|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko dojenčkov brez dude?
22.10.2004 19:53:58   
ksenija.
Moja Zala bo jutri stara tri tedne in ji zaenkrat še nismo dali dude. Sedaj pa se vedno bolj odločam, da bi ji dudo vendarle dala. Že cel teden jo doim na manj kot eno uro. Čez dan dosti bedi in brez dojenja sploh ne zaspi. Ko jo pristavim, sesa po 5 minut, potem zaspi, ko ji hočem zizo vzeti, pa začne jokat. Saj sploh več ne vem, če je lačna ali se samo igra. Če mi slučajno uspe, da zaspi in se ne zbudi, ko ji vzamem ziziko, se zbudi ko jo odložim v posteljo oziroma po 15 do 45 minutah spanja! Ni mi logično, da jo imam vsako uro na ziziki. Do sedaj je to še šlo. ko je bil moj fant na očetovskem dopustu in mi je ogromno pomagal, ker sama ne morem nič narediti. Kaj bom delala drugi teden, ko bom sama pa se mi sploh ne sanja.

Zanimivo pa je to, da ponoči spi po tri do štiri ure se hitro naje in že spi naprej!

Zanima me kako ste to reševale druge mamice, ki dojenčkom niste dale dudice.

Jaz sem danes že čisto fertik in mislim, da bomo kar poskusili dudico.

Kaj mi svetujete??

LP od Ksenije in Zale!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Koliko dojenčkov brez dude?
22.10.2004 20:17:01   
BARBARA R.
Kot sem že večkrat napisala smo pri nas imeli tudi takšne težave prve tri mesece.Nekateri so rekli da so krčki,drugi da potrebuje mojo bližino,skratka veliko nasvetov in nič pametnega.Potrpi!Druge rešitve ni!
Kristina je ravno tako samo na prsih zaspala,ko sem jo odklopila je bil pa zopet jok.Kar čez noč so se stvari spremenile.Sedaj je pridna kot angelček,spi čez dan 2x-3x po 2 uri in čez celo noč.Skorajda celo.
Pametnega nasveta ti nevem dati.Razumem te in upam da boš čimlažje to obdobje preživela.

:muca:

Pozabila sem o dudi;poskusi,skodilo ne bo.Jaz sem kupila 4 različne pa ni nobene prijela.

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Koliko dojenčkov brez dude?
22.10.2004 20:21:26   
VALENTY
Naš frajer sploh ne mara dude.Star 9 mes. in ponoči non-stop na zizi,sam,da jo ma v ustih.Se vidi,da je pravi dec.Je res,da te zelo izmuči in tudi sama bi najraj vidla,da biimel dudo;zato :potrpi in blagor ti,da tako dolgo spi ponoči.Naš se zbudi na 2 ali3 ure.
Upam da bodo hitro celo noč spali,tako vaši,kot moj.
Lp:duda:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Koliko dojenčkov brez dude?
22.10.2004 20:33:41   
Anonimen
Jaz sem se že preden sem rodila odločila, da bo moj otrok imel dudo, kajti na primeru sestrinih treh otrok sem videla, kako to lahko pomiri otroka. Zato sem že v porodnišnico s seboj vzela dve dudici, eno Chicotovo navadno in eno Nukovo anatomsko. Chicotove ni hotel, Nukovo pa. Sicer je za spanje že itak priden otrok, že v porodnišnici mi je spal po 6 ur. Z dudo seveda. Sedaj je star dve leti in dudiko ima skozi rajši... Upam, da ga bomo počasi uspeli odvaditi. Sestrini so vsi trije sami dali dude stran, brez raznoraznih fint.

(odgovor članu ksenija.)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Koliko dojenčkov brez dude?
22.10.2004 20:41:18   
kimi
Ksenija-barbara r. je našla rešitev pojdite na morje. Mogoče to res blagodejno vpliva na otroček kajne barbara?

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Koliko dojenčkov brez dude?
22.10.2004 21:16:59   
mami Lea
Jaz pred porodom sploh nisem razmišljala o tem , ko pa so sestre po porodu videle, de je celo noč na meni visel so mi prinesle eno dudo, ki je bila po moje za 6.mesecev starega otročka. Se je kar dušil z njo. Sem potem mami naročila naj mi aventove prinese in jih je tudi sprejel. Sedaj je star 5,5 mesecev in ma skoz dudo. Smo mogli biti pa nekaj časa vmes zelo vztrajni, ker je pljuval dudo ven in dajal prst v usta. Mi smo mu potem takoj dali prst ven in dudo not. Pa smo se šli, kdo bo bolj vztrajem in zmagal smo mi.:)-
Sedaj veselo :duda:
V glavnem sploh ne vem kaj bi brez nje. Tako lahko vsaj kaj naredim.
Lp.

