|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prstki se lupijo?!
4.9.2006 15:34:39   
kincapika
Mojemu user posted image  se lupi koža na prstkih rok in nog... predvsem na blazinicah.
Ali je kateri od vaših user posted image  imel podoben problem? Kako ste ga odpravili?

< Sporočilo je popravil kincapika -- 4.9.2006 15:39:24 >


_____________________________

Pravica pravic je pravica živeti
ter očka in mamico ob sebi imeti
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prstki se lupijo?!
4.9.2006 19:59:04   
sisi80
Naš Jan se je ves olupil v 14 dneh po rojstvu. Nisem naredila nič, niti z oljem nisem mazala, ker je tako svetovala patronažna. Potem se je koža očistila in zdaj ima zelo lepo in nežno. Še vedno ga z ničemer ne mažem, samo po glavici z oljem, kadar ima suho kožo.

(odgovor članu kincapika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prstki se lupijo?!
4.9.2006 20:30:50   
Anonimen
To je čisto normalen pojav pri novorojencih. Je dobro kaj prebrat pred rojstvom otroka.

(odgovor članu sisi80)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prstki se lupijo?!
4.9.2006 20:50:33   
kincapika
Sem pozabila omenit, da je Gašper star 4 MESECE... in lupi se CELA koža, ne samo malo povrhnice, kot pri novorojenčku... in sedaj so prstki čisto rdeči... mimogrede... zelo veliko berem, draga albina, sem sigurna da več kot ti, glede na to, kakšne odgovore daješ... in pa, ne sodi ljudi, ki jih ne poznaš... nismo na forumu zato, da bi grajali, ampak da bi si pomagali... al ne?!

_____________________________

Pravica pravic je pravica živeti
ter očka in mamico ob sebi imeti

(odgovor članu kincapika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prstki se lupijo?!
4.9.2006 20:56:07   
Anonimen
Drugače je to , da se luščijo dlani in podplati, tudi znak prebolele škrlatinke. Ampak dobe štiri mesece je po moje malo premalo za tako otroško bolezen. Vprašaj pediatra o tem.

(odgovor članu kincapika)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prstki se lupijo?!
4.9.2006 20:57:23   
AKŠ
moja je imela isti problem okol šestega meseca....to je pomoje nastalo zaradi plazenja (al pa od česa drugega - pojma nimam)....je mela tud čist pobrano kožico, ki se je nekje v mesecu in pol popolnoma obnovila in sedaj so prstki na nogicah in rokicah lepi...

v glavnem - brez skrbi - poznam kar nekaj mamic, ki so imele isti problem in vsi so sedaj OK

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu kincapika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prstki se lupijo?!
4.9.2006 20:57:28   
Anonimen
Sem pozabila omenit, da je Gašper star 4 MESECE...


No, drugič pa že v prvem postu povej kaj več...a ne, da ne bi bilo slabo?  

(odgovor članu kincapika)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prstki se lupijo?!
4.9.2006 21:22:21   
kincapika
Oprosti al bina, danes sem malo nataknjena in sem še nova na forumih... mislila sem, da vsi vse preberemo, preden damo kakšen odgovor... večina uporabnic ima v podpisu naveden rojstni datum, da si lahko sami preračunamo koliko je star otroček, na katerega se problem nanaša... NAJLEPŠA HVALA za vse odgovore!!!

_____________________________

Pravica pravic je pravica živeti
ter očka in mamico ob sebi imeti

(odgovor članu kincapika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prstki se lupijo?!
5.9.2006 9:30:47   
Anonimen
Pozdravljena!

Sem prišla na misel, da je mogoče oluščena koža znak glivic? Ne vem, no, meni se včasih na podplatih, večinoma na blazinicah prstov naredi en tak "otiščanec", zgleda kot nekoliko vzdignjena koža, je bele barve in ko jo potegnem, se lepo olušči stran, spodaj pa je že nova koža. Mogoče je tudi pri tvojem fantku tako?

Sicer pa mislim, da ni nič groznega, bi pa na tvojem mestu vseeno ob priložnosti pokazala pediatru.

(odgovor članu kincapika)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prstki se lupijo?!
5.9.2006 10:17:52   
natalia
eh, najboljše da vprašaš pediatra pri naslednjem pregledu.škodit ne more.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prstki se lupijo?!
8.9.2006 21:32:35   
kincapika
No, danes sem izvedela, da je to virus in je nekaj običajnega pri dojenčkih... napade lahko dojenčke vse do 1 leta strarosti in sicer 3 dele njegovega telesa... noge, roke in usta... pri tem virusu je pozitivno to, da dojenčkov nič ne moti, ne ovira, ne srbi... koža se odlupi in nadomesti jo nova... negativno pa je to, da lahko traja tudi do 9 tednov user posted image ... predele samo redno umivamo in jih malo namažemo s kremico... bilokatero, ni potrebno, da je posebej za obnovo kože ali kaj podobnega........ nikakor kakšne Lamisil kreme, al pa kej podobnega!!!!!!!!

Upam, da sem kateri pomagala........ pa en velik user posted image  objem vašim malčkom...

_____________________________

Pravica pravic je pravica živeti
ter očka in mamico ob sebi imeti

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prstki se lupijo?!
16.9.2006 14:35:44   
AZA
nič skrbet..po 2 do 3 tednih se olupi . še bolj izrazito je pri otrocih rojenih preko roka.
Nama je patronažna tudi odsvetovala mazanje..narava dela čuda to pa tako ali tako vemo

lp

_____________________________

Preponosna starša Aiše in Tiana. Ma kako fino je zivet ob Vama

(odgovor članu kincapika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Vzgoiteljice v vrtcu
Admin

Ali ste zadovoljni z vašo vzgojiteljico v vrtcu

da, nimam nobenih propomb (71%)

ne (8%)

pričakovala bi boljšo (12%)

boljše ne bi mogla pričakovati (9%)


Število vseh glasov: 182

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!