|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Strah pred drugim porodom
10.10.2007 11:13:24   
ElaM
Decembra bom rodila drugič in sem vsa zbegana, strah me je poroda,  razmišljam o tem, če bi šlo kaj narobe, ko sem bila noseča za prvo punco, me je bilo strah tega, da bi bilo z otrokom kaj narobe, zdaj me je pa strah tudi zase. user posted image
Niti ne vem česa me je strah, prvi porod je bil brez posebnosti, čeprav je bil sprožen in popadki umetni, ni bilo tako hudo. Prvič sem komaj čakala, da rodim, zdaj pa kar paničarim, še ponoči se mi sanja, da rojevam.
A je bilo vas bolj strah, prvega poroda, a nadalnjih?

_____________________________

:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 11:17:41   
Laubica
Jaz bom novembra drugič rodila ,pa sploh nočem razmišljat o tem ,ker 1. porod je bil user posted image user posted image user posted image
Zdaj pa si NON-STOP govorim ,moj porod bo hiter,lahek in šolski.Tako bouser posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 11:19:45   
DANVARI
evo viš mene tud tokrat zase skrbi. Nekako sem si vbila v glavo da bom preveč krvavela user posted image

Jebela ElaM sva prov tapraviuser posted image user posted image user posted image Mene še skrbi če bodo zameti, al pa da tavečje ne bova mogla nikamor dat, pa skoz mam filing da mi bo v avtu sredi kake gužve voda odtekla user posted image ajej ajej Nisem lih za tolažbo user posted image

_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke


(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 11:27:40   
ElaM
Danvari, sam midve sva pa res tapravi.user posted image  Jaz tudi o tem razmišljam, kaj če bo sneg, pa do proodnišnice imam 50 km.user posted image  Pa strah me je na koncu tistega potiskanja. Ojej, boljše da ne razmišljam.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu DANVARI)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 11:41:10   
Naja31
Ojej, boljše da ne razmišljam.


Evo, tega se jaz držim.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 11:52:27   
Jenny Anny
Punce bodite pozitivne, vse bo OK.

No jaz bom rajši tiho, ker grem prvič in nimam pojma, kaj me sploh čaka. Ampak če gledam mojo sestro, prvič se je matrala 19h, drugič pa pravi, da je stresla v 3h, torej se moram jaz batuser posted image

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 11:56:58   
Naja30
Jaz bom tudi drugo leto maja drugič. Za enkrat še ne razmišljam o tem, pa tudi ne bom se preveč obremenjevala. Itak ne moreš nič naredit. Pozitivno naprej in bo.

(odgovor članu Jenny Anny)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 11:59:51   
Raho
Mene pa ni strahuser posted image  - ker grem na elektivni CR. Prvič je po 12 urah bil urgentni pa me je po 12 urah popadkov (seveda umetnih) malo stisnilo, ko je teta zdravnica rekla.user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 12:06:27   
lelaval
Prvič itak ne veš, kako je. Ampak drugič pa že. Jaz sem si za 2. porod sama sebi dopovedala, da bo šlo hitro (ker itak vsepovsod piše, da je vsak naslednji porod hitrejši), pa sem rodila v 1,2 uri - od prvih popadkov. Še babica je rekla, da gre kot brzi vlak. Sem bila le 20 minut na porodni postelji. Ko pa sem bila 3. user posted image , me je bilo stah, da ne bo šlo tako hitro, kot pri drugem. In, ker se tega strahu do konca user posted image  nisem otresla, je porod trajal 17 ur. user posted image
V glavnem - sama sebe prepričaj, da bo vse o.k., pa bo.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 12:07:15   
Taula
Mene je strah prvič. Ma noben user posted image še ni ostal notri, tudi moj ne bo.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 13:01:01   
Stefka
Decembrski nosečnici,

brez panike, vse bo kul. Oba otročka bosta kar padla ven, tako da res ni panike.

Prvič me ni bilo strah, je bil porod obupno dolg, z umetnimi popadki, v glavnem katastrofa.

Drugič me je bilo svinjsko strah, pa je bil porod kratek in lahek, čeprav sem imela potem operacijo zaradi priraščene posteljice. So me pa potem bolj crkljali user posted image .


(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 13:01:19   
MAŠKA
Danvari, nič se ne sekiraj, č ti že voda v avtu odteče, jaz sem rodila po 13. urah ko mi je voda odtekla... torej lahko prevoziš še skoraj celo Evropouser posted image . Pa mi je potem babica v porodnišnici rekla, da če ne bom rodila v 24 urah odkar mi je odtekla voda, da mi bojo dali antibiotik. Bi kar domov ušla, če bi lahko!

(odgovor članu DANVARI)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 13:33:55   
TANTRA
Jaz sem imela prvi porod v mukah in me je bilo zelo strah drugega....Pa sem dobila svoje popadke in le dvakrat pritisnila pa je bilo vse mimo...
In ker imam sedaj za seboj tako lepo izkušnjo si samo še želim naravnega poroda, ko je že skoraj kazalo na cr...

Torej ti kar pozitivno razmišljaj pa boš videla, da bo hitro...Vsaj statistike pravijo da je drugi porod najlažji...user posted image user posted image

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 14:34:31   
dskubin
Ja, me je blo strah kot user posted image , ampak samo zato, ker je bil prvi porod obup (oz. babica, ki ga je vodila). Pa sem se vseeno prepričevala, da bo že. In pridem na vrata v 2, pa zagledam isto babico - me je skor kap in najrajši bi šla rodit kar domov, ker je bila spet katastrofa (zaradi babice). Porod sam pa je bil brzinski in daleč manj boleč kot 1. (je pa res, da je med njima minilo zgolj 1,5 leta).

(odgovor članu TANTRA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Strah pred drugim porodom
10.10.2007 15:30:57   
adeja
No, pa še jaz dodam svojo zgodbo. Meni je prvič odtekla voda doma in sem rodila po 26 urah preživetih v porodni sobi, se pravi,sem rodila 28 ur po tem ko mi je odtekla voda-, So mi dali antibiotik, tudi ta mali in je bilo vse o.k. Je pa res, da me je sedaj strah, da bo spet šlo vse tako počasi. Ne vem, zakaj se nisem odpirala, ker popadke sem imela, svoje, pa še umetne. Upam, da drži da je 2. hitreje in upam, da bo pri meni dosti hitreje. Drugače se mi zmeša. Lp vsem in hiter pa šolski porod vam želim!!!!

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




koronavirus
Lelly28 RR

Ali ste zaradi koronavirusa kaj bolj drastično spremenili življenje (zaloga živil, manj obiskov , otroke ste pustili doma, izogibate se prostorom z veliko ljudmi)?

da (74%)

ne (26%)


Število vseh glasov: 23

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!