|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   problemi s spanjem
25.3.2007 20:01:10   
miska2004
Pozdravljene,
pri nas pa imamo zadnji teden problem z nočnim spanjem, pa bi vas prosila za mnenje / nasvet / idejo.
Mali že od samega začetka spi na boku, zadnji teden pa je problem že, ko ga polagam v posteljico - namreč takoj se obrne hrbet. Ne upam ga pustit na hrbtu, ker ne podere kupčka v spanju. Zato mi pomaga mož, da mu naredi steno za hrbtom, jaz pa ga božam po glavi in držim dudo v ustih, da se umiri. Nekaj noči je to delovalo, zadnje noči pa tudi to neuser posted image . Nato sem ga vseeno dala na hrbet, pa se je začel premetavat in nato pristal na boku, ampak je bil full nemiren. Sploh je problem z rokicami, ker jih ima dvignjene - če jih pokrijem, se začne premetavat, odkritega pa se kar ne upam pustit, saj bo imel čisto ledene roke (v spalnici imamo cca. 18 stopinj). Zadnje noči se zbuja na 2h, ali pa tudi na 1h, pa nimava pojma zakaj. Ne vem, a se ustraši, ko se iz boka obrne na hrbet (kljub temu, da ga založiva z obeh strani, se obrne na hrbet)user posted image Pomiri pa se zgolj samo s tem, da ga dam na joško. Zdaj je star 4,5 mesece, in iz 2x dojenja na noč (od začetka do 4m) smo zdaj prišli na 4x dojenje na noč. Lahko si predstavljate, kakšna sva z možem čez dan...
Zato me zanima naslednje:
1. ali ponoči podirate kupčka? (jaz ga vedno držim pokonci 10 min, in sicer zaradi polivanja, kupčka sicer podere zelo redko v spanju)
2. kako spijo vaši user posted image  - na boku, hrbtu ali trebuhu?
3. če vaši user posted image  spijo na hrbtu, ali imajo roke zunaj?
4. naš včasih, ko spi na hrbtu (čez dan), trza, ko mu npr. rokice padajo dol, se full ustraši in zbudi. je možno, da se mu to isto zgodi ponoči, pa se zato zbudi in joka? se to dogaja tudi vašim?

VAših odgovorov,idej, mnenj in nasvetov bom zelo vesela! V naprej hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: problemi s spanjem
25.3.2007 20:15:49   
Nogavica
1. ali ponoči podirate kupčka? (jaz ga vedno držim pokonci 10 min, in sicer zaradi polivanja, kupčka sicer podere zelo redko v spanju)
Sicer se ponoči ne dojiva, ampak pri zadnjem dojenju vedno zaspi in ne podiramo kupčka - jo damo kar v posteljico in še nikoli ni bilo nič narobe
2. kako spijo vaši - na boku, hrbtu ali trebuhu?
Že kaka 2 meseca na hrbtu - se je sama začela tako obračat z boka
3. če vaši spijo na hrbtu, ali imajo roke zunaj?
Ja, vedno
4. naš včasih, ko spi na hrbtu (čez dan), trza, ko mu npr. rokice padajo dol, se full ustraši in zbudi. je možno, da se mu to isto zgodi ponoči, pa se zato zbudi in joka? se to dogaja tudi vašim?
Se tudi včasih zdrzne, joka pa ne


_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: problemi s spanjem
25.3.2007 21:17:16   
Vilma

1. ali ponoči podirate kupčka?  - Ponoči ne podiramo kupčka. Včasih se zgodi, da se zaradi tega zbudi. Ga pač takrat dvignem in podreva kupček.
2. kako spijo vaši user posted image  - na boku, hrbtu ali trebuhu? Vedno ga dam ležat na boku in do prevega premetavanja ostane na njem, zbudi pa se vedno na hrbtu.
3. če vaši user posted image  spijo na hrbtu, ali imajo roke zunaj? Da roke ima vedno zunaj.
4. naš včasih, ko spi na hrbtu (čez dan), trza, ko mu npr. rokice padajo dol, se full ustraši in zbudi. je možno, da se mu to isto zgodi ponoči, pa se zato zbudi in joka? se to dogaja tudi vašim? Ja se zgodi, da začne v sanjah jokat. Največkrat so vzrok vetrovi. Tako vsaj mislim.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: problemi s spanjem
25.3.2007 21:46:50   
2 Sraki
Naš spi zelo dobro na trebuhu. Morda bi tudi vi lahko poizkusili, vendar samo pod pogojem, da ste preverili, da zna dobro med spanjem obračati glavo na obe smeri. Mi smo nekaj dni preverjali čez dan in nato postopoma prešli na spanje na trebuhu čez celo noč. Spi veliko bolje.


