|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krvna skupina
20.9.2007 9:04:19   
Anonimen
Drage mamice!
Prestrašila me je kolegica ,ki mi je omenila, da v kolikor ima en od partnerjev krvno skupino negativno, lahko pride do okvare pri otroku(prizadetost). Mi zna kdo pojasniti kako je s to zadevo. Jaz sem pozitivna, mož pa mislim da je negativen.
Ful vam bom hvaležna.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krvna skupina
20.9.2007 9:06:58   
Lanchy
Tut slucajno ni res!
Ce imas ti Rh faktor + on pa - , ni nobene dileme, da bi bilo lahko kaj narobe...tudi v obratnem primeru ne, samo to, da bi ti mogla med nosecnostjo oz. po porodu dobiti injekcijo zaradi tega, ker bi bila Rh-, moz pa +....

Dejte punce nehat nasedat takim glupim izjavam prijateljic!Menda ste ja imele biologijo v srednji soli in je bilo govora tudi o Rh faktorjuuser posted image

< Sporočilo je popravil Lanchy -- 20.9.2007 9:13:56 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krvna skupina
20.9.2007 9:08:41   
sneška_
Evo kako je pri nama

Jaz sem krvne skupine 0 negativ a mož je pozitv in moj prvi otrok ima njegov faktor oziroma je pozitiven a tamala je negativna.Pri prvem otroku takoj v 24 ur sem dobila inekcijo rogham  ampak pri drugem porodu je nisem ker je otrok moja krvna skupina in tako da imam dve prekrasne punce ki jim nič ne manjka

Brez nervoze in uživaj 

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krvna skupina
20.9.2007 9:35:17   
itata
to tud jaz ne štekam kaj folk razklada bedarije. al naj povedo kaj prav al pa naj bodo tiho. ne pa da ti dajo napačne informacije in se sam zmedeš.
sej je logično, da ti možev faktor ne more nikakor "škodit" ker je stvar genetike kak faktor bo imel otrok in, da je lahko "problem" samo to, da sta nosečnica in zarodek različnega faktorja - pa še to zdej ni nobena reč, ker te čekirajo in ti dajo inekcijo.  

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krvna skupina
20.9.2007 9:52:30   
malamalinca
sorry, ampak to tvojo prjatlco bi jest kr u rit sunla, bemti, da te tkole straši, k da nima nosečnica že tko dost skrbi, pol pa še take glupe izjave...

Torej, POPOLNOMA nobene prizadetosti pri plodu ni, če imaš ti ali on - Rh faktor.
Majcena težava je le pri Rh - mamicah-nosečnicah, zaradi delanja protiteles če je otrok slučajno Rh +.To je vse.Za to pa Rh - nosečnice dobijo injekcije in je potem vse ok.

Jaz sem Rh -, moj partner je Rh + , imava dva krasna, zdrava otroka in tretji je na poti

_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krvna skupina
20.9.2007 10:55:28   
Estrella*
Res je kar so napisale predhodnjice. Kolikor se spomnim je kolegica dobila 1 injekcijo okoli 24t nosečnosti in eno takoj po porodu. To je vse. Nič ne skrbi

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krvna skupina
20.9.2007 10:56:53   
ella79
Moja mati je Rh-, obe s sestro sva A-, ona ima krasnega sinčka, jaz ga/jo bom mela pa kmalu. V 27. tednu dobiš injekcijo in potem, ko se otrok rodi (odvisno od tega, katere krvne skupine je). Vsi smo zdravi user posted image user posted image user posted image , pa imamo dve roki, dve nogi, vseh 20 prstov user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
20.9.2007 11:03:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ella79)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krvna skupina
20.9.2007 11:28:19   
u04111976
Sem Rh -, moja oba (zdrava) otroka pa +.  Med prvo nosečnostjo sem dobila inekcijo in takoj po porodu. Med drugo nosečnostjo je nisem dobila, sem jo pa dobila takoj spet po porodu. Po tretji nosečnosti, ki se je končala s splavom, sem jo dobila takoj po splavu, zdaj spet čakamo naraščaj, pa jo bom dobila med nosečnostjo in če bo dojenček +, še takoj po porodu.

Res je da včasih, ko še ni bilo teh inekcij, torej mnogo nazaj, je lahko prišlo do okvar oz. splava, ker je materino telo dojenčka oz. plod zaznalo kot tujek. Zdaj ni to nič kaj posebnega zato NIČ se BATI!!!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krvna skupina
20.9.2007 11:38:47   
Anonimen
Oj!Ful vam hvala punce za pomoč.Jaz sem drugače ARHD POZITIVNA, tako da verjetno to ni nič- ali je tudi pomembno kakšno skupino ima mož?
Hvala in ne bom poslušala več nekoga ki se na to ne spozna.

(odgovor članu u04111976)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krvna skupina
20.9.2007 11:41:33   
Anonimen
anonimna zate ni nič pomembno. Pomembno je samo za ženske z Rh - ki majo partnerja Rh +.

V tem primeru gre za rizik, ki se odpravlja s preventivnimi inekcijami v nosečnosti eno (28. mesec) in po porodu drugo, če je otrok Rh +.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krvna skupina
20.9.2007 12:02:02   
srki
Joj joj, kako me to jezi, ker nekdo govori, v kar se ne prepriča, če je sploh prav. Upam, da si se sedaj pomirila glede tega.

Lepo nosečnostuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krvna skupina
20.9.2007 14:05:48   
scubadiver
A lahko jaz nekaj vprašam? Zakaj pa je potreba še ena inekcija po porodu če je otročiček RH+? Tista med nosečnostjo mi je jasna, tale po porodu pa nekako ne vem čemu bi služila? 

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krvna skupina
20.9.2007 14:13:53   
ninocka
Ker tvoje telo razvije protitelesa na otroka (govorimo o + krvni skupini otroka) in z inekcijo ti ta protitelesa spravijo na nulo. V nasprotnem primeru bi lahko tvoje telo v naslednji nosecnosti zarodek imelo za tujek in bi prislo do splava (tko na laicno povedano).



_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krvna skupina
20.9.2007 14:32:32   
scubadiver
Aha, najlepša hvala ninočka, to mi nekako ni bilo jasno. In hvala za laično razlago, tako sem vsaj razumela, medicinske itak ne bi user posted image

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




na kakšen način radi varčujete
Spark



postopno klasično varčevanje z obrestno mero (31%)

naložbeno varčevanje v sklade (6%)

varčevanje kombinirano z življenjskim zavarovanjem (19%)

ne varčujem (44%)


Število vseh glasov: 224

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!