|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Refluks in dvignjeno vzglavje
28.1.2008 11:57:20   
hokejistka
Doma imam 6 tednov staro punčko, ki zadnje tedne čase kar precej poliva. Zdravnica nam je svetovala dvignjeno vzglavje.
Sedaj me pa zanima kako se vi tehnično rešili problem dvignjenega vzglavja:
1. v posteljici
2. v zakonski postelji in
3. npr. na kavču v dnevni sobi.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Refluks in dvignjeno vzglavje
28.1.2008 12:02:44   
želva
posteljico smo podložili z brisačami
drugače pa smo kupili v bc poseben vglavnik za 35 eur, ki je tako narejen kot skakalnica, pa naj bi pomagal prav pri refluksu, čeprav nam ne

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Refluks in dvignjeno vzglavje
28.1.2008 12:03:47   
benika
V posteljici ima povšterček pod jogijem, na zakonski postelji oz. na kavču pa mu glavico položim na povšter, tako da je malo dvignjen. 

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Refluks in dvignjeno vzglavje
28.1.2008 12:06:29   
Lunc_a
Imamo tisti vzglavnik dvignjen iz baby centra,ki ga ne rabimo .V posteljici imam izpod jogija deko,pri nama v postelji pa spi na mojem povštru,ki je anatomsko izoblikovan.Drugje pa ni bil,kot pa še v lupinici in v ležalniku,tam pa tega nisem rabila.če hočeš povšterček,ti ga jaz lahko prodam

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Refluks in dvignjeno vzglavje
28.1.2008 12:50:23   
anita1984
tudi mi imamo ta povšterček, ki ga ne rabimo...babica je rekla, da si ga naj nabavimo, ker je full vredu.vendar ga nimamo ker naša user posted image  ne poliva.zato jo raje položim spat na čisto ravno površino. imala ga je samo dve noči
če želiš ti ga lahko prodam-poceni.če se boš odločila, piši na zasebno.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Refluks in dvignjeno vzglavje
28.1.2008 13:26:34   
rose
naša je fuul polivala do 6m. v posteljci smo podložili kar tak mali povšterček - pod jogi. v zakonski pa nič. tko ali tko pa itak ni nič pomagalo. je čisto enako polivala v svoji posteljci kot v zakonski. sej ko je ornk zaspala ni blo polivanja.

(odgovor članu anita1984)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Refluks in dvignjeno vzglavje
28.1.2008 19:13:51   
suzolinka
Pri refluxu moraš (če hočeš, da res pomaga) dvigniti ležišče tako, da otrok cel leži na naklonu, drugače nima pomena. Jaz sem to rešila tako, da sem vzela par dek in mu naredila "skakalnico", potem sem ga pa položila gor, da je bil v bistvu cel stegnjen. In to kjerkoli, na postelji, pod igralnim lokom, ... pod jogi smo mu pa namontirali nove letve, kjer se je dalo spreminjat naklon (je ata sam naredil).

Če ji boš dvignila samo vzglavje, bo še vedno polivala (oz. lahko še bolj), ker ji telo "prepogneš" ravno tam pri trebuščku oz.tej mišici, ki zaenkrat še slabo deluje. Te blazine, ki jih punce zgoraj omenjajo so pa narejene tako, da otrok ne leži cel gor. Meni so jo v bolnici odsvetovali in miljonkrat povdarili, da mora ležat cel na naklonu.

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Refluks in dvignjeno vzglavje
28.1.2008 19:46:19   
Anonimen
Suzolinka ima popolnoma prav... cel mora biti pod naklonom in iztegnjen...
Sama sem naredila tocno tako kot je opisala ona... da pa mi otrok ni drsel dol sem ga za ponoci fiksirala s planicami med nogicami... kako tesko opisem..to so me naucili v bolnici...
Ker pa je se vedno polivala.. so me v bolnici potem naucili se kako naj gostim mleko... tako da je tamala jedla mleko z rizevo sluzjo od enega mesca naprej..
In to ji je vsaj malo pomagalo...

(odgovor članu suzolinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Refluks in dvignjeno vzglavje
28.1.2008 21:06:04   
VesnaLana
Meni so v bolnici rekli , da mora biti ležišče dvignjeno za 30 stopinj. To je kar veliko, jaz sem problem rešila tako, da sem v posteljici dno postelje eno stran dala na eno višino drugo stran pa na eno stopnjo nižje. Ker otrok v takem položaju leze dol sem ji pod ritko dala povšter, da jo je zaustavilo, tako smo spali, do njenega 7m starosti.
V dnevni sobi pa je bila v ležalniku , ki mu lahko dvigaš vzglavje.

Poleg dvignjenega ležišča smo imeli antirefluksno mleko, če dojiš pa obstaja sirup, ki ti ga napiše zdravnik in ga otrok popije preden gre jest, ta sirup zgosti mleko v želodcu.

Podiranje kupčka je obvezno in po hrani še pol ure otroka imet v dvignjenem položaju.

Mi smo stari sedaj 7m in pol in refluks je izginil, je pa imela kar močen refluks.

Aja pa z gosto hrano smo začeli pri 4m.

_____________________________

Vedno misli na to kar imaš in ne na tisto česar nimaš

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Refluks in dvignjeno vzglavje
29.1.2008 9:42:08   
hokejistka
Punce hvala za odgovore. user posted image

Sem se kar nekaj časa ubadala, kako naj dvignem ležišče za 30 st, pa da bo hkrati še ravno user posted image . Še dobro, da imamo veliko dekic doma user posted image .

Edino tole 30 minut po obroku v pokončnem položaju bo pa težko. Si ne predstavljam, kako bo ponoči to izgledalo user posted image .

Nisem vedela, da obstaja tudi sirup. Jaz namreč dojim in bi rada da tako tudi ostane. No, februarja imamo spet kontrolo teže in bom povprašala pediatrinjo. Še enkrat hvala!

(odgovor članu VesnaLana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




biba
1hruška

Kdo je biba?

mravljica (61%)

polžek (39%)


Število vseh glasov: 256

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!