|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tudi jaz sem zdaj mama!
9.10.2004 10:21:28   
filipinka
Pozdravljene mamice in dojenčki!
Končno sem tudi jaz lahko del tega foruma. Če bi le imela čas, kaj prebrati ali napisati. Saj veste kako je prve dni, še sttuširat se skoraj nimam časa! Torej vesela sem, da bom odslej lahko delila izkušnje tukaj z vami in da bom dobnila kakšen še prepotreben nasvet!

Že prvič bi nekaj nahitro vprašala:
- zanima me kako ste blažile bolečine porodnih šivov?
- ali ste po dojenju izbrizgale ostenek mleka, tudi če še ni bilo čutiti zatrdlin?

Saj še me veliko vsega zanima, pa ni časa, saj v pon. spet pride babica, ki je super!

Lep dan in uživajte!
V.in mali Filip
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Tudi jaz sem zdaj mama!
9.10.2004 10:37:31   
kimi
Meni so za šive v porodnišnici priporočali naj se umivam z mrzlo vodo. Po vsakem uriniranju. Za mleko je pa tako pravijo bolj ga izprazniš več ga imaš:)-, čeprav pri meni to ni veljalo. Jaz sem to delala z aventovo ročno črpalko potem sem ga pa dala v hladilnik, tako da sem ga vedno čisto iztisnila.:)-Pa :bravo: za otročička.:sloncek:

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Tudi jaz sem zdaj mama!
9.10.2004 10:40:02   
anaj
Najprej čestitke in dobrodošla!

Poporodne šive in raztrganine sem si masirala s tušem. To sem počela s čimbolj hladno (mrzlo) vodo.
Meni so v porodnišnici celo nosili led in tudi to mi je pomagalo. Prej je nehalo bolet. Zelo pomagajo tudi kegljeve vaje.

Mleko sem si črpala, ker sem ga imela res veliko. Če otrok veliko popije ti ni treba črpati. Ravno tako nehaj s črpanjem, če ti mleko nič več ne brizga ampak ti med črpanjem kaplja v črpalko. Mislim, da ti ni treba črpati, če nimaš občutka, da te mleko tišči. Če pa te pa le daj, da ne dobiš mastitisa.

Anaj.

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Tudi jaz sem zdaj mama!
9.10.2004 10:40:11   
puncica
Ej dobra si da si tako hitro prišla do računalnika in tud začela sodelovat :bravo:.. Pa velik veselja s Filipom ti želim in čim manj težav.

Bolečine smo blažil le tako, da sem sedela na šlaufu, se ful pogosto tuširala, je blo kr boljš, pa seveda dojila leže, kaj druga pa nisem delala. Me je pa sprva ful bolel, sploh če sem se kak čudn premaknla, sej bo boljš boš vidla. Kakih tablet pa nisem jemala.

Po dojenju si nisem nič zbrizgala, ker se itak čez nekaj časa uskladi ponudba in povpraševanje, sem pa imela tretji al četri dan take joške, da sem misla da mi jih bo raznesl:)-, kot bi imela silikonske :)- sem se počutla kot Pamela Anderson, pa ful so bolele, no potem se pa vse skup uskladi in ni več problemov. Ti sam normaln doji fantka pa bo.

Pa še enkrat čestitke.:bravo:

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Tudi jaz sem zdaj mama!
9.10.2004 10:40:21   
total
Zdravo,kako sta sinekom? Midva sva super, samo papamo in spimo.Glede šivov pa se čim več tuširaj Z hladno vodo. Nobenih mil ali kaj drugega. Jaz si iztisnem samo če čutim bolečino ali pa če imam občutek,da so prsi še polne. A si bila velik rezana? Piši kaj pa pa.

S.

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Tudi jaz sem zdaj mama!
9.10.2004 10:47:39   
Blink1
:)Zdravo9nebesa

Sem pogledala slikice...:angel::angel::angel: Filip je ful faca:bravo::bravo: A mu že lahko narediš čopek??:)

Glede šivov ti ne morem svetovat, ker mene niso čisto nič boleli:sloncek::sloncek:, sem pa zato fasala mastitis in zdaj ne morem več dojit:((:(( Tako da priporočam, da si le izčrpaš mleko, ker res ni prijetno še enkrat v porodnišnico:grrr::(:grrr:

Če pa slučajno začutiš, da te vse boli (kot pred vročino) si jo hitro izmeri, pa pod vroč tuš, tople obkladke na prsi pa hitro vse izčrpat...Tako se zadnji trenutek rešiš...Meni je ta nasvet prišel prepozno...Drugič pa je pomagal

Lp
Nina:sloncek:

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Tudi jaz sem zdaj mama!
9.10.2004 11:03:47   
VITA74
:bravo: mami in :bravo: mali filip

jaz sem si sama izbrizgala mleko ko sem začutila zatrdlino, drugače ni bilo potrebno.
Glede šivov pa nimam idej, ker sem imela CR.

