|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
26.12.2007 11:42:01   
ancka1
Živjo!

Pri nas je ponoči še vedno tako, kot bi imeli novorojenčka...kljub temu, da čez dan je samo še gosto hrano (zajtrk-sadna kašica, kosilo-zelenjavna kašica, večerja-mlečna kašica), se ponoči obvezno dvakrat zbudi za flaško (se ne dojiva). Glede na to, da sem mu občutno zmanjšala količino mleka in se zbudi vseeno ob istem času, sklepam, da ne gre za neko hudo lakoto. Poskusila sem mu dati čaj, pa je zaleglo le za cca. 10-15min. Po pogovorih, večina njegovih vrstnikov že lepo prespi noč, naš mali pa kar vstraja.
Kakšen nasvet, komentar,...bi bil res dobrodošel.

Hvala in lepe praznike vsem!!!

Ančka

_____________________________

29.4.2007 nas je razveselil najlepši deček.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
26.12.2007 11:46:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ancka1

Živjo!

Pri nas je ponoči še vedno tako, kot bi imeli novorojenčka...kljub temu, da čez dan je samo še gosto hrano (zajtrk-sadna kašica, kosilo-zelenjavna kašica, večerja-mlečna kašica), se ponoči obvezno dvakrat zbudi za flaško (se ne dojiva). Glede na to, da sem mu občutno zmanjšala količino mleka in se zbudi vseeno ob istem času, sklepam, da ne gre za neko hudo lakoto. Poskusila sem mu dati čaj, pa je zaleglo le za cca. 10-15min. Po pogovorih, večina njegovih vrstnikov že lepo prespi noč, naš mali pa kar vstraja.
Kakšen nasvet, komentar,...bi bil res dobrodošel.

Hvala in lepe praznike vsem!!!

Ančka


Tri noči boš potrpela, da se bo stulil, ko ne bo dobil flaše, pa bo. lačen pri tej starosti ni.

(odgovor članu ancka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
26.12.2007 12:06:53   
biga
Mogoče mu pa čez dan manjka kakšen obrok, pa hoče jest ponoči. A imate samo zajtrk, kosilo in večerjo? Kaj pa vmesna malica? Dojenček te starosti mora dnevno še vedno popiti od 500 do 600 ml mleka. Poskusi mu podnevi ponuditi še kaj mleka, pa mogoče ne bo potrebe ponoči. Sicer je lahko pri tej starosti lačen tudi še ponoči. Pri nas se prav tako zbujamo večkrat na noč (sin je dopolnil 7 mesecev) in bi skoz pili, pa mu dam čaj ali vodo. Ne bom ga pa pustila jokati, kot svetujejo nekateri. Tistih, katerih dojenčki prespijo vso noč, pa ni veliko, zato se tolažim, da bo slej ko prej prespal vso noč tudi moj sonček.

(odgovor članu ancka1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
26.12.2007 13:53:48   
cv105
naš sine ima 9m pa še vedno vsako noč 1x jemo ... smo ga poskusili odvaditi z vodo, s čajem, uspavanjem ... pa ni šlo ... me pa absolutno ne moti, če je potrebno vstati 1x/noč ... otroci so pač različni ... eni ponoči jejo, drugi kmalu noč prespijo ipd. ... in ne morem reči, da ni lačen, ker spije ponoči cca 180 ml mleka ... brez izjeme ... je pa sicer izrazito neješč otrok, ampak nočne flaše pa ne da ... ker je na spodnji meji s težo, ga v bližnji prihodnosti torej ne mislim prikrajšati za ta nočni obrok ... čez dan poje 5 obrokov ... je pa vsako dnevno hranjenje taka muka, z izjemo nočnega ... tako, da ... ja, še bomo ponoči jedli user posted image

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
26.12.2007 14:13:56   
ancka1
IZVIRNO SPOROČILO: biga
Mogoče mu pa čez dan manjka kakšen obrok, pa hoče jest ponoči.

Seveda sta še vmesni malici (kakšna skutka, čežana ipd...) Sicer dobi toliko mleka, ker sta jutranja in večerna kašica narejeni na adaptiranem mleku. Sem mu tudi čez dan ponudila flašo mleka, pa se je samo igral z njo.
Pa da ne bo pomote, saj mi ni odveč vstajat, samo zaskrbelo me je, da gre mogoče že za razvado in da je v tem primeru nebi predolgo vlekli. "Sumljivo" mi je samo to, da lepo zaspi nazaj za cca 4-5h ne glede na to, ali spije 120 ali 180ml mleka.


