|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mati samohranilka???
9.1.2008 21:18:50   
Anonimen
punce, imam vprašanje.

s fantom pričakujeva. sicer živiva skupaj, vednar je on še vedno prijavljen doma, pravtako tudi jaz (sva podnajemnika). otrok bo prijavljen na mojem stalnem naslovu- toraj doma. imam pokojnino po očetu in sem še vedno redna študentka. ali lahko uveljavljam status mati samohranilke? kakšne so ugodnosti? je kaj večji otroški dodatek ali kako je s tem?

hvala za odgovore!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mati samohranilka???
9.1.2008 23:35:30   
frutka_
Prečekiraj forum finančne dileme starševstva in morda preko ZS kontaktiraj  uporabnico Darjo Kos (to je njen nick) in ti bo morda pomagala s kakšno info.

Vse lepo!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mati samohranilka???
10.1.2008 0:40:28   
ziva_
enako je bilo pri meni skoraj 3 leta nazaj... tudi jaz sem imela pokojnino po ocetu in bila redna studentka... odlocila sma se za moznost, da je starsevski dodatek uveljavljaj on, ker bi potem jaz zgubila pokojnino (zamrznila bi se mi za 1 leto) in se je tako bolj splacalo. tudi mi2 sva zivela skupaj v podnajemniskem stanovanju, tako sma na CSD podpisala izjavo, da skupaj ziviva, kjer sva tudi studirala (otrok je imel stalno prebivalisce na mojem domacem naslovu). jaz ti predlagam to moznost.
ce se ne odlocita tako, ti odpade pokojnina za eno leto (kot sem zgoraj ze omenila), pa se na sodiscu si bosta morala zrihtat prezivnino...
... upam da sem kaj pomagala...
...lepo pricakovanje in fajn zrihtajta

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mati samohranilka???
13.1.2008 11:32:40   
Zofy
Se strinjam z Zivo, sploh kar se tiče sodišča, preživnine ipd. 

(odgovor članu ziva_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mati samohranilka???
10.3.2008 12:55:30   
tatly
ja kaj vse pa pripada mati samohranilko???


(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mati samohranilka???
10.3.2008 13:24:15   
Anonimen
če hočeš uveljavljat kot mati samohranilka, potem morata zrihtat preživnino na sodišču.....če še študiraš so te dolžni preživljati starši do 26.leta in moraš tudi z njimi urediti preživnino (če bi hotela zaprositi za socialno pomoč)- lahko te pridejo preverit!!
Za otroški dodatek se bo upoštevala pokojnina, ki jo dobivaš...študentsko delo, za preživnino nisem prepričana.
Paziti mnoraš, da s fantom nimata enakega začasnega prebivališča, če sta podnajemnika.....
Imaš pa kot mati samohranilka in študentka prednost pri vpisu v vrtec in pri ceni vrtca.

(odgovor članu tatly)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mati samohranilka???
11.3.2008 23:07:26   
Acjom1
Jaz imam zelo podobno situacijo, samo da nimam nobene pokojnine. Zanima pa me, ali se ne da za preživnino nekako dogovoriti brez sodišča. Pa če mogoče katera ve  kakšna naj bi ta preživnina bila. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 0:35:08   
Anonimen
Js sem tut slišala, da se da to brez sodišča. KATERA VE?

(odgovor članu Acjom1)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 7:02:54   
maruškaŠ
Torej, če ste s tem pripravljene sprejeti, da kršite zakon (za kar tudi kazensko odgovarjate, če vas dobijo) in da to pomeni, da lažete, da se lahko finančno okoristite. Pa, da ne bo pomote - tudi meni, ker sem davkoplačevalka.

Niti mi ni jasno kako lahko moralno, čustveno, etično, duhovno zatajiš svojo družino in 'srečo' za tistih nekaj € več - in to celo na sodišču. Ni čudno, da je tako malo poštenja in dostojanstva pri današnji mladini - sej pobirajo vzor od takšnih staršev.

Kajti NIKOLI IN NIKDAR ni vprašanje kako se prijaviti - ampak samo ali SI ali NISI samohranilka. To so dejstva in ne 'prijave'.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 7:10:12   
maruškaŠ
Tole je pa link do podobne teme: - upam, da katero spametuje...

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2544730

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 7:17:42   
maruškaŠ
Evo, al pa njo vprašajte kako igrati 'njeno' vlogo, če lahk tolk nizko padete - pa ji istočasno povejte še, da dobi zelo malo pomoči predvsem zato, ker se v istem koritu napajate še vse 'lažne samohranilke'.

