|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nemiren ponoči
19.5.2007 22:37:04   
rr.mm.dd
Prosim še za en nasvet, kako otroku pomagati.
Star bo 4 mesece, zdrav, zelo nasmejan otrok, zelo živahen; vse "zelo, zelo", tudi, ko zajoka, je to "zelo, zelo". Čez dan spi 2-3x po 15 min, zadnje čase najpogosteje na koncu dojenja zaspi in niti ne podira kupčka, kar je prej, ko je imel krče, redno počel. Zadnjih 14 dni ima čez dan obdobja joka, ki jih pripisujemo temu, da je preveč radoveden in preveč utrujen hkrati.
Problem nastane, ko po večernem dojenju otrok zaspi. Spi približno od 21-22h pa tja do 6-8 ure zjutraj, s tem, da sem ponoči pogosto ob njem. V spanju se premika, včasih tudi krili z rokam, stoka, kot da bi opravljal veliko protrebo (pa čeprav je svoje že naredil par ur pred tem), občasno ga zvija kot da bi imel krče, včasih mi zgleda, kot da ga tlači mora. (Prav gotovo intenzivno sanja, ker se mnogokrat v spanju tudi nasmiha)...
Včerajšnjo noč se je oglašal celo noč na 2 uri. Prebudi se pa ne.
Pravkar je spet stokal in je dobil dudo. Včasih zaleže...

Ali smo čez dan preveč agresivni pri igri in ga tlači mora? (agresivni v smislu, daj dudo, ne dam, kužek bo noska popapal, am am amamamamm... preveč hrupa, nemirno okolje, preveč dražljajev iz okolja (čeprav mislim, da so vsi pozitivni...)

Je možno, da s preveč pozitivnih impulzov otroku škodujemo?
Želimo si, da bi mrno spal. Kljub vsemu se zbudi z nasmehom na obrazu, a se mu utrujenost čez dan pozna.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nemiren ponoči
19.5.2007 22:53:57   
frufru
Nemiren spanec je lahko tudi zato, ker ponoči vadi, kar se je naučil. Vsaj tko piše v knjigi dojenček-navodila za uporabo

(odgovor članu rr.mm.dd)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nemiren ponoči
19.5.2007 23:56:10   
Naja30
Mogoče pa ga le tišči kakšen nepodrt kušček. Poskusi ga malo dvigniti, če se slučajno zbudi. Mogoče je pa samo tako obdobje.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nemiren ponoči
20.5.2007 14:18:52   
ta.nja
No, pri nas je enako samo da je star sedem mesecev. Še vedno se ukvarjava z možem kaj bi to lahko bilo. Ponoči se zvija kot da bi imel krče in milo joka - v spanju. Najprej sva mislila da ima krče od hrane, pa sva probala samo z mlečnim dnevom pa ni bilo nič boljše. Tudi nama je zdravnica rekla da je možno da ga v spanju tlači mora. Ne vem, res ne vem.

Samo upamo lahko, da bo sčasoma  bolje in bo samo po sebi minilo.

_____________________________

Anejko bejko

(odgovor članu rr.mm.dd)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nemiren ponoči
20.5.2007 17:12:54   
crci06
punce, jaz upam, da to niso nočne more, ker se mi to obupno sliši, da ima dojenček nočne more.

Pri našem je občasno podobno, star bo 5m.
Na svet je prišel brez njih, torej kaj z njim počnem, da mu je tako hudo??
Trenutno najboljša/najljubša razlaga mi je, da je proti jutru lačen, zato bom dodajala in pa zvečer se trudim, da zadnjo uro ni 200/uro igranje in akcija ampak bolj v easy umirjanje, kopanje, nafutrat in spat.

Aja, pa posteljo sem mu obrnila, pa spi bolje.

(odgovor članu ta.nja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nemiren ponoči
21.5.2007 14:42:27   
Bubilu
Pri nas je isto, če ne še huje. Mali je star tri mesece, pa mi spi v kosu največ tri ure in še to do polnoči. Potem se pa začne jamranje, stokanje, kriljenje z rokami, brcanje in to se stopnjuje do joka, najprej na uro in pol, do jutra pa vse pogosteje. Jaz sem že čisto izčrpana in ne vem več, kako naj reagiram, ker se mi zdi, da je vsako noč slabše. Tako da - za vsak nasvet bom zelo hvaležna.


_____________________________

Hush little baby dont say a word, mama´s gonna buy you a mocking bird.And if that mocking bird won`t sing, mama`s gonna buy you a diamond ring...

(odgovor članu rr.mm.dd)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nemiren ponoči
21.5.2007 22:34:18   
jasa
Živjo punce. Tud pri nas se "mučimo" s tem nočnim nemirom. user posted image  bo čez tri dni dopolnil 6 mesecev. Težave s tem nemirom ponoči pa so se nekako začele teden dni po drugem ceplenju. Potem se je pred enim tednom nemir in jokanje umirilo in se ponovno vrnilo takoj po tretjem cepljenju. Jaz vse skupaj pripisujem reakciji na cepljenje, saj nekateri cepivo nekoliko težje prenašajo. Kaj pa ve mislite? Upam, da bomo  kmalu prišli na stari ritem brez zbujanja. Nikakor pa se ne morem strinjat, da user posted image mora tlači, kajti to se ne more dogajat vsak dan. Žal mi je, da nisem bila v večjo pomoč, a tudi z možem se še vedno ubadava z vzrokom teh nemirov.

(odgovor članu rr.mm.dd)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nemiren ponoči
22.5.2007 21:36:48   
miska2004
Jap, tudi naš je nemiren... Star je 6,5m, pa se v najslabših nočeh zbuja na 2h - se ga ne da drugače potolažit kot na joški - ter dodatno potem še pol ure ali 1h po hranjenju, pa mislimo da ga matra kupček, ampak ga ne podre, res pa je, da hitro zaspi nazaj. Danes ponoči npr. sem tako vstala 6x, od takrat ko je šel spat zvečer (malo pred 21h) pa do 7h, ko se je zbudiluser posted image  
Jaz se tudi tolažim, da bo ta faza kmalu minila, in da bomo končno lahko spali kaj bolje... Vsaj 4h v kosu za začetek bi bilo fajn

(odgovor članu jasa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Hm ime za fantka
Slavi 01

Hm ne vem kako naj bi dala s partnerjem ime fantku? Ampak ta imena ni niso niti podrazno ušeč.

Robi (16%)

Uroš (13%)

Kevin (17%)

Matjaž (30%)

Andrej (11%)

Izidor (14%)


Število vseh glasov: 223

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!