_____________________________

29.4.2007 nas je razveselil najlepši deček.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
26.12.2007 16:08:39   
Maleal
A mu zvečer daš po steklenički kašico ali na žlico,mogoče bi bilo fajn,da mu daš po žlički,je bolj sitostna.A to se vam dogaja skozi,da še ni prespal noči ali samo sedaj,možno,da so vzrok zobki,če je prej že prespal noč,če pa še je ni prespal,pa močnejši zadnji obrok.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu ancka1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
26.12.2007 19:27:29   
Paštetka
Mi smo tudi nekje pri teh mesecih ukinili nočno hranjenje po nasvetu zobozdravnika zaradi zobkov, ker so bili že fajn rumeni.

Enostavno mu nisem več dala in sem ga eno uro cartala, in mirila. Mož je pa sredi noči treskal z vrati in klel, da mu naj dam , ker je dete lačno,ker ni prenesel joka in ni mogel spati. Jokal je 1. noč eno uro, drugo noč par minut, tretjo noč pa ni več prosil hrane. Spal pa itak ni celo noč...smo morali najti drugo zamenjavo za uspavanje.

tvoje dete povezuje ponovno uspavanje s hranjenjem. lačen ziher ni več

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
26.12.2007 20:09:41   
ancka1
MarcelAlina, pri nas je samo še žlička v igri, flaška samo ponoči in ne, ni še prespal noči-nikoli.
Paštetka, zato sem začela razmišljati o tej zadevi, ker dejansko dvomim v lakoto, ampak se mi zdi, da se pač zbudi in se na ta način nazaj uspava, kot praviš ti.

_____________________________

29.4.2007 nas je razveselil najlepši deček.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
26.12.2007 20:11:16   
ancka1
A ja, pa itak se ne zbudi z jokom, niti ne začne, ampak nekako "stoka".

_____________________________

29.4.2007 nas je razveselil najlepši deček.

(odgovor članu ancka1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
26.12.2007 20:31:33   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: ancka1

A ja, pa itak se ne zbudi z jokom, niti ne začne, ampak nekako "stoka".


Ja, zato sem pa jaz mlajšo preselila v svojo sobico, da ne slišimo stokanja. Ker jaz nisem , da ne bi mogla je potem dati na prsi. Najboljše je ignorirati stokanje, samo kaj, ko potem to poslušaš, poslušaš, poslušaš...potem pa imaš zadosti in ker hočeš spati ga daš na prsi. user posted image  

Če stoka ziher ni lačen, in ga ne rabiš prislanjati. Samo kaj ko je pa težko, da ne bi, a ne? user posted image

(odgovor članu ancka1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
26.12.2007 21:01:10   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: ancka1

A ja, pa itak se ne zbudi z jokom, niti ne začne, ampak nekako "stoka".

Naš stoka, če išče nov, udoben položaj za spanje. Predlagam, da ne planeš takoj, ko zastoka, ampak počakaš. Morda boš presenečena in bo sam zaspal nazaj. Jaz vstanem šele, ko stokanje preraste v jok - takrat vem, da nekaj ni ok.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ancka1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
26.12.2007 21:23:20   
Brbs
Naš skoraj 9m se je tudi zbujal ponoči za dojenje, še tudi po 3krat. Drugače je bilo do nedavnega še takšno tuljenje, da je joj.

Ampak zadnje 3 dni pa se je zgodil čudež - prvič se doji šele okoli 5ih zjutraj. Vmes se sicer zbudi, malo pojamra, mu dam dudo, pobožam in spi dalje. Prej to ni NIKOLI delovalo, ni pomagal noben čaj, voda, nič. Samo ziza. Tako kot je ena napisala: ne zna brez hranjenja nazaj zaspat.

Tudi mi smo po nasvetih mnogih že hoteli dat 3-nočno kuro skozi, ampak očitno se bo sam nekako unesel, vsaj zadnje dni kaže tako. Ker enkrat na noč pa mi ni težko vstat.