Re: Kako lahko oče uveljavlja olajšavo za dohodnino... novoNapisal: m95 Datum: 11.03.2008 13:31

moj bivši že leto dni ne plačuje preživnine.mi ni dal niti 1 mesec še preživnine.je bogi nima.njegova logika ,da ne bo zame delu češ da bom ta dnar jst porabla.ne ve pa da z svojimi še ne 400 evri plače na mesec,moram plačat vse položnice,ki mi poberejo skor celo plačo.saj je sam najemnine skor 200evr.kje je pol še hrana za cel mesec,pa obleka pa obutev za dva šoloobvezna otroka,in vse ostalo.in če bo letos uveljavlu olajšavo za otroka pri dohodnini bom znorela.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 8:04:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: urskaj

Js sem tut slišala, da se da to brez sodišča. KATERA VE?


Sporazumno na CSD, podpišeta oba, najmanjši znesek,ki ga priznava csd je 110€ na otroka.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 8:17:11   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: urskaj

Js sem tut slišala, da se da to brez sodišča. KATERA VE?


Sporazumno na CSD, podpišeta oba, najmanjši znesek,ki ga priznava csd je 110€ na otroka.


Kakor je meni znano je ta znesek odvisen od očetove plače in po moje še zdaleč ni dovolj, če ima oče npr. 2000€ plače. Pa tudi za 1000€ ne verjamem, da bi se dalo zrihtat samo 110€ preživnine.... Ali pa so tako glupi na CSD???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 8:19:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: urskaj

Js sem tut slišala, da se da to brez sodišča. KATERA VE?


Sporazumno na CSD, podpišeta oba, najmanjši znesek,ki ga priznava csd je 110€ na otroka.


Kakor je meni znano je ta znesek odvisen od očetove plače in po moje še zdaleč ni dovolj, če ima oče npr. 2000€ plače. Pa tudi za 1000€ ne verjamem, da bi se dalo zrihtat samo 110€ preživnine.... Ali pa so tako glupi na CSD???



Pod 110€ csd ne spusti. Zato pa je sporazumno na csdju urejanje, ne? Če želiš na plačo, greš na sodišče.

(odgovor članu Zofy)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 8:26:41   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: urskaj

Js sem tut slišala, da se da to brez sodišča. KATERA VE?


Sporazumno na CSD, podpišeta oba, najmanjši znesek,ki ga priznava csd je 110€ na otroka.


Kakor je meni znano je ta znesek odvisen od očetove plače in po moje še zdaleč ni dovolj, če ima oče npr. 2000€ plače. Pa tudi za 1000€ ne verjamem, da bi se dalo zrihtat samo 110€ preživnine.... Ali pa so tako glupi na CSD???



Pod 110€ csd ne spusti. Zato pa je sporazumno na csdju urejanje, ne? Če želiš na plačo, greš na sodišče.


Če želiš bit pa pošten in vzgled svojim otrokom, ter se nisi pripravljen sramovati svoje družine - pa tega ne počneš, torej ne lažeš in ne kradeš. Sporazumnega na CSDju ni več - zdej je treba lagat in krast pred roko pravice, ne samo pred socialno delavko...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 8:38:33   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: urskaj

Js sem tut slišala, da se da to brez sodišča. KATERA VE?


Sporazumno na CSD, podpišeta oba, najmanjši znesek,ki ga priznava csd je 110€ na otroka.


Kakor je meni znano je ta znesek odvisen od očetove plače in po moje še zdaleč ni dovolj, če ima oče npr. 2000€ plače. Pa tudi za 1000€ ne verjamem, da bi se dalo zrihtat samo 110€ preživnine.... Ali pa so tako glupi na CSD???



Pod 110€ csd ne spusti. Zato pa je sporazumno na csdju urejanje, ne? Če želiš na plačo, greš na sodišče.


Če želiš bit pa pošten in vzgled svojim otrokom, ter se nisi pripravljen sramovati svoje družine - pa tega ne počneš, torej ne lažeš in ne kradeš. Sporazumnega na CSDju ni več - zdej je treba lagat in krast pred roko pravice, ne samo pred socialno delavko...


user posted image user posted image user posted image user posted image Bravo maruškaŠ!! Pol pa tisti, ki rabijo ne dobijo, ko se drugi lažejo in kradejo.
Znanec ima sina, z mamo nista skupaj, pa imata oba nadpovprečne dohodke. On ji daja okoli 700€ preživnine, pa je kljub temu prijavljena kot samohranilka in ima zato skoraj zastonj vrtec, pa visoke otroške dodatke... Če to ni sramota in kraja! Najraje bi jih kar prijavila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 10:48:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: urskaj

Js sem tut slišala, da se da to brez sodišča. KATERA VE?


Sporazumno na CSD, podpišeta oba, najmanjši znesek,ki ga priznava csd je 110€ na otroka.