(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: problemi s spanjem
25.3.2007 22:11:27   
Anonimen
Naš user posted image  tudi spi na hrbtu in ima rokice zunaj. Imamo v spalnici 18 stopinj, vendar ga imam v spalni vreči, saj se zelo rad razbrca. Ponoči jemo, ampak vedno takoj zaspi in ga kar položim v posteljico in ni nič narobe. Se pa tudi naš včasih ustraši ko mu rokice dol padejo, ampak samo malo pogleda in že spi nazaj. Ne vem kaj naj svetujem. Mogoče, da ga data v spalno vrečo, pa da ga nič ne dvigujeta po nočnem hranjenju. Da mu data vzglavnik pod glavico. Ne vem. Upam, da bo kmalu boljše.

Lp

(odgovor članu 2 Sraki)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: problemi s spanjem
25.3.2007 22:44:26   
***pika***
1. ali ponoči podirate kupčka? (jaz ga vedno držim pokonci 10 min, in sicer zaradi polivanja, kupčka sicer podere zelo redko v spanju)
Zdaj, pri 5m se zelo redko zbudi ponoči, če se, kupček podirava, ker precej poliva, pa itak se čez par minut zbudi, če ga ne podreva, ker jo tišči. Prva dva meseca pogosto nisva podrli kupčka, ker ji ni šlo.
2. kako spijo vaši - na boku, hrbtu ali trebuhu?
Dolgo sem jo polagala na bok, pa se je vedno prevalila na hrbet, kljub temu, da sem jo podložila. Zdaj jo položim na bok le, če mi takoj po dojenju zaspi in slabo podre kupček, jo podložim, ampak zjutraj jo itak spet najdem na hrbtu. Se pa zdaj že sama obrne na bok, ampak to ni njen priljubljen položaj.
Na trebuhu nikoli ne spi - ji niti ne paše, pa tudi dala je ne bi tako spati, ker jo to najpogostejši položaj v katerem so našli dojenčke, ki so umrli med spanjem.
3. če vaši spijo na hrbtu, ali imajo roke zunaj?
Ja, roke ima zunaj.
4. naš včasih, ko spi na hrbtu (čez dan), trza, ko mu npr. rokice padajo dol, se full ustraši in zbudi. je možno, da se mu to isto zgodi ponoči, pa se zato zbudi in joka? se to dogaja tudi vašim?
Ne. Samo enkrat je tako z rokama zamahnila navzdol, odprla oči, pa takoj zaspala nazaj.

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: problemi s spanjem
26.3.2007 10:12:33   
ema79
IZVIRNO SPOROČILO: Nogavica

1. ali ponoči podirate kupčka? (jaz ga vedno držim pokonci 10 min, in sicer zaradi polivanja, kupčka sicer podere zelo redko v spanju)
Nikoli, ker zmeraj zraven zaspi (sicer se ne dojiva ampak po flaški) in še nikoli ni nič polila,ali pa da bi se ji kej zaletel.Sva ji pa dala eno dekno zloženo pod jogi, da ima dvignjeno ležišče.
2. kako spijo vaši - na boku, hrbtu ali trebuhu?
Že od rojstva naprej na hrbtu. Čeprav sva jo prva dva meseca izmenično dajala na bok, se je najkasneje po eni uri prevalila na hrbet (pa je bila tudi založena iz strani)
3. če vaši spijo na hrbtu, ali imajo roke zunaj?
Ja, vedno, jo pa imam sedaj v vreči, da ji vsaj ta del okoli vratu zaščiti. Imamo pa tudi mi mrzlo spalnico, ker nikoli ne kurimo noter.
4. naš včasih, ko spi na hrbtu (čez dan), trza, ko mu npr. rokice padajo dol, se full ustraši in zbudi. je možno, da se mu to isto zgodi ponoči, pa se zato zbudi in joka? se to dogaja tudi vašim?
Ne naša nič ne trza!



