|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko bi naj pojedli 1,5 mesecniki
21.1.2008 22:41:41   
bsasab
Nasa pikica je na adaptiranem mleku (Novalac) in na skatli pise da bi pri tej starosti in kilazi naj pojedla 5 obrokov na dan po 120 ml..., nasa pa jih poje 6 na dan, in to 150 ml, ker ji 120 ml enostavno ni dovolj (ce je 120 je lacna celo na 3 ureuser posted image user posted image ).. A se to sme, a je prevecuser posted image user posted image user posted image , pa se med obroki popije ful caja, do drugega pregleda imamo se dva tedna, tako da ne vem za koliko se je zredila, upam samo da ne prevec...

A ima katera podobne izkusnje, oz jih je imela..., ste se drzale navodil na skatlah adaptiranih mlek, a se enostavno delale po obcutku, pac ko je bil otrocek lacen, ste mu dale za jest, ne glede na "pravila"user posted image user posted image

Hvala in lep pozdravcek...


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko bi naj pojedli 1,5 mesecniki
21.1.2008 22:44:22   
Anonimen
Dala sem mu jesti, kadar je želel, torej sem poslušala njega... Je pa tudi veliko čaja pil, tako, da mislim, da ni panike.. Naj poje toliko, kolikor želi...

(odgovor članu bsasab)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko bi naj pojedli 1,5 mesecniki
22.1.2008 0:51:22   
massylou
Pomoje ni panike, če je dete lačno, je lačno.
Je pa tako, da če pridno podirate kupčka, gre navadno višek ven: izbruha ga. Vsak mali je drugačen, tudi za hranjenje.

Lahko pa za vsaki slučaj vprašaš po telefonu še dr. ali pokličeš patronažko, ki te je imela čez ob prihodu domov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko bi naj pojedli 1,5 mesecniki
22.1.2008 8:43:44   
Freycha
ne glej, kaj piše na škatlah. Naša je stra skoraj 7m, pa vase komaj spravi 180ml mleka. Do pred kratkim smo ji pa morali celo dajati 150, pa še to ni spila......

kar se pa čaja tiče je pa tako: tudi, če je otrok na adaptiranem mleku, čaja ne rabi. Mogoče, če imate res suho v stanovanju, da mu daš kak požirek ali dva, sicer pa se moraš zavedati, da več čaja kot mu daješ, manj bo prostora za mleko, s katerim se dejansko naje...... če ga prepitaš s čajem, ima poln želodček, ampak ne pa dobi potrebnega v telo, zato bi bilo fajn, če čaj malo omejiš....

Otrok ti bo že sam povedal koliko je lačen in kdaj...... ok?user posted image

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko bi naj pojedli 1,5 mesecniki
22.1.2008 11:29:18   
december06
Ne sekiraj se. Kar piše na škatlah je en okvir, ki naj bi bil. Naš pa niti približno ne popije tolk kot piše, pa normalno raste. Patronažna in pediatrinja so mi rekle, da naj bo pojedel od 150 - 200 ml na telesno težo. Tudi tolk ni pojedel in še vedno ne, pa smo stari 4,5m in normalno napredujemo. Jaz bi ji pustila, da tolk poje in še čaja bi ji zraven devala, kolk pač hoče. Saj če bo preveč bi že bruhala. 

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko bi naj pojedli 1,5 mesecniki
22.1.2008 14:05:27   
bsasab
sicer pa se moraš zavedati, da več čaja kot mu daješ, manj bo prostora za mleko, s katerim se dejansko naje...... če ga prepitaš s čajem, ima poln želodček, ampak ne pa dobi potrebnega v telo, zato bi bilo fajn, če čaj malo omejiš....


Spije precej caja, pa je kljub temu ne ovira pri pitju mleka, se vedno ga spije tam nekje 150 ml na obrok.

Je pa nasa pikica precej velika in tezka za svojo starost..., velika je bila pri prvem pregledu 55 cm tezka pa 4900 (pol meseca nazaj), sedaj pa jih ima ze ziher vec, opazam pri oblacilih..., prav so ji oblacila v  velikosti 62, je verjetno mozno tudi to, da pac hoce vec glede na svojo velikostuser posted image user posted image


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko bi naj pojedli 1,5 mesecniki
23.1.2008 21:59:35   
sevenka
Naša je pri 2. mesecu pila že 150ml, zdaj pri 4. mesecu pije 180ml.
To je normalno, ne se sekirat. Če otrok rabi, rabi.

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko bi naj pojedli 1,5 mesecniki
23.1.2008 23:30:04   
scubadiver
Naša Lana je stara 8 tednov in je že 5 tednov na 150 ml (aptamila) na obrok, obrokov pa ima cca. 6 na dan. Do prvega pregleda pri točno enem mesecu je pridelala 5 cm in prišla na 4980g (porodna teža 3350g) Ampak teh 150ml ji še vedno zadostuje in je celo malo manj zaobljena kot je bila. Če bi brala po škatli bi že obe pristali v norišnici. Ker ko smo začeli s 150 pred 5 tedni bi morala bit še na 100 al pa kaj takega, sam ji nikakor ni bilo dovolj. Tko da jest se ravnam po njej, v kar me tudi prisli, ker se dere kot sraka dokler ni sita. Popije pa vmes tud kar precej čaja. Cca 2 deci na dan.
Ne sekiraj se in poslušaj dete. Sej tud odrasli ne pojemo vsi enako. Eni rabimo več, drugi manj. pa tudi, na škatlah je po mesecih in ne po kilaži. Sigurno en otroček ki ima pri enem mesecu 5kg potrebuje več kot en ki ima pri mesecu šele našo porodno težo. Imava pa čez en teden drugi pregled in me prav zanima kaj bo rekla pediatrinja. Če mi bo kej težila da je predebela ji bom lepo povedala da ji dam otroka za 24 ur pa naj ga ona futra po normah. Me zanima čez koliko ur mi jo bo prinesla nazaj user posted image

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu sevenka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko bi naj pojedli 1,5 mesecniki
23.1.2008 23:33:23   
bsasab
Če mi bo kej težila da je predebela ji bom lepo povedala da ji dam otroka za 24 ur pa naj ga ona futra po normah. Me zanima čez koliko ur mi jo bo prinesla nazaj


Ja sej to sem tudi jaz razmisljala, ce mi bo slucajno kej zatezilauser posted image user posted image


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko bi naj pojedli 1,5 mesecniki
27.1.2008 20:38:48   
Anonimen
Naš je sedaj tudi star en mesec in pol in ima tudi po 6 obrokov na dan, naredim mu iz 5 meric, kar je 170 ml, pa včasih vse poje, včasih pa pusti nekje do 40 ml, to se pravi, da spije 130 ml. Tudi je na vsake tri ure in se mi zdi kar težek. Prejšnji teden sem bila v posvetovalnici, pa niso komentirali njegove teže 4600, 55 cm, ampak so rekle sestre, da je v redu. ker je tudi zrasel v dolžino. Pa vseeno tudi mene skrbi, da preveč popije. Pa mu dam 1xna dan malo čaja, mogoče 30 ml. Je rekla patronažna, da naj kar dam malo po žlički. Jaz pa mislim, da je dobro, da popije malo čaja pri adaptiranem mleku, kakor jaz vem, ne potrebuje otrok čaja, če je dojen. Mogoče se motim. Pravil iz škatle se pa nisem nikoli držala, saj tudi pri otrocih ni pravil, koliko je težek, dolg in ostalo.  Lp

(odgovor članu bsasab)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?