Probaj s "kuro", če pa ti ni težko vstati dvakrat na noč in če ni drugih "posledic", ga pa pusti - verjetno se bo prej ko slej sam odvadil. Ali pa mu hrano ponoči vedno bolj redči, da se ne bo tako napokal in se mu na koncu ne bo dalo več zbujat za touser posted image  Meni se tudi zdi, da je pri nas boljše zdaj, ko mlekarna počasi usiha in mali vidi, da nočni obroki niso več to, kar so bili - verjetno se mu ne da več zbujat za teh par kapljicuser posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
27.12.2007 8:08:54   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Mi smo tudi nekje pri teh mesecih ukinili nočno hranjenje po nasvetu zobozdravnika zaradi zobkov, ker so bili že fajn rumeni.



po večernem in po vsakem nočnem hranjenju se zobke obriše z vlažno pleničko. jaz (samo) zaradi tega ne bi ukinjala nočnega hranjenja. imam pa dojenčka, ki ni preveč ješč in se ponavadi ponoči še najbolj napoka. tudi drugače nisem za to, da bi "na silo" ukinjala nočno hranjenje, četudi je samo cartanje.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
27.12.2007 12:32:47   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: anju

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Mi smo tudi nekje pri teh mesecih ukinili nočno hranjenje po nasvetu zobozdravnika zaradi zobkov, ker so bili že fajn rumeni.



po večernem in po vsakem nočnem hranjenju se zobke obriše z vlažno pleničko. jaz (samo) zaradi tega ne bi ukinjala nočnega hranjenja. imam pa dojenčka, ki ni preveč ješč in se ponavadi ponoči še najbolj napoka. tudi drugače nisem za to, da bi "na silo" ukinjala nočno hranjenje, četudi je samo cartanje.



a res? nisem vedela, ker mi smo mu prali s ščetko in gelom, pa so bili vseeno rumeni. user posted image

Ko bo tvoj dojenček star leto in več mi pa povej, kako bo z ukinjanjem pri vas in napokanjem hrane ponoči user posted image .

Dojenje je eno, dodatek pa drugo kar se tiče zobkov. Pri teh mesecih, ko lahko že brez dodatka ponoči vzdrži, so mi bolj pomembni zobki, da ne bo pri 2 letih imel že gnilih, kot pa 2 noči po uro joka. Vsak otrok ima drugačne zobe in nagnjenost h gnilobiuser posted image

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
27.12.2007 12:57:54   
felicia
paštetka- a pri treh mescih je mel že zobke?


No mi se zbujamo tudi 2x na noč, star je 7 mesecev in ne kompliciram, ker mi poje rudi po 200 ml mleka. Sicer čez dan veliko poje ampak je toliko aktiven (očitno) da rabi še ponoči. Se bo že navadil, za trid dnevne kure pa tudi jaz osebno nisem, ker enostavno ga ne bi mogla pustiti jokati. Se bo že naučil ob svojem času da zaspi sam nazaj brez hranjenja.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
27.12.2007 14:10:00   
Paštetka
zakaj, pri treh????user posted image

saj je govora o 8 mesečniku user posted image .

drugače je pa prva zobka dobil pri 4,5 mesecih, pri sedmih mesecih je imel že eni 8-10 zobkov, nisem več ziher. Pri nas je šlo hitro.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
27.12.2007 14:30:11   
viv_
Tko kot je napisala al bina - 3 noči reskirej, pa bo. Mogoče še toliko ne bo treba...

Naša ta velika je sama nehala jest ponoči pri 4. mesecih, ta malo smo pa 2 noči "dresirali" pri 8. mesecih, pa je šlo...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
27.12.2007 14:32:46   
felicia
joj paštetka sory sem namesto teh prehbrala treh mesecih, se opravičujem!user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako reducirati nočno hranjenje 8-mesečnika
28.12.2007 8:55:31   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


a res? nisem vedela, ker mi smo mu prali s ščetko in gelom, pa so bili vseeno rumeni. user posted image




ponoči po hranjenju tudi?
ti pa ne verjamem!

mi je zobarca razložila to, si ne zmišlujem.
strinjam se, da imamo različen zobni material, je pa menda res najbolj od (ne)pravilne nege odvisno...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




plenice
Evica22

katere plenice uporabljate?

pampers (nemške) (35%)

pampers (avstrijske) (7%)

hoferjeve, lidlove (11%)

müllerjeve (27%)

DMove (10%)

ostalo (10%)


Število vseh glasov: 230

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!