Uživajte 9nebesa

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Tudi jaz sem zdaj mama!
9.10.2004 11:37:40   
Eva -3
Alo mami v 9nebesa!

Glede šivov ti ne morem svetovat, ker nisem bila šivana ne prvič in ne drugič. Fajn, ne :)?
Se mi zdi da so se nekatere špricale z Bivacinom, menda pomaga.

Glede mleka pa : Jaz sem si ga samo črpala kadar me je začelo tiščat. Pa nikoli ni bilo problemov. Sčasoma se res uredi povpraševanje in ponudba.
Se pa veselo dojimo že deseti mesec.:sloncek:

LP

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Tudi jaz sem zdaj mama!
9.10.2004 12:03:51   
dory
Dobrodosla tudi tukaj v77...in se enkrat iskrene cestitke...


papa,teja&maj

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Tudi jaz sem zdaj mama!
9.10.2004 15:19:38   
Anja167
Živjo!
Ja, pri šivih pomaga tuširanje s hladno vodo, če se kaj vname, pa pomaga Bepanthen (nekatere si pa dajo gor obkladke s fiziološko raztopino).
Po dojenju si nisem nič izbrizgala, razen ob navalu mleka tretji dan.
LP in srečne prve dni!

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Tudi jaz sem zdaj mama!
9.10.2004 17:05:40   
Anonimen
V77, čestitam še enkrat!

Glede šivov so ti tako ali tako povedale že pred mano, s tem, da mi je babica svetovala šentjanževo olje... Pa ga rajši nisem uporabljala, danes pa sploh ne vem več, da sem jih kdaj imela!

Pri dojenju pa tako - če me boli ali imam zatrdline, si črpam, sicer pa ne.

Lepo se cartajata s Filipom!

Sabina

(odgovor članu filipinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Tudi jaz sem zdaj mama!
9.10.2004 18:46:14   
Abby
Nam so v porodnišnici priporočali umivanje s hipermenganovo raztopino, ampak v lekarni jim ni šlo v račun, kaj mi je, da hočem kupit hipermangan. Tudi kamilični čaj je primeren. Sicer so nam pa v bolnici na veliko dajali lekadol, na katerega sem jaz alergična, zato sem dobivala andol. Aspirin pa ni priporočljiv, ker redči kri in vpliva na njeno strjevanje.
Mleka pa sama niti po naključju nisem mogla dobiti iz zize (punči pa sploh ni imela težav), čeprav smo že prvi dan doma morali nabaviti Aventovo črpalko. Razlog: dojenje me je pošastno utrujalo in sem si hotela izbrizgati mleko vsaj za en obrok, ki bi ji ga dal ata po steklenički in bi jaz lahko počivala. Res ogromen naval mleka sem pa dobila pri 5 mesecih in sem si ga vsako jutro poleg izključnega dojenja izbrizgala še 100ml.

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Tudi jaz sem zdaj mama!
10.10.2004 21:46:10   
Anonimen
Nikjer nisem zasledila nasveta, da je dobro, če šive "sušite" s fenom. Jaz sem imeli sicer carski rez, tako da nimam izkušenj, ampak slišala pa sem za to metodo in sem mislila, da jo vse pozanjo.

(odgovor članu filipinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   Tudi jaz sem zdaj mama!
10.10.2004 22:50:53   
Pepa-2
Da ti uspe po nekaj dnevih na RR... :bravo::bravo::bravo:
Glede šivov: če imaš vnete, potem Bivacin. Če nimaš vnetih pa fiziološko raztopino. Se bodo tudi hitreje zacelili. Sicer pa o vsem raje vprašaj babico.
Glede brizganja: raje mene ne sprašuj... upam, da veš, zakaj. Vsekakor pa, če čutiš, da so dojke preveč polne, poskušaj ročno iztisniti - je boljše kot pumpica. Pa lepo papcajta. lp :)

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Zanositev
Daise

Koliko casa ste potrebovale, da ste zanosile?

1 mesec (39%)

2 ali 3 mesece (19%)

4 do 6 mesecev (11%)

6 do 12 mesecev (6%)

1 do 2 leti (9%)

vec kot 2 leti (16%)


Število vseh glasov: 402

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!