Kakor je meni znano je ta znesek odvisen od očetove plače in po moje še zdaleč ni dovolj, če ima oče npr. 2000€ plače. Pa tudi za 1000€ ne verjamem, da bi se dalo zrihtat samo 110€ preživnine.... Ali pa so tako glupi na CSD???



Pod 110€ csd ne spusti. Zato pa je sporazumno na csdju urejanje, ne? Če želiš na plačo, greš na sodišče.


Če želiš bit pa pošten in vzgled svojim otrokom, ter se nisi pripravljen sramovati svoje družine - pa tega ne počneš, torej ne lažeš in ne kradeš. Sporazumnega na CSDju ni več - zdej je treba lagat in krast pred roko pravice, ne samo pred socialno delavko...


user posted image user posted image user posted image user posted image Bravo maruškaŠ!! Pol pa tisti, ki rabijo ne dobijo, ko se drugi lažejo in kradejo.
Znanec ima sina, z mamo nista skupaj, pa imata oba nadpovprečne dohodke. On ji daja okoli 700€ preživnine, pa je kljub temu prijavljena kot samohranilka in ima zato skoraj zastonj vrtec, pa visoke otroške dodatke... Če to ni sramota in kraja! Najraje bi jih kar prijavila user posted image user posted image user posted image



ja tukaj pa očitno ali ti ne veš vsega ali pa ti tvoj znanec lepo laže!  Višina otroškega dodatka in plačilo vrtec, se kljub preživnini in temu ali si mati samohranilka ali ne, računa po višini dohodkov , v tem primeru matere....in če ima ona 1000€ plače prav zagotovo ni v prvem plačilnem razredu v vrtcu in tudi ne dobi najvišjega otroškega dodatka!
A tebi se zdi, da ker ima preveč denarja, potem ne bi smela biti prijavljena kot mati samohranilka?? Saj sama vzgaja otroka, vsaj po tvojih besedah, oče pa ima očitno res veliko plačo, če ji plačuje 700€ preživnine.

(odgovor članu Zofy)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 11:39:03   
Tejcha
Če želiš bit pa pošten in vzgled svojim otrokom, ter se nisi pripravljen sramovati svoje družine - pa tega ne počneš, torej ne lažeš in ne kradeš. Sporazumnega na CSDju ni več - zdej je treba lagat in krast pred roko pravice, ne samo pred socialno delavko...


In ravno zaradi tega se tudi meni zdi tistih nekaj € na mesec več, špukanje sebi v skledo. Kot ste že nekatere pisale: kaj pa, če gre res kaj narobe... Js imam raje poštimano družino. Nekateri so za par € pripravljeni prodati svašta...  Naj! Vsak zase ve, kaj so prioritete... Kapo dol vsem samohranilkam, ki jim, verjamem, ni lahko.
Tudi nam ni. Sama sm še študentka, moj nima neke bajne plače,  pričakujeva drugega otročka, pa bova ravno tako zvozila. Sama pa družine nimam namena fiktivno razbijat niti na papirju, za ceno mogoče enih malo boljših čevljev na mesec...

< Sporočilo je popravil Tejcha -- 12.3.2008 11:40:37 >


_____________________________

...In res... Ni lepšega občutka, kot je nežen dotik otroške ročice ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 11:39:09   
Zofy
Anonimna, ona pač plačuje manj vrtca, kot bi (če bi bila poštena) morala in prav tako dobi več otroškega dodatka. To je to.
Za otroka pa finančno skrbi tudi oče in hodi vsak vikend na obisk, hišo so ji sezidali starši, torej??? A naj še od države vleče neko pomoč denarno? Mislim, da je dosti drugih mam, ki so dejansko samohranilke in ki denar dosti bolj potrebujejo.

Je pa to moralna odločitev vsakega posameznika, zato ne bom več o tem razpravljala. Samo povedala sem kaj JAZ mislim in kaj se meni zdi prav oz. napačno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
12.3.2008 14:03:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Zofy)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 14:10:26   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

Anonimna, ona pač plačuje manj vrtca, kot bi (če bi bila poštena) morala in prav tako dobi več otroškega dodatka. To je to.
Za otroka pa finančno skrbi tudi oče in hodi vsak vikend na obisk, hišo so ji sezidali starši, torej??? A naj še od države vleče neko pomoč denarno? Mislim, da je dosti drugih mam, ki so dejansko samohranilke in ki denar dosti bolj potrebujejo.

Je pa to moralna odločitev vsakega posameznika, zato ne bom več o tem razpravljala. Samo povedala sem kaj JAZ mislim in kaj se meni zdi prav oz. napačno.



jaz sem načeloma ZELO proti lažnim samohranilkam, ampak Zofy, očitno ne veš, kaj pomeni samohranilka - če ženska živi samo s svojimi otroci in jih preživlja, od očeta otrok dobi preživnino, pa če ji starši ne vem kaj vse zgradijo in podarijo - ženska je samohranilka in to je dejstvo - po tvojem naj bi si izmišljala višje dohodke, da bi plačala več vrtca in dobila manj dodatkov?