_____________________________

Življenje je lepo....

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: problemi s spanjem
26.3.2007 15:15:27   
Naja30
Kupčka ponoči že od začetka ne podirama, ker se potem preveč razbudi in težko zaspi nazaj. Sicer je veliko polivala, vendar samo čez dan.
Prva dva meseca je spala izmenično na levem in desnem boku, zdaj pa največkrat na hrbtu, podnevi pa tudi na trebuščku. Ponoči se še malo bojim, da bi jo dala na trebušček, čeprav je zelo močna punca in glavo tudi obrača dobro.
Roke ima vzunaj vedno, ko spi. Tudi če jo pokrijem, jih čez kako minutko sama da ven. To ni nič hudega, ker otroci tako uravnavajo telesno temperaturo.
Naša je tudi ful trzala, samo vedno manj. Prvi mesec je bilo ful veliko tega, mi je bilo kar hudo, ko se je tako ustrašila. Potem pa se je to počasi nehalo.

(odgovor članu ema79)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: problemi s spanjem
26.3.2007 16:51:05   
Baucka
1. ali ponoči podirate kupčka? (jaz ga vedno držim pokonci 10 min, in sicer zaradi polivanja, kupčka sicer podere zelo redko v spanju)
Mi nismo podirali kupčkov niti na začetku, sem jo dvignila in ga včasih sploh ni podrla in sem se nehala sekirat zaradi tega in jih ponoči tudi nisem podirala. Je pa imela med dojenjem vedno vzglavnik pod glavo, in tudi v posteljci ima še zdaj pri 11 mesecih rahlo vzdignjeno vzglavje. Če bi bil kakšen kupček, bi lahko tako tudi sam zlezel na površje.
Če nima problemov s polivanjem in krči, ni potrebno podirati kupčkov, opazuj otroka in boš vedela.
2. kako spijo vaši - na boku, hrbtu ali trebuhu?
Kar hitro je začela spat na hrbtu, pri 2 mesecih mislim. Pri 7 pa ji je začelo spet odgovarjat na boku.
3. če vaši spijo na hrbtu, ali imajo roke zunaj?
Ja, vedno. Tudi mi imamo v spalnici 18 stopinj. Otroka daj v vrečo, mu bo bolj toplo in ga pokrij do rokic z odejo in bo super. Tudi če ima malo mrzle roke, mu je po telesu toplo. Z vrečo pa kar začni že zdaj saj bo kasneje problem. Pa ko ga ponoči dojiš, ga kar pusti v vreči.
4. naš včasih, ko spi na hrbtu (čez dan), trza, ko mu npr. rokice padajo dol, se full ustraši in zbudi. je možno, da se mu to isto zgodi ponoči, pa se zato zbudi in joka? se to dogaja tudi vašim?
Popravi mu rokici, da bo jih imel gor obrnjene pri glavi, saj veš kako naj bi spali zdravi otroci in ne bo trzanja.

Aja pa še to. Ko sem kupovala odejo v trgovini Odeja, mi je prodajalka svetovala, naj ima otrok čimprej ponoči pajaca, kateri nima zaprtih nogic. Tako, da ima stopala zunaj. Saj naj bi bile na stopalu številne točke, katere uravnavajo temparaturo. Saj tudi nam ne paše v zoknih spat. Tako, da bosega daj v vrečo in bo mogoče boljše spal. Ti iz vsega srca želim.




_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: problemi s spanjem
26.3.2007 19:48:26   
45ziga
cisto enak problem! star bo 5m in ze kaknih 10 dni veliko slabse spi. tudi se je zacel zbujati na 1-2 uri, prej spal tudi po 5,6 ur in se 3-4 ure drugo rundo. dam ga spat na bok, pa se hitro prevali na hrbet. tudi on trzne. velikokrat zajoka in pomiri ga samo, da ga dvigneva in malo ponosiva (ponavadi po kaksni min ze zaspi). tudi sama ne vem zakaj je tako in kaj narediti. se mi zdi, da ga nic ne boli. ne vam, ali je bolj lacen, saj hoce veckrat jesti (dojim in malo dodajam). poskusila bom naslednjo, bolj kaloricno hranico, da vidim, ce bo pomagalo. po hranjenju ga za kaksno minutko dvignem, ce ne podre kupcka, ga polozim nazaj. nasveti, kaj narediti zazeljeni!

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: problemi s spanjem
26.3.2007 20:52:40   
mama5
cisto enak problem! star bo 5m in ze kaknih 10 dni veliko slabse spi. tudi se je zacel zbujati na 1-2 uri, prej spal tudi po 5,6 ur in se 3-4 ure drugo rundo. dam ga spat na bok, pa se hitro prevali na hrbet. tudi on trzne. velikokrat zajoka in pomiri ga samo, da ga dvigneva in malo ponosiva (ponavadi po kaksni min ze zaspi). tudi sama ne vem zakaj je tako in kaj narediti. se mi zdi, da ga nic ne boli. ne vam, ali je bolj lacen, saj hoce veckrat jesti (dojim in malo dodajam). poskusila bom naslednjo, bolj kaloricno hranico, da vidim, ce bo pomagalo. po hranjenju ga za kaksno minutko dvignem, ce ne podre kupcka, ga polozim nazaj. nasveti, kaj narediti zazeljeni!
IZVIRNO SPOROČILO: 45ziga

cisto enak problem! star bo 5m in ze kaknih 10 dni veliko slabse spi. tudi se je zacel zbujati na 1-2 uri, prej spal tudi po 5,6 ur in se 3-4 ure drugo rundo. dam ga spat na bok, pa se hitro prevali na hrbet. tudi on trzne. velikokrat zajoka in pomiri ga samo, da ga dvigneva in malo ponosiva (ponavadi po kaksni min ze zaspi). tudi sama ne vem zakaj je tako in kaj narediti. se mi zdi, da ga nic ne boli. ne vam, ali je bolj lacen, saj hoce veckrat jesti (dojim in malo dodajam). poskusila bom naslednjo, bolj kaloricno hranico, da vidim, ce bo pomagalo. po hranjenju ga za kaksno minutko dvignem, ce ne podre kupcka, ga polozim nazaj. nasveti, kaj narediti zazeljeni!

(odgovor članu 45ziga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: problemi s spanjem
26.3.2007 20:54:02   
mama5
Jo, pardon za prejšnji post, sem poskušala, kako se citira.... Naj moderator prosim zbriše.

Se še enkrat oproščam.

Nikjer ne najdem navodila, kako se citira....

(odgovor članu mama5)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: problemi s spanjem
27.3.2007 9:17:22   
gogi73
Zato me zanima naslednje:
1. ali ponoči podirate kupčka? (jaz ga vedno držim pokonci 10 min, in sicer zaradi polivanja, kupčka sicer podere zelo redko v spanju)
2. kako spijo vaši - na boku, hrbtu ali trebuhu?
3. če vaši spijo na hrbtu, ali imajo roke zunaj?
4. naš včasih, ko spi na hrbtu (čez dan), trza, ko mu npr. rokice padajo dol, se full ustraši in zbudi. je možno, da se mu to isto zgodi ponoči, pa se zato zbudi in joka? se to dogaja tudi vašim


1. MIDVA PODIRAVA KUPČEK, AMPAK GA VEDNO NE PODRE...DRŽIM GA PA TUDI TAM NEKJE 10-15 MINUT.
2.MOJ SPI NA HRBTU NAJRAJE, TUDI ČE GA DAM NA BOK, SE KAMLU SAM OBRNE NA HRBET
3.ROKICE IMA NAD GLAVICO IN ZUNAJ, NASPLOH PA SE RAZBRCA IN NI RAD POKRIT. IMAMO TUDI MI HLADNO SPALNICO IN NAJ TE NE SKRBI, DA GA ZEBE. ČE SPI, SE OČITNO DOBRO POČUTI.
4.TUDI NAŠ ISTO POČNE. KO ŠE NE SPI DOVOLJ TRDO IN MU ROKICE PADEJO Z BOKA NA STRAN, TRZNE IN SE USTRAŠI, AMPAK JZ PONAVADI TOLK ČASA BDIM NAD NJIM, DA MU ROKICE PODLOŽIM S SVOJO ROKO IN JO POČASI SPUSTIM NA JOGI. NAŠ JE STAR 3 MESECE IN POL.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako se živi brez mame? Težko. A nekateri ...
Kako živeti brez srca, pod katerim ste dihali in rasli, preden je svet postal nepredvidljiv.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?