|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gosta hrana
22.11.2004 13:44:57   
bini
Drage mamice - rabim vašo pomoč,ker sem čisto nova na tem področju kuhanja za mojo malo.
zdaj naša mala stara 5 mesecev že 1 teden papca korenček in cvetačo - prekuhano, zmiksano v pire in to nam gre kar dobro v želodček.. zdaj pa bi bilo najbrž fino še kaj drugega poskusit. Kaj mi predlagate?? bi bile bučke primerne??ampak kako naj jih pripravim -olupim, skuham in pretlačim?? kaj pa krompir-je že čas?? kaj pa špinača - z možem je ne marava in je sploh ne znam pripravit?? je še kakšna zelenjava ki se je ne spomnim?? ker namen imam najprej vso zelenjavico poskusit in potem s sadjem začet-tako so nam svetovali v posvetovalnici.
hvala vam že vnaprej za vaše zlate nasvete.
lp :sloncek:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   gosta hrana
22.11.2004 13:49:55   
anaj
Moja je tudi stara 5 mesecev in sedaj jeva naslednje.
-jabolko in korenček
-banano in bučke
-krompir in korenček
-kolerabo, krompir in bučke v juhi
- hruško
-brokoli
-cvetačo
-špinačo

seveda vse prekuhano zaeenkrat.

:kuza:

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   gosta hrana
22.11.2004 13:51:37   
bini
d:)- aj mi prosim izdaj recepte za juhico s kolerabo, krompirjem in bučkami... sej vem da je neumno, ampak res ne znam!!! ali ji daš že koščke ali vse prepasiraš na koncu??
hvala!!

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   gosta hrana
22.11.2004 13:52:01   
Anonimen
Ja, bučke so primerne. JAz jih olupim, narežem na kocke, skuham in zmiksam. Ponavadi kombiniram še s krompirčkom. Jaz sem s krompirčkom začela kar pri 5 mesecih in ga ima mali neizmerno rad.
Poskusi še s kolerabo in brokolijem. To tudi naš je, kot utrgan. Ma itak ima vsao zelenjavo zelo rad.
Špinače pa mu tudi jaz še nisem pripravila in ne vem, kako naj mu jo. Saj za naju špinačo pripravim z mlekom in kislo smetano. Mali pa naj ne bi jedel kravjega mleka....:zmeden2:
Ima kakšna idejo za pripravo špinače?

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   gosta hrana
22.11.2004 13:56:10   
bini
Hvala kristina!! to sem rabila - natančna navodila za nevedno mamico :)... koliko pa popaca tega?? ali mu zadošča za cel obrok ali ga potem še dojiš oz. dobi mleko... pri nas zaenkrat potem še vedno sledi kratko dojenje - še noče tako velikih količin.. najbrž po enem tednu tega tud ne morem pričakovat. ali pač?? idejo za špinačo pa tudi jaz čakam :zajcek:

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   gosta hrana
22.11.2004 14:02:52   
Anonimen
NAš poje sedaj dva krompirčka - srednje velika in pa recimo za eno pest narezanih bučk al kolerabive al cvetače.... Se mi zdi, da kar veliko poje...je res dober jedec:)- To mu potem zadošča za 4 ure ali še dlje. Ostale obroke pa se polno dojiva. Gosto hrano jeva sedaj še vedno samo enkrat dnevno. Včasih je to zelenjava, včasih sadje. Bom pa počasi prešla na dva obroka.

Veš kaj ima naš še rad. Mislim, da je ena forumovka tukaj napisala recept za sadno kašico iz jabolka in marelic. Jaz sem to probala in je tooooook dobro, da si včasih še mami to pripravi:ups:
Eno srednje veliko jabolko olupiš in narežeš na krhlje. Daš v lonček, dodaš 5 suhih marelic, zaliješ z vodo in malce prevereš. Nato zmiksaš in ohladiš. NJAMA je dobro.:ups: JAz včasih dam notri še bebe piškotek, potem je pa sploh njami njami. :bravo:

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   gosta hrana
22.11.2004 15:54:22   
anaj
Na kocke narežem kolerabo krompir in bučke, dam v vodo kuhat dodam čisto malo čebulice in steblo peteršilja, en majhen lovorjev list in res zelo, zelo malo posolim, ker drugače ne je zelenjave. Na koncu pa vse prepasiram, da dobim kremno juho.

Pa dober tek.
:kuza:

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   gosta hrana
22.11.2004 16:15:12   
mehurčica
http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?id=13670&idk=88&stSporocil=14

Gobe pa raje črtaj iz receptov.

Pa-pa:miska:

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   gosta hrana
22.11.2004 20:01:00   
Nogavička
Kristina,

jaz naredim špinačo kar s prilagojenim mlekom.

L.p.

Tea

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   gosta hrana
22.11.2004 20:29:50   
bini
najlepša hvala Mehurčica :bravo::bravo::bravo:
:sloncek: to bomo veselo papcali, mami bo pa packala :)-

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   gosta hrana
22.11.2004 21:08:48   
frutka_
Moj mali bo jutri star 5 mesecev in papca

-korenček,jabolka, jabolčni kompot, vložene breskvice, bučke, banana in bananino kašo od Nestleja (ki jo obožuje!).
Vso hrano mu pasiram. dodajam pa mu jo običajno dvakrat dnevno; dopoldan in popoldan. vse mu še tudi prekuham.
sem pa zadnjič skoraj sive las dobila, ko mu je babica hotela dati mastno govejo juho za jest in noter ribano kašo! adrenalin se mi je dvignl v neizmerljive višave...

videla sem, da svetujete naj se bučke olupijo, meni pa so svetovali da raje ne, ker je baje tik pod lupino večina vitaminov. jaz jih dobro operem, narežem na kolobarje in poparim nato zmiksam in dodam malo jabolka ali korenčka.hrano pa dobesedno požira in se poeg celi trese, če mu jene dajem dovolj hitro se celo razjoče!


DOBER TEK!

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   gosta hrana
22.11.2004 22:30:56   
Sonka
Nisem vsega prebrala, mogoče je že kdo napisal kako pripravlja špinačo. Tudi jaz ne jem špinače pa jo naši dojenčici vseeno pripravljam. Čisto preprosto: krompir olupim, narežem in dam kuhat. Pred koncem kuhanja dodam liste špinače. do sedaj sem dajala svežo z vrta, za zimo pa sem si pripravila skuhano, zmiksano, naredila sem si kocke. Potem poberem goste stvari v posodo in zmiksam s paličnim mešalnikom. Če želim bolj tekoče, dodam vodo v kateri sta se kuhala krompir in špinača. Včasih malo posolim in dodam žličko kisle smetane.
Ker sem to dajala moji punčki že od začetka (med prvo gosto hrano) ima to najraje.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




kupovanje vozička
chebeltza

Bi kupili nov voziček priznane znamke, pod drugim imenom ter po ugodnejši ceni (npr. pliko p3. namesto od peg perego, od mamas and papas ali sleepy feet?

da (37%)

ne (10%)

ne vem (7%)

odvisno od cene (13%)

odvisno od modela ter opreme (25%)

ne potrebujemo več vozička (8%)


Število vseh glasov: 470

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!