Samohranilka SI ali NISI - tu ne gre za neko pretvarjanje - pretvarjajo in lažejo se tisti, ki živijo skupaj in se grejo samohranilstvo, če je pa ženska že itak sama, mi pa ni jasno, o čem sploh pišeš

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 14:19:48   
Zofy
Suzi, se opravičujem, pač nosečniška zmedenost...
Se strinjam, da je znanka samohranilka, samo njegovih alimentov ni prijavila in ker niso nikjer uradno zavedeni, zato še dodatne ugodnosti zraven vleče. Če pravite, da CSD pod 110€ ne gre, pol najbrž on uradno le toliko plačuje in pade zato ona v nižji dohodkovni razred. Nad tem sem se zgražala... pardon za zmedouser posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 14:28:10   
sazi
pardon za zmedo


ma nima veze

pri navedenih številkah zagotovo nekaj ne štima - amapk saj ljudje pogosto veilko nakladajo, se hvalijo ali pa se delajo bolj boge, kot so, zato dokler ne vidiš napisano, koliko dejansko česa plačujejo in koliko dobijo, je škoda energijo zapravljat z ugibanjem, kako jim to uspeva, ker je lahko dejanska situacija čisto drugačna

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 14:29:24   
maruškaŠ
Sam če on njej plačuje več kot imata napisano (in ona resnično je samohranilka) - ne vem če rabi uveljavljati dejansko prejete zneske..? Kako je v zakonu napisano si v tem primeru ne upam trditi. Ker, če recimo v tem primeru oče otroku kupi kolo - ali mora mama to napisati kot prejete alimente ali ne?

Pa pod črto, svaka čast očetu, ki plačuje za svoje otroke več kot mora - takšnih je 1:1.000.000.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: mati samohranilka???
12.3.2008 15:11:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

Anonimna, ona pač plačuje manj vrtca, kot bi (če bi bila poštena) morala in prav tako dobi več otroškega dodatka. To je to.
Za otroka pa finančno skrbi tudi oče in hodi vsak vikend na obisk, hišo so ji sezidali starši, torej??? A naj še od države vleče neko pomoč denarno? Mislim, da je dosti drugih mam, ki so dejansko samohranilke in ki denar dosti bolj potrebujejo.

Je pa to moralna odločitev vsakega posameznika, zato ne bom več o tem razpravljala. Samo povedala sem kaj JAZ mislim in kaj se meni zdi prav oz. napačno.



jaz sem načeloma ZELO proti lažnim samohranilkam, ampak Zofy, očitno ne veš, kaj pomeni samohranilka - če ženska živi samo s svojimi otroci in jih preživlja, od očeta otrok dobi preživnino, pa če ji starši ne vem kaj vse zgradijo in podarijo - ženska je samohranilka in to je dejstvo - po tvojem naj bi si izmišljala višje dohodke, da bi plačala več vrtca in dobila manj dodatkov?

Samohranilka SI ali NISI - tu ne gre za neko pretvarjanje - pretvarjajo in lažejo se tisti, ki živijo skupaj in se grejo samohranilstvo, če je pa ženska že itak sama, mi pa ni jasno, o čem sploh pišeš


to je čisto res, ni važno ali ima 2000€ plače, ali ji oče plačuje ali ne..........ona je mati samohranilka!!!
To kaj prijavi na CSD in v vrtcu je njen problem, kaj pa tisti, ki so privatniki, vrtec imajo pa praktično zastonj, ker ne prikažejo dejanskega stanja??!?!
Pa dokler tega ne probaš, kako je biti brez partnerja in sam z otrokom, tega ne obsojat........jaz sem probala 3 mesece, pa hvala lepa in svaka jim čast (tistim, ki so res matere samohranilke- pa naj imajo 300€ ali pa 1000€/mesec)!
Za kaj je prav in kaj ne bi lahko še dolgo naštevali- se vam zdi prav, da danes večina ljudi dobi službo prek vez in poznanstevuser posted image , eni pa iščejo službo in je ne dobijo, ker so eni razpisi to samo še na papirjuuser posted image .........
Res pa ni prav, da se izkorišča državo........

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




katero adaptirano mleko uporabljate
momacus

Prosim,da mi na ZS napišete razlog, zaradi katerega uporabljate izbrano mleko. Hvala,momacus,

APTAMIL (47%)

NOVALAC (21%)

HIPP (9%)

HUMANA (3%)

HOLLE (0%)

drugo (20%)


Število vseh glasov: 319

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!