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Koliko dojenčkov brez dude?
22.10.2004 21:38:07   
Ro-La
Tudi jaz sem 14 dni vzrtrajala, da je bil brez dude, priklopljen na zizo vsako uro, pa nisem zmogla več, pa hop dudo v usta, pa je bilo ok, je lepo pančal. Sedaj ima dudo za zaspat, ko zaspi jo ven pljune, pa tudi ponoči je brez nje. Čez dan pa se z njo igra tako, da jo grize, namesto da bi jo "cuzil".

Boš videla kako bo, mogoče pa sploh ne bo hotela dude (jaz je nisem imela, pa tudi prsta nisem sesala:bravo: ), pa bo mamina zizika najboljša, :hudicek: bo le, ko bo treba zaspat, pa mame ne bo zraven.

Lp R&L

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Koliko dojenčkov brez dude?
22.10.2004 21:40:23   
Nogavička
Naša Hana od začetka ni marala dude. Zdaj jo ima samo da zaspi, potem jo vrže ven.

L.p.

Tea

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Koliko dojenčkov brez dude?
22.10.2004 23:09:26   
ksenija.
Hvala za odgovore, verjetno bomo jutri poskusili z dudo. Saj bi midva z fantom mogoče še kar vztrajala, pa delajo babice takšen pritisk, češ da otroka mantramo!!
LP Ksenija

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Koliko dojenčkov brez dude?
23.10.2004 8:35:44   
Anonimen
Jaz sem tudi rekla, da ne , dude pa mi ne bomo imeli. No, po približno dveh dneh doma smo jih šli kupit.

Prve tri mesece: zakon :bravo::bravo::bravo:
Druge tri mesece: navadne pljuvala ven, so bile samo še silikonske dobre :zmeden:
po pol leta: vrže katerokoli dudo šež celo sobo. :grrr:

Tako, da se po enem letu še vedno "pridno" dojiva vsaj 5x na noč! :zaspan:

(odgovor članu ksenija.)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Koliko dojenčkov brez dude?
23.10.2004 11:38:25   
Pupica
ksenija. kot bi sebe brala. Naša je sedaj stara 8.tednov in sem srečna da ji nisem dala dudke. sicer sem poizkusila pred 14.dnevi, vendar zavrača. Ne silim jo več, ko je resnično sita sama spusti dojko in zaspi.
Sem jo pa do 5.tedna dojila izključno v sede in jo ves čas ohranjača budno, ker ona je zaspala že po 2 minutak, dojile sva se tudi po 1,5ure:zmeden:
Je pa tolk lepš blo pri prvi posvetovalnici, ko je zrasla za 7 cm, in se zredila za 1,5kg.9nebesa
:muca:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Koliko dojenčkov brez dude?
23.10.2004 11:41:58   
anaj
Žana je morala imeti dudo, ker ni imela sesalnega refleksa. Sedaj pa ima dudo le, da zaspi potem pa ne več. Ali jo sama vrže ven ali pa ji jo jaz vzamem pa brez problema spi naprej. Je pa tudi odlično sredstvo za potolažitev, če nič drugega ne pomaga.

:kuza:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Koliko dojenčkov brez dude?
23.10.2004 13:04:48   
dory
Nas ob rojstvu ni mogel imet dude,ker je bil presibek, pol se je pa tud ni mogel navadit,ker ni blo nobenga,k bi mu jo skoz drzal...tko da tud zdej pr sestih mesecih ne mara vec dude,tudi zaspi brez :)

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Koliko dojenčkov brez dude?
23.10.2004 16:32:36   
Annny
Poskusili smo z dudo, ker je mala imela hud sesalni refleks...prve dni je ves čas visela na meni- še ko je polivala, je hotela jesti še in še...no, pa je dudo vsakič pljunila ven- ne silim je več.

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Koliko dojenčkov brez dude?
23.10.2004 19:51:52   
BarbaraB
Pri nas je bilo popolnoma enako. Tudi jaz sem mislila, da se mi bo zmešalo - non stop je bil priklopljen. Pa nismo dali dude in s časom se je vse uredilo. me je sicer malo skrbelo, da bova imela potem težave z odstavljanjem, pa se je SAM odstavil pri 9,5 mesecih. Sem ga pa dojila kadar je hotel in, z nekaj izjemami, kolikor je hotel. Zdaj je pa sta že 13 mesecev - kako hitro gre čas.

Lp,

barbara

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Oddaja Dobro jutro
MC09

Ali gledaš oddao Dobro jutro?

Vsako jutro (10%)

Včasih (37%)

Nikoli (36%)

Ne poznam te oddaje (12%)

Ne gledam več (4%)


Število vseh glasov: 200

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!