|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bruhanje in vročina!
18.12.2006 20:32:36   
Marelica
Prosim, če mi lahko čimprej odgovorite...

Naša pupa je pred kako uro pobruhala svojo večerjo, ki jo je že tako zavračala (od kosila ob 13h pa do zdaj je popila samo 40 ml mleka). Nič ne kaže, da bi bila sploh kaj lačna - nekaj je še mrmrala, zdaj pa že spi. Flašo je spet zavrnila. Seveda se mi je zazdela malo vročična in sem namerila 37,5 temperature.

Glede na to, da se bliža noč in tako ne morem več klicat pediatra, kaj mi svetujete? Stara je dobrih 8 mesecev in zdaj je prvič prišlo nekaj resnejšega. A mislite, da gre za virozo? Nosek nima nič kaj zamašen. Vem, da verjetno po nepotrebnem zganjam paniko, ampak sem res zaskrbljena. Sploh ker smo kar precej oddaljeni od bolnice.

Verjetno bomo to noč dežurali...

Aja, doma imamo na srečo Calpol kapljice, ampak sem v starih postih brala, da je pametno upotrabit komaj pri 38,5 vročine.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Seven -- 18.12.2006 20:35:44 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bruhanje in vročina!!!!!!!!!!!!!!!
18.12.2006 20:36:16   
Seven*
Uf, nic se ne sekirat. Ce je samo bruhala in tako nizka vrocina. Lepo ji ponujaj tekocino, naj cimvec spije in to je vse kar lahko naredis. Ce je viroza bi najbrz isto rekel tudi pediater.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bruhanje in vročina!!!!!!!!!!!!!!!
18.12.2006 20:44:05   
Marelica
Seven, hvala za hiter in spodbuden odgovor!

Ja imamo pa problem, ker NOČE nič pit! Že normalno sparvim vanjo max 20 ml čaja oz sokov v celem dnevu. Sem ji tudi zdaj ponujala, pa ni šans. user posted image

Ja, upam, da ne bo preraslo v kaj resnega. Zdaj zelo mirno spi. Skoraj preveč mirno....

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bruhanje in vročina!!!!!!!!!!!!!!!
18.12.2006 20:45:50   
najina pikica*
tudi nš malček je imel en tak čuden dan,ko je zavračal obroke,imel blago temp.37,2,nič zapacan nosek,.... skratka nič ni bil taprave volje!mi jemljemo D3 kaplice in sem se kasneje spomnila,da je so razlog lahko tudi D3 kaplice,pri večjem doziranju povzročajo neješčost in utrujenost user posted image  
vendar preprosto včasih pride kak čuden dan ko tudi naši malčki zavračajo ali celo pobruhajo obrok,so bol zapančkani,....morda gre res za kako virozo user posted image
vendar jst na tvojem mestu nebi prehitro "paničirala"!počakaj do jutra in če nebo nič bolj pokliči pediatra in se posvetuj!
preprosto pa ji vsake toliko časa meri tem. in spremljaj njeno počutje.svečke,kaplice in podobne zdr. za zbijanje vročine pa naj nebi dajali pod 38,5!
upam,da bo jutri spet vse v najlepšem redu!user posted image  user posted image

(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bruhanje in vročina!
18.12.2006 20:48:35   
najina pikica*
aja morda ji probaj dat malo čaja,da nebi po nepotrebmem prišlo do dehidracije!

(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bruhanje in vročina!
19.12.2006 0:17:52   
zmajči25
Jaz se zaenkrat ne bi sekirala. Če ji ne bo narasla vročina in če ne bo ponoči več bruhala pol je pač imela tak dan (tudi moja user posted image  včasih noče nič jesti ali izbruha kosilo). Če pa bi ji vročina na hitro močno zrasla ali pa bi ponoči bruhala, potem pa takoj h dežurnem zdravniku. Bruhanje je še posebej nevarno zaradi dehidracije. Ti ji dajaj za pit, lahko tudi po žličkah, mogoče pa bo tako več spila.
Upam, da bo do jutra vse O.K.! user posted image

(odgovor članu najina pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bruhanje in vročina!
19.12.2006 9:05:17   
mojčika
Mi bruhamo, ko imamo malo zamašen nos, sigurno pa, ko imamo čisto zamašen nos...včasih niti ne vem, ker že zna spretno čez usta dihat,...

Sčistita nos, pa boš videla, zamašeno pa je verjetno globlje, ko je, ni zraka, zato se napne, posledično bruha...

Namoči s fiziološko, če imaš Narhinel, bo najbolje potegnil ven...

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bruhanje in vročina!
19.12.2006 9:06:23   
mojčika
A ja mi smo te dniimeli vročino in zamašen nos, slekla sem jo do bodija in se je sama od sebe v pol ure shladila, vročina je padla...

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bruhanje in vročina!
19.12.2006 9:33:32   
Marelica
Hvala za nasvete!

No, da poročam, kaj se je razvilo. Noč je bila prava žurka, zbujala se je nonstop v joku, v spanju pa samo premetavala in prav potiho ječala. Ko sem ji hotela že skoraj na silo dat čaja je bila na robu bruhanja. No, potem je pa spila ob pol enih eno dozo mleka (200ml) in se malo umirila, vročična je bila pa precej. Tudi nosek sem ji sčistila in je bil poln tekoče sluzi. Žurka se je sicer ponavljala in sem ji v budnem stanju merila vročino. Sem pa tako jezna, ker imamo čisto nov digitalni termometer in v treh zaporednih meritvah vedno pokaže različno in to za slabo stopinjo razlike.user posted image Ko sem izmerila 38,3 sem imela vsega dovolj in sem ji kar dala Calpol, sploh ker se mi je zdelo, da ječi zaradi kake bolečine. Okoli 4h zjutraj je bilo spet zelo hudo, zavračala mi je čaj in sem ji šla namešat mleko, ki ga je na dušek popila 180 ml. Potem se je pa čisto umirila in spala do 8h zjutraj.

Zdaj je dokaj živahna. Sicer ne z velikim apetitom ampak je lepo pojedla svojo mlečno kašico in se že pogovarja s svojimi igračami. Koliko ima temperature ne vem, ker sem spet dobila čisto različne rezultate: od 36,6 do 35,8. Tako da je vročina verjetno nima več. No, se ji pa na očkah vidi, da ni čisto zdrava in bo morala malo odležat. Nosek je pa res malo zamašen, ampak ni sile.

Zdaj pa še eno vprašanje: Kaj res nobena nima takih izkušenj, da malček NOČE piti drugega kot mleko? Smo probali res vse možne variante in popije hudo male količine (premalo, da bi lahko preprečil dehidracijo). Najbolj se obnese pitje po navadnem lončku, ker pije verjetno bolj iz radovednosti. Samo kaj, ko gre pol mimo in se ji vsake toliko skoraj do bruhanja zaleti. In res se ji kar gor dviguje. Pa ni važno ali je sok ali čaj ali voda... Ne bi nikoli mislila, da imajo lahko malčki take probleme, če ne bi imela živi primer kar doma.user posted image

No, malčica je zaspala v objemu svojega zajčka, kar ji ob taki uri sploh ni podobno. Očitno smo staknili kako virozo.

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bruhanje in vročina!
19.12.2006 11:57:20   
mojčika
Probaj s slamico, spet bo nekaj novega, zanimivega, pa še hitro pogruntajo, kako se temu streže...nam spije največ tako, sicer pa zelo rada popije kompot po žlički, dam ji pa z malo večjo žlico in počasi nagnem...

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bruhanje in vročina!
19.12.2006 12:33:15   
Marelica
Haha, ja slamica že tudi izprobana, pa magični lonček, pa še kaj... Ne gre in ne gre! Ne zna srknit. Očitno je preveč navajena na cucelj. In odločila se je, da bo na cucelj pila samo mleko. Prej mi pa na navadni lonček tudi soka ni hotela pit. Je tako trmasto držala ustka skupaj, lumpa mala.user posted image

Bruhala na srečo ni več, ampak vročina pa je spet večja. Okoli 38. Danes ogroooomno spi. Zdaj sem ji namesto GH kar raje mleko namešala, da bo vsaj več tekočine dobila in je spila 200ml. Apetit je torej dober. Se pa kar leže lepo zamoti, sama igra in brblja, potem pa kar zaspi. Glede na lastne izkušnje je to najboljše zdravilo.

Ah, saj bo...

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?