasli, preden je svet postal nepredvidljiv.




Teža
kepa*

Koliko tehtate?

50 - 60 kg (30%)

60 - 70 kg (29%)

70 - 90 kg (34%)

nad 100 kg (6%)

nad 150 kg (1%)


Število vseh glasov